Close

Fitbit Alta: Şık, sıkı odaklanmış adım sayacı

Fitbit Alta fırsatları 1 Amazon müşteri incelemesi Fitbit Alta Şarj Kablosu -... Amazon Prime £ 25.99 Teklifi Görüntüle alta küçük Carphone Warehouse £ 89.99 Teklifi Görüntüle

Fitbit Alta birkaç yaşında ama yine de birçok insanın bir fitness takipçisinden / adımından ve uyku sayacından ihtiyaç duyduğu şeyi yapıyor.


Şu anda John Lewis ve Currys'de £ 69'a alabilirsiniz. 99 £ 'luk RRP açıkçası onu biraz zorluyor, ancak bu indirimli fiyata Alta iyi bir anlaşma gibi geliyor.

• İki yıllık 69 £ garantili Fitbit Alta At John Lewis

• Currys'de Fitbit Alta, yine 69 £

Bir fitness takipçisine ne için ihtiyacınız var? Otobüse binmek yerine egzersizi takip etmek veya sizi yürümeye motive etmek mi?


Cevap eski ise, daha fazla özelliğe (kalp atış hızı sensörü gibi) sahip bir fitness takipçisi veya hatta bir GPS koşu saati tarafından daha iyi hizmet alırsınız.

Ancak biraz ilham almak, ne kadar uzağa yürüdüğünüzü takip etmek ve belki kendinizi biraz daha aktif olmaya zorlamak istiyorsanız - temel bir fitness takipçisi gitmenin yoludur.

Alta, Fitbit'in Blaze'den sonra 2016'da piyasaya sürülen ikinci giyilebilir cihazıdır ve şirketin yeni, daha 'tasarım-y' estetiğini taşır.


İyi görünümlü bir giyilebilir ve Fitbit'in yaptığı en çekici olanı. İnce ve hafiftir ve dayanıklı kauçuktan daha şık deriye kadar çeşitli kordon seçenekleriyle birlikte gelir.

Bu, önceki Fitbitlere göre büyük bir gelişme ve bir akşam yemeği elbisesi ve bilezikle giyildiğinde daha az yerinde görünecek.

Benzer boyutlu Jawbone izleyicilerinden farklı olarak Alta, 128 x 36 piksel paketleyen 1,4 inç OLED ekrana sahip. Monoton bir ekrandır ve fitness verilerinizi göstermenin yanı sıra arayan kimliği, takvim ve metin mesajı uyarıları da görüntüler.


Adımlarını takip etmeliyim

Peki, Fitbit Alta gerçekte ne yapıyor ve Fitbit'in programında nerede duruyor?

Bu, şirketin en temel izleyicilerinden biridir, adımları sayar, diğer egzersizleri otomatik olarak algılamak için bir adım atar, yakılan kaloriyi tahmin eder ve uykunuzu izler.

Ne kadar iyi çalışıyor? Yeterince iyi.

Adım sayma güvenilirdir, ancak önceki tüm Fitbit'lerde olduğu gibi - Alta biraz fazla tahmin etme eğilimindedir. Bir adım sayacı olarak, muhtemelen alabileceğinizin en iyisidir.

Pingtwitter'ün fitness takip doğruluğu hakkındaki videosunu aşağıda izleyin:

Fitbit Alta, videodaki Fitbit ile aynı algoritmayı kullandığından ve bu inceleme sırasında benzer sonuçlar bulduk.

Kalori yakımı yanlış - bunu kesinlikle bir kilo verme veya egzersiz rutininin parçası olarak kullanmamalısınız. Alta'da kalp atış hızı takip cihazı bulunmadığından sonuçlar daha az doğru olur.

Uyku izlemenin doğru olup olmadığını söylemenin bir yolu yok, derin veya hafif uykuda olup olmadığınızı söyler. İlginç, ancak inanılmaz derecede kullanışlı değil. Yine de.

Egzersizin otomatik takibi şaşırtıcı derecede doğrudur, koşarak ve bisiklet sürerek denedik ve Fitbit bunu aşağı yukarı doğru yaptı. Elbette, bu etkinlikleri izlemek istiyorsanız, özel bir etkinlik izleyici daha iyi olacaktır.

Bilmen gereken diğer şeyler

Fitbit Alta HİÇBİR BAŞKA bir tescilli ücret ile birlikte gelir, diğer mevcut Fitbit şarj cihazları Alta ile çalışmayacaktır. Bu sinir bozucu.

Fitbit'in uygulaması mükemmel. Fitbit herkesten daha fazla giyilebilir cihaz sattı, bu yüzden lider bir ekosisteme, dünya liderlik tablosuna sahip ve arkadaşlarınızın da bir tane olma ihtimali var - böylece onlarla en uygun olanı olmak için rekabet edebilirsiniz.

Ezici olmayan ve daha ayrıntılı bilgi için detaylandırılabilecek kısa özetler var.

Ayrıca yiyecek, su ve kilo da kaydedebilirsiniz.

Karar

Alta, ucuz spor takipçileri hakkındaki algınız mı? Hayır. Ama iyi çalışan şık, çekici bir fitness takipçisi. Ayrıca, arkadaşlarınızın muhtemelen bir Fitbit'i de vardır, bu yüzden onlara karşı 'eğlenceli' fitness skor tablolarında rekabet edebilirsiniz.

Bir Fitbit ile gerçekten yanlış gidemezsin, dediğimiz şey bu.

Bunu beğendin mi?