Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Ezviz Mini O Plus Kapalı Wi-Fi kamera incelemesi: uygun fiyatlı ve basit ev güvenliği

Ezviz Mini O Plus Kapalı Wi-Fi kamera incelemesi: uygun fiyatlı ve basit ev güvenliği

Ezviz Mini O 1080p fırsatları

Bir sürü vargüvenlik kameralarışimdi piyasada, siz tatildeyken veya işteyken boncuk gözlerini evinizde tutmaya hazır - ve bunların çoğu, burada aradığımız Ezviz Mini O Plus gibi, uygun fiyatlı, ayarlaması basit yukarı ve kullanımı kolay.


Bu, böyle bir kameranın kalabalık bir alanda öne çıkmasının zor olduğu anlamına gelir. Bu aynı zamanda çoğu kameranın işi sizin için yeterince iyi yapacağı anlamına gelir - şuna bir bakın:Kasa SpotTP-Link'ten, örneğin, buna birçok yönden benzer.

İsminden de anlaşılacağı gibi, bu iç mekan kullanımı için bir kameradır, bu yüzden bahçenin en altına koymayın çünkü o kadar uzun sürmeyecek. Yattıktan sonra çekim yapmak için 1080p maksimum video çözünürlüğü, iki yönlü ses ve gece görüşü sunar.

Şebekeye bağlı tek bir USB kablosundan güç alır, bu nedenle çekim yapmak için cihazı bir elektrik prizinin yakınına koymanız gerekir. Ezviz Mini O Plus'ın bazen Ezviz Mini O 1080p olarak adlandırıldığını da unutmayın, bu yüzden kafanız karışmasın - aynı kamera.

Ezviz Mini O Plus Kapalı Wi-Fi kamera incelemesi: kurulum ve tasarım

Ezviz Mini O Plus incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Ezviz Mini O Plus'ın kurulumu bu türdeki diğer kameralardan farklı değildir: fişini takarsınız, ilgili uygulamayı telefonunuza indirirsiniz, ardından ikisinin bağlantı kurmasını beklersiniz. Bundan sonra, telefonunuzdaki kameradan canlı bir yayın görüntüleyebilir ve hareket algılandığında uyarı alabilirsiniz.

Sadece birkaç dakika içinde kurulduk, ancak kameranın yönlendiricinize makul derecede yakın olmasına ihtiyacınız var - bir veya iki oda içinde. Yalnızca daha yavaş hızlar ve 5 GHz olandan daha uzun bir aralık sunan 2,4 GHz frekansında çalışır, ancak çoğu modern yönlendirici her ikisini de destekler.

Kamerayı ayağa kaldırmanın veya monte etmenin farklı yollarını seviyoruz. Tabanı üzerinde serbestçe durabilir, ancak bir buzdolabına veya benzer bir şeye sabitlemek isterseniz taban da manyetiktir. Kutuda ayrıca duvara veya tavana monte etmek için bir metal plaka ve istediğiniz herhangi bir şeye sabitlemek için kauçuk bir yapışkan çıkartma alırsınız.


Bu, Ezviz Mini O Plus'ı istediğiniz yere koymanız için size birçok seçenek sunar - daha önce de belirttiğimiz gibi, ulaşabileceğiniz bir elektrik prizi olması şartıyla. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra, izlemeye başlamaya hazırsınız.

Ezviz Mini O Plus Kapalı Wi-Fi kamera: özellikler ve performans

Ezviz Mini O Plus incelemesi

(Resim kredisi: Ezviz)

Kameradan canlı yayına bağlanmak çocuk oyuncağı ve testlerimiz sırasında her zaman yüksek kaliteli ve istikrarlı bir video bulduk. Gece görüşü, en azından ortalama büyüklükteki bir odanın genişliği boyunca iyi çalışıyor ve ses kaydı da iyi bir kalitede (yalnızca videoya geçmek istiyorsanız sesi kapatabilirsiniz).

Hareket algılama, varsayılan ayarlar kadar hassas tarafta, en küçük hareketler onu ayarlıyor, ancak Ezviz Mini O Plus kameranın kredisine göre, bu hassasiyeti değiştirebilir ve hatta çerçeve içinde belirli bölgeleri ayarlayabilirsiniz. hareketi izlemek için. Bu, birçok kamerayla elde ettiğinizden daha fazla esneklik.


Ezviz Mini O Plus örneği

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ezviz Mini O Plus örneği

(İmaj kredisi: Gelecek)

Genellikle olduğu gibi, bulut, kayıtlarınızı arşivler (yalnızca anlık görüntüler yerine) ekstra maliyettir: fiyatlar, yedi günlük klipler için ayda 4,99 £ 'dan başlar (kamera satın aldığınızda 30 günlük ücretsiz deneme alırsınız). Ezviz'e adil olmak için, kameranın içine bir microSD kart da yapıştırabilirsiniz, böylece bir aboneliğe güvenmek zorunda kalmazsınız.

Alexa ve Google Asistan desteği de buraya dahil edilmiştir, bu da sınırlı sayıda sesli komuta erişebileceğiniz anlamına gelir (bir Fire TV veya Chromecast'e bir video beslemesi gönderebilmek gibi). Bu tür bir entegrasyon, bir kamera için akıllı priz veya akıllı ışık gibi bir şey için olduğu kadar kullanışlı değildir.

Ezviz Mini O Plus Kapalı Wi-Fi kamera incelemesi: karar

Ezviz Mini O Plus

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ezviz Mini O Plus kamera, bu tür fiyat aralığında test ettiğimiz diğer kameralara çok benziyor. Güzel tasarlanmışlar, oldukça iyi çalışıyorlar ve benzeri kameralarla edindiğiniz gelişmiş seçenekler ve AI yüz tanıma için ödeme yapmak istemiyorsanız iyi bir seçenektir.GoogleveYüzük.

Uygulamada başa çıkılması gereken birkaç pürüz var, ancak gerçekten büyük bir şikayetimiz yoktu: Hareket algılama olaylarını izlemek veya canlı yayına dokunmak tamamen basit ve yapılması kolaydır ve söz konusu olduğunda yeterli düzeyde özelleştirme vardır. kamera hassasiyeti.

Bazı kayıtları bulutta ücretsiz olarak saklayabilmek güzel bir ekstra olacaktır, ancak bu günlerde ücretli bir abonelik kurs için eşit gibi görünüyor. Gerçekten fazladan ödeme yapmak istemiyorsanız, en azından kayıtları arşivlemek için bir microSD kart kullanabilirsiniz.

Bu tür bir fiyata, makul olarak beklediğinizden daha fazlasını elde edersiniz: Günün ve gecenin belirli saatlerinde hareket uyarılarını devre dışı bırakma yeteneği, 135 derecelik geniş görüş alanı, kutuda bulunan gerçekten iyi bir montaj seçenekleri seçimi, ve dahası. Ev güvenlik kameranızdan iyi bir değer arıyorsanız, buna bir bakın.