Close

Fitbit Charge HR incelemesi: Şimdiye kadarki en iyi fitness takipçisi mi?

Fitbit Charge HR fırsatları

Fitness takipçilerigiyilebilir cihazlarda bugüne kadarki büyük hikaye. Bazıları gibiMicrosoft BandÇalışmaları izlemek ve tamamen daha ciddi teklifler vermek için GPS ekleyin. Bununla birlikte, pazar liderleri Fitbit'in Charge HR'si daha çok klasik fitness grubunuzdur - adımları saymak, uykuyu takip etmek ve ne kadar yürüdüğünüz ve kaç kalori yaktığınızı takip etmenizi sağlar.


Biraz yukarıda olduğu için, Fitbit Charge HR aynı zamanda dinlenme ve ortalama kalp atış hızınızı da izler ve egzersiz sırasında da bunu izlemeyi dener. Altimetre sayesinde, çıktığınız birçok merdiveni de sayar.

120 £ / 150 $ ödemeye değer olup olmadığı tartışmalı, ancak biraz sınırlı alanında, Fitbit Charge HR aslında fitness takipçilerinin aldığı kadar iyidir. İşte nedeni…

Ekran, pil ve yapı

İlk olarak, şarjın bir OLED ekranı var ve bu da onu hemen Jawbone UP3 gibi cihazların önüne koyuyor. Evet, küçük ama aynı zamanda çok parlak ve gün içinde kaç adım attığınızı kontrol etmek için Android / iOS / masaüstü web uygulamasına güvenmediğiniz anlamına geliyor.

Bununla ilgili temel sorun, birkaç saniye sonra kendi kendine kapanmasıdır, bu nedenle, egzersiz yaparken / koşarken kalp atış hızınızı veya mesafenizi kontrol etmeye devam etmek istiyorsanız, peki… şanssızlık, her seferinde küçük düğmeye basmanız gerekecek. birkaç saniye.


Bu, adil olmak gerekirse, muhtemelen yaklaşık dört günde çalışan pil ömrünü korumaktır. Jawbone Up3'te ayrıca bir kalp atış hızı monitörü var ve bundan 5-6 gün daha uzun sürüyor, ancak bu daha iyi bir cihaz, bu yüzden daha sık şarjla yaşayabilirim.


Daha da sinir bozucu olan şey, şarj kablosunun gülünç derecede kısa olması ve diğer tüm Fitbitlerde bulunanlardan farklı olmasıdır, bu yüzden hem bunu hem de bir Surge kullanmak istiyorsanız veya daha önceki bir Fitbit'ten yükseltme yapıyorsanız, peki… Yine şanssızlık.

Bununla birlikte, Charge HR'nin hissi ve yapısı örnek niteliğindedir. İnce, siyah ve hafif. Uzun süreli giyecek kadar sağduyulu ve rahat (su geçirmez olmasa da 'duşa dayanıklıdır', yüzmediğiniz sürece teorik olarak şarjlar arasında 7/24 takabilirsiniz), ayrıca uygun bir kayışı vardır, Tıpkı bir saat gibi, pek çok fitness grubunun aptalca yaptığı gibi kulplar ve klipslerle akıllı olmaya çalışmak yerine.


Zamanla biraz hava alıyor, ama en azından benim görüşüme göre, serin ve sağlam bir şekilde. Ve hayır, Google'da 'fitbit döküntüsü' yaparsanız ortaya çıkanlara rağmen bana kızarıklık vermedi.

Fitness performansı

Adım sayacı olarak Fitbit Charge HR sağlamdır. % 100 doğru değil, ama bir milyon mil uzakta değil ve tutarlı. Ne kadar yürüdüğünüze dair tahminleri oldukça değersiz ama bununla gerçekten bir problemim yok. Yakılan kalori tahminleri bana alışılmadık derecede doğru görünüyor - pek çok fitness grubu, kullanıcılarını gülünç bir şekilde şişirilmiş kalori yakma sayılarıyla gururlandırmaya çalışıyor. Buna muhtemelen İK monitörünün daha doğru bir tahmin vermeye yardımcı olması yardımcı oluyor.

Bir 'merdiven tezgâhı tırmanırken' olarak mı? Bu daha az iyi, ama en azından Şarj İK deniyor. Çoğu izleyici söz konusu olduğunda, 10 kat merdiven çıkmak, 100 veya daha fazla basamak yürümekle aynı uygunluk değerine sahiptir, ki bu açıkça saçma. Bununla birlikte, Charge HR sürekli olarak kaç basamak çıktığınızı tahmin eder.


Charge HR ayrıca daha yoğun egzersizi izlemeye başlayacak. Sadece bir titreşim hissedene kadar düğmeyi basılı tutun ve ardından koşma / bisiklete binme / pompalama demirine başlayın. Bu, Charge HR'de yerleşik GPS bulunmamasından kaynaklanmıyor, ancak yine de zekice uygulanmasa da, GPS olmayan diğer takipçilerden daha iyi.

