Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • Fitbit Versa 2, Google Asistan'ın yanı sıra Alexa'yı da alabilir: heyecanlanmalı mısınız?

Fitbit Versa 2, Google Asistan'ın yanı sıra Alexa'yı da alabilir: heyecanlanmalı mısınız?

Fitbit'in, piyasaya sürüldükten yıllar sonra modellere yeni özellikler sunması alışılmadık bir durum değil: fitness giyilebilir cihaz üreticisi,bu yılın başlarında kan oksijen izleme özelliğiFitbit Charge 3, Ionic, Versa, Versa Lite ve Versa 2'ye. Görünüşe göre Fitbit, dokuz ay önce piyasaya sürülen ve zaten akıllı bir asistan özelliği olan Alexa'ya sahip bir akıllı saat olan Versa 2'ye Google Assistant desteği ekleyebilir. Amazon tarafından.


• Babalar Günü hediyesi fikri: Bu Fitbit Ionic anlaşmasıyla sportif babanızı şaşırtın

Google, Fitbit'i satın alma sürecinde. Bu, bazı insanları, teknoloji devi tarafından kimsenin bilmediği bir şey için kullanılmaya son verebilecek büyük miktardaki sağlık ve kişisel veriler konusunda endişelendiriyor. Sonuç olarak, Google ve Fitbit satışı kabul etmiş olsalar da, ABD hükümeti satışı henüz imzalamadı.

Yine de Google'ın sonunda Fitbit'e sahip olduğunu varsayalım. Hiç şüphe yok ki, en iyi yazılım tekliflerinden bazılarını yakın zamanda Fitbit cihazlarında sunmaya başlamak isteyecektir.

Fit babalar için Babalar Günü hediyesi fikirleri: 14 (+1) 2020'de babalar için en iyi fitness hediyeleri


Tarafından daha önce bildirildiği gibi9to54GoogleVersa 2'nin yeni bir yazılım güncellemesi, Google Asistan'ın fitness akıllı saatine gelmesini önleyebilecek kod satırları içeriyor. Saatte zaten akıllı bir asistan olduğu için - Amazon Alexa - biri merak edebilir: başka bir tane eklemenin anlamı nedir? Fitbit Versa 2'de akıllı asistanları değiştirmenin veya iki akıllı asistanın bulunmasının bir faydası var mı?

Fitbit Versa 2 ve Fitbit Premium


Fitbit Versa 2+ Google Assistant: cennette yapılan eşleşme?

(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Versa 2 + Google Assistant: kartlarda neler var

Google Assistant'ı Fitbit Versa 2'ye dahil etmenin potansiyel bir yararı, kullanıcıların iki hizmet arasında seçim yapabilmeleri olabilir. Şu anda Fitbit cihazları pek çok Google ürününü desteklemiyor ve eğer varsa, Fitbit'in ekosistemi Google'ın kendi ekosistemiyle rekabet ediyor. Fitbit Uygulaması, Google Fit'e doğrudan bir rakiptir ve Fitbit Versa 2, Google Müzik'in aksine Spotify'ı da destekler.


Fitbit Versa 2'yi Google Asistan aracılığıyla daha Google dostu hale getirerek, kullanıcılara hibrit bir üçüncü taraf uygulama sistemi (Fitbit-Amazon-Spotify) kullanmaya devam etme veya daha entegre Google sistemine geçme seçeneği sunar. (Google Fit-Assistant-Müzik).

Google Asistan, daha fazla eller serbest sesli asistan deneyimi de getirebilir. Şu anda, Amazon Alexa'yı etkinleştirmek için ya Versa 2'deki bir düğmeye basmanız ya da saatin menü sistemindeki Alexa uygulamasına gitmeniz gerekiyor. Versa 2'de bir mikrofon olduğu için Google, asistanı etkinleştirmek için potansiyel olarak bir 'özel kelime' ekleyebilir, örneğin 'Hey, Google', böylece kullanıcılar saate dokunmak zorunda kalmadan notlar alabilir veya hatırlatıcılar ayarlayabilir.

Daha kullanışlı bir şekilde, kısa bir sesli komutla bir antrenmanı izlemeye başlamanıza izin verebilir.


Suunto 7, Wear OS'yi karışık sonuçlarla uygulamayı denedi

(Resim kredisi: Suunto)

Fitbit Versa 2 + Google Assistant: alternatif son

Bu hikayenin başka bir sonu olabilir: hiçbir şey olmayacak. Birkaç satır kodun varlığı, yakında herhangi bir zamanda veya hiç yeni özelliklerin yayınlanacağı anlamına gelmez ve Google, kod parçacığının nasıl çalıştığını veya Versa'nın geri kalanına yeterince sorunsuz bir şekilde entegre edilip edilemeyeceğini test ediyor olabilir. 2'nin programlama ortamı.

Yine de Google'ın mevcut veya gelecek Fitbit modelleriyle neler yapabileceğini görmek ilginç olurdu. Örneğin, gelecekteki Fitbit modelleri Wear OS kullanacak mı? Bu işletim sistemi, giyilebilir fitness dünyasını henüz ele geçirmedi, ancak daha önce bazı ilginç kavramlar gördük:Suunto 7Wear OS kullanır ve hibrit Wear OS / Suunto App kontrol sistemine sahiptir.

Daha fazla Fitbit fırsatı

Tercih sırasına göre mevcut en iyi Fitbit fitness takipçilerinde bugünün en iyi fiyatları Fitbit Versa 2 Sağlık ve ... Fitbit Versa 2 Amazon 159,99 TL GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Versa Lite Mavi Kayış ... Fitbit Versa Lite Macy's $ 159.95 $ 99.95 İnceleTüm fiyatları görünDüşük Stok İndirimli Fiyat Fitbit Charge 4 Fitness ve ... Fitbit Charge 4 Amazon $ 149.95 $ 118.95 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Charge 3 Unisex Siyah ... Fitbit Charge 3 Macy's $ 99.95 İnceleTüm fiyatları görünFitbit Fitbit İyonik Spor ...Fitbit İyonikAdorama149 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünFitbit Fitbit Inspire İK ...Fitbit Inspire HRAdorama74 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünFitbit Inspire Sangria Askı ... Fitbit Inspire Macy's $ 59.95 İnceleTüm fiyatları görünHer gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz Bugünün en iyi fiyatları en eski Fitbit fitness takipçilerinde tercih sırasına göre İndirimli Fiyat Fitbit Versa Black Band ... Fitbit Versa Macy $ 161,78 $ 64,63 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Versa Special Edition ... Fitbit Versa - Özel Sürüm Amazon $ 167.99 İnceleTüm fiyatları görünFitbit Alta HR, Black, Large ... Fitbit Alta HR Amazon 115 $ GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Charge 2 Kalp Atış Hızı + ... Fitbit Charge 2 Macy's $ 129.99 $ 65 İnceleTüm fiyatları görünFitbit Blaze Klasik ...Fitbit BlazeDICK'S Spor Malzemeleri29,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Digital Surge Fitness ... Fitbit Surge Macy's $ 199.95 $ 124.99 İnceleTüm fiyatları görünFitbit Flex 2, Donanma ... Fitbit Flex 2 Amazon $ 64.95 İnceleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Alta - Black Fitbit Alta Macy's $ 99.99 $ 74.99 İnceleTüm fiyatları görünFitbit Zip Kablosuz Aktivitesi ...Fitbit ZipWalmart149,99 Görünüm Tüm fiyatları görünHer gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz Fitbit ayrıca bu kaliteli banyo tartılarını, kulaklıkları ve çocuklar için fitness takip cihazlarını da yapıyor Fitbit Aria 2 Wi-Fi Smart ... Fitbit Aria 2 Amazon $ 284.70 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit El İlanıFitbit El İlanıWalmart129,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünDüşük Stok İndirimli Fiyat Fitbit Ace 2 Activity Tracker ... Fitbit Ace 2 Amazon $ 69.95 $ 49.95 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Ace Power Purple & ... Fitbit Ace Macy's $ 99.99 $ 74.99 İnceleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz