Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • Eve Memory Foam Pillow incelemesi: başınız ve boynunuz için nazik kalıplama

Eve Memory Foam Pillow incelemesi: başınız ve boynunuz için nazik kalıplama

Havva en çok mükemmel şilteler yaratmasıyla bilinir, ancak aynı zamanda bazılarını da yapar mı?en iyi yastıklar? İşte Eve Memory Foam yastık incelememiz.

Bazı mükemmel şiltelerin yanı sıra (beş yıldızlıEve Premium Hibrit yatak) ve bir çatlamaEve yatak kaban, Eve üç farklı yastık yapar. Bunlardan ikisi (Eve Mikrofiber Yastık ve Eve Snuggle Yastık) mikrofiber içerir, ancak üçüncü ve daha pahalı olanı, hafızalı köpük içerir. Günümüzün büyüsünü yeniden yaratıyor mu?en iyi hafızalı köpük şilteler? Tasarımı nasıl değerlendirdiğimiz ve tabii ki uyumanın ne kadar rahat olduğu da dahil olmak üzere Eve Memory Foam yastığına daha yakından bakmak için okumaya devam edin.

Eve Memory Foam Yastık incelemesi: Tasarım

Eve Hafızalı Köpük Yastık, 13 x 50 x 75 cm (5 x 20 x 30 inç) boyutlarında oldukça büyüktür ve yumuşak, esnek, kalın ve çekici bir şekilde desenli kendi %100 polyester kılıfı ile birlikte gelir. Bu çıkarılabilir ve makinede yıkanabilir.

Kapak, gerektiğinde çıkarılmasını kolaylaştırmak için üst uç boyunca sıkıştırılmıştır. Akıllıca, fermuarın kendisi bir tarafta ince bir kumaş kıvrımı ve diğer tarafta kapağı çevreleyen sarı çapraz bağlama ile korunur. Bu, yüzünüzün bir kısmı üzerine düşse bile tahrişe neden olmamasını sağlar - konumu göz önüne alındığında bu pek olası değildir.


eve hafızalı köpük yastık

(İmaj kredisi: Tom May)

Yastığı sıkıca saran (ancak çıkarmak için savaşmanız gereken kadar değil), kılıf yüksek derecede özen ve dikkatle yapılmıştır. Baktığınız her yerde, biyelerin etrafındaki battaniye dikişleri gibi küçük detaylar, etkileyici bir incelik seviyesi sergiliyor.


Yastığın içine bakmak olsa da, biraz farklı bir hikaye. Kapağı açtığınızda, iç kapağı dikmek için kullanılmış ve açıkçası biraz dağınık görünen pürüzlü bir yapıştırıcı ile karşılaşıyorsunuz. Daha da endişe verici olanı, yastığımızın üzerinde de uzun sarı bir çizgi vardı... gerçi bunun kapaktan boya transferi olduğunu varsayıyoruz. Sonuçta, yine de, iç yastığa bakmayacaksınız, bu yüzden bunların hiçbiri o kadar da önemli değil.

eve hafızalı köpük yastık incelemesi


(İmaj kredisi: Havva)

Bu yastığın sağlayacağı konfor düzeyiyle çok daha alakalı olan şey, hava akışını ve nefes alabilirliği artırmak için bilerek deliklerle doldurulmuş visko-elastik hafızalı köpükten yapılmış olmasıdır.

Ayrıca antimikrobiyal bir kalkanla işlenmiştir ve güvenlik için OEKO-TEX Sınıf 1 etiketi ile onaylanmıştır, bu da zararlı kimyasallardan arınmış olduğunu gösterir. Bununla birlikte, ambalajından çıkarıldığında belirgin bir kimyasal koku vardı, ancak bu, bellek köpüğü için alışılmadık bir durum değil ve birkaç gün içinde ortadan kayboldu.

Eve Memory Foam Yastık incelemesi: Konfor ve yıkama

Kapak harika bir şekilde yumuşaktı ve başımı içine sokmak bir zevkti. Köpüğün kendisi oldukça kadifemsidir, bu nedenle batma seviyesi normal bir yastık ile daha sert bir hafızalı köpük yastık arasında bir yerde hissedilir.Panda Battaniyeler Bambu Yastık. Hala daha kucaklayıcıaşağı veya polyester yastık: Bu bellek köpüğünü kesinlikle biliyorsunuz. Ama etkisi incedir. Kesinlikle başım sıkışmış ya da herhangi bir şekilde kapana kısılmış gibi hissetmedim: daha çok nazikçe kucaklanmış gibi.

Yastık ayrıca gece boyunca canlandırıcı bir serinlik hissetti. Bunun örtünün kendisinden mi yoksa yastıktaki deliklerden mi kaynaklandığından emin değilim, ama gece boyunca aşırı ısınma eğiliminde olan herkes için kesinlikle tavsiye ederim.


Çatı katı oldukça yüksek, 13 cm (5 inç) ama pratikte bunun omurga hizalamamı etkilemediğini gördüm. Yine de, yan uyuyan biri olduğumu unutmayın, bu nedenle ön veya arka uyuyanlar farklı bir deneyime sahip olabilir.

Eve Memory Foam Yastık incelemesi: Küçük baskı

Eve Memory Foam Pillow, 59 £ RRP için satıyor. Eve ücretsiz olarak kapınıza kadar teslim etmeyi amaçlar, ancak bazı alanlarda ücret alınabilir: ödemeye başlamadan önce bu konuda uyarılırsınız.

Üç yıllık bir garanti ve tartışmasız 14 gecelik bir deneme var. Bu nedenle, yastığınızı beğenmezseniz, iki hafta içinde Eve'e e-posta göndermeniz veya onu aramanız yeterlidir; size ön ödemeli bir iade etiketi gönderirler. Etiketi yazdırın, kutunun üzerine yapıştırın ve herhangi bir teslim noktasına götürün.

Yastık kılıfınız standart çamaşır makinesinde 40°C'de istediğiniz sıklıkta yıkanabilir. Havva, yastığın kendisini temizlemek için özel talimatlar sunmuyor, bu yüzden makalemize göz atın.Bir yastık nasıl temizlenir.

eve hafızalı köpük yastık

(İmaj kredisi: Havva)

Eve Memory Foam Yastık incelemesi: Karar

Genel olarak, bu orta düzeyde yumuşaklık sunan ve gece boyunca serin ve rahat kalan çok iyi yapılmış bir yastık. Milyon dolarlık soru şu ki, bu yastığı almalı mıyım? Pekala, biraz da ne aradığınıza bağlı.

Geçmişte, kuş tüyü veya mikrofiberden yapılmış olanlar gibi daha yumuşak yastıkların çok yumuşak olduğunu ve başınızı yeterince sıkı tutmadığını fark ettiyseniz, o zaman kesinlikle hafızalı köpük yastıkları düşünmelisiniz. Başınızı ve boynunuzu kucaklayarak, huzursuzluğu caydırarak ve gece boyunca sizi hareketsiz ve sakin tutarak uykunuza sağlamlık ve istikrar hissi getirmenin harika bir yoludur.

Bunu zaten biliyorsanız ve sağlam bir hafızalı köpük yastığa alışkınsanız, bunu biraz fazla kabarık bulabilirsiniz. Tersine, hafızalı köpük yastıkları geçmişte çok sert ve daraltıcı bulduysanız, bu, iki uç arasındaki tatlı noktaya gerçekten çarptığı için denemek için iyi bir uzlaşma olacaktır. Aynı şekilde, hafızalı köpük yastıklarda tamamen yeniyseniz, bu, başlamak için harika bir yerdir, çünkü göreceli yumuşaklığı, normal rutininizden çok ani bir değişiklik olmayacağı anlamına gelir.