Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • Fitbit Charge 4: yeni Fitbit şimdiye kadarki en iyisi gibi görünüyor. Çıkış tarihi, fiyatı ve daha fazlası

Fitbit Charge 4: yeni Fitbit şimdiye kadarki en iyisi gibi görünüyor. Çıkış tarihi, fiyatı ve daha fazlası

Fitbit Charge 4 bize istediğimiz her şeyi verdi ve yine de mümkün olan en kötü zamanda piyasaya sürüldü. Bak. 'Size söylemiştik' demekten nefret ediyoruz… ama yaptık. Adlı küçük bir parçayı çalıştırdıkBir sonraki Fitbit'te görmek istediğimiz 6 şey, beklentiden daha fazla umut ve Fitbit Charge 4,hemenistediğimiz her şeyi ve daha fazlasını teslim etti.


Adım saymaya göre daha yoğun, 'düzgün' egzersize odaklanılıyor - bu, elbette tüm Fitbitlere sunulacağı için Şarj 4'e özgü değil - ve koşuları, yürüyüşleri ve sürüşleri izlemek için yerleşik GPS. Ayrıca, Spotify'ı bileğinizden kontrol etme yeteneği de ekler.

Fitbit Charge 4 ayrıca Fitbit'in her zamanki gibi mükemmel, Apple Watch ezici pil ömrünü sunar. 'Ortalama aktivite seviyeleri' ile, görünüşe göre Fitbit Charge 4'ü haftada bir defadan fazla şarj etmeniz gerekmiyor.

Normalde bu bir zafer olur ve kaçınılmaz olarak Charge 4 ve Charge 4 Special Edition'ı önümüzdeki ayların en çok satan fitness takipçileri haline getirir. Bununla birlikte, kontrolü dışındaki nedenlerden dolayı, Fitbit, açık hava egzersizi ve spor salonu çalışması için muhtemelen şimdiye kadarki en iyi izleyicisini başlatmak zorunda kalıyor, tam da artan sayıda potansiyel alıcı dışarı çıkamıyor ve spor salonuna tamamen gidemiyor. Dan başkaev spor salonu, elbette. Ama kesinlikle orada GPS'e ihtiyacınız yok.

Yine de Fitbit Charge 4 şimdi satın almaya değer. Fitbit'in sürekli azalan uçurumu köprüleme girişimi.en iyi fitness takipçilerive fitness vekoşu saatleri. Aktif Bölge Dakikaları ve GPS'in eklenmesi, daha küçük bantları ve saatlerinde birkaç yıldır her ikisine de sahip olan Garmin'in yanında onu doğrudan daha ciddi fitness kategorisine getiriyor.


Bununla birlikte, Charge 4, karşı karşıya gelmek için tasarladığı Garmin bantlarından daha ucuz ve daha şık. Aynı zamanda, elbette, Fitbit'in olağan, daha 'gündelik' aktivitesini ve uyku takibini koruyarak, ona çok geniş bir çekicilik katar… insanlar dışarıya daha fazla çıkabildiğinde.

Fitbit Ücreti 4


(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Charge 4 çıkış tarihi ve fiyatı

'Standart' Şarj 4, üç renkte 129,99 £ karşılığında mevcuttur: siyah, gül ağacı ve fırtına mavisi / siyah. Fitbit Charge 4 Special Edition, 'özel' granit yansıtıcı / siyah dokuma bant ve klasik siyah bantta 149,99 £ fiyatla satılıyor.

Charge 4 ve Charge 4 Special Edition için ön sipariş bugün Fitbit'in çevrimiçi mağazasında ve Amazon gibi seçkin perakendecilerde başlıyor. 15 Nisan 2020'den itibaren dünya çapındaki tüm perakendeci sitelerinde çevrimiçi olarak satışa sunulacak.


Fitbit Charge 4'ü, gece yarısı REPREVE geri dönüştürülmüş dokuma yansıtıcı bantlar ve gül ağacı gibi çeşitli yeni aksesuar bantları ve renkleriyle daha da özelleştirebilirsiniz; yaprak dökmeyen ve don beyazı nefes alabilen silikon spor bantlar; ve siyah renkli kaliteli Horween el yapımı deri. Charge 4 aksesuarları mağazada ve çevrimiçi olarak ayrı satılır ve Fitbit Charge 3 cihazlarıyla uyumludur ve 19,99 £ 'dan başlar.

(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Charge 4: Aktif Bölge Dakikaları

Fitbit Charge 4, dinlenme kalp atış hızınıza ve yaşınıza göre yeni bir kişiselleştirilmiş standart olan Fitbit'in Aktif Bölge Dakikalarını içerir. Bu, kapalı alanda bisikletten yogaya kadar her türlü antrenmanı izler, her kalp atış hızı bölgesinde harcadığınız zamanı haftalık hedefe doğru ölçer - varsayılan 150 dakikadır, ancak isterseniz daha yükseğe veya daha düşük bir değere ayarlayabilirsiniz.

Garmin'in Aktif Dakikalar özelliğinden farklı olmayan Fitbit Aktif Bölge Dakikaları, farklı aktiviteleri yoğunluklarına göre 'tartar' ve bir dakikalık şiddetli aktiviteyi iki 'aktif dakika' olarak sayar. Yani ne kadar sıkı egzersiz yaparsanız, o hafta için hedeflerinize o kadar çabuk ulaşırsınız.


Fitbit'in dediği gibi: 'Fitbit'in PurePulse 24/7 kalp atış hızı takibi ile Aktif Bölge Dakikaları, ister bir HIIT egzersizi, güç yogası yapın veya dışarıda yoğun bir yürüyüş yapın olsun, herhangi bir enerji verici aktivite için çabanızı takip etmek için kişiselleştirilmiş kalp atış hızı bölgelerinizi kullanır. Yağ yakma bölgesindeki her bir dakikalık orta düzeyde aktivite için kredi kazanın ve kardiyo ve zirve bölgelerdeki güçlü aktiviteler için krediyi ikiye katlayın - Aktif Bölge Dakikaları, günlük ve haftalık hedeflerinize ulaşmak için kaç tane ihtiyacınız olduğunu hızlı bir şekilde anlayabilmeniz için matematiği sizin yerinize yapar. '

Şarj 4, kardiyo bölgelerini değiştirdiğinizde size uyarılar verir, böylece antrenmanınızın kuvvetini ayarlarsınız. İşiniz bittiğinde, 'Fitbit uygulamasında hedeflerinize doğru ilerleme dahil olmak üzere kalp atış hızı bölgelerinizin ayrıntılı bir özetini' görebilirsiniz.

Aktif Bölge Dakikaları ilk olarak Fitbit Charge 4'te sunulacak, ardından tüm Fitbit akıllı saatlere sunulacak.

Sonuç olarak: Bu, birçok kullanıcı için günde 10.000 adıma ulaşmaktan ÇOK daha faydalı bir hedeftir.

(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Charge 4: dahili GPS

GPS'e sahip ilk bant boyutlu Fitbit izleyici olarak - Ionic gibi daha büyük Fitbitler daha önce öne çıkmış olsa da - sonunda telefonunuzu evde bırakabilir ve Şarj 4 ile koşularınızı ve bisiklet seanslarınızı dışarıda takip edebilirsiniz. ve gerçek zamanlı olarak mesafe, yürüyüş, koşu veya hızlı yürüyüş gibi aktiviteler için yeni bir açık hava egzersiz modu da dahil olmak üzere 20'den fazla hedefe dayalı egzersiz moduna ek olarak.

GPS destekli bir antrenmanı tamamladıktan sonra, cihazınızı Fitbit Uygulamasında GPS destekli bir ısı haritası için senkronize edin. Bu, cihazdaki çalışan ısı haritalarıyla aynı değildir.Suunto 7çevrenizdeki diğer Suunto kullanıcılarının en sık kullandığı rotaları kontrol ettiğiniz yer. Bunun yerine, rotanız boyunca farklı kalp atış hızı bölgelerinize göre egzersiz yoğunluğunuzu gösteren kişiselleştirilmiş bir haritadır.

(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Charge 4: Uyku takibi

Fitbit'in önde gelen uyku özellikleri, uykunuzu anlamanıza ve iyileştirmenize yardımcı olmak için Charge 4'e dahildir. Daha önce yalnızca Fitbit akıllı saatlerde mevcut olan akıllı uyandırma (çok yakında) sizi en uygun zamanda uyandırmak için makine öğrenimini kullanır. Uyku Puanı, uykunuzun kalitesine günlük bir bakışla uykunuz hakkında daha derin bilgiler sağlar ve artık Şarj 4 için bileğinizde mevcuttur.

Charge 4 ayrıca, güç sağlayan göreceli bir SpO2 sensörüne sahiptir.Fitbit’in Tahmini Oksijen Değişim GrafiğiFitbit uygulamasında. Grafikle, kan dolaşımınızdaki oksijen seviyesi değişkenliğinin bir tahminini görün ve bu, uyku sırasında nefes alıp vermenizdeki değişiklikleri gösterebilir. Bu özellik yalnızca uygulamadaki Fitbit Premium kullanıcıları için mevcuttur ancak şanslısınız, şimdi deneyebilirsinizFitbit Premium 90 gün boyunca ücretsiz.

(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Charge 4: diğer özellikler ve modlar

Buna ek olarak, Ücret 4, SmartTrack otomatik egzersiz takibi, Kardiyo Fitness Seviyesi ve Skoru, tırmanılan katlar, her saatte bir 'Hareket Hatırlatmaları', kadın sağlığı takibi, yiyecek, su ve ağırlık kaydı, küresel bir sosyal uygunluk dahil olmak üzere sağlık ve fitness temelleri ile standart olarak gelir. yaklaşık 30 milyon ve daha fazla kişiden oluşan ağ.

Charge 4, Spotify'a sahip ilk Fitbit izleyicisidir. Şarj 4 aslında müzik için yerleşik bir depolama alanıyla birlikte gelmez, ancak telefonunuzun Spotify uygulamasındaki müziği kontrol edebilir. Bileğinizden müzik çıkışını seçin, içeriği çalın, karıştırın ve atlayın ve şarkıları 'beğenin'.

Şarj 4, doğal olarak ekran üzeri aramayı, metni, ajandayı ve uygulama bildirimlerini destekler ve bir Android telefon kullanıyorsanız, Rahatsız Etmeyin moduyla hızlı yanıtlar gönderebilir veya uyarıları sessize alabilirsiniz.

Artık tüm Charge 4 cihazlarında standart, nihayet, Fitbit Pay'i kullanan mağazalarda mallar için ödeme yapabilirsiniz, ancak Fitbit Pay'e yalnızca birkaç büyük bankanın dahil olduğu göz önüne alındığında, İngiltere'deki bankalardan biraz daha fazla destek iyi olacaktır.

Fitbit'in inatla düzeltmeyi reddettiği bir başka şey de 'her zaman açık' ekran modunun olmamasıdır. Evet buolurpil ömrünü etkiler. Hayır, bunu umursamıyoruz. Lanet bileklerimize dokunmadan ekranı görmemize izin verin! Özellikle antrenmanlar sırasında ekranı bu şekilde ateşlemek zorunda kalmak kesinlikle çıldırtıcıdır.

Bu bir yana, şu ana kadarki kararımız bu. Charge 4, umarım yakında geri dönecek olan normal dünya için harika bir fitness grubu gibi görünüyor. İnsanlar dışarıda veya spor salonunda daha az egzersiz yapabildiğinde, şu anda başlatmak zorunda kalmak, belli ki Fitbit için kötü şans. Öyle bile olsa, yaptıklarından dolayı alkışlanmalıdır.

Bu fiyat noktasında, yakında takip etmesi muhtemel indirimlerle, Ücret 4, en sonunda daha 'ciddi' fitness bandı pazarına hakim olacaktır, tıpkı Versa 2'nin daha 'sıradan' fitness saatine sahip olması gibi.

Tercih sırasına göre güncel en iyi Fitbit fitness takip cihazlarında bugünün en iyi fiyatları Fitbit Versa 2 Health & ...Fitbit Versa 2BHPhoto139,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Versa Lite Mavi Kayış ... Fitbit Versa Lite Macy's $ 159.95 $ 99.95 İnceleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Versa Black Band ... Fitbit Versa Macy's $ 161,78 $ 64,63 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Versa Special Edition ... Fitbit Versa - Özel Sürüm Amazon $ 199.95 $ 165.98 İnceleTüm fiyatları görünFitbit Charge 3 Unisex Siyah ... Fitbit Charge 3 Macy's $ 99.95 İnceleTüm fiyatları görünDüşük Stok İndirimli Fiyat Fitbit Charge 4 Fitness ve ... Fitbit Charge 4 Amazon $ 149.95 $ 118.95 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Fitbit İyonik Spor ...Fitbit İyonikAdorama149 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünFitbit Fitbit Inspire HR ...Fitbit Inspire HRAdorama74 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünFitbit Inspire Sangria Askı ... Fitbit Inspire Macy's $ 59.95 İnceleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz