Close
  • Ana
  • /
  • Antrenman Yapmak
  • /
  • 40'ın üzerine sığdır: Rio Ferdinand'ın 40'lı yaşlarında formda kalmasını sağlayan ev antrenmanı

40'ın üzerine sığdır: Rio Ferdinand'ın 40'lı yaşlarında formda kalmasını sağlayan ev antrenmanı

Kesin olan bir şey var: Rio Ferdinand, evindeki spor salonunda ağırlık kaldırmayı seviyor, bu da muhtemelen 40'lı yaşlarında formda kalmasına yardımcı oluyor. Ağırlık derken, daha çok tam boy barbelller ve büyük boy ev ağırlıkları gibi minik-küçük halterleri de kastetmiyorum. Rio kadar kaslı olmayabilirTaht Dağı Oyunuama yine de oldukça şişkin, özellikle de ticari olarak bir vücut geliştiricisi olmadığı düşünülürse.


Rio Ferdinand'a bakmakInstagram hesabıbana bunu düşündürdüvideo'Lanet olsun BOI HE THICC!' diye bağıran bir adam. Şimdi 42 yaşındaki eski Manchester Utd oyuncusu gerçekten de yaşına göre oldukça iyi görünüyor ve genel olarak: deltler patlaması, kolları şişkinlik, göğüs kasları neredeyse o sıkı antrenman üstlerinin arasından geçiyor.

Cristiano Ronaldo gibi bazı futbolcular kariyerleri boyunca vücutlarını en iyi durumda tutmalarıyla ünlü olsalar da, çoğu profesyonel sporcu yarışmadan emekli olduktan sonra biraz kendini bırakma eğilimindedir. Yine de Rio değil: 40'lı yaşlarında şimdi çok çaba sarf ediyor ve bu gerçekten gösteriyor.

Verilmiş, Rio, fitness rejimine dikkat etmeye başlamadan önce bile oldukça iyi görünüyordu, ama açıkçası, iyileştirme için yer vardı (yine de kötü bir şekilde değil). Fotoğrafın antrenmandan hemen sonra çekildiğinden emin olsak da, bu sonuçlardan hiçbir şey eksiltmez. Sıkı çalışma ve doğru beslenme hemen hemen her zaman daha iyi bir fiziğe yol açar.

Rio Ferdinand (@rioferdy5) tarafından paylaşılan bir gönderi


tarafından yayınlanan bir fotoğraf

Rio Ferdinand'ın hangi ev jimnastiği ekipmanı var?

Instagram sayfasına bakılırsa, Rio'nun şu bilgilere erişimi var:en iyi ev jimnastik ekipmanıI dahil edereken iyi halter,en iyi halter,en iyi ağırlık tezgahlarıve hatta birgüç rafıya da iki. Ev jimnastiği makine açısından, bireliptik eğitmenve birkoşu bandı, her ikisi de ara sıra yapılan bazı kardiyo seanslarıyla kuvvet antrenmanını desteklemek için mükemmel derecede yeterli.


Rio evindeki spor salonunda hangi egzersizleri yapıyor? Asıl soru bu. Profilini özenle analiz ettik ve aşağıdaki alıştırmaları bulduk.

Rio Ferdinand (@rioferdy5) tarafından paylaşılan bir gönderi


tarafından yayınlanan bir fotoğraf

Sıkı omuz dambıl presi

Deltoid tanımı oluşturmak için en iyi alıştırmalardan biri. Buna 'katı' denir çünkü bu egzersiz omuz kasını neredeyse izole eder ve gerçekten 'aşırı yükler'. Kollarınızı bu şekilde uzatırken triceps'i kullanmamak elbette mümkün değil yani omuzlarınız kalkıyor.vetriceps de kazanır. Kazan-kazan.

Ağırlıklı dipler


Çoğu insan için standart vücut ağırlığı düşüşleri yeterince sert olacaktır, ancak triseps gücünüz varsa, dalışlarınıza daha fazla ağırlık eklemekten çekinmeyin. Trisepsleri büyütmek için en iyi egzersizlerden biri, karın kaslarını güçlendirir ve çekirdeği de güçlendirir.

Rio Ferdinand (@rioferdy5) tarafından paylaşılan bir gönderi

tarafından yayınlanan bir fotoğraf

Eğimli tezgah presi

seninkini karıştıryatarak halter kaldırmaeğimli tezgah presleri ile eğitim. Biraz eğim eklemek, aynı kasları farklı bir şekilde kullanacak ve bu da sizi son üç ayda sıkışıp kaldığınız o kas geliştirme rutininden kurtarabilir. Ağırlık tezgahının açısı 30-45 derece civarındadır: aşağı inin ve standart bench press de yapabilirsiniz, daha yükseğe çıkın ve sonunda göğüsler yerine omuzları çalıştırabilirsiniz.

Direnç bantlı çekiç bukleler

Mükemmel gibi ayarlanabilir bir dambılınız varsaBowflex 1090i, mutlaka eklemeniz gerekmezdirenç bantlarıbiceps kıvrımlarınız için, ancak kolunuzun ulaşabileceği bazı direnç bantlarına sahip olmak, sadece buklelerden çok daha fazlasını yapmanızı sağlayacaktır. Direnç bantları, en az kullanılan ev jimnastiği ekipmanlarından biridir ve hemen hemen her egzersize direnç eklemek (veya azaltmak) için kullanılabilirler.

Rio Ferdinand (@rioferdy5) tarafından paylaşılan bir gönderi

tarafından yayınlanan bir fotoğraf

Çiftçinin taşıması

Önemsiz şeylerden bahsetmek: Çiftçinin taşıması, güç oluşturmak için her yeni başlayanın yapması gereken egzersizlerden biridir, ancak neredeyse hiç kimse yapmaz. Bu tek egzersiz temel olarak bir ve en iyi bileşik hareketlerden birinde tam vücut hareketidir.ölü asansörler,ağız kavgasıveşınav. Omuzları, kolları (özellikle önkolları), sırt üstü, dörtlü, kalça kasları, hamstringleri, baldırları ve kesinlikle çekirdeği çalıştırır.

Rio Ferdinand (@rioferdy5) tarafından paylaşılan bir gönderi

tarafından yayınlanan bir fotoğraf

havai basın

İstiyor musunChris Hemsworth gibi büyük kollar? Yapmaya başlahavai pres. Bu bileşik egzersiz en çok delt ve triceps kaslarınızı çalıştıracak ve hayalini kurduğunuz o büyük silahları şekillendirmenize yardımcı olacak. Tepegöz presi ayrıca çekirdeğin güçlendirilmesine de yardımcı olacaktır.

Ön kaldırma

Omuzların ön kısmı vücut geliştirme çevrelerinde bile sıklıkla unutulur, çünkü insanlar bench press yapmanın bu bölgeyi de çalıştıracağını düşünür. Ve bu doğru olsa da, bu alanı doğrudan çalışmak, 'tamam' ve 'vay' deltoid alanına sahip olmak arasındaki fark anlamına gelebilir.

halter kıvırmak

Halter buklelerinin ne için olduğunu biliyorsun. Bukleler için bir halter kullanmak, gidebildiğiniz kadar güç oluşturacaktır.çok ağır. Soru sormayı bırak ve sadece yap.

Rio Ferdinand (@rioferdy5) tarafından paylaşılan bir gönderi

tarafından yayınlanan bir fotoğraf

Rumen cankurtaran

'Bacak gününü atlamamak' yeni 'atla bacak günüdür' ve konu en iyi bacak egzersizleri olduğunda, Rumen cankurtaranları neredeyse her zaman listenin başında yer alır. Bazen sert bacaklı deadliftler veya un-deadlift'ler olarak da adlandırılan Romen deadlift'leri, hamstringlerinizi para karşılığında çalıştıracaktır. Ertesi gün garantili DOMS.

Dambıl eğim presi

Yukarıda bahsedilen barbell eğim presine benzer şekilde, dambıl eğim presi göğüs kaslarını hemen hemen aynı şekilde çalıştırır ancak dambıl kullanarak egzersizi tek taraflı olarak gerçekleştirebilirsiniz, yani o anda sadece bir dambıl iterek kas-zihin bağlantısını güçlendirmeye yardımcı olur ve aynı zamanda kas-zihin bağlantısını güçlendirmeye yardımcı olur. kendilerini kas.

Garip kabarık ağırlıklı pull-up'lar

Dürüst olmak gerekirse, Rio'nun orada ne yaptığından emin değilim. Belki buzağıları eğitmek? Aynı hareketi atlama ipleriyle yapsa daha iyi olurdu.

