Close
  • Ana
  • /
  • İnternet
  • /
  • Kendi YouTube kanalınızı başlatmak için ihtiyacınız olan her şey

Kendi YouTube kanalınızı başlatmak için ihtiyacınız olan her şey

Sonunda hazırsınız - kendi YouTube kanalınızı başlatmaya ve vlog yolculuğunuza yıldız olma yolculuğuna başlamaya hazırsınız (bu blog yazmak gibi, ama bu arada video ile). Peki nasıl başlayacaksınız? Aslında şaşırtıcı derecede kolay, ancak size yardımcı olacak birkaç ipucumuz var.


Orada çok fazla rekabet varken, diğerlerinden daha iyi bir kurulum istersiniz, bu yüzden kontrol etmek isteyebileceğiniz bazı donanımlar önereceğiz. Ayrıca, bazılarını kapma şansınızı nasıl en üst düzeye çıkaracağınızı da açıklayacağız.milyarlarca günlük görüntülemeYouTube dünya çapında çekiyor.

Bir YouTube kanalı kurun

Bu biraz basit - ve bunu zaten yapmış olabilirsiniz. Olan herkesbir YouTube hesabıyükleme uzunluğu, video boyutu veya video kalitesi sınırlaması olmaksızın bir kanal kurabilir ve klipleri ücretsiz olarak yüklemeye başlayabilir.

Şu anda kanalınız yoksa ilk videonuzu yüklemeyi deneyin; YouTube sizi bir kanal oluşturma sürecinden geçirecektir. Kanalınızın ön sayfası, video yüklemelerinizi tarih sırasına göre, en yenisi en başta olacak şekilde gösterir, ancak düzen ve bağlantılar içerebilen Hakkında sayfanız üzerinde bazı temel kontrole sahip olursunuz.


Tebrikler, artık bir vlogger'sınız. Birkaç deneme çalışması istiyorsanız veya herkese açık hale getirilmeden önce her şeyin düzenlenmesini istiyorsanız, yüklediğiniz klipler başlangıçta gizli tutulabilir. Bilgisayarınızda herhangi bir video düzenleme yazılımınız yoksa,Apple'ın iMovie'siveya tracker.tradedoubler.com/click, YouTube'un kullanabileceğiniz kendi basit düzenleyicisi vardırinternette.

Yeterince görüntüleme çekmeye başlayın (daha sonra değineceğiz) ve YouTube sizinle reklam gelirinin bir kısmını paylaşmayı bile teklif edecek. Yine de telif hakkıyla korunan şarkıları veya klipleri kullanmamaya dikkat edin - YouTube'un algoritmaları sizi yakalar.


Video donanımınızı seçme

Akıllı telefonunuzdaki veya tabletinizdeki kamerayla kendi YouTube kanalınızı başlatabilirsiniz - hemen hemen her modern cihaz, YouTube'un amaçları doğrultusunda klip çekmek için yeterince iyidir. Tamamen yeni başlayan biriyseniz, küçük, ucuz bir şeyle başlamanın ve çalışmanın hiçbir zararı yoktur.


Bununla birlikte, daha iyi vites, daha iyi çekim ve YouTube kalabalığından sıyrılma şansı demektir. Düşünüst düzey akıllı telefonlarveyaDSLR kameralar, eğer karşılayabiliyorsanız tercihen 4K kayıt özellikleriyle. Esnek bir tripod, kameranızı ve çekimlerinizi sabit tutmanıza yardımcı olacak iyi bir aksesuar yatırımıdır.

Vlog'unuz için dış mekana gidiyorsanız, elementlere karşı korumalı bir kamera bulun (bir GoPro kameramaceracı vlogger için idealdir) ve hareket halindeyken kliplerinizin düzgün görünmesini sağlamak için bir gimbal veya sabitleyiciye yatırım yapabilirsiniz.

Mevcut birçok YouTuber, kurulumlarını çevrimiçi olarak paylaşır, böylece ne tür kameraların ne tür bir çekimle sonuçlandığını görebilir ve seçiminizi buna göre yapabilirsiniz. Yeni YouTube kanalınız için en iyisini aldığınızdan emin olmak için mümkün olduğunca kamera incelemelerinin yanı sıra yüklenen örnek kliplere göz atın.

Ses donanımınızı seçme


İyi sesin bir video kanalı için yarattığı farka şaşıracaksınız: cızırtılı veya cızırtılı ses, izleyiciler için gerçek bir engeldir, bu nedenle kliplerinizin göründükleri kadar iyi ses verdiğinden emin olmak istersiniz.

Elbette bu, büyük ölçüde kamera seçiminize bağlı, ancakmikrofon eklemek- basit, ucuz olsa bile - sesinizin kulaklarda daha net ve daha kolay duyulmasını sağlayacaktır. İster binlerce pound'a mal olan bir tripoda bir DSLR kurmuş olun, ister telefonunuzu masanın üzerine koymuş olun, takılı olan ve size yerleşik olandan daha iyi ses veren mikrofonları bulabileceksiniz.

Bir mikrofonun maliyeti açısından istediğiniz kadar yükseğe çıkabilirsiniz, ancak ucuz bir şey bile iyi sonuçlar alacaktır. Her zaman olduğu gibi, çevrimiçi incelemelere bakın ve tekrar bakınprofesyonel YouTuber'larkullanın ve onu nasıl kullanmayı planladığınızı düşünün (örneğin içeride veya dışarıda).

Çevreleyen ortam da ses kalitesinde büyük bir fark yaratır. Olabildiğince yabancı gürültüleri kesin ve iç mekanda kayıt yapıyorsanız, diğer seslerin içeri sızmasını önlemek için kayıt odanızı kapatmak için elinizden gelenin en iyisini yapın.

Hedef kitlenizi bulun

YouTube'da ne kadar büyük bir kitle bulduğunuz, kısmen bir vlogger olarak becerilerinize ve dışarı çıkardığınız içeriğin türüne bağlı olacaktır, ancak kesinlikle izlenme çekme şansınızı en üst düzeye çıkarmanın yolları vardır. Tabii ki, rakamları izlemek yerine kendi kişisel eğlenceniz için vlog çekiyor olabilirsiniz, ki bu da sorun değil.

YouTube aramalarında bulunma olasılığını artırmak için videolarınıza açıklayıcı başlıklar ve ayrıntılı açıklamalar verin ve orada çok fazla takipçiniz olmasa bile bunları sahip olduğunuz kadar çok sosyal medya kanalında tanıtın.

İlgi uyandırmak için başka bir iyi taktik, YouTube topluluğunda aktif bir katılımcı olmaktır - benzer konular hakkında vlog yapan başkaları tarafından yüklenen videolara yorum bırakın ve bir arkadaşlığın veya ortaklığın nerede olabileceğini asla bilemeyeceğiniz için çevrimiçi ağ kurma zamanı verin öncülük etmek.

Başkalarının ne yaptığına ve izleyicilerin nelerden hoşlandığına dikkat edin ve buna göre uyarlayın. Sonuçta kanalınız içeriğinin kalitesine göre yükselecek veya düşecektir - ancak yol boyunca eğlenmeyi denemeyi unutmayın.

  • Bunu beğendin mi? HDR video artık YouTube'da, işte izleyebilecekleriniz