Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir
  • /
  • Fitbit Sense: Yeni sağlıklı yaşam özelliğini deneyen ilk kişilerden biri olabilirsiniz

Fitbit Sense: Yeni sağlıklı yaşam özelliğini deneyen ilk kişilerden biri olabilirsiniz

Fitbit Sense gibi değil -en iyi Fitbitve hepsi – EKG izleme, SpO2 sensörü ve stres izleme dahil olmak üzere sayısız benzersiz sağlık ve zindelik özelliğine sahip değildi. Ancak en az 20 yaşındaysanız ve ABD'de yaşıyorsanız, sürekli genişleyen listeye (en azından geçici olarak) başka bir sağlıklı yaşam özelliği ekleyebilirsiniz: kan basıncı izleme.


tarafından bildirildiği gibi smartwatchveDefterKontrol,son bir blog yazısında, Fitbit, Fitbit cihazlarının Nabız Varış Süresi (PAT) adı verilen bir şeyi potansiyel olarak nasıl ölçebildiğine bakmak için bir ay sürecek bir çalışma yürüteceğini duyurdu. atıyor ve kan basıncını izlemek için potansiyel bağlantıyı keşfedin.'

Manşetsiz tansiyon giyilebilir cihazlar - kan basıncı seviyelerini ölçerken şişmesi gerekmeyenler - şimdiden büyük ilgi gördü, ancak Fitbit blog gönderisinin açıkladığı gibi, 'önceki araştırmalar PAT ve kan basıncı arasında bir ilişki buldu, ancak korelasyon kan basıncını tahmin etmek için yeterince güçlü değildi. Bu araştırmalar ya küçük veri setleriyle ya da yoğun bakım ünitesi gibi belirli ortamlarla sınırlıydı.'

Daha önce Fitbit Labs, 3 haftalık küçük bir dahili çalışmada PAT ile kan basıncı arasında bir ilişki bulmuştu ancak yeni çalışma, PAT ölçümlerinin çeşitli koşullar altında nasıl değiştiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için daha fazla insanı dahil ederek bu çalışmayı genişletecek. koşullar.

Fitbit bu özelliği çalıştırmaya çalıştığı için biraz heyecanlanabiliriz. Fitbit Sense akıllı saatinde bulunan diğer sağlık özellikleri oldukça doğrudur ve hiç kimse hasta olup olmadığını söylemek için fitness giyilebilir cihazlarına güvenmemekle birlikte, sık sık kendi kendine izleme, bir şey olduğundan şüpheleniyorsa, birey için en azından bazı sağlık verileri sağlayabilir. vücutlarında oldukça doğru.


Fitbit tansiyon çalışmasına nasıl katılınır?

ABD'deki en az 20 yaşında olan Fitbit Sense kullanıcıları, bir ay sürecek araştırmaya katılmaya hak kazanırlarsa uygulamalarında bir bildirim alacaklar. Fitbit, 'araştırmamızda çeşitlilik esastır, bu nedenle tüm demografilerdeki uygun Sense kullanıcılarının kaydolması önemlidir' diyor. Bildiğimiz kadarıyla, araştırmaya katılmayı aktif olarak talep etmenin bir yolu yok: askere alınırsınız ya da alınmazsınız.

Fitbit Sense kan basıncı çalışması


(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Sense üyesi olmayan kullanıcılar Fitbit kan basıncı çalışmasına katılabilir mi?

Yukarıda belirtilen blog gönderisi belirtmiyor, ancak Nabız Varış Süresi ölçümlerinin yalnızca Fitbit Sense akıllı saatinde bulunan sensörleri gerektirdiğinden şüpheleniyoruz. Fitbit Versa 3 ve Fitbit Charge 4 ne kadar yetkin olursa olsun, Fitbit Sense'i diğer şeylerin yanı sıra EKG'yi ölçebilen sensörlerden yoksundurlar.

Avrupalı ​​kullanıcılar Fitbit tansiyon çalışmasına katılabilir mi?

Fitbit tansiyon çalışması şimdilik yalnızca ABD'deki Fitbit kullanıcılarını içerecek. Fitbit daha sonra daha çeşitli veriler toplamaya karar verse de, çalışmanın diğer ülkelere genişletilmesi hakkında hiçbir bilgi mevcut değil.


Henüz bir Fitbit'iniz yok mu? Aşağıdaki sihirli widget'larımız sayesinde ucuza bir tane alabilirsiniz.en iyi Fitbit fırsatları konumunuza göre. Ayrı bir toplama varen iyi Fitbit Sense fırsatları, günün en iyi fiyatlarını öğrenmek için linke tıklayın.

Bugünün en iyi Fitbit Sense fırsatları İndirimli Fiyat Fitbit Sense Advanced... Amazon Prime 299,99 Sterlin 255,29 Sterlin Fitbit Sense - Lunar... çok.co.uk 279,99 Sterlin Düşük Stoku Görüntüle Fitbit Sense Carbon Boots.com 279,99 Sterlin GörüntüleAkıllı saat Fitbit Sense -... Decathlon Türkiye 299,99 £ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Fitness Aktivite Takipçisi fırsatları İndirimli Fiyat Fitbit Charge 4 Gelişmiş... Fitbit Charge 4 Amazon £129,99 £104,20 GörüntüleTüm fiyatları görFitbit Versa Lite Akıllı Saat,... Fitbit Versa Lite Amazon £189.99 GörüntüleTüm fiyatları görDüşük Stok Fitbit Ücreti 3 Gelişmiş... Fitbit Ücreti 3 Amazon £ 134 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Garmin Instinct Solar,... Garmin Instinct Solar Amazon £319.99 £218.45 GörüntüleTüm fiyatları görHONOR Band 5 Basketbol... Honor Band 5 Amazon £17,99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat HUAWEI Band 3 Pro - Akıllı... Huawei Band 3 Pro Amazon £79,99 £56 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Fitbit Inspire HR Sağlık ve... Fitbit Inspire HR Amazon £89,99 £78,50 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Fitbit Ionic Health & Fitness... Fitbit Ionic Amazon £249.99 £149,99 GörüntüleTüm fiyatları görXiaomi Mi Band 6 1.56 İnç... Xiaomi Mi Smart Band 6 Amazon £ 47.14 GörünümTüm fiyatları görFitbit Luxe Metal Mesh... Fitbit Luxe argos.co.uk £79.99 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz