Close
  • Ana
  • /
  • Saatler
  • /
  • Oris dalgıçının ilk altın saati, mercan resiflerini kurtarmak için de bir teklif.

Oris dalgıçının ilk altın saati, mercan resiflerini kurtarmak için de bir teklif.

Dünya çapında sadece 50 parça ile sınırlı, burada gördüğünüz şey Oris'in ilk som altın saati.

Oris Carysfort Reef Limited Edition olarak adlandırılan saat, bu yılın sonunda Florida’daki Carysfort Reef’te 30.000 mercandan çıkacak olan Coral Restoration Foundation’ın desteğiyle üretiliyor.

43,5 mm'lik kasa, 18 ayar altından yapılmıştır ve bu bir dalış saati olup, siyah ve mavi seramik ekli ve lazerle oyulmuş 24 saatlik ölçeğe sahip çift yönlü dönen bir çerçeveye sahiptir.

Kasanın tepesinde kubbeli bir safir kristal bulunur ve kasa arkası, kurma kolu ve kadrandaki sayısız ayrıntı 18 ayar altınla uyumludur, kadran ise Super-LumiNova dosyalı saat imleri ve 24- göz alıcı mavi renktedir. saat zaman dilimi göstergesi.


(Resim kredisi: Oris)

Kasanın arkasında, altında Carysfort Reef motifi ve saatin benzersiz baskı numarasının bulunduğu safir kristal bir kakma bulacaksınız.


Su geçirmezlik 300 metredir (30 bar), vidalı bir kurma kolu ile desteklenir ve kadranda 24 saatlik okuma için ikinci bir ibre ve saat üç konumunda bir tarih komplikasyonu bulunur.

Saatin içinde, 28 taşlı ve 42 saatlik güç rezervine sahip Oris 798 kendinden kurmalı mekanik mekanizma yer alıyor.


Oris, saate kauçuk kaplamalı mavi deri kayış ve 18 ayar sarı altın pimli toka takmıştır.

(Resim kredisi: Oris)

İsviçreli saatçi, iki, üç ve dört numaralı 50 saatten üçünü Coral Restoration Foundation'a bağışlayacak. Bunlar daha sonra bu baharda bir dizi etkinlikte açık artırmaya çıkarılacak ve gelirler kar amacı gütmeyen kuruluşa gidecek.

Merak ediyorsanız, saatin Carysfort adı, Key Largo yakınlarındaki Florida Keys Ulusal Deniz Koruma Alanı'nda bulunan aynı adı taşıyan mercan resifinden gelmektedir. Aynı zamanda, dünyadaki üçüncü en büyük bariyer resifi ve ABD'deki tek bariyer resifi olan Florida Reef Tract'in bir parçasıdır.


Saat Nisan ayından itibaren satışa sunulacak ve 17.900 CHF (14.000 £ / 18.200 $) fiyatla satılacak.

Bunu beğendin mi?

  • Goldsmiths'te Oris saat satın alın