Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir
  • /
  • Facebook, Ray-Ban ile ortaklaşa akıllı gözlükler üzerinde çalışıyor

Facebook, Ray-Ban ile ortaklaşa akıllı gözlükler üzerinde çalışıyor

Facebook'un merakla beklenen akıllı gözlükleri, Çarşamba günü CEO Mark Zuckerberg tarafından Facebook'un ikinci çeyrek kazanç toplantısında onaylandığı gibi, şirketin bir sonraki tüketici cihazı olmaya aday.


Zuckerberg, bir çift Facebook akıllı özelliğinin ne zaman beklendiği konusunda kesin bir ayrıntı vermekten kaçındı, ancak markanın bir sonraki ürün sürümünün firmanın ilk çifti olacağını kaydetti.Ray-Ban'den akıllı gözlüklerEssilorLuxottica ile ortaklaşa.

Başlangıcından beriCNBC raporuFacebook'un akıllı gözlükler geliştirmek için lüks bir markayla ortaklık kurmasına yol açan bu, böyle bir çift akıllı özelliğin gerçekte nasıl görünebileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Zuckerberg, bir çift Facebook akıllı özelliği bekleyebileceğimiz zaman hakkında herhangi bir somut ayrıntı sağlamazken, cihazın normal bir çift gözlük gibi görüneceğini kaydetti - akıllıca bir hareket olduğunu düşündüğümüz bir şey.

Facebook CEO'su, “gözlüklerin ikonik form faktörlerine sahip olduğunu ve oldukça düzgün şeyler yapmanıza izin verdiklerini” Yine, bu “oldukça düzgün şeylerin” Ürünle ilgili herhangi bir bilgi şimdilik hayal gücümüzle sınırlı olarak tam olarak ifade edebilir.

Beyond, Ray-Ban ile olan Facebook ortaklığımızın bir ön gösterimini nihayet paylaşmaktan heyecan duydu! İlk akıllı gözlüklerimiz gelecek yıl piyasaya çıkacak ve bu sadece başlangıç… Gelecek bir klasik olacak ve 2021'de geliyor 😎 pic.twitter.com/l9992ZQGoy16 Eylül 2020


Daha fazla gör

Cihazın olası özellikleriyle ilgili detay eksikliğinden bağımsız olarak, sosyal medya firmasının daha önce yaptığı yorumlar,Sınıriki şeye dikkat çekti: birincisi, 'cihazın Artırılmış Gerçeklik (AR) cihazı olarak sınıflandırılmayacağı' ve gözlüklerin 'herhangi bir entegre ekrana sahip olmayacağı'. Bunun yerine, bu gözlükler, lüks bir moda kenarına sahip tam teşekküllü bir AR özellikleri çifti arasında bir tür durak noktasıdır.

Bu sözde akıllı gözlüklerin tam AR deneyimi sunduğu düşünülmese de, proje hala Facebook Reality Labs'ın (FRL) bir parçası. Bu, şirketin XR teknolojileri için araştırma sektörüdür, yani herhangi bir öğrenme, Facebook'un şu anda test ettiği ve Project Aria kod adlı hafif AR gözlükleri gibi bir çift tamamen AR özellikli akıllı gözlüğe katkıda bulunmaya yardımcı olabilir.