Close

Fitbit Flex incelemesi: Adım sayma bir adım yükseliyor

Fitbit Flex, Fitbit Flex Kablosuz Aktivitesini sunuyor ... Amazon Prime 94,78 $ Fitbit Flex Kablosuz Aktivitesini Görüntüle ... Amazon Prime 97,18 $ Fitbit Flex Kablosuz Aktivitesini Görüntüle ... Amazon Prime 99,99 $ Fitbit Flex Kablosuz Aktivitesini Görüntüle ... Amazon Prime 114 $ Görüntüle Kontrol ediyoruz En iyi fiyatlarla her gün 130 milyon ürün Image 1 of 5 tarafından desteklenmektedir

Fitbit Flex incelemesi


Fitbit Flex incelemesi
Resim 2/5

Fitbit Flex incelemesi

Fitbit Flex incelemesi
Resim 3/5

Fitbit Flex incelemesi

Fitbit Flex incelemesi
Resim 4/5

Fitbit Flex incelemesi

Fitbit Flex incelemesi
Resim 5/5

Fitbit Flex incelemesi


Fitbit Flex incelemesi

Fitbit, aktivite takibi serinlemeden önce ortalıkta. Zengin bir deneyim, bol miktarda geliştirme ve yıllardır gelişen bir ürün, Flex için harika bir sonuç anlamına gelmelidir. Ancak Garmin, Polar, Jawbone ve güçlü yerleşik izleme seçeneklerine sahip bir milyon akıllı telefon uygulaması gibi güçlü bir rekabetle, yine de rekabet edebilir mi?

İyi bir aktivite izleyici, adımları saymaktan daha fazlasını yapar ve bu, Flex'in yapmak için yaratıldığı şeydir. Grup sadece uyku döngünüzü takip etmekle kalmaz, aynı zamanda uyanma zamanının tazeliğini iyileştirmeye yardımcı olmak için akıllı bir alarm sunar. Bunu hedef belirleme yeteneğine ekleyin ve sonuç, izleyiciyi takarak ve yine de teorideki tavsiyelerini alarak kesin bir sağlık iyileştirmesi olmalıdır.

Burada elde ettiğiniz şey, Fitbit'in ucuza ilişkin uzmanlığıdır, çünkü Flex artık 40 £ / 60 $ gibi düşük bir fiyata alınabilir. Buna değer mi? Hadi bulalım...


Ekran, Pil ve Yapı

Flex'teki ekran en azından minimalisttir. Kelimenin tam anlamıyla beş küçük LED nokta. Bunların her biri bir hedefin yüzde 20'sini temsil ediyor. Her LED yandığında, kullanıcı o hedefe ulaşmaya çok daha yakın. Hedeflerin kendisi uygulama aracılığıyla değiştirilebilir ve ince ayar yapılabilir. Aslında, çoğu etkileşim uygulama aracılığıyla yapılır, ekran ışıkları basitçe kolay ve hızlı bir güncelleme sağlar. Ekrana bir dokunuş, çift dokunuş uyku takibi başlatırken ve durdururken hedefin ilerlemesini gösterir. Genel olarak son derece basit bir kurulum.

Fitbit Flex kesinlikle hantal bir grup değil. Sensör / işlemci birimi, nispeten ince, minimalist ve rahat olan lastik kaplı bir bandın içine girer. Ayrıca dışarıdayken saklamak için çıkarılabilir veya örneğin bisiklete binmek için çorabınıza koyabilir veya sadece cebinizde taşıyabilirsiniz. Ayrıca büyük veya küçük bantlarla birlikte gelir, bu nedenle çoğu kullanıcıya uymalıdır.

İzleyicinin suya dayanıklılığı ve konforu, bir şarjın ardından onu daha az işten çıkarır. Bu, tokanın biraz garip olduğunu ve bu görevi daha da basit hale getirmek için geliştirilebileceğini söyledi.


Artık, Tory Burch'tan daha fazla tasarımcı teklifi de dahil olmak üzere farklı kayışlar mevcut, bu da Flex ünitesini açıp yeni bantlara yerleştirme becerisine gerçek bir değer katıyor.

Flex, tek bir şarjla beş gün boyunca çalkalanması için hap boyutundaki formuna yeterince pil doldurmayı başarır. Bu tabii ki özel bir ayakkabı stili konektörü gerektirir, ancak en azından standart bir USB portu üzerinden şarj edilebilir. Kabloyu elinizin altında bulundurduğunuz sürece, suyunun bitmesi çok büyük bir sorun olmamalı.

Fitness performansı

Takip söz konusu olduğunda, Fitbit'in yılların deneyimi gerçekten devreye giriyor. Flex, dahili bir ivmeölçer kullanarak adımları makul bir doğrulukla takip edebilir ve ardından yakılan kalorilerin, kat edilen mesafenin ve gün boyunca aktif dakikaların bir özetini sunabilir.

Artık birçok akıllı telefon bunu da sunsa da, birçok kullanıcıyı hedeflere odaklanmaya devam etmek için motive etmeye gerçekten yardımcı olan bilekteki hızlı bakış ekranı.

Flex, koşu adımlarını izleyebilir ve teknik olarak bisiklet sürebilir, ancak bunu onlar için özel olarak kullanmayız, esas olarak, Fitbit'in kendisinin de belirttiği gibi, tamamen genel aktivite takibi ile ilgilidir. Peki, o ve uyu ...

Uyku izleme Performansı

Günümüzde iyi bir aktivite takipçisi olmak için, bir grubun da uykuyu takip edebilmesi gerekiyor. Hayatımızın yarısını uyuyarak geçirdiğimiz için bunun sağlığımız için neden önemli olabileceğini anlamak zor değil.

Uyku takibi, esasen Fitbit Flex bandının gece hareketleri algılayabileceği anlamına gelir. Bu, uykunuzdaki iniş ve çıkışları gösterebilecek bir okuma oluşturur. Derin uykudayken, hareket minimumda tutulur ve bu, kasların tamir edildiği zamandır. Flex ayrıca, daha iyi dinlenmeniz için uyku hedefleri sunar, bu temelde yatağa gitmeyi ve olabildiğince çok saat çantanızı koymayı içerir, ancak iyi olmaya çalışmak için bir bahanenizin olması güzeldir.

Akıllı alarm burada anahtardır, ancak diğer birçok izleyici uyku analizi teknolojisi sunarken, gerçekten yardımcı olan alarmdır. Hafifçe titreyerek ve kullanıcıyı uyku döngüsünde hafif bir noktadayken uyandırarak, uyanmanın doğal ve zorlanmadan hissedilmesi anlamına gelir ve ilk şey o sersemlik hissini önler. Kalk ve onlara kaplan.

Uygulama

Fitbit Flex için uygulama, karışımın önemli bir parçasıdır, çünkü bu, kaydedilen her metriğin görüntülenip analiz edilebileceği yerdir. Esasen yaşam tarzınızdaki iyileştirmelerin işaretlenebileceği ve gemiye alınabileceği yer - bir etkinlik izleyicinin tüm noktası.

Kendi ilerlemenizi izlemek iyi ve iyidir, ancak sağlıklı rekabet de yardımcı olabilir, bu nedenle Fitbit uygulaması ailenize ve arkadaşlarınıza atabileceğiniz çeşitli zorluklar sunar. Kullanıcılar alkışlar, alaylar gönderebilir ve istatistikleri başkalarıyla paylaşabilir ve doğrudan bir liderlik tablosunda rekabet edebilir. Açıkçası, bu biraz doğrusal olma eğilimindedir, belirli bir zaman diliminde en büyük aktivite yolu için rekabet eder, ancak iyi bir teşvik olabilir ve rekabetçi ruha kapılmak şaşırtıcı derecede kolaydır.

Egzersizler de kaydedilebilir, ancak bunlar bant tarafından gerçekten doğru bir şekilde takip edilmese de, akıllı telefonunuzun yetenekleri ile desteklenen çok daha net bir veri paylaşımı için MobileRun gibi uygulama seçenekleriyle birlikte yapılabilir.

Tüm bunlar yeterli değilmiş gibi uygulama aynı zamanda yiyecek takibini de destekliyor. Bu, kolay giriş için bir barkod tarayıcının yanı sıra bir kalori tahmin edici ve hatta yemek kısayolları sunar. Bununla birlikte, yiyecek takibi hala çok manuel bir iştir, bu nedenle doğru bir kayıt tutmak için kullanıcının ısrarına güvenir.

Karar

Fitbit Flex, bir kişinin temel bir aktivite ve uyku izleyiciden isteyebileceği her şeyi sunar. Oldukça doğru ve fiyatlar, aktivite takibini kontrol etmenin en ucuz yollarından biri haline getirmek için önemli ölçüde düştü.

Jawbone Up etkinlik izleyicilerinin benzerlerinden gelen rekabet cazip gelebilir, ancak bu daha az çok yönlü olan daha pahalı bir bant anlamına gelir.

Açıkçası küçük Fitbit'in sınırlamaları var ve eğitime derinlemesine girmek için bir cihaz arıyorsunuz, o zaman bu sizin için bir şey değil, ancak fitness teknolojisine ayak parmağınızı batırmayı düşünüyorsanız veya genel aktiviteyi izlemeye meraklıysanız daha geniş sağlık nedenleri o zaman bu bir göz atmaya değer. Uygulama aracılığıyla yiyecek takibi ve rekabet, insanların gerçek faydaları görmeleri için yeterince uzun süre bağlı kalmalarına yardımcı olmalıdır.