Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Fitbit Ace 2 incelemesi: şık çocuklar için şık bir aktivite bandı

Fitbit Ace 2 incelemesi: şık çocuklar için şık bir aktivite bandı

Taklit en içten övgü şekliyse, Fitbit Ace 2'nin inanılmaz derecede gurur duyduğunu düşünün, çünkü bu çocuk fitness takipçisi birçok benzer gruba 'ilham verdi'. Bu saatler benzer görünse de, güvenilir ve şık yetişkin fitness takipçileriyle tanınan marka tarafından üretilmemiştir.

Fitbit Ace 2, çocuk izci/akıllı saat pazarının ortasında 49 £ fiyatla oturuyor ve şu anda smartwatchrehber, tüm markaları hesaba katarsanız, ancak tanınmış markalar için fiyat aralığının alt ucundadır. gibi lüks seçeneklerin aksineVodafone Neo Çocuk Akıllı Saat, renkli bir ekrana sahip olmazsınız, ancak takması rahat olan iyi yapılandırılmış bir kayışa ve her gün şarj edilmesi gerekmeyen bir fitness takipçisine sahip olursunuz.

SevmekFitbit'in yetişkin izleyicileri, gereksiz ziller ve ıslıklar olmadan sağlıklı alışkanlıklar oluşturmak için tasarlanmış daha ciddi bir seçenektir, ancak sevimli karakterleri içeren motivasyonel ana ekranlar gibi eğlenceli dokunuşlara sahiptir.

Fitbit Ace 2 incelemesi


(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Ace 2: Tasarım

Fitbit's Ace 2'nin tasarımı, gerçek güçlü noktalarından biridir. Saatin kendisi güzel ve ince bileklerde ince, bu nedenle kadran, örneğin Vodafone'un Neo'su gibi çok fazla çıkıntı yapmıyor. Silikon bant rahattır ve tam oturması için ayarlanabilir bir toka vardır. Üç yaşında ve bir yetişkin üzerinde denedik ve her ikisine de uydu, bu da etkileyici. Ayrı satılan daha fazla kayışla lacivert ve kireç veya mercan ve deniz mavisi olmak üzere iki renk kombinasyonu seçeneği vardır.

Saatin gri tonlamalı ekranı en heyecan verici olmayabilir, ancak düzgün, kaydırılabilir ve yeni saat yüzleri arasında geçiş yapma yeteneği gibi bazı eğlenceli özellikler içerir. Hem uygulamadaki hem de saatteki kullanıcı arayüzü sezgisel olacak şekilde tasarlandı ve mini test cihazımız saatin arkadan aydınlatmalı OLED ekranını hızlıca kaydırmaya ve kaydırmaya başladı ve hatta istatistiklere takıldı.


Bir diğer güzel tasarım özelliği de saatin üzerindeki şarj cihazı. Bir ucunu bir USB fişine takmanız ve diğer ucunu çok düzenli kullanmanıza gerek kalmadan saatin kadranının arkasına takmanız yeterlidir.

Fitbit Ace 2 incelemesi


(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Ace 2: Ekran

Fitbit Ace 2, doğal kaydırma ve kaydırmaya yanıt veren arkadan aydınlatmalı bir OLED ekrana sahiptir. Örneğin, saatin gri tonlamalı dokunmatik ekranı Vodafone ve Disney'in Neo zengin renkli ekranından çok farklı olabilir, ancak düşük bir profile sahiptir ve etkileyici bir pil ömrü sağlar. Renk eksikliğine rağmen, eşlik eden uygulama aracılığıyla seçilebilecek çok sayıda farklı saat yüzüyle, bazı tasarım eğlenceleri var.

Saat kadranını özelleştirmeyi gerçekten kolay bulduk ve genç testçimiz, belirli sayıda adım atarak bir roketin kalkışını gerçekleştirebileceğiniz bir kadranla özellikle heyecanlandı. Benzer şekilde, başka bir yüze mutlu bir bitki yetiştirebilirsiniz, bu bitki ne kadar çok adım atarsanız o kadar uzayıp gözlerini açar. Elbette, Neo akıllı saatte olduğu gibi, bir Disney karakterinin canlandığını ve kendine özgü sesler çıkardığını görmenin verdiği doyumdan yoksundur, ancak mini test cihazımızı gerçekten meşgul etti ve günler sonra hala bitkisini büyütmeye ve o roketi fırlatmaya hevesliydi.

Fitbit Ace 2 incelemesi

(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Ace 2: İşlevler

Sağlık, Fitbit Ace 2'nin kalbinde yer alır ve yürüdüğünüz adım sayısından ne kadar iyi uyuduğunuza kadar toplanan tüm verileri kolayca görebilirsiniz.


WHO, çocuklara günde 60 dakika fiziksel aktivite yapmalarını tavsiye ediyor ve izleyici 1 saatlik aktif bir hedefle önceden ayarlanmış olarak geliyor. Ebeveynler, çocukları çok uzun süre oturduklarında hareket ettirmek için hatırlatıcı ayarlamak için uygulamayı da kullanabilir. Titreşimli hatırlatıcı mini test cihazımızı biraz şaşırtsa da, uygulamayı kullanarak saati özelleştirmeyi gerçekten basit bulduk!

Ebeveynler ayrıca, okul zamanı ve çılgın okul koşusu söz konusu olduğunda bir nimet olduğunu kanıtlayabilecek uyku zamanı hatırlatıcılarını ve alarmlarını kolayca ayarlayabilir. Kendi akıllı telefonuna sahip olan çocuklar bileklerine çağrı bildirimleri alabiliyor ve bu da eğlenceli olmanın yanı sıra ebeveynler için de güven verici olabilir.

Daha fazla vızıltı istiyorsanız, beklediğiniz gibi kullanımı gerçekten kolay olan bir zamanlayıcı ve kronometre var. Ev ödevi veya koşu yarışları ve aralıklı oyunlar için faydalı olabilir. Ve bu saat çocukları hareket etmeye teşvik ettiğinden, saatin suya dayanıklı olması kullanışlıdır, böylece duşta ve hatta yüzmeye gidebilir.

Rekabeti daha da teşvik eden saat, sanal rozetler ve avatarlar sunacak şekilde tasarlandı ve çocuklara hareket etmeleri veya arkadaşlarına yarışlarda meydan okumaları için ekstra motivasyon sağlıyor. Tek dezavantajı, bazı zorluklar için Fitbit'i olan bir arkadaşa ihtiyacınız olmasıdır. Arkadaşları zorlamayı denemesek de arkadaş eklemek kolay görünüyordu.

Saatin kullanıcı arayüzü güzel bir şekilde tasarlanmış ve onu kavramak üç yaşındaki testerimizin dakikalarını aldı. Ebeveynler, bir uygulama aracılığıyla (çocukların aktivitelerini görmek ve alarmları ayarlamak vb.) aracılığıyla cihaz üzerindeki kontrolü elinde tutacak olsa da, hoş bir dokunuş olan Çocuk Görünümü de var. Bu görünümde çocuklar, uygulamanın kullanımı kolay bir bölümünde istatistikleri, rozetleri ve ayarlı saat yüzü seçeneklerini içeren verileri görebilir. Mini testçimiz, özellikle tüm saat kadranlarını test etmek ve rozetlere bakmaktan gerçekten hoşlandı ve onu saatiyle tekrar hareket etmeye motive etmeye yardımcı oldu.

Fitbit Ace 2 incelemesi

(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Ace 2: Pil Ömrü

Pil ömrü söz konusu olduğunda, akıllı saatler ve izleyiciler gerçekten isabetli olabilir. Fitbit Ace 2, Garmin'in bir yıllık pil ömrüne sahip Vivofit Jr.3'ü ile bekleme modunda iki günlük pil ömrüne sahip olan Vodafone ve Disney'in Neo'su arasında veya çok fazla uğraşırsanız birden az bir yerde oturuyor. Fitbit, tam şarjda 5 güne kadar pil ömrüne sahip olduğunu tahmin ediyor, ancak aslında bizimki 6 gün sürdü ve mini test cihazımız ekranı çok fazla kaydırdı!

Fitbit Ace 2'yi haftada en az bir kez şarj etmeyi hatırlamanız gerekse de, saatin arkasında bulunan kaygan şarj cihazı sayesinde süper kolay ve saatin üzerinde güzel metin uyarıları, titreşim uyarılarıyla birlikte sizi terk ediyor. hayaletten vazgeçmeden önce saati şarj etmek için yeterli zamana sahip.

Fitbit Ace 2 incelemesi

(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Ace 2: Karar

Fitbit Ace 2, piyasadaki en şık çocuk fitness takipçisidir. İnce bir bant ve önünüze çıkmayan yüzüyle dikkat çekmemeyi başarıyor ancak isterseniz öne çıkabilmesi için eğlenceli kayış seçenekleri de sunuluyor.

Ama bu, madde üzerinde bir tarz meselesi değil. Neo'nun teknolojisiyle övünmese de, sevimli saat yüzlerinden rekabetçi zorluklara kadar çocuklara hitap etmek ve onları hemen meşgul etmek için tasarlanmış bazı hoş özelliklere sahiptir.

Tek büyük dezavantajı, bu saatin Garmin'in süper kahraman oyunlarına da sahip olan Vivofit Jr. 3 gibi bazı rakipleri gibi renkli bir yüze sahip olmaması. Karşılaştırıldığında biraz uysal olabilir, ancak temel özellikleri zekice halleder. Basitçe söylemek gerekirse, kutuda ne yazıyorsa onu yapar – ve daha fazlasını.

Bunu beğendin mi?