Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • Ezviz C3W Pro incelemesi: yüksek çözünürlüklü ev güvenliği

Ezviz C3W Pro incelemesi: yüksek çözünürlüklü ev güvenliği

Evinizi daha güvenli hale getirmek mi istiyorsunuz? Bu Ezviz C3W Pro incelemesi, olması gereken doğru yer. Akıllı ev teknolojisi, yalnızca sesle etkinleştirilen ışıklar ve isteğe bağlı müzikle ilgili değildir; siz uyurken veya dışarıdayken evinize ekstra bir güvenlik katmanı eklemek için akıllı cihazları kullanabilirsiniz.


NSen iyi güvenlik kameralarıevinizin canlı görüntülerini, hareket algılamayı ve hepsini yönetmek için bir akıllı telefon uygulamasını sağlayarak size günün her saati koruma sağlar. Kesinlikle size huzur verecek ve davetsiz misafirleri caydırıcı görevi görecektir, ancak bir güvenlik ihlali yaşarsanız, kameranızın doğru, güvenilir çekim veya fotoğraflar sunacağından da emin olmak isteyeceksiniz.

Ezviz C3W Pro, hem gündüz hem de gece evinizin dışını izlemek için tasarlanmış kablolu bir güvenlik kamerasıdır. Hemen konuya girelim, işte tam Ezviz C3W Pro incelemesi.

Ezviz C3W Pro incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Ezviz C3W Pro'yu birkaç perakendeciden satın alabilirsiniz. 2MP veya 4MP versiyonunda gelir. 69,99 $ / 99,99 £ / 173 AU $ karşılığında 2MP kamera alabilirsiniz - İngiltere'de sizi 139,99 £ civarında tutacak ancak ABD veya Avustralya'da mevcut olmayan daha yüksek çözünürlüklü kamerayı inceledim. Daha güncel fiyatlar için bu sayfadaki widget'lara bakın.

Ezviz C3W Pro incelemesi: özellikler

Ezviz C3W Pro incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

4MP lensli duvara monte kablolu güvenlik kamerası Ezviz C3W Pro, hareketle etkinleştirilen Siyah Beyaz Gece Görüşü ve güvenlik ışığının yardımıyla Renkli Gece Görüşü kullanarak hem gündüz hem de gece size koruma sağlayacaktır. Sadece kamerayı akıllı telefonunuza veya tabletinize bağlamanız yeterlidir ve çerçeve içinde bir kişi algıladığında size haber verecektir. Yanlış uyarıları önlemek için yerleşik AI İnsan Algılama özelliğine sahiptir, böylece gereksiz yere çalıştırılmaz. Ezviz uygulaması üzerinden canlı görüntülere ve önceden kaydedilmiş uyarılara erişebilirsiniz.

Ayrıca Amazon Alexa veya Google Hub'ınızı bağlayabileceksiniz; bu, özellikle ana merkezinizden kameranın görünümünü görüntülemesini istemek için sesi kullanmak istiyorsanız kullanışlıdır. Yine de Apple'ın HomeKit ile uyumlu değil.


Ezviz C3W Pro incelemesi: tasarım ve kurulum

Ezviz C3W Pro incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ezviz C3W Pro, kurulduktan sonra kamerayı 360 derece eğmenize ve döndürmenize olanak tanıyan yuvarlak tabanlı, duvara monte edilebilir beyaz bir kameradır. 72 × 72 × 150 mm ölçülerinde ve yaklaşık 395 g ağırlığında, sağduyulu bir kamera değil. Dış duvarlarınıza takıldıktan sonra, boyutu davetsiz misafirleri caydırmaya yardımcı olacaktır. Silindirik tasarım, güvenilir uzun menzilli iletim sağlamak için merceğin her iki tarafında iki Wifi anteni ile eşleştirilmiştir. Bu, kamerayı Wifi yönlendiricinizden uzağa yerleştirebileceğiniz ve bağlantıyı sürdürebileceğiniz anlamına gelir, yine de monte etmeden önce çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekir. Antenlerin işini doğru yaptığı için kameranın bağlantı kurmakta zorlanmadığını gördüm, ancak bazen canlı görüntüleri yüklemek biraz yavaş olabilir. Kameranın kendisi IP67 hava koşullarına dayanıklıdır, bu nedenle, güç adaptörünün olması gerekmesine rağmen, örtü altına gerek kalmadan rüzgarda ve yağmurda dışarıda mutlu bir şekilde oturacaktır.


Ezviz C3W Pro'yu kurmak kolaydı, sadece Ezviz uygulamasını iOS veya Android cihazınıza indirmeniz, bir hesap oluşturmanız, kamerayı takmanız, uygulamanın sağ üst köşesindeki + işaretine dokunmanız ve cihazınızı seçmeniz yeterli. Ardından, uygulamada verilen talimatları izlemeniz yeterlidir. Kamerayı açıp çalıştırmak neredeyse hiç zaman almadı. Ardından kamerayı duvara delmek için sağlanan montaj şablonunu ve vida takımını kullanırsınız. Kamera kablolu olduğundan, bir yere takmanız veya içeri takmak için duvarı delmeniz gerekeceğini unutmayın. Bunu yapmak için 1,5 m güç adaptörü ile birlikte gelir. Bir kez kurulduktan sonra tekrar indirmeniz gerekmeyecek, bu da arada bir şarj edilmesi gereken pille çalışan kameraların sorunudur. Ardından kameranın konumunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Ezviz C3W Pro incelemesi

Ezviz uygulaması çok basit ama kullanımı kolaydır.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ezviz uygulamasının kullanımı oldukça kolaydır. İlk sayfada kameralarınızı görüntüler ve birine tıkladığınızda, anlık görüntü yakalamak veya alarmı çalmak gibi gerçekleştirebileceğiniz eylemleri listeler. Video Geçmişi sayfasında, hareketin nerede algılandığını görmek için son günlerde geriye doğru gidebilirsiniz. Sahip olduğunuz tüm çekimlere hızlıca bakmayı kolaylaştıran belirli bir şey arıyorsanız. Buna rağmen, uygulama basit ve size Ezviz'in bazı rakipleriyle elde ettiğiniz kadar kontrol sağlamıyor. Örneğin, telefonunuz evden çıktığında sistemi kurmanın bir yolu yoktur.


Kameranın alt tarafında, yerel olarak 256 GB'a kadar kayıt depolayabilen bir MicroSD kart yuvası var. Veya son 7 günü tek bir kameraya kaydetmek için ayda 5,99 $ / 4 £ şifreli bir bulut aboneliği için ödeme yapmayı seçebilirsiniz, bundan sonra görüntüleri kaybedersiniz. Son 3 günü kaydetmek için daha ucuz bir seçenek ve 30 günü saklamak için daha pahalı bir seçenek var. Birden fazla kamera kuruluysa, fiyat daha da artar. Bulut tabanlı seçenek, 30 günlük kayıtlar için sizi ayda 3 ABD Doları / 2,50 ABD Doları / 4 ABD Doları tutarında geri alan Ring'in en temel planından önemli ölçüde daha pahalıdır, Arlo'nun depolama planı ise tek bir kayıt için ayda 2,99 ABD Doları / 2,49 ABD Doları / 4,49 ABD Doları tutarındadır. kamera.

Ezviz C3W Pro incelemesi: performans

Ezviz C3W Pro incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

2560 × 1440p (2K çözünürlük) ve maksimum 30 fps ile 4 MP lens kullanarak çekim yapan Ezviz C3W Pro, daha ince ayrıntıları ve insan yüzlerini yakalamada iyi bir iş çıkarıyor. Kamerayı birkaç hafta kurdum ve aydınlık günlerde, karanlık günlerde ve gece görüntü kalitesinden çok etkilendim. Aşağıdaki galeride bazı görüntü kalitesi örneklerini görebilirsiniz. Bir videoda bir şey görürseniz, daha yakından bakmak için daha fazla yakınlaştırmanıza da olanak tanır.

Siyah Beyaz Gece Görüşü, 30 metre ileriyi görebildiğini iddia ediyor. Açıkça renkli görüntüler kadar ayrıntılı olmasa da, çerçevedeki yüzleri ortaya çıkarmak için yeterli ayrıntıyı yakalamayı başarıyor. Geceleri renkli çekim yapmayı tercih ederseniz, Ezviz C3W Pro'nun spot ışığının açılması gerekir (Arlo'nun renkli çekimler yapabilen güvenlik kameralarının aksine). Çok parlaktır, bu nedenle sahneyi tamamen aydınlatabilir ve ayrıca yolu görmenize yardımcı olmak için araba yolunuzda veya geceleri ön kapıya kadar olması da kullanışlı olacaktır. Son düşük ışık modu, 'şüpheli hareketler' olarak adlandırılan durumlarda ışığı 90 saniye boyunca açan Akıllı Gece'dir.

Resim 1 / 3

Ezviz C3W Pro incelemesi

Ezviz C3W Pro 4MP, gün içinde bol ayrıntıyla net, parlak görüntüler çeker.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 1 / 3

Ezviz C3W Pro incelemesi

Ezviz C3W Pro 4MP, gün içinde bol ayrıntıyla net, parlak görüntüler çeker.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/3

Ezviz C3W Pro incelemesi

Renkli Gece Görüşü, sahneyi aydınlatmak için spot ışığı kullanarak geceleri çekim yapar.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3 / 3

Ezviz C3W Pro incelemesi

Siyah Beyaz Gece görüşü, karanlıkta hala iyi kalite sunmayı başarıyor.
(İmaj kredisi: Gelecek)

Yatayda 100 derece, çaprazda 121 derecelik bir görüş açısına sahip olan kamera, çerçeveye çok şey sığdırmayı başarmış. Geniş bir bahçeniz varsa ve her şeyin çerçeve içinde olduğundan emin olmak istiyorsanız, 135 derece veya daha fazlasını aramak isteyebilirsiniz.

Ezviz C3W Pro, hayvanlar veya rüzgarda savrulan bir çalı gibi, kameranın insanlardan başka bir şey tarafından tetiklendiği yanlış pozitifleri önlemek için, insan şekillerini bulmak için AI kullanan kişi algılama özelliğine sahiptir. Diğer kameralar daha karmaşık insan yüzü algılama özelliğine sahiptir, bu nedenle yalnızca şekilleri algıladığı gerçeğini göz önünde bulundurarak, iyi çalıştığını gördüm. Asla bir insandan başka bir şey tarafından yola çıkmadı. Biraz geç tetiklendiği veya kişiyi tamamen kaçırdığı zamanlar oldu, bu önemli bir şeyi kaçırmak için sorun olabilir. Ancak genel olarak hareket algılama etkili ve doğruydu.

İki yönlü hoparlör ve mikrofon, ziyaretçileri karşılamak veya uyarmak için kamera aracılığıyla konuşabileceğiniz anlamına gelir. Sesler, bazen az miktarda geri bildirim olsa da, daha yoğun bir caddede yaşıyor olsanız bile duyabileceğiniz kadar yüksek geliyordu. Bir güvenlik ihlali görürseniz, tiz bir alarm çalan ve davetsiz misafirleri uyarmak için flaş ışığını yanıp sönen Aktif Savunma Modunu etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca varsayılan alarm sesleri arasında geçiş yapabilir veya üç adet 10 saniyelik sesli mesaj kaydedebilirsiniz.

Ezviz C3W Pro incelemesi: karar

Ezviz C3W Pro incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Makul fiyatlı bir akıllı güvenlik kamerası için Ezviz C3W Pro 4MP, ayrıntılı, parlak görüntü kalitesine ve çok yetenekli gece görüşüne sahiptir. Bu kablolu kameranın pahalı bulut depolama ve temel akıllı telefon uygulaması gibi birkaç dezavantajı var, ayrıca onu kurmak için muhtemelen duvarları delmeniz gerekecek. Buna rağmen, bu, evinizi güvende tutmak için birçok özelliğe sahip, kullanımı kolay bir akıllı güvenlik kamerasıdır.

Ezviz C3W Pro incelemesi: ayrıca düşünün

Kablosuz güvenlik kamerası mı arıyorsunuz? dikkate almakta fayda varHalka Yapışkanlı Kamiçte veya dışta hemen her yere takılabilir. Şuraya da bir göz atmalısınEufyCam 2C, bu kamera seti daha pahalı olsa da, tamamen abonelik gerektirmez.

  • İşte daha fazlasıen iyi akıllı güvenlik cihazlarıevinizi korumak için satın alabilirsiniz