Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir
  • /
  • Facebook'un akıllı saat planının pek çok beğeni alması pek olası değil

Facebook'un akıllı saat planının pek çok beğeni alması pek olası değil

Facebook'un bir akıllı saat geliştirdiğine dair söylentiler birkaç aydır ortalıkta dolaşıyordu, ancak son haberler proje hakkında daha fazla ayrıntı verdi. 2022 yazı için planlandığı iddia edilen saatin, biri video görüşmeleri için öne bakan ve diğeri arkada olmak üzere iki kameraya sahip olduğu söyleniyor.

Buradaki fikir, ünitenin bilekten kolayca çıkarılabilmesi ve bir telefon kamerası ile aynı şekilde kullanılabilmesidir. Görüntüler daha sonra doğrudan Facebook, Instagram'a yüklenebilir veya WhatsApp'ta paylaşılabilir. Ya telefonunuzun bağlantısı aracılığıyla ya da bir eSIM kullanarak.

Buna göre smartwatchSon haberleri veren Facebook, saatin içinde bir LTE bağlantısını desteklemek için ABD ağlarıyla görüşüyor. Facebook saatinin ayrıca Apple ve şu anda Google'ın sahip olduğu Fitbit'in beğenisine rakip olacak bir kalp atış hızı monitörü ve fitness özelliklerine sahip olması bekleniyor. Birinci sınıf bir cihaz olmaktan ziyade, 400 $ civarında (282 £ / 516 $) perakende satış yapması bekleniyor ve siyah, beyaz veya altın seçenekleriyle geliyor.

Görünen o ki proje de tek seferlik bir proje değil. Verge ayrıca, cihazın ikinci ve üçüncü nesillerinin halihazırda geliştirilmekte olduğunu ve aynı zamanda geliştirilmekte olan artırılmış gerçeklik gözlükleriyle eşleştirmeyi planladığını iddia ediyor.


Facebook, Portal görüntülü sohbet cihazları ve Oculus Quest VR kulaklıklarıyla zaten başarılı oldu, bu nedenle akıllı saatlere geçiş ilk göründüğü kadar sol alan değil. Ancak, üzerinde iki kamera olması bir yana, her zaman bir Facebook'un sizi izlemesi kolay bir satış olmayabilir.

Facebook, geçmişte kullanıcı verilerini işlemesi ve çok fazla kullanıcı bilgisi toplaması nedeniyle eleştirildi. Bu, nereye giderlerse gitsinler insanları bileklerinde Facebook markalı bir cihaz bulundurmaktan vazgeçebilir. Özellikle öne bakan bir kamerası olduğunda.


Bilinen bir eklenti olmasına rağmen, şu anda ünlü saatlerin hiçbirinde yerleşik bir kamera bulunmamasının bir nedeni var. Bileğinizden görüntülü arama yapmak kulağa harika bir fikir gibi geliyor – ya da en azından Star Trek – ama ya onu kullanmadığınız zamanlar?

Saatinizde arka kamera fikri iyi bir fikir ve kesinlikle telefonunuzun kamerasına alternatif olarak bunu kullanmanın faydasını görebiliyorum. Ama bir Facebook cihazı takar mıyım? Muhtemelen değil. En azından Apple veya Samsung ile aynı harika faktöre sahip olmadığı için. Facebook, ailenizin kullandığı bir platform haline geldi. Yine de Oculus markasına sahip olsaydı, farklı bir hikaye olabilirdi.


Bugünün en iyi Facebook Portal+, Facebook Portalı ve Facebook Portalı 10' fırsatlar İndirimli Fiyat Facebook Portal Plus - Smart... Amazon Prime 279 $ 205,94 İndirimli Fiyatı Görüntüle Facebook Portal Plus - Smart... Amazon Prime $279 $234,99 GörüntüleFacebook Portalı Artı 15.6'... QVC 359 $ GörünümPortal Plus Black from... Amazon $423.14 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz