Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • FaceTime, Android ve Windows'a geliyor, ancak sınırlamalar bunlar

FaceTime, Android ve Windows'a geliyor, ancak sınırlamalar bunlar

duyurusunun bir parçası olarakiOS 15(yıl içinde daha sonra gelecek ve muhtemeleniPhone 13), Apple, FaceTime görüntülü arama hizmetine gelen büyük değişiklikleri açıkladı. iPhone, iPad ve Mac kullanıcıları için pek çok harika değişiklik var, ancak en önemli an sona saklandı: Android ve Windows kullanıcıları nihayet bir web tarayıcısı aracılığıyla FaceTime aramalarına katılabilir!

Ancak, web üzerinden bir aramaya katılan kullanıcılar, ekranlarını paylaşamamak ve hatta başkalarının paylaşılan ekranlarını görememek de dahil olmak üzere uygulamayı kullanan biriyle aynı özelliklere sahip olmayacak, bu da FaceTime'ın Zoom'un öğle yemeğini yemeyeceği anlamına geliyor. Daha şimdi.

FaceTime ilk duyurulduğunda, Apple, teknolojiyi açık kaynak haline getirme niyetini açıkladı; bu, Apple'ın dışındaki diğer platformlara ulaşma potansiyeline sahip olduğu anlamına gelebilir, ancak bu asla gerçekleşmedi. FaceTime - iMessage gibi - yalnızca Apple'a özgü bir ilişki olarak kaldı.

Ancak iOS 15, iPadOS 15 ve macOS Monterey ile artık FaceTime bağlantıları oluşturabileceksiniz. Bunlar diğer insanlarla paylaşılabilir… peki, bağlantıları nasıl paylaşmak isterseniz. E-posta, metin, bir takvim etkinliğine ekleyin - ne isterseniz.


Birisi bir Apple cihazındaysa, arama için onları FaceTime uygulamasına gönderir. Diğer herkes için arama, Google Chrome veya Microsoft Edge'in en son sürümünde açılabilir.

Web tarayıcısında bir FaceTime aramasındayken, ses ve video ile bağlanabileceksiniz ve arama üzerinde çok fazla kontrole sahip olacaksınız - farklı kameralar arasında geçiş yapabilir, sesini kapatabilir, kameranızı kapatabilirsiniz. öğesine dokunun ve farklı görünümler seçin.


Ancak, bir Apple cihazınız yoksa FaceTime araması oluşturmanın bir yolu yoktur, ancak Apple cihazı olan biri aramayı bırakırsa ve yalnızca Android/Windows kullanıcıları kalırsa, arama herkes kapanana kadar devam eder.

Belki de en önemlisi, FaceTime uygulamasını kullanan kişiler ekranlarını paylaşabilir ve başkalarının paylaşılan ekranını görebilirken, web'dekiler bunu yapamayacak.herhangi biribu iki şeyden. Paylaşılan ekranı bile görememek gerçekten büyük bir eksiklik gibi görünüyor.


Android/Windows kullanıcıları, kamera efektleri veya yeni Portre bulanıklaştırma seçeneği gibi öğelerin sonuçlarını görebilecek, ancak kullanıcıların bir aramaya katılmalarını veya kişileri aramadan atmasını onaylayamayacak ve katılamaz. Apple'ın yeni SharePlay birlikte izleme ve dinleme özelliğinde.

Son olarak, uygulamadaysanız, işaret dili kullanıcıları FaceTime'ın uygulama sürümünde oturum açarken vurgulanır, böylece hemen görünür olurlar, ancak web'deyse bu işe yaramaz (en iyisi bu durumda ızgara görünümüne sadık kalın).

Sınırlamalara rağmen, bir ailede yalnız bir Android kullanıcısının artık FaceTime aramalarının dışında kalmaması gerçekten harika. Ve Apple, web sürümünü kullanırken tüm FaceTime aramalarının uçtan uca şifreli kaldığını söylüyor, bu nedenle gizlilik bilincine sahip olanlar için gerçekten iyi bir ekstra seçenek.