Close
  • Ana
  • /
  • Internet
  • /
  • Facebook zaten bir Clubhouse klonu üzerinde çalışıyor çünkü elbette

Facebook zaten bir Clubhouse klonu üzerinde çalışıyor çünkü elbette

Ses tabanlı sosyal medya uygulaması Clubhouse, ünlüler ve influencerlar aramıza katıldıkça büyük ilgi görüyor ve tabii ki Facebook zaten kendi platformunda yayınlayabileceği bir klon üzerinde çalışıyor.


Mark Zuckerberg'in platformu, rakip sosyal medya uygulamalarında tanıtılan yenilikçi fikirlere hızlı bir şekilde işaret etti ve Elon Musk'ın geçen hafta Robinhood uygulamasının kurucusuyla yaptığı Clubhouse sohbetinden sonra çok fazla göz küresi çekti, ses bir sonraki sınır.

NSNew York Times raporlarıFacebook yöneticileri, şu anda erken geliştirme aşamalarında olan benzer bir ürün üzerinde topun yuvarlanmasına izin verdi. Yorum istendiğinde, Facebook iletişim başkanı ve yeni ürün denemesi Emilie Haskell şunları söyledi:

'Yıllardır insanları ses ve video teknolojileri aracılığıyla birbirine bağlıyoruz ve her zaman bu deneyimi insanlar için iyileştirmenin yeni yollarını araştırıyoruz.'

Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi gelişen sosyal medya uygulamalarını satın alma konusunda bir üne sahiptir; herhangi bir nedenle elde edemediği özellikleri kaldırma eğilimi de iyi bilinmektedir. Sonuçlar her zaman kullanıcılar için olumlu değil, Facebook kısa süre önce WhatsApp'ta insanların aradığı tartışmalı gizlilik politikası değişikliklerimizi yayınladı.WhatsApp alternatiflerive rakip Signal için uygulamadan kaçmak.


Clubhouse'un münhasırlığı göz önüne alındığında, kavramı alma ve yasal olarak aşırıya kaçmadan mümkün olduğunca kopyalama hareketi Facebook için iyi sonuç verebilir. Bir Kulüp Evi daveti için beklemede kalmayı tercih ederseniz, Pingtwitter'ün şu konudaki rehberine bakın:Clubhouse'a nasıl kayıt olunur; Her ne kadar siz girmeden önce Facebook kendi versiyonunu piyasaya sürse de!