Close
 • Ana
 • /
 • Fitness Teknolojisi
 • /
 • Fitbit Versa 3 incelemesi: çekici bir pakette daha fazla özellik, daha iyi tasarım ve daha uzun pil ömrü

Fitbit Versa 3 incelemesi: çekici bir pakette daha fazla özellik, daha iyi tasarım ve daha uzun pil ömrü

Fitbit Versa 3 - Anahtar Özellikler


(Resim kredisi: Fitbit)

Pil ömrü:6+ gün
Görüntüle:336 x 336 piksel çözünürlüğe sahip AMOLED
Özellikleri:Fitbit Pay, bilekten çağrılar, sesli asistan, