Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • EufyCam 2C incelemesi: abonelik gerektirmeyen kaliteli bir güvenlik kamerası

EufyCam 2C incelemesi: abonelik gerektirmeyen kaliteli bir güvenlik kamerası

NSen iyi güvenlik kameralarıeskiden işletmeler veya çok para harcamak isteyenler için ayrılmıştı, profesyonelce kurulması da bir acıydı. Artık erişilebilir fiyatlarla yüksek özelliklere sahip her yerdeler, artık yalnızca işletmeler veya zenginler için değiller. Sadece birkaç dakika içinde bir kurulum yapabilirsiniz, bu da dışarıdayken size huzur verir. Bu kadar hızlı büyüyen bir pazarda hangisine gideceğinize karar vermek zor kısım.


Anker's Eufy, hem dış hem de iç güvenlik kameralarının yanı sıra görüntülü kapı zilleri, akıllı projektörler de dahil olmak üzere bir dizi akıllı ev güvenliğinde en büyük isimlerden biridir ve liste uzayıp gidiyor. Pille çalışan EufyCam 2C, dışarıdaki insan hareketini algılar ve kısa bir video kaydederek akıllı telefonunuzu uyarır ve daha sonra tekrar ziyaret etmeniz için klibi saklar.

  • Tüm evinizi donatmak mı istiyorsunuz? Tümüne göz atınen iyi akıllı güvenlik cihazları.

Eufy'nin sahip olduğu en büyük satış noktalarından biri, rakiplerinin çoğundan farklı olarak, görüntüleri kaydetmek için herhangi bir abonelik ücreti olmamasıdır. Ring'in en temel planı size ayda 3 ABD Doları / 2,50 ABD Doları / 4 ABD Doları tutarken, Arlo'nun depolama planı tek bir kamera için ayda 2,99 ABD Doları / 2,49 ABD Doları / 4,49 ABD Doları tutarındadır. Yani aslında, bu ekstra maliyetlere sahip olmamak, EufyCam 2C'ye yatırım yapmanın ikna edici bir avantajıdır ve daha yüksek fiyat noktasını haklı çıkarmaya da yardımcı olur.

Bu EufyCam 2C incelemesi için birkaç hafta boyunca evin hem önüne hem de arkasına güvenlik kameraları yerleştirdim. İşte bulduklarım.

EufyCam 2C incelemesi: fiyat

Doğrudan ve Amazon'dan temin edilebilen EufyCam 2C, iki kameralı kit için ABD'de 169,99 ABD Doları, İngiltere'de 229,99 £ ve Avustralya'da 399,95 ABD Doları tutarındadır. Ardından, 84,99 $ / 89,99 £ / 189,95 AU $'dan ek kameralar satın alın. En son fiyatlandırma için widget'lara göz atın.


EufyCam 2C incelemesi: tasarım ve kurulum

EufyCam 2C incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Tasarımda basit olan EufyCam 2C kameralar, kompakt, kavisli kenarlı beyaz kutular ve parlak siyah tarafta bulunan ve altında bir spot ışığı ve hareket sensörü bulunan bir kamera merceğidir. Onları Wifi'nize bağlamak için beyaz kule şeklinde bir HomeBase 2 ile birlikte gelirler. Bir Ethernet kablosu kullanarak onu yönlendiricinizin arkasına takarsınız.


Bunları ayarlamak birkaç dakika sürer, EufySecurity uygulamasını indirmeniz ve yönlendiricinizin yanına oturmanız gerekir, ardından HomeBase ile başlayarak her cihaz için uygulamadaki talimatları izlemeniz yeterlidir. Tüm cihazları eklemeyi bitirdiğimde, tamamlanması biraz zaman alan bir güncellemeye ihtiyaçları vardı.

EufyCam 2C incelemesi


EufySecurity uygulamasının kullanımı, ister cihazları kuruyor, ister yönetilme şeklini değiştiriyor veya kameralardan canlı yayın yapıyor olsun, kullanımı kolaydır.

(İmaj kredisi: Eufy)

Kutuya top ve soket duvar montaj aparatları dahildir, hareket etmesi biraz zor olsa da, kurulduktan sonra kameranın konumunu ayarlamanın hala kolay bir yoludur. Kamerayı duvara sabitlemeden önce uygulamadan gelen Wifi sinyal gücünü test edebileceğiniz için, kamera açıldıktan sonra da onunla oynamanıza gerek kalmayacak. Ayrıca, kameraların 180 günlük pil ömrü (yaklaşık altı ay) vardır, bu nedenle onları nadiren şarj etmek için çıkarmanız gerekir.

16 GB HomeBase'de yerel olarak tutulur, bir seferde yaklaşık üç aylık görüntü saklayabilirsiniz. Bazı bulut tabanlı güvenlik kamerası görüntülerine sahip dışındaki kişiler tarafından nasıl erişilebileceği ve kullanılabileceğine dair son söylentilerle, yerel depolamaya odaklanması hoş bir rahatlama olarak geliyor. 256-bit hesap şifrelemesi ve 128-bit video şifrelemesi ile güvence altına alınan Eufy, verilerinizi tamamen gizli tutar, böylece yalnızca sizin tarafınızdan erişilebilir.

EufyCam 2C incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Apple HomeKit kullanıcıları, sistemleriyle uyumlu olduğunu görmekten memnun olacaklardır. Telefonunuzu veya tabletinizi her bir kit parçası için tonlarca farklı uygulamayla tıkamak yerine, hepsini tek bir yerden yönetebilirsiniz. Ev uygulamasında, kameradan canlı akış veya eski çekimlere erişim dahil olmak üzere EufySecurity uygulamasından yapabileceğiniz hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz.

HomeKit Secure Video, 10 günlük şifreli bulut depolamasına izin verir, ancak bir iCloud depolama planı için ödeme yapmanız gerekir. Yalnızca HomeKit'i kullanmayı seçerseniz yerel depolamadan yararlanamazsınız. Her iki uygulamanız da yüklüyse, elbette aynı anda hem yerel hem de bulut depolama alanına kaydetmesini sağlayabilirsiniz.

EufyCam 2C ayrıca Amazon Alexa entegrasyonuna sahiptir ve uyumlu Yankı Gösterileri veya Spotları ile kameralara ve ayrıca Fire TV'ler, tabletler veya çubuklarla erişmenize veya bunları kontrol etmenize olanak tanır.

EufyCam 2C incelemesi: performans ve özellikler

EufyCam 2C incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Performansı ve özellikleri test etmek için birkaç hafta boyunca evin önünde ve bahçede EufyCam 2C sistemini kurdum. Unutulmaması gereken ilk şey, kameralar ve HomeBase arasındaki bağlantının ne kadar kararlı olduğuydu, hiç kopmadı.

Her şeyi çerçeveye sığdırmak, bir güvenlik kamerası için dikkate alınması gereken önemli bir husustur, çünkü bir şeyleri gözden kaçırabilecek kör noktalar istemezsiniz. 135 derecelik görüş alanıyla, alabileceğiniz en geniş görüş alanı değil ama ihtiyacım olan her şeye sahip olduğunu gördüm.

İnsan vücut şeklini ve yüzlerini akıllıca algılamak, kameraların iyi bir sebep olmadan etkinleştirilmesini engeller. Algılamanın ne kadar hassas olduğunu ayarlayabilirsiniz, böylece çok sayıda insanın geçtiği yoğun bir yolda yaşıyorsanız, bildirimlerin peşinden gitmediğinizden emin olabilirsiniz. Yinelenen insan hareketi olan herhangi bir alan varsa, uygulamadaki özelleştirilebilir Akıllı Algılama Bölgeleri ile de kolayca engelleyebilirsiniz.

Yalnızca İnsan algılama açıkken, kameralar hayvanlar gibi herhangi bir yanlış pozitif algılamadı. Bazen, tespit ettiği kişiyi gözden kaçırarak görüntüleri biraz geç kaydetmeye başladığını fark ettim. Ve bazen eylemi tamamen kaçırdı. Yine de bu örnekler oldukça nadirdi. Bir yüz bulduklarında, kamera bir fotoğraf çeker. Her zaman onları bulamadığı ve çekimlerin grenli olduğu ancak bu bilgileri yakalamanız gerekirse size çok zaman kazandıracak.

Resim 1 / 4

EufyCam 2C incelemesi

EufyCam 2C, çerçeveye çok sayıda yer sığdırmanın yanı sıra, birçok ayrıntıyı yakalamakta da iyi bir iş çıkardı.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 1 / 4

EufyCam 2C incelemesi

EufyCam 2C, çerçeveye çok sayıda yer sığdırmanın yanı sıra, birçok ayrıntıyı yakalamakta da iyi bir iş çıkardı.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/4

EufyCam 2C incelemesi

Bir Akıllı Algılama Bölgesi ayarlayabilirsiniz, EufyCam 2C yalnızca bu alandaki hareketi algılar.
(İmaj kredisi: Gelecek)


Resim 3/4

EufyCam 2C incelemesi

IR gece görüşü siyah beyaz çeker.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 4 / 4

EufyCam 2C incelemesi

EufyCam 2C, geceleri renkli video çekmek için bir spot ışığına sahiptir.
(İmaj kredisi: Gelecek)

Genel olarak 1080p çözünürlük, gündüz ve gece kaliteli çekimler için yapılmıştır. Yeterince yakın olsaydı, insanların yüzlerini kolayca ayırt edebilirdiniz ve daha uzaktan bile yeterince tanımlayıcı ayrıntıyı yakalayabilirsiniz. Biraz daha yüksek çözünürlüklü bir kameradan aldığınız netlikten yoksundu, ancak yalnızca çekime yakınlaştırdığınızda gerçekten fark ediliyor. Dürüst olmak gerekirse, ortalama bir insan muhtemelen 1080p'den fazlasına ihtiyaç duymaz.

Geceleri, güvenilir IR gece görüşü ve parlak bir spot ışığı arasında seçim yapmak harikaydı. Alanı iyi aydınlatan spot ışığı size düzgün renkli video verir. Yine de çok parlaktı, bu yüzden kameranızı bir sır olarak saklamaya çalışıyorsanız kesinlikle açılmasını istemeyeceksiniz. Küçük bir eleştiri, kapattıktan sonra canlı akışı etkinleştirmenin bazen tekrar açmasıydı, dikkatli olmaya çalışıyorsanız ideal değil. IR gece görüşü siyah beyaz filmlerdir, bu yüzden yüzlerdeki bazı tanımları kaybedersiniz ama bunun dışında iyi bir iş çıkarır.

Bu kameralar yalnızca mülkünüzü görsel olarak izlemekle kalmaz, iki yönlü ses ve yerleşik mikrofonlar, ses kaydedebileceğiniz, birine hareket etmesini söyleyebileceğiniz veya dışarıdaki teslimat sürücüleriyle konuşmak için kullanabileceğiniz anlamına gelir. Alarm sirenleri, kameralara ve HomeBase'e de yerleştirilmiştir.

Kullanışlı, özelleştirilebilir bir Uzakta modu, dışarı çıktığınızda sistemi devreye sokar. Kameralar hareket algılarsa, yalnızca video kaydetmekle kalmaz, aynı zamanda alarmı da çalar. Geofencing kullanır, böylece manuel olarak açmanız gerekmez. Bu sadece yarıçapı ayarlamak, akıllı telefonunuzda konum izinlerini etkinleştirmek ve dışarı çıkmaktır. Ayarlanan yarıçaptan çıktığınızda sistem kendini kurar. Evinizin her üyesini de üzerine yerleştirebilirsiniz, böylece herkes gitmedikçe silahlanmaz.

EufyCam 2C incelemesi: karar

EufyCam 2C incelemesi

(İmaj kredisi: Eufy)

EufyCam 2C, siz yokken evinizi izlemek için net 1080p görüntü ve doğru, özelleştirilebilir hareket algılama sağlar. Oldukça pahalı olabilir, ancak yerel depolama sayesinde abonelik maliyetlerinde çıkmaza girmeyeceğinizi unutmayın.

Hava koşullarına dayanıklı, şifreli video ve 180 günlük pil ömrü, bunun evde kullanmak için bu kadar mükemmel bir güvenlik kamerası olmasının nedenlerinden sadece birkaçı. Tonlarca kullanışlı özellik ve onu tamamlayan gece yetenekleriyle, EufyCam 2C'den daha iyisinin bulunabileceğini düşünmüyorum.

EufyCam 2C incelemesi: ayrıca düşünün

Biraz daha iyi video kalitesi istiyorsanız, şuna bakın:EufyCam 2C Prohangi 2K çözünürlükte kaydeder. Veya büyük bir mülkünüz varsa ve daha geniş bir görüş alanına ihtiyacınız varsa,Arlo Pro 3daha uygun olabilir.

Sıkı bir bütçeyle mi? Kontrol etHalka Yapışkanlı Kamdaha uygun fiyatlı pille çalışan bir seçenek için.

  • Işıkları telefonunuzdan kontrol edin.en iyi akıllı ampuller