Close

İlk Tough Mudder'ınızı yapmak için ihtiyacınız olan her şey

Tough Mudder hızla engelli yarışlarla eşanlamlı bir isim haline geliyor. Aslında bu, bitişe kadar kimin hayatta kalabileceğini görmek için koşucuları çamur, su, elektrik, ateş ve daha pek çok şeyle karşı karşıya getiren belirli bir Engelli Parkur Yarışı veya OCR markasıdır.


Şimdiye kadar acı verici derecede çekici değil mi? Kulağa zahmetli gelse de, bu tür bir mücadeleyi tamamlamanın memnuniyeti birçokları tarafından aranan bir acele olduğundan, bunlar hızla giderek daha popüler hale geliyor. Dürüst olmak gerekirse, gerçek yarışlar göründüğünden çok daha eğlenceli - biraz daha çok yetişkinler için dev bir engel parkuru gibi. Artık oyun alanlarına girmemize izin verilmiyor olabilir, ancak bu oynamak istemediğimiz anlamına gelmez, değil mi?

Saç bandı biçiminde de sahip olunması gereken bir zafer var. Ne kadar çok Tough Mudder yarışları yaparsanız kafa bandını o kadar iyi tamamlarsınız. Dövüş sanatları tarzında, yarış numaralarınızı topladıkça farklı renk seviyeleri elde edersiniz. En üst seviye, 10 Tough Mudder yarışını tamamlayanlar için siyah bir kafa bandıdır.

Zor Mudder yarışları tamamen dayanıklılık ile ilgilidir ve 10 ila 12 mil arasında değişir. Bu, bazı koşuculara pek bir şey gibi gelmeyebilir, ancak duvara tırmanma, su üzerinde maymun çubukları, atlamak için ateş çukurları ve daha fazlası gibi engeller eklediğinizde, bu kilometreler daha uzun hissetmeye başlar.

Tough Mudder 2010'da ABD'de başladığından beri 2,5 milyondan fazla insan yarıştı. Bu numaraya katılmayı planlıyorsanız, o Tough Mudder tamamlayıcı unvanı için savaşmadan önce tam olarak bilmeniz gerekenleri öğrenmek için okumaya devam edin.


Ne zaman Tough Mudder yapmalıyım?

Pek çok Zor Çamurdan birini alıyorsanız, muhtemelen daha güzel havalarda bir tane yapmak isteyeceksiniz - ideal olarak yazın çok sıcak olmadığı, ancak su aşamalarının daha az soğuk olduğu arka tarafta.İşte nasıl kaydolacağınız ve listeye nasıl gireceğiniz

Tough Mudder'a ne giymeliyim?

Dikkate alınması gereken bir sonraki faktör kittir. Bu yarış gerçekten çok dağınık olacak. Bu nedenle, ideal olarak, daha sonra çöpe atmayı düşünmeyeceğiniz bazı eski spor ayakkabıları giyin. Aynısı, dikenli tellerin altında ve taşlı zeminde gezinirken muhtemelen yırtılacak giysiler için de geçerlidir.


Tozluk gibi alt katmanlar ve sıkı bir üst kısım, cildinize biraz daha fazla koruma sağlamak ve soğuk su bölümlerinde kenarı kaldırmak için iyi fikirlerdir. Ayrıca elektrik şoku söz konusu olduğunda bunları takmaktan memnun olacaksınız.

Hangi akıllı saat veya aktivite izleyiciyi kullanmalıyım?

Akıllı saatleri Tough Mudder kurslarında test ettik ve hayatta kaldılar, ancak orada olduğunu bilmediğiniz çatlaklara her zaman kir çıkıyor gibi görünüyor. O zaman görünmez olur - bu nedenle gadget’ları evde bırakmanızı öneririz.


Mesafenizi gerçekten takip etmek istiyorsanız, kauçuk kaplamalı bir aktivite izleyici idealdir. Bunlar mükemmel su geçirmezliğe ve pisliğin girmesine izin verecek az sayıda perde kenarına sahiptir. Fitbit Alta HR veya Garmin Vivosmart 3, GPS olmamasına rağmen uygun fiyatlı oldukları için iyi seçeneklerdir. Daha pahalı bir giyilebilir cihazı riske atmayı düşünmüyorsanız, bir Fitbit Surge, TomTom Spark 3 veya Garmin Forerunner 935 sizi gururlandırabilir.

Tough Mudder fiyatı ne kadar?

Nerede ve ne zaman yarıştığınıza bağlı olarak fiyatlar değişecektir. Erken kayıt olursanız 85 £ 'a yarışabilirsiniz. Ancak yarış yaklaşırken dikkatli olun, fiyat haftalık olarak artar, bu nedenle katılmaya geç kalırsanız bu miktar artabilir.

Bununla birlikte, yıllık 300 £ fiyatla birçok yarışa girmenize izin veren sezon geçişleri de var. O siyah kafa bandını tercih ediyorsanız, bu sizin için en iyi seçenektir.

Şimdi bir sonraki zorluğunuzu aşmak için hayatınızda ihtiyacınız olan tüm fitness ekipmanlarını okuyun.

En iyi arazi koşu ayakkabıları


En iyi koşu ayakkabılarından oluşan derlememiz (aşağıya bakın), bir Sert Çamur için antrenman yaparken esas olarak asfalta bağlı kalırsanız ideal olsa da, benzer bir ortamda antrenman yapmayı ve yoldan çıkmayı tercih ediyorsanız, bir şeye ihtiyacınız olacak biraz daha sert. Trail koşu ayakkabıları dayanıklı, rahat olacak şekilde tasarlanmıştır ve bol miktarda destek sunar, bu da onları eğitim ve etkinliğin kendisi için ideal kılar. Ancak piyasadaki bu kadar çok çiftle, ​​hangilerinin sizin için mükemmel olduğunu bulmak genellikle zor olabilir. Patika koşu ayakkabısı alışverişinin stresinden kurtulduk ve sizin için hangisinin en iyisi olduğunu görmek için bir sürü çifti test ettik.

Oku: En iyi arazi koşu ayakkabıları

En iyi koşu ayakkabıları

Harika bir çift koşu ayakkabısı almak, Tough Mudder kondisyon rejiminizin plana uygun olmasını sağlamak için çok önemlidir ve biz de en iyinin tamamını test ettik. Ayaklarınızın rahat olduğundan emin olmanın yanı sıra, harika bir çift koşu antrenörü destek sunmalı, ayaklarınızın nefes almasına izin vermeli ve işleri tamamlamak için ekstra şık teknoloji parçalarıyla övünmelidir. Koşu stilinize uygun doğru ayakkabıyı seçme konusunda da bazı önemli ipuçlarımız var.

Oku: En iyi koşu ayakkabıları

En iyi fitness takipçisi

Fitness grupları iyi ve gerçekten burada ve yeni Tough Mudder fitness rejiminize başlamak için alabileceğiniz en iyi kit parçalarından bazıları. Jawbone, Fitbit ve Misfit gibi spor bantları, ister sadece adımlarınızı ve uykunuzu takip etmek ister biraz daha ileri gidip kalp atış hızınızı da izlemek olsun, artık herkese hitap ediyor. Bunları daha da fazla ağız sulandıran şey, düşen fiyatlardır ve bazı çok yetenekli izleyiciler artık 50 £ 'dan daha düşük maliyetlidir.

Oku: En iyi fitness takipçisi

En iyi temel katman

Üşüme mi hissediyorsun? Bu soğuk ve karanlık kış aylarında sağlıklı rejiminizi sürdürmeyi planlıyorsanız, harika bir temel katmana ihtiyacınız olacak.

Her türlü spor ve egzersiz için ya da sadece brendi satın almak için mağazalara uğramak için olması gereken yerde iç sıcaklığınızı tutmanın birçok yolu vardır.

Deneyimsizler için, bir temel katman tam olarak göründüğü gibidir. Başka bir şey giymeden önce giydiğiniz ve sizi sıcak tutan ve terinizi emen katmandır.

Oku: En iyi temel katman

En iyi çalışan kulaklıklar

Tough Mudder sırasında bir çift kulaklığa ihtiyacınız olmayacak olsa da, bir tanesine hazırlanmak açısından eğitim teknolojinize hoş bir katkı sağlarlar. Evet, telefonunuzla birlikte gelen tomurcuklara bağlı kalabileceğinizi biliyoruz, ancak hepimiz bunların çok iyi olmadığını biliyoruz. Bunun yerine, koşmaya başlar başlamaz kulaklarınızdan düşmeyecek bir çift özel 'telefon almalısınız. Bunların çoğu da bizim için bir zorunluluk olan tere karşı dayanıklı ve kulağa harika geliyor. El yapımı Tough Mudder çalma listenizi dışarı atmak için mükemmel.

Oku: Koşu için en iyi kulaklık

En iyi ev çoklu spor salonları

Hem kollarınızda hem de bacaklarınızda çok önemli olan güvenilir güce sahip Tough Mudder'ın üstesinden gelmek için her yönden mükemmel bir kondisyona ihtiyacınız olacak. Bir evde çoklu spor salonu, kullanıcılarının yırtılmasına ve bu şekilde kalmasına yardımcı olmak için tasarlanan bu makinelerle bunu başarmak için ideal bir teknoloji parçasıdır. Herkes için ideal değildir, çünkü evde çok fazla yer kaplarlar (çoklu spor salonları bir dizi kas şekillendirici temeli kapsar), ancak, eğer boş alana sahipseniz Tough Mudder eğitimi için idealdirler ve yontulmuş bir fiziği ile arkadaşlarınızı şaşırtmak.

Oku: En iyi ev çoklu spor salonları

Ev için en iyi ağırlıklar

Evinizde bir ev jimnastiği sistemi için evinizde yeterli yer yoksa, o zaman en kaliteli dambıl setini düşünmelisiniz. Sert Çamurlar ciddi bir dayanıklılığın yanı sıra tonlanmış ve güçlü kaslar gerektirir, bu nedenle silahlarınızın düzenli olduğundan emin olmak gündeminizin üst sıralarında yer almalıdır. Neyse ki, Pingtwitter en iyisini kaldırdı ve sizin için doğru ev ağırlıklarını almanızı sağlamak için yararlı bir satın alma rehberi hazırladı.

Oku: Ev için en iyi ağırlıklar

En iyi spor güneş gözlüğü

En iyi spor güneş gözlüklerini arıyorsanız doğru yere geldiniz. Paranın satın alabileceği en iyi renk tonlarını test etmek için gözlerimizi çizdik.

Oku: En iyi spor güneş gözlüğü

En iyi koşu saati

Fitness bantları harika olsa da, bazen özellikle Tough Mudder için antrenman yaparken koşunuz hakkında biraz daha fazla bilgi istersiniz. İşte burada çalışan bir saat devreye girer. GPS'in eklenmesi sayesinde, koşu saatleri bir banttan çok daha fazla doğruluk sunar ve akıllı telefonunuzdan bağımsız olarak çalışabilir, bu her zaman bir bonus. İstatistiklerinizi takip etme ve mevcut en doğru bilgilere sahip olma konusunda gerçekten ciddiyseniz, bir koşu saati gitmenin yoludur.

Oku: En iyi koşu saati

En iyi koşu bantları

Koşu bantları daha soğuk ve karanlık aylar için harikadır ve spor salonuna gitmeden bir sonraki Tough Mudder'ınız için evde egzersiz yapmanızı sağlar. Çok pahalı olmaları da gerekmez, ancak aradığınız buysa kesinlikle büyük paralar harcayabilirsiniz. Bu koşu bantları, 2017'ye mümkün olan en sağlıklı başlangıcı yaşamanızı sağlayacak yüksek teknolojiye sahiptir ve özelliklerle dolu kit parçalarıdır.

Oku: En iyi koşu bantları

En iyi fitness uygulamaları

Fitness problemleriniz için binlerce uygulama çözümü vardır ve bunları sıralamak biraz kabus olabilir. Kilo vermek, yırtık bir altılı paket almak ya da sadece bir Sert Çamur için mümkün olduğunca sağlıklı olduğunuzdan emin olmak istiyorsanız, bu liste piyasadaki en iyileri tek bir yerde toplar.

Oku: En iyi fitness uygulamaları

  • Tough Mudder neden yeni maraton?