Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Face ID, maskeniz sayesinde çalışmıyor mu? Apple Watch 6'nız bunu sizin için düzeltecek

Face ID, maskeniz sayesinde çalışmıyor mu? Apple Watch 6'nız bunu sizin için düzeltecek

COVID-19 hayatımızı tektonik olarak kökünden söktü: ana merkezler, karantinalar ve her yere yayılan yüz maskesi. Sevin ya da sevmeyin, yüzünüzün %50'si kapalıyken telefonunuzun kilidini açmanın neredeyse imkansız olduğu inkar edilemez; Şimdi, neyse ki, Apple'ın bir düzeltmesi var.

Apple'ın artık telefon ekranınızı maske takarak, Face ID kullanarak açmanızı sağlayan bir özelliği var – ancak bir Apple Watch takıyor olmanız gerekiyor. Ayrıca şu anda iOS 14.5 ve watchOS 7.4'ün geliştirici betalarını gerektiriyor.

Bu sesi duyabiliyor musun? Bu toplu bir rahatlama nefesiiPhone 12,iPhone 12 Prove iPhone 12 Pro Max kullanıcıları, artık birkaç dakikada bir parolalarını basmak zorunda kalmadan tasarruf edecekleri sürenin üzerinde yaltaklandılar.

Keyfini çıkaranlar da dahil olmak üzere akıllı saat kullanıcıları için harika bir haber.Apple Watch Seri 5, veApple Watch Serisi 6– ve yalnızca belirtilen betalarda – kim maskeli kullanıcıyı tanımlamak için Face ID kullanarak iPhone'a bir kimlik doğrulama isteği göndermek için cihazları kullanabilir. Apple Watch ve iPhone çok yakın olmalı ve Apple Watch'ta parola bulunmamalıdır.

İşiniz bittiğinde, telefonunuzu yukarı kaydırabilirsiniz ve açılmadan önce bir 'Apple Watch ile Kilit Açma' uyarısı görürsünüz. Bu özellik, satın alma işlemlerini veya şifreleri kapsamaz ve ahizenizin ayarlar bölümünden açılabilir.


Ve burada bitmiyor: iOS 14.5 ayrıca aşağıdakiler için destek sunacak şekilde ayarlanmıştır:Xbox Serisi XvePS5Bazıları hala PS5 kitinde Pingtwitter olarak ortaya çıkarılan, büyüyen kullanışlı özellikler listesine eklenecek DualSense denetleyicilerirapor edildiGeçenlerde. Bildirildiğine göre, Apple Fitness + için AirPlay 2 desteğini de etkinleştirecek.

Bütün bunlar arka plana karşı geliyorgüvenlik önlemleri artırıldıApple'ın kısa süre önce mesajlaşma uygulamasında güvenilmeyen verileri engellemek için bir özellik sunduğu iMessage için. Yeni piyasaya sürülen iOS 14.4, hedef alıyorüç aktif güvenlik açığı, sisteminizi güçlendiriyor ve önyükleme yapmak için bir dizi harika özellik sunuyor.


Bu özelliğin Apple Watch'a sahip olan kullanıcıların çoğu için ezber bozacağından hiç şüphe yok; Sadece zaman kazandırmakla kalmıyor, aynı zamanda şirketler, yüz maskelerinin uzun bir süre daha piyasada olmasıyla giderek daha fazla başa çıkmaya çalıştıkları için, popüler donanımlarda pandemiden etkilenen değişikliklerin başlangıcı olduğunu iddia edebilirsiniz.

Bugünün en iyi Apple Watch Series 6 fırsatları İndirimli Fiyat Yeni Apple Watch Series 6... Amazon Prime $399 $324,98 İndirimli Fiyatı Görüntüle Yeni Apple Watch Series 6... Amazon Prime $399 $324,98 İndirimli Fiyatı GörüntüleApple Watch Series 6 GPS,... Walmart 423,95 dolar $ 324.98 Görünüm Apple Watch Serisi 6 elma 399 $ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Kaynak:Teknoloji Radarı