Close
 • Ana
 • /
 • Antrenman Yapmak
 • /
 • Herkes büyük baldırlar ister ama onun yerine BU kası çalıştırmayı tercih ederim

Herkes büyük baldırlar ister ama onun yerine BU kası çalıştırmayı tercih ederim

İnsanların vücut geliştirmeye başladıklarında tamamen takıntılı hale geldikleri birkaç garip kas grubu vardır, bunlardan biri de baldırlardır.büyük buzağılar istiyorum? Size bazı kötü haberlerim var: Büyümeleri gülünç derecede zor ve kuvvet antrenmanlarına karşı çok dirençliler. Baldırlarınızı büyütmeye çalışarak zamanınızı boşa harcamak yerine, dikkatinizi tuzaklarınıza çevirmenizi öneririm.


Tuzakların nerede diye sorabilirsin? 'Tuzaklar', 'trapezius'un kısaltmasıdır ve 'oksipital kemikten omurganın alt torasik omurlarına ve lateral olarak skapula omurgasına kadar uzanan geniş bir çift yüzey kasıdır',Wikipedia'nın açıkladığı gibi. Tamam, kimin umurunda? Tuzakları eğitmek sadece büyük buzağı yetiştirmekten daha kolay değil, aynı zamanda tişört giydiğinizde bile sizi 'daha büyük' ​​gösterecek. Kazan-kazan.

Baldır kasları sorununa geri dönersek, insanların neden onları büyütmek için daha fazlasını yapmak isteyebilecekleri tamamen şaşırtıcı. Bu oldukça fazla'Nasıl karın kasına sahip olunur' yeniden tartışma: İkisinden birine (veya her ikisine birden) sahip olmak imkansız değildir, sadece gereksizdir. Ne altı çantanız ne de baldırlarınız çoğu zaman etrafınızdakiler tarafından görülmez ve onları elde etmek için harcadığınız çabayı düşünürsek, kas geliştirme çabanızı onlara odaklamak biraz aptalca olur.

Öte yandan, büyük tuzaklara sahip olmak, tıpkıbüyük omuzlara sahip olmak, çamaşır tahtası absinizi sergilemek için her zaman tişörtünüzü yukarı çekmek zorunda kalmadan egzersiz yaptığınızı oldukça açık hale getirecek. Tuzaklar ayrıca göğüs ve omuzlarınızı daha büyük gösterecek ve boynunuzu destekleyecektir, bu da bilgisayar ekranlarına sık sık bakarsanız kötü bir şey değildir.

Özetlemek gerekirse: baldırları boşverin ve gerçekten vücutta rastgele bir kas çalıştırmanız gerekiyorsa, onu tuzaklar yapın.


 • En iyi kitle kazancı
 • en iyi halter

Tuzak kası için en iyi egzersizler

Çiftçinin taşıması

Çiftçinin taşıması harika bir egzersizdir. Olabildiğince basit, ancak kolu ve özellikle tuzakları güzelce çalıştırıyor. Tek yapmanız gereken bir çift dambıl veya kettlebell tutarak dolaşmak. Bu kadar. Biraz boşluğa ihtiyacınız olacak ve yukarıdaki videoda gördüğünüz gibi geriye doğru yürümenizi tavsiye etmem ama bunun dışında ağırlıkları dilediğiniz kadar taşımaktan çekinmeyin.

 • En iyi su ısıtıcısı
 • Dumbbell vs kettlebell

Kettlebell salıncak

En iyi tek hareketlerden biritüm vücut egzersizi, NSKettlebell salıncakesasen bir plyo deadlifttir ve tutuşun yanı sıra kalça kaslarını, hamstringleri, çekirdeği ve tuzakları güçlendirir. Doğru bir şekilde yapıldığında, kettlebell salıncakları vücudunuzda harikalar yaratabilir, öyle ki, bu tek egzersize dayalı bütün bir egzersiz var. NS10.000 salıncaklı kettlebell egzersizidört hafta sürer ve karın kaslarınızı ve kalça kaslarınızı patlattığı ve kavrama gücünü büyük ölçüde artırdığı söylenir. Salıncakta sevilmeyecek ne var?


 • 10.000 kettlebell salıncak egzersizini denedim ve olan buydu
 • İki hareketle tam vücut kettlebell egzersizi

Deadlift

NScan sıkıntısı, diğer adıyla The King of Lifts en iyilerinden biridir – değilse deen iyisi- aynı anda genel güç oluşturmak ve yağ yakmak için bileşik egzersiz. Buradaki fikir, deadlift yaparken büyük ağırlıkla çalışmaktır - ancak lütfen küçük başlayın ve çalışın - bu nedenle form özellikle önemlidir. Deadlift'leri yanlış yapın ve alacağınız şey, büyük kollar ve tonda glütler değil, geri çekilme olacaktır. Doğru yapıldığında, deadlift başka hiçbir egzersizin yapamayacağı şekilde güç ve tuzaklar oluşturacaktır.

basın

Push press yaparken genellikle daha ağır ağırlıklarla çalıştığınız için büyük tuzaklar oluşturmaya gelince, push press katı presten üstündür ve hepimiz büyük ağırlıkların büyük kazançlara eşit olduğunu biliyoruz. Pekala, süreç tam olarak böyle çalışmıyor ama push press'in tuzak tanımı oluşturmak için harika bir bileşik egzersiz olduğu doğru. Yapmaya başla. Şimdi.