Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • Facebook'un Oculus Move'u, yüzünüze sarılı VR gözlükleriyle çalışmanın korkunç bir fikir OLMADIĞINI kanıtlıyor

Facebook'un Oculus Move'u, yüzünüze sarılı VR gözlükleriyle çalışmanın korkunç bir fikir OLMADIĞINI kanıtlıyor

Sanal Gerçeklik (VR) birkaç yıl önce çok modaydı: Hepimiz yeni sanal dünyaları görmek ve keşfetmekten heyecan duyduk ve AR (artırılmış gerçeklik) ile VR arasındaki savaşta hangi yaklaşımın öne çıkacağını merak ettik. Ardından, donanım ve yazılımın sınırlamaları ve yeniliği nedeniyle, yutturmaca en azından kısmen azaldı. Ancak şimdi Facebook'a ait olan Oculus, en son VR kulaklığını piyasaya sürdüğünde, tüm bunlar değişti.Göz Görevi 2, alevi yeniden alevlendiren ve VR'yi tekrar serin ve heyecan verici hale getiren Ekim 2020'de. Daha da iyisi, Oculus Move özelliği sayesinde 'fitness oyunlarını' daha ulaşılabilir hale getirdi.


Oculus Quest 2 ne kadar popüler?GQ Magazine tarafından bildirildiği gibi, Oculus Quest 2 'Ekim 2020'deki lansmanından bu yana 1,1 milyondan fazla sattı', Ocak ayı başlarında satılan dört milyon Playstation 5 birimine kıyasla çok perişan değil. Ve ne düşündüğünüzü biliyorum, 'scalper'lar yüzünden herhangi bir PS5 satın alamazsınız', ancak scalper'lar PS5 hisselerine tutunmazlar, 'sadece' konsolu almayı daha pahalı hale getirirler. Yine de, özellikle Playstation 5 ve XBox Series X'in çakışan çıkış tarihleri ​​dikkate alındığında, Oculus Quest 2'nin bu kadar kısa sürede bu kadar çok birim satması etkileyici.

Göz dikkat Görev 2

(İmaj kredisi: Göz)

Ama neden Quest 2'yi PS5 veya Series X ile karşılaştırayım? Gerçek şu ki, Oculus'un yeni kulaklığı, VR oyun deneyimini diğer oyun konsollarıyla birlikte 'yukarıya' taşıyor. Tasarlanmış Triple-A oyunları varözellikleQuest sistemi için ve onlar da süper başarılılar. Limanlar ve bağımsız mücevherler daha da popüler:Saber'ı yenşimdiye kadar?

VR oyunları eğlencelidir ve en önemlisi aynı zamanda daha aktif bir deneyimdir. Elbette, Mario'nun eski günlere dönmesini sağlamak için WiiU kontrol cihazına üflemeniz gerekiyordu, ancak Beat Saber oynamak, kollarınızı sallamanızı ve hatta ara sıra kalça menteşesi egzersizleri yapmanızı gerektiriyor. Fitness'a özel oyunlardan bahsetmiyorum bileFitXRveyaOh Şekil, her ikisi de evde eğlenceli bir şekilde uyum sağlamanız için tasarlandı.


Bazı Nintendo Switch oyunları, süper eğlenceli fitness/RPG hibriti gibi fitness'a yöneliktir.Halka Fit Macerave diğeriNintendo Switch fitness oyunlarıTokyo 2020 Olimpiyatları'nda Mario ve Sonic gibi. Ancak hem Switch hem de Ring Fit Adventure oyununun/kontrolörünün kullanılabilirliği bazen yarım yamalak olabilir, o halde neden bunun yerine VR'yi denemiyorsunuz?

Girin: Oculus Taşı

Evde fitness pazarı büyüyor ve yepyeni fitness ürünleri gibi sürekli artan sayıda fitness teklifi var.Elma Fitness+, biz son kullanıcılar için harika (daha fazla rekabet daha düşük fiyatlara eşittir) ve aynı zamanda yenilik için iyi. Oculus açıkça en yeni gelişmekte olan evde fitness pazarının dışında kalmak istemedi ve yanıtı Oculus Move, 'Quest ve Quest 2 sahiplerinin VR uygulamalarında fitness hedeflerini takip etmelerine yardımcı olacak birleşik bir gösterge panosu' oldu.Oculus blogunda açıklandığı gibi.


Oculus Hareketi oldukça basit (şimdilik): Temel istatistiklerinizi (yaş, cinsiyet, boy ve kilo) girdikten sonra bir algoritma, oynarken yaktığınız kalori miktarını hesaplar ve gösterge tablosunda toplar. Sisteme herhangi bir kalp atış hızı verisi gönderilmez, bu nedenle hesaplamalar en iyi ihtimalle yaklaşıktır. Bununla birlikte, Oculus, Taşı özelliğine yıl boyunca 'kademeli olarak' daha fazla güncellemenin sunulacağına söz verdi, bu yüzdenfitness takipçisi,koşu saativeyakalp atışı ekranıdestek, en yakın Görev 2'ye yakında gelebilir.

Oculus Quest 2 formda kalmayı eğlenceli hale getirir ve sistem fitness aktivitelerinizi de takip eder: peki, işin püf noktası nerede? Beklediğiniz gibi, Quest 2 kulaklık ucuz değil – fiyatlar 299,99 $ / 299 £ 'dan başlıyor – ayrıca oyun diskleri veya kartuşları yerleştirmek için fiziksel bir yuva yok, bu da ikinci el oyunları daha ucuza almayı neredeyse imkansız hale getiriyor çevrimiçi veya çevrimdışı. Oculus mağazasında elbette yazılım satışları var, ancak bir garaj satışında eski Vader Immortal kopyalarına kesinlikle rastlamayacaksınız.


Oculus Quest 2 ile yaşadığım sınırlı deneyime dayanarak, diğer oyun konsollarının sunduğu hiçbir şeye benzemeyen tamamen farklı bir oyun deneyimi sunduğu için fiyatına değdiğini söyleyebilirim. Beat Sabre oynamak beni zinde tutacak mı? Henüz öğrenemedim, ancak kanepede saatlerce Super Mario 3D World oynamaktan daha fazla kalori yakmama yardımcı olabileceğini düşünüyorum.