Örneğin bisiklet sürmeyi izlerken, muhtemelen KH monitörü tarafından hesaplanan eforlarınıza ve altimetre tarafından hesaplanan yüksekliğinize bağlı olarak, günlük toplamınıza çıkılan bir dizi basamak ve merdiven ekler. Elde edilen rakamlar hiçbir zaman tam olarak fark edilmeyecek, ancak en azından ne kadar aktif olduğunuza dair bir fikir veriyorlar.

Çok daha kullanışlı bir şekilde Fitbit; Strava, MapMyRun ve Endomondo gibi ürünlerle uyumludur. Bu, bu uygulamaları telefonunuzda kullanabileceğiniz ve çok daha doğru mesafe ve kalori bilgilerinin Fitbit hesabınıza beslenebileceği anlamına gelir. Bu, egzersiz yaparken telefonunuzu evde bırakamayacağınız anlamına gelir, ancak, bilirsiniz, üstesinden gelin.

Nabız izleme, ortalama / dinlenme kalp atış hızınızın zaman içinde nasıl değiştiğini gösterme açısından muhtemelen daha yararlıdır, ancak bunun çoğu insan için bir ölçü olarak yararlılığını sorguluyorum.

Egzersiz yaparken doğruluk iyidir - bazen tamamen kesilir, ki bu sinir bozucudur - ancak antrenman sırasında hangi İK bölgesinde olduğunuzu görmek zordur çünkü ekrana yalnızca birkaç saniye boyunca sahip olabilirsiniz. zaman. Uygulama daha sonra size haber verecek, ancak yine, bunun yararlılığını sorguluyorum.

Uyku takibi

Bu nabız monitörüne sahip olmasına rağmen, Fitbit Charge HR'nin uyku izleme kısmı şaşırtıcı değil. Bir Withings Aura (sağdaki grafikte verileri görebileceğiniz şey budur) veya Jawbone Up3 ile karşılaştırıldığında, fark edilir derecede daha az doğru ve derinlemesine görünür, size içgörü olmadan ne kadar uyuduğunuzu söylemekten biraz fazlasını yapar. derin, hafif veya REM uykusu dönemlerine.

Artı tarafta, uyumayı planladığınızı söylemek için bir düğmeye basmanıza gerek yok. Eksi tarafta, bu, ne kadar uyuduğunuzu tespit etmek açısından biraz daha az doğru yapıyor gibi görünüyor. Kısacası: Charge HR'yi çıkarıp bir gecede şarj etmeniz daha iyi olur.

Uygulama

Fitbit ile ilgili ilginç olan şey, Surge öncesi gerçek cihazlar oldukça basit olsa da, Fitbit uygulamasının çok yönlülüğü ve cihazların üçüncü taraf uygulamalarla bağlantı kurma biçimi, genel Fitbit ekosistemini etkileyici bir şekilde tamamlıyor. kapsayıcı.

Uygulama mükemmel. Bugünden itibaren tüm aktivitenizi iyi bir kalori yakılan tahmini ile ve ayrıca hafta için gösterir. Fitness geçmişinizi daha ayrıntılı olarak incelemek daha zordur, ancak bu tür bir izleyici için, tartışmalı olarak bu zaten o kadar kullanışlı değildir.Ayrıca, istatistiklerinizi her yerdeki Fitbit kullanıcılarıyla karşılaştıran Fitbit Premium için daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Premum aboneliği olmadan, yine de Fitbit arkadaş ağınızdaki kişilerle karşılaştırma yapabilirsiniz.

Yediğiniz yiyecekleri Fitbit'in kendi veri tabanını veya MyFitnessPal'ı kullanarak girebilirsiniz, bu nedenle yedikleri her şeyi kaydetme iradesine sahip ancak ilk etapta daha az yemek için iradeye sahip olmayan diyet yapanlar için yararlıdır. Ayrıca tüketilen suyu kaydedebilir ve akranlarınıza ne kadar sulu olduğunuzu gösterebilirsiniz.

Karar

Fitness takipçileri komik şeylerdir. Temel işlevlerinin çoğu - adım sayma, çalıştırma izleme - çoğu akıllı telefon tarafından daha iyi veya daha iyi işlenebilir, ucuz değildirler vesizi zinde tutmak için genel yetenekleri sorgulanabilir.

Bununla birlikte, her şey düşünüldüğünde, eğer bir fitness grubu için pazardaysanız ve Microsoft Band'ın veya Fitbit'in kendi Surge'sinin ekstra işlevselliğine ihtiyacınız yoksa, çoğu insana tavsiye edeceğim şey budur. Rahat, hafif ve kompakttır, birkaç önemli rakibinin aksine bir ekranı vardır ve kalp atış hızı monitörünün biraz değeri vardır, ancak biraz daha az kullanılmış ve yanlıştır.

Charge HR'nin bunun için gittiği en önemli şey Fitbit'in eko sistemidir. Buna Şarj (HR'siz) ve Flex gibi daha ucuz cihazlarla da erişebilirsiniz, ancak Şarj HR'si bundan en iyi şekilde yararlanır ve en güzel cihazdır.

Özetle o zaman: Fitbit Charge HR FTW!