Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • Eve Topper vs Panda Topper: Hangi yatak topper en sihri çalıştırıyor?

Eve Topper vs Panda Topper: Hangi yatak topper en sihri çalıştırıyor?

Eski yatağınız artık size ihtiyacınız olan desteği ve rahatlığı vermiyorsa ve geceleri tam anlamıyla uykunuzu kaçırıyorsa, yenisini almak size cazip gelecektir. Ancak doğru şilteyi eklemek her şeyi değiştirebilir ve yenisi için ödeyeceğinizden çok daha az bir maliyetle yatağınızın ömrüne yıl ekleyebilir. Hangisi için gitmelisiniz?

Seçmenize yardımcı olmak için iki tane verdik. best-mattress-us-2020-topperHangisinin en iyi olduğunu bulmak için kapsamlı bir test yapmak. En sevdiğimiz yatak şirketlerinden birinin premium seçeneği olan Eve Topper'a ve şu ana kadar şilte yapmayan ancak yastığı ve yorganıyla bizi etkileyen Panda Topper'a bakıyoruz. İkisi de harika ustalar (okuyunEve yatak kaban incelemesivePanda Topper incelemesitüm detayları öğrenmek için) ama hangisi sizin için doğru? Hadi bulalım.

Eve kaban vs Panda kaban: temel bilgiler

Eve kaban vs Panda kaban

(İmaj kredisi: Havva)

Havva2014 yılından beri faaliyet gösteren İngiltere merkezli bir şirkettir. Ana faaliyet alanı şiltedir; Premium, Original ve Lighter olmak üzere üç farklı köpük ve hibrit şilte satıyor, ancak aynı zamanda yatak, karyola ve hatta uyku hediyeleri de satıyor. Yataklarının neredeyse tamamı İngiltere'de tasarlanmış ve üretilmiştir.


Panda2015 yılından beri yatak sektöründe faaliyet göstermektedir ve tamamen sürdürülebilir olmasının yanı sıra yumuşak, anti-bakteriyel ve hipoalerjenik bambu kumaş kullanımı konusunda uzmanlaşmıştır. Panda Memory Foam Bamboo Pillow ve Panda Cloud Bamboo yorganın büyük hayranlarıyız; ayrıca nevresim, banyo havlusu ve daha fazlasını yapar.

Eve kaban vs Panda kaban: İnşaat

Eve yatak kaban


(İmaj kredisi: Jim McCauley)

Havva Topper

Eve Topper 5 cm derinliğindedir ve iki kat köpükten yapılmıştır. Üst katman 2 cm derinliğindedir ve Eve'in şiltelerinde bulacağınız aynı konfor köpüğünden yapılmıştır: Geleneksel köpüğe göre 30 kat daha fazla nefes alan CertiPUR sertifikalı açık hücreli köpük. 3 cm'lik sert refleks taban köpüğünün altında size bolca destek sağlamak için tasarlanmıştır. Eve Topper'ın kılıfı, 40°C'de yıkamak için çıkarılabilen yumuşak bir polyester üst ve bordür içerirken, taban paneli polipropilendir ve Velcro tırnaklarla tamamlanan sağlam kayışlara sahiptir, böylece yatağınıza takmanız kolaydır.


Panda yatak pedi

(İmaj kredisi: Jim McCauley)

panda kabağı

Panda Topper da 5 cm derinliğindedir, ancak yalnızca bir köpük tabakasından oluşur. Size sırt, boyun ve kalça desteği vermek için tasarlanmış Hydro-köpük kullanır ve vücut sıcaklığınıza tepki veren ve hafızalı köpük ısındığında genişleyerek sizi serinleten ve destekleyen jel mikro kapsüllerle aşılanmıştır. Kılıf, nefes alabilen bambu elyafı ve polyester karışımından yapılmıştır ve tabanında, üst kısmı yerinde tutmaya yardımcı olmak için noktalı silikon ve her köşede elastik kayışlar bulunur. Havva gibi, Panda'nın üst örtüsü çıkarılabilir ve 40°C'de yıkanabilir.

Karar: Havva kazanır


Bu iki topper arasında büyük bir fark var ve bu köpük katmanlarının sayısı. Havva'nın iki özelliği vardır - rahatlık için bir üst katman ve altında daha kalın bir destek katmanı - Panda ise tamamen hafızalı köpüktür; Bu, kitabımızda Havva için bir kazanç.

Eve kaban vs Panda kaban: Konfor ve sıkılık

Eve kaban vs Panda kaban

(İmaj kredisi: Havva)

Eve ve Panda, kabadayıları için benzer iddialarda bulunurlar: ikisi de sizi geceleri serin tutarken size rahatlık ve destek vereceklerine söz verirler. Uygulamada, oldukça farklı uyku deneyimleri sunarlar. Eve Topper daha çok sert tarafta, belki bazıları için biraz fazla sert, özellikle yan traverslerden ziyade. Yine de rahat ve destekleyici olduğunu gördük ve aşırı ısınma ile ilgili herhangi bir problem yaşamadık.

Panda Topper ise şaşırtıcı derecede yumuşaktır; 5 cm'lik hafızalı köpüğüne batacaksınız ve geceleri ısınma eğilimindeyseniz bu bir sorun olabilir. Soğutma teknolojisine rağmen Şubat ayının ortasında kapakları atmak zorunda kaldık ve bu da etkileyici konfor seviyesinden oldukça uzaklaştı.

Karar: Havva kazanır

Rahatlık öznel bir konu, ama bizim için Havva burada açık ara kazanan; çok daha önemli hissettiriyor ve geceleri çok ısınmıyor. Daha yumuşak bir uyku yüzeyi tercih ediyor ve rahat şeyleri seviyorsanız, Panda muhtemelen size daha iyi hizmet edecektir.

Eve kaban vs Panda kaban: Küçük baskı

Eve kaban vs Panda kaban

(Resim kredisi: Panda)

Eve Topper ile bölgenize bağlı olarak ücretsiz, esnek teslimat elde edersiniz. Ayrıca, en iyi performansınıza devam ettiğinizden emin olmak için 30 gecelik bir deneme ve beklentileri karşılamıyorsa ücretsiz iade alırsınız. Eve ayrıca üç yıllık bir garanti sağlar; Bir şeyler ters giderse, topper'ınızı yenisiyle değiştirir.

Panda Topper oldukça benzer: İngiltere'ye ücretsiz teslimat ve iade ve 30 gecelik deneme, ancak büyük fark Panda'nın 10 yıllık bir garanti sağlamasıdır.

Karar: Panda kazanır

Müşteri hizmetleri açısından gerçekten çok fazla bir şey yok; ancak Panda, 10 yıllık garantisi sayesinde bu tura katılıyor.

Eve kaban vs Panda kaban: Başkaları ne düşünüyor

Eve kaban vs Panda kaban

(İmaj kredisi: Havva)

Eve, Trustpilot'ta Mükemmel olarak derecelendirildi,7.500'den fazla incelemeve 5 üzerinden 4,5 yıldız; Yorumcuların %84'ü onu mükemmel olarak değerlendirirken, yalnızca %6'sı onu kötü olarak değerlendiriyor. Kendi Eve Topper incelememizde uygun şekilde etkilendik; iki kat köpüğün tüm farkı yarattığını ve açıkça pahalı bir seçenek olsa da, özellikle daha sıkı bir uyku yüzeyi tercih ediyorsanız, daha yüksek fiyata değdiğini gördük.

Panda sadece158 Trustpilot incelemesişu anda ancak 4.3 yıldızla Mükemmel olarak derecelendirildi. Yorumcuların %78'i onu mükemmel bulurken, %8'i kötü olarak değerlendirdi. Amazon'da işler biraz daha karışık: %80 5 yıldızlı inceleme ile 5 yıldız üzerinden 4,7 alıyor, ancak bazı yorumcular en iyiyi çok yumuşak olduğu ve geceleri ısındığı için çağırıyor. Bulgularımız benzerdi; Panda Topper incelememizde genellikle kalitesinden etkilendik, ancak ısınma eğilimi ile biraz fazla yumuşak bulduk.

Karar: Havva kazanır

Bu ikisini birbirinden ayıran pek bir şey yok, ancak kamuoyu ve kendi bulgularımız Havva'nın biraz daha iyi bir bahis olduğunu söylüyor.

Eve kaban vs Panda kaban: Fiyat

Eve Topper'ın İngiltere single'ı için 199 £, küçük bir çift için 239 £, İngiltere çift için 249 £, İngiltere kral için 279 £, süper kral için 309 £

Panda Topper'ın İngiltere single'ı için 99,95 £, küçük bir çift için 134,95 £, İngiltere çift için 139,95 £, İngiltere kralı için 159,95 £, süper kral için 189,95 £

Karar: Panda kazanır

Teklisi Havva'nın neredeyse yarı fiyatına gelirken ve geri kalanının büyük ölçüde daha ucuz olmasıyla Panda Topper bunu kazanıyor. Tabii ki Eve ile daha iyi destek sağlayan daha karmaşık yapılar için bir prim ödüyorsunuz ve doğru zamanda satın alırsanız her iki üst kısımda da indirim alabilmeniz gerekir. Şu anda mevcut olan en iyi fiyatlar için aşağıya bakın.

Bugünün en iyi Eve Yatak Topper fırsatları 176 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ Benzer Amazon US Amazon'u Görüntüle Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Panda Topper fırsatları Panda The Topper - Gel... Amazon 264,33 $ Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Eve kaban vs Panda kaban: Ne satın almalıyım?

Eve kaban vs Panda kaban

(İmaj kredisi: Havva)

Eve'in burada kazanan olduğunu öğrenmek gerçek bir sürpriz olmamalı. Yine de tamamen adil bir karşılaştırma değil; Havva, Panda'dan çok daha pahalı bir yatak pedidir ve iki kat köpüğü ona büyük bir konfor avantajı sağlar.

Her iki kaban da ip gibi eski bir şilteye yeni bir yaşam süresi vermek için harika bir iş çıkarır ve hatta daha yeni bir yatağı lüks bir dokunuşla tamamlayabilir ve hem Eve hem de Panda mükemmel müşteri hizmeti sunar. Ancak bizim için her şey sağlamlık sorununa bağlı. Havva uygun bir şekilde destekleyici hissediyor ve harika soğutma özelliklerine sahipken, Panda içine düşeceğiniz ve sizi geceleri çok sıcak tutabilecek bir şey.

Yine de daha yumuşak bir yataktan hoşlanıyorsanız, muhtemelen Panda ile meşhur olacak ve çok daha az harcama yapmaktan memnun olacaksınız. Bunlar gerçekten kurslar için atlar ve her iki top ile de sizin için doğru olup olmadığına karar vermek için 30 gece alacağınızı unutmayın, bu nedenle hangisini seçerseniz seçin büyük bir risk yoktur.