Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir Cihazlar
  • /
  • Fitbit Surge incelemesi: Büyük fitness takipçisi, tam olarak tutamayacağı büyük sözler veriyor

Fitbit Surge incelemesi: Büyük fitness takipçisi, tam olarak tutamayacağı büyük sözler veriyor

Fitbit Surge, 1 Amazon müşteri incelemesi fırsatları

Fitbit, Surge'un golf, yoga, bisiklet ve yüzme gibi sporları destekleyen, bugüne kadarki en gelişmiş izleyicisi olduğunu iddia ediyor. Bu nedenle, fitness bandının önündeki Jawbone Up4 veya Polar, Garmin veya Suunto'dan gerçek bir koşu saati gibi yarışmanın birçok benzer kutuyu işaretlediği düşünüldüğünde büyük bir haykırış olan 'fitness süper saati' olarak konumlandırılmıştır.

Bununla birlikte, Surge, yerleşik optik kalp atış hızı monitörü dahil olmak üzere 8 sensör dizisi ve sağlam bir markanın gücü gibi kağıt üzerinde çok güçlü bazı unsurlara sahiptir. Fitbit geçen hafta takipçiler yapmaya başlamadı, bu yüzden doğruluk ve iyi kullanılabilirliğin önemi hakkında bir iki şey biliyorlar.

Ekran, pil ve yapı

Fitbit Surge HR hakkında sizi etkileyen ilk şey, oldukça büyük olmasıdır. Aslında, büyük dalış bilgisayarlarının utangaç ve emekli görünmesini sağlar, eğimli ekran, kayışı bir ucunda önemli ölçüde kalınlaştırarak bu etkiye katkıda bulunur. İşin iyi yanı, yapım kalitesi iyi ve ambalaj, kaliteli bir ürün satın aldığınıza dair bir söz duygusu veriyor.


Saat gövdesinin arka tarafında, kalp atış hızı ölçümü için LED ışıklı PurePulse optik sensör bulunur. Adımları, mesafeyi, yakılan kalorileri ve yüksekliği hesaplamak için GPS izleyici ve 3 eksenli ivme ölçer de vardır.

LED ekran güzel bir şekilde arkadan aydınlatılmıştır, bu nedenle hoş, keskin rakamlarla loş ışıkta harikadır. Saatteki ayarlarla da etkinleştirildiğinde arka ışığı kolayca değiştirebilirsiniz. Ne yazık ki dokunmatik ekranın kendisi daha sıkıcı görünüyor ve tüm istatistiklerinizi açık gri tonlarda gösteriyor.


Pil, Fitbit'in yedi gün veya daha fazla sürdüğünü iddia ettiği lityum polimerdir. Bununla birlikte, GPS'i önemli bir süre kullanın ve bundan iki ila üç gün geçmeyi bekleyin.

Fitness performansı

Ne yazık ki, Fitbit genel aktivite takibinin konfor bölgesinden (a la a la the saygıdeğer ama piyasayı tanımlayan Fitbit Flex) çıkıp Garmin ve Polar ile ringe girdiğinden, işlerin biraz daha sertleştiği alan burası.


İK monitörü, doğru ayarladığınızda oldukça doğrudur. Hareket halindeyken kalp atış hızı bölgesi antrenmanına ulaşmak oldukça zahmetli ve orta vadede takip etmek zordur ve İK bölgesi antrenman unsurunu neredeyse gereksiz hale getirir. Mümkün, açık olalım ama kolay değil.

GPS performansı, bir rota üzerinde bir veya iki sahtekar ara noktayı izlediğinde çok nadir istisnalar dışında iyi ve bir uydu kilidi almak 60 saniye kadar sürebilir, bu biraz motivasyon katilidir, ancak başka türlü güvenilir bir işlevdir.

Açıkçası, süper bir saat olduğu düşünüldüğünde, Fitbit'e göre ağırlık antrenmanı, golf, yoga ve tenis gibi daha niş aktiviteleri takip edecek, ancak gerçekte bu sadece aktivite dönemlerini etiketlemek için bir yöntemdir, veriler değil ' t hiç değişir. Ve Microsoft Band gibi rakipler, kullanıcıların golf vuruşlarını yapmalarına yardımcı olacak kadar ayrıntılı olduğunda, bir uygulamadaki etiketler yeterli olmayacak.


Uyku takibi

Kendinden önce gelen Fitbit Flex'in aksine Surge, size söylemenize gerek kalmadan ne zaman uyuduğunuzu bilmek için sihirli bir yeteneğe sahiptir, bu önemli bir gelişmedir. Siz rüya ülkesindeyken uyku istatistiklerinin otomatik olarak gerçekleştiğini görmek için uyanmanın rahatlatıcı bir yanı var.

Ancak istatistikler en iyi ihtimalle temeldir. Surge, üç uyku modunu izler: uykuda, huzursuz ve uyanık; hepsi sabahleyin uygulamada renk kodlu bir zaman çizelgesinde gösterilir. Adil olmak gerekirse, bu çoğu fitness takipçisini etkileyen bir sorundur - verilerle ne yaparsınız? Kötü bir gece uykusu genellikle sabahları bizim için çok barizdir, espressonun yerini almayan açıklamalı bir çizelge.

Diğer taraftan Surge, boşta kalma dönemlerini uyku ile karıştırmaz. Film gecesini yatma zamanıyla karıştırmayacak ya da dişçi koltuğundayken zzz'lerinizi takip etmeye çalışmayacaktır. Bugünlerde standart olan sessiz titreşimli bir alarm da var.

Uygulama

Herhangi bir yardımcı uygulama, fitness takipçinizin sinir merkezi olarak hareket etmeli, yoğun bir şekilde istatistikleri toplamalı ve bunları gerçekçi, ulaşılabilir ve basit grafiklere, tablolara, hedeflere ve geri bildirimlere aktarmalıdır. Ve bu, Fitbit'in çivilediği bir özet.

Uygulama, yakılan kaloriler, çıkılan katlar, aktif dakikalar ve antrenman istatistikleri gibi alanlar için ayrı ekranlara sahip herhangi bir modern, sezgisel akıllı telefon uygulamasına benziyor. Bu sayfalardan herhangi birine gidin ve son faaliyetlerinizin grafikleriyle ve geçmiş istatistiklerle etkileşim kurabilirsiniz. Fitbit ayrıca kolay, düzenli ve sorunsuz bir şekilde senkronize olur ki bu gerçek bir nimettir. Bazı rakipler bununla mücadele etti, bu da sizi gününüze devam etmek yerine düğmeler ve Bluetooth ayarlarıyla uğraşmak zorunda bırakabilir.

Ayrıca, tüm bu fitness istatistiklerinin yanı sıra beslenme verilerini alabilmeniz için potansiyel olarak sağlıksız işlenmiş yiyeceklerin geniş bir veritabanını destekleyen bir barkod tarayıcının hoş geldiniz eki de var. Uygulamadaki sanal rozetler sizi hedeflerinize ulaşmaya teşvik etmezse, her zaman arkadaşlarınızla rekabet etmenize ve verilerinizi onlarla paylaşmanıza olanak tanıyan bir işlev vardır, ancak uygulama içinde Surge'ın birçok ayarını da değiştirebilirsiniz. hoş bir dokunuş olan saat yüzünün görünümü.

Karar

Fitbit, Surge hakkında bu kadar büyük sözler vermemiş olsaydı, ürünün kendisinden etkilenmek daha kolay olabilirdi. Oldukça hantal bir ölçekte tasarlandı, ancak yapı kalitesi iyi, Fitbit uygulaması her zamanki gibi güçlü ve birçok yönden çok parlak, istek uyandıran bir paket.

Ancak, genel faaliyet takibinden daha niş alanlara adım attığınız anda çatlaklar görülmeye başlar. Çoklu spor işlevinin bazıları kadar kapsamlı olmadığına aldırmazsanız ve çeşitli egzersiz programlarınızın uygulama içinde bölümlere ayrıldığını görmekten mutlu olursanız, Surge'dan memnun kalacaksınız.

Bu, diğer temel fitness gruplarından büyük bir adımdır, ancak hedeflenen egzersiz için veya bir dizi farklı sporda daha gelişmiş analize ihtiyaç duyanlar için, Garmin Forerunner 225, Polar M400 veya Microsoft'un Bantları gibi bir şeye yönelmek isteyebilirsiniz.