Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir Cihazlar
  • /
  • Fitbit Versa 2 ve Fitbit Premium incelemesi: Alexa destekli Fitbit, GPS olmamasına rağmen her zamankinden daha kullanışlı

Fitbit Versa 2 ve Fitbit Premium incelemesi: Alexa destekli Fitbit, GPS olmamasına rağmen her zamankinden daha kullanışlı

İkenen iyi Fitbitlersatın alabileceğiniz en popüler fitness takipçileri ve ayrıca daha kullanışlı olanları arasında bir süredir tekdüze takılıyorlar. Elbette, aktivitenizi ve uykunuzu ve daha yakın zamandaki adet dönemlerinizi izliyorlar, ancak size korkunç derecede yararlı bir şey söylemek için bu verileri sıkıştırmadılar. Fitbit Premium, Fitbit'in bunu değiştireceğini umduğu yeni, ücretli bir hizmettir. Aylık 7,99 £ veya yıllık abonelik için 79,99 £.

Fitbit Premium'un yanı sıra yeni Fitbit donanımı da var - ve yeni Fitbit Versa 2, bugüne kadarki en şık ve çok yönlü Fitbit gibi görünüyor. Son derece başarılı Versa sürüm 1'e Alexa, daha parlak bir ekran, daha iyi bir pil ve daha rafine bir görünüm ekler.

• Fitbit Versa 2 ve Versa 2 Special Edition için hemen ön sipariş verin

Fitbit Versa 2: özellikler, pil ve Alexa

Fitbit Versa 2


Fitbit Versa 2 (solda) ve Versa 2 Special Edition: daha pahalı model dokuma bir kayış ve 90 günlük Fitbit Premium ile birlikte gelir

(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Versa 2, Fitbit'in 5+ günlük pil ömrü olarak adlandırdığı özelliklere sahiptir. Selefi 4+ günlük pil ömrüne sahipti, bu yüzden% 25'lik bir iyileşme olduğunu düşünebilirsiniz. Buradaki başlık özellikleri ...


• Amazon Alexa, olağan haberler, müzik, hava durumu, akıllı ev kontrolleri ve bir Alexa 'Beceri' aracılığıyla Fitbit kontrolü için yerleşiktir - örneğin, 'Fitbit'e koşuya başlamasını söyle' yapabilirsiniz. İlginç bir şekilde, Alexa bir uyandırma sözcüğü yerine bir düğmeye basma ile etkinleştirilir ve yanıtları söylenmek yerine ekranda metin biçiminde görünür.

• 'Her zaman açık moda' ayarlanabilen bir AMOLED ekran - bu harika görünüyor; gerçekten parlak ve çekici. Son olarak, ekranı açmak için bileğinizi çevirmek zorunda kalmadan sadece egzersiz yaparken kalp atış hızınızı görebilmek, son 500 yıldır Fitbit'e onları her gördüğümde sorduğum bir özellik. .


• Uyku Puanı, uyku verilerinizi 100 üzerinden basit bir nota indirger.

• Akıllı uyandırma, sizi yalnızca hafif uyku sırasında uyandırmayı amaçlayan bir alarmdır; bu, tabii ki derin uykudan uyandırılmaktan daha az travmatiktir.

• Fitbit Pay artık standart olarak yerleşiktir - yalnızca orijinal Versa'nın Özel Sürümü'ndeydi. Fitbit Pay'in İngiltere'deki bankalar tarafından yaygın olarak desteklenmediği söylenmelidir.

• 'Yakında', bir 'Tahmini Oksijen Değişim Grafiği' olacak. Söz konusu grafik, Versa 2'deki kırmızı ve kızılötesi sensörlerden elde edilen verilerden üretilir. Bu, sizi 'kan dolaşımınızdaki oksijen seviyelerindeki kısa vadeli değişiklikler' konusunda uyarır ve bu, 'uyku sırasında nefes alıp vermenizdeki değişiklikleri gösterebilir.'


Fitbit Versa 2: İyi mi?

Fitbit Versa 2

Öne çıkan özellikler Alexa ve her zaman açık AMOLED ekrandır (burada gösterilmemiştir)

(Resim kredisi: Fitbit)

Ne yazık ki, tıpkı orijinal Versa ve Versa Lite gibi, Versa 2 daha büyük bilekli beyefendiler için değil. Kolumda oldukça küçük görünüyor ve ben pek Temel Reis değilim. Çoğu kadın, küçük erkekler ve hangi nedenle olursa olsun küçük saatleri sevenler için harika. Açıkçası orijinal Versa'ya çok benziyor, ancak her şey hoş bir şekilde parlatılmış, anodize alüminyum kaplamayla daha keskin ve seksi görünecek şekilde rafine edildi.

Standart kayış, temel bir silikon meselesidir, ancak daha pahalı Versa 2 Special Edition, geometrik şekillerle süslenmiş çekici bir dokuma kayışla birlikte gelir.

Orijinal Versa'da olduğu gibi, Alexa aktivasyonu için bir mikrofon eklenmesine rağmen yüzmeye ve 50 metreye kadar suya dayanıklıdır.

Belki de Fitbit'in Versa 2 ve Fitbit Premium ile uyku takibini gerçekten ikiye katladığını söylüyor - işlerin fitness tarafıyla yapacak çok fazla şey yok. Bununla birlikte, sağlık veya uykudan daha zindeliğe ilgi duyanlara Fitbit'in olağan karışımı olan otomatik aktivite takibi, tüm gün ve egzersiz kalp atış hızı takibi ve '15 + hedefe dayalı egzersiz modları 'ile hizmet verilir. Koşular, yürüyüşler ve gezintiler telefonunuzun GPS'i aracılığıyla izlenebilir - saatin kendisinde yerleşik bir GPS yoktur.

Fitbit Versa 2 ve Fitbit Premium

Fitbit Versa 2 sizi gün boyu iletişim halinde tutar ve kalp atış hızınızı takip eder

(Resim kredisi: Fitbit)

Smartwatch özellikleri arasında bildirimler, bir dizi uygulama ve yukarıda bahsedilen Alexa ve Fitbit Pay bulunur. Android kullanıcıları ayrıca mesajlara konuşmadan metne sözlü olarak yanıt verebilir. Ve iOS sahipleri? Hayır.

Fitbit Versa 2 Special Edition dahili olarak aynı cihazdır ancak Fitbit'in ek 'özellikler' hakkında sizinle konuşmasına izin vereceğim. Versa 2 SE'nin, 'Bakır gül rengi alüminyum kasalı lacivert ve pembe renkli birinci sınıf jakarlı dokuma bant veya buğu grisi kasalı duman artı sırasıyla lacivert ve zeytin rengi çağdaş renk uyumlu klasik silikon bant iki kişilik şık stiller bir arada. ' Mm-hmm.

Daha kullanışlı bir şekilde, Özel Sürüm, üç aylık bir Fitbit Premium denemesi ile birlikte gelir.

Fitbit ile her zamanki gibi, çok sayıda klasik, spor, 'athleisure' ve Horween deri kayışlar mevcut olacak. En ilginç olanı, RECCO'nun 'sizi profesyonel kurtarıcılar tarafından daha fazla aranabilir hale getiren' Velcro-sabitleme bantları seçenekleri var. İşe koşarken içiniz rahat olsun, eminim.

Muhtemelen Alexa benzer şekilde çalışırBose Noise Canceling 700kulaklık - telefonunuzdaki Alexa uygulamasına Bluetooth ile bağlanma. Alexa uygulaması daha sonra 4G üzerinden çalışabilir. Maalesef Fitbit bu unsuru tam olarak açıklamadı. Durum bu değilse, Alexa'nın buluta erişebilmesi için telefonunuzu bir Wi-Fi erişim noktası olarak kullanabilirsiniz. Önümüzdeki hafta bir Versa 2 aldığımızda bunu tam bir incelemede inceleyeceğiz.

Uyum ve bitiş açısından, bilek kadar büyük olmadığınız sürece bu, bugüne kadarki en şık Fitbit ve bu AMOLED ekran gerçekten öne çıkıyor. Her zamanki Fitbit özellik paketi, gittiği kadar iyidir, ancak bu yeni fitness akıllı saatinin gerçek değeri, Fitbit Premium ile eşleştirildiğinde ortaya çıkarılabilir.

Fitbit Versa 2: fiyat ve çıkış tarihi

Tüm formlarında Fitbit Versa 2 ve Versa 2 Special Edition

Resim 1/9

Fitbit Versa 2

(Resim kredisi: Fitbit)
Resim 2/9

Fitbit Versa 2

(Resim kredisi: Fitbit)
Resim 3/9

Fitbit Versa 2

(Resim kredisi: Fitbit)
Resim 4/9

Fitbit Versa 2

(Resim kredisi: Fitbit)
Resim 5/9

Fitbit Versa 2

(Resim kredisi: Fitbit)
Resim 6/9

Fitbit Versa 2

(Resim kredisi: Fitbit)
Resim 7/9

Fitbit Versa 2

(Resim kredisi: Fitbit)
Resim 8/9

Fitbit Versa 2

(Resim kredisi: Fitbit)
Resim 9/9

Fitbit Versa 2

(Resim kredisi: Fitbit)

• Fitbit Versa 2 ve Versa 2 Special Edition için hemen ön sipariş verin

Versa 2 bugünden itibaren Fitbit.com'dan ön sipariş verilebilir ve seçili çevrimiçi perakendeciler ve Eylül ortasında satışa sunulacak. Versa 2, karbon kasalı siyah, bakır gül rengi alüminyum kasalı petal ve sis grisi kasalı taşla 199,99 £ (199,95 €).

Versa 2 Special Edition, lacivert ve pembe renkte, bakır gül rengi alüminyum kasa ve sis grisi kasalı dumanla 219,99 £ (229,95 €).

Aksesuarlar 24,99 £ (29,95 €).

Bakır gül kılıflı zümrüt ve erik olmak üzere iki özel baskı, bu sonbaharda sadece Fitbit.com'da ve seçkin perakendecilerde satışa sunulacak.

Fitbit Premium

Fitbit Premium

Sizi uyutacak eyleme geçirilebilir içgörüler

(Resim kredisi: Fitbit)

Daha az seksi ancak tartışmalı olarak daha uzun vadeli öneme sahip olan Fitbit, daha önce Yeni Zelanda ve Avustralya'daki deneme kullanıcılarıyla sınırlı olan Premium hizmetini de piyasaya sürüyor.

Fitbit Premium, markanın 'dün kötü uyudunuz ve 8.000 adım yürüdünüzden' daha faydalı içgörüler sunmaya yönelik birçok sözünün sonucudur. Bu amaçla Fitbit Premium, kişiselleştirilmiş programlar, binlerce egzersiz, gelişmiş içgörüler, yeni zorluklar ve raporlar sunmak için 10 yılı aşkın Fitbit verilerinden elde edilen içgörülerden ve akademik ve tıbbi uzmanlıktan yararlanıyor.

Nokia-Withings ve diğerleri bu tür şeyleri daha önce denediler, söylemelisiniz, şaşırtıcı sonuçlar değil. Bununla birlikte Fitbit, bu aylık 7,99 £ isteğe bağlı hizmet hakkında oldukça yükseliş gösteriyor. Ümit verici, 'kaliteli sağlık ve fitness aletleri, kişiselleştirilmiş rehberlik ve koçluk hepsi tek bir yerde.'

Fitbit Versa 2 ve Fitbit Premium

'Görünüşe göre Fitbit Versa 2'm bana daha fazla basketbol oynamamı söylüyor ...'

(Resim kredisi: Fitbit)

Premium lansmanda, 'daha fazla uyumanıza, enerji dolu uyanmanıza, aktivitenizi artırmanıza, beslenmeyi yönetmenize ve kalıcı sağlıklı alışkanlıklar oluşturmanıza' yardımcı olacak dokuz 'rehberli sağlık ve fitness programı' sunacak.

Yine, bunlar zindelikten çok sağlık bayrağı altında görünüyor. 'Koşu eğitimi' olarak adlandırılan bir tane olmasına rağmen, 5K için kanepe yok. Genel olarak, 'Daha Fazla Zzz Alın' ve 'Tuz Alışkanlığınızı Çıkarın' gibi şeylerden bahsediyoruz.

Fitbit, bu programların 'eyleme geçirilebilir koçluk, günlük ipuçları ve püf noktaları, yapılandırılmış egzersiz planları, rahatlama araçları, tarif önerileri ve eğitim içeriği' içereceğini ve daha fazla programın izleneceğini söylüyor.

Premium aboneler ayrıca 'daha uzun, daha tutarlı ve daha kaliteli uyku elde etmenize yardımcı olacak kişiselleştirilmiş araçlar ve rehberlik' ile daha ayrıntılı uyku içgörüleri alırlar.

İyi bir gece uykusunun önemi konusunda hiç şüphe yok ama 'uyku koçluğu' her zaman şüpheli iddiaların bir karışımı olarak ve kanamanın bariz olduğunu belirtmek için bana çarpıyor. Umarım Fitbit daha gerçekten faydalı bir şeyler toplar. Lansman sırasında, 'Premium uyku' size Fitbit'in günlük Uyku Skorunun daha derinlemesine bir analizini getirecek.

Fitbit Premium

Fitbit Premium, yıllık £ 79.99 abonelik ücretini haklı çıkarmak için büyük bir püf noktasıyla birlikte gelir

(Resim kredisi: Fitbit)

Oldukça `` uykuda geçirdiğiniz zamana, derin ve REM uyku aşamalarına ve restorasyona dayalı olarak nasıl hesaplandığını gösteren grafikler '' aslında daha iyi atlamanıza yardımcı olacaktır, bilmiyorum ama iki rehberli program - Daha Fazla Zzz ve Dinlendirici Uyku Alışkanlıkları Alın - daha yararlı olabilir. Ayrıca 'rahatlamanıza ve uykuya dalmanıza yardımcı olacak' 15 ila 45 dakikalık ses rahatlama araçları - dalga sesleri ve benzeri - bir seçim var.

Tamam, bunun ne kadar yararlı olduğunu sizinle bırakacağım: Fitbit, örneğin verilerinin ortaya çıktığını söylüyor: 'Ortalama 8,502 adımdan fazla yürüdüğünüzde, 7 dakika daha derin uyku çekerek daha dinlenmiş hissetmenize yardımcı olur.' Yani mantıksal olarak, bir saat daha derin uyku istiyorsanız, sadece 70.000 adım yürümeniz gerekir. Basit.

Fitbit'in önceki Coach özelliğinden devralan Fitbit Premium, ayrıca 'sertifikalı kişisel eğitmenlerden binlerce dinamik video ve ses antrenmanına' erişim sağlıyor.

'Yakında' gelecek olan Premium, yeni 'uyarlanabilir zorluklara ve oyunlara' erişim sağlayacak - esasen markanın yürüme / adım zorluklarına benzer, ancak aktif dakika ve mesafeyi kullanarak. Bunlar uzunluklarına göre özelleştirilebilir olacaktır. Bu gerçekten hem eğlenceli hem de faydalı olabilir, sanıyorum.

Ayrıca gelenler: Headspace'ten farkındalık egzersizleri, Daily Burn'den temel / kuvvet antrenmanları ve Yoga Studio by Gaiam'dan 'her seviye için premium yoga dersleri'.

Son olarak Fitbit, 'proaktif sağlık yönetimi için yeni araçlar' ile Apple Watch'a benzer bir alana girmek istiyor. Bu, Premium abonelerine pratisyen hekimler, beslenme uzmanları ve kişisel eğitmenler tarafından kullanılabilecek 'sağlık raporlarına' erişim sağlamayı içerecektir.

Görünüşe göre Fitbit'in amacı, Fitbit Sağlık Çözümlerinin sigortacılar ve tıp pratisyenleri ile birlikte çalıştığı bir yol olan diyabet gibi kronik durumların yönetimine yardımcı olmaktır.

Fitbit premium: fiyat ve lansman tarihi

Fitbit Premium

Sizi cezbedecek kadar özellik var mı?

(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Premium, Eylül ayında ayda 7,99 £ veya yılda 79,99 £ 'dan piyasaya çıkmaya başlayacak. Tüm Fitbit kullanıcıları bir haftalık ücretsiz deneme için uygun olacak ve Fitbit Versa 2 Special Edition sahipleri 90 günlük ücretsiz deneme alacak.

Premium, sonbaharda Fitbit uygulaması aracılığıyla 17 ülkede İngilizce olarak sunulacak ve 2020'de Felemenkçe, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece ve İspanyolca dahil olmak üzere ek dillere genişletilecek.

Premium, Fitbit Health Solutions kurumsal müşterilerine de sunulacak.

• Fitbit Versa 2 ve Versa 2 Special Edition için hemen ön sipariş verin

• Fitbit Premium hakkında daha fazla bilgi edinin