Kaçak sıraya girerken yukarı itin

Birinde mükemmel bir itme-çekme egzersizi, geri çekilme sırasındaki itme, üst sırt, triseps, pazı, omuzlar, göğüs kafesi, göbek ve aradaki her şey dahil olmak üzere tüm üst gövdeyi pratik olarak çalıştıracaktır. Daha sık yapmanız gereken bir başka egzersiz daha.

eğik büküm

Oh, Rus bükümü! Sevilmeyecek ne var? Yine, sadece yapın ve çok yakında karın kaslarının ortaya çıktığını göreceksiniz.

Bugünün en iyi Dumbbells fırsatları 151 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ CAP Barbell Coated Hex... Amazon Prime 14,99 $ İndirimli Fiyatı GörüntüleCAP Halter Kaplamalı Altıgen... Walmart 29,99 $ 19,58 dolar GörünümHawk Sports Arm Blaster için... Amazon Prime $19.99 GörüntülePowerBlock Spor 24... DICK'S Spor Malzemeleri 169,99 $ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruzBugünün en iyi Barlar ve Ağırlıklar fırsatları CAP Barbell Coated Hex... Amazon Prime 14,99 $ İndirimli Fiyatı GörüntüleCAP Halter Kaplamalı Altıgen... Walmart 29,99 $ 19,58 dolar GörünümHawk Sports Arm Blaster için... Amazon Prime $19.99 İndirimli Fiyatı GörüntüleCAP Halter 2-inç Olimpiyat... Walmart 29,99 $ 21.60 $ GörünümPrimozu FIT Neopren ... Amazon Prime 32,99 $ GörüntüleCAP Halter Kaplamalı Altıgen... Walmart 34,23 dolar GörünümHawk Sports Arm Blaster ve... Amazon Prime $38,99 Görünüm CAP Barbell SDP-015 Color... Amazon Prime $39,88 GörünümCAP Halter Kaplamalı Altıgen... Walmart 39,99 $ Görünüm PowerBlock Spor 24... DICK'S Spor Malzemeleri 169,99 $ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruzBugünün en iyi Kettlebell fırsatları 161 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆Weider Dökme Demir Kettlebell,... Walmart $ 28.23 Görünüm Fitness Gear Pro Kettlebell,... DICK'S Spor Malzemeleri $ 34.99 GörünümBalanceFrom GoFit Çok Amaçlı... Amazon Prime 54,95 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle Bowflex - SelectTech 840... En İyi Satın Al 179,99 $ 161,99 $ Daha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruzBugünün en iyi Spor Salonu ve Fitness fırsatları Gaiam Kids Yoga Minderinde İndirimli Fiyat Tasarrufu... Gaiam Yoga Minderi Amazon $14.97 $12.72 GörüntüleTüm fiyatları görAnlaşma 14h 35dk 58s'de sona eriyor CAP Barbell Coated Hex... CAP Barbell Coated Hex Dumbbells Amazon $14,99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Sunny Health & Fitness... Sunny Health & Fitness SF-B1002 Belt Macy's $541 $323,99 GörünümTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Bowflex - VeloCore Bisiklet (16'... Bowflex Velocore Best Buy $1,999,99 $1,699.99 GörüntüleTüm fiyatları görNordicTrack Ticari 1750 NordicTrack Ticari 1750 Amazon $1,998 GörünümTüm fiyatları görFiziksel Egzersiz Bantları için İndirimli Fiyat Egzersiz Bantları... Atemi Direnç Bantları Amazon $4.95 $3.95 GörünümTüm fiyatları gör SKLZ Çekirdek Tekerlekler Dinamik... SKLZ Çekirdek Tekerlekler Ab Rulo Walmart 51.72 dolar Görünüm Tüm fiyatları görSAWANS Egzersiz Engelleme... SAWANS direnç bantları Amazon $9.99 GörüntüleTüm fiyatları gör Mükemmel Fitness Ab Carver... Mükemmel Fitness Ab Carver Pro DICK'S Spor Malzemeleri 39,99 $ Görünüm Tüm fiyatları gör Yaşam Hattı Güç Tekerleği... LIFELINE Güç Tekerleği Walmart 49,99 $ Görünüm Tüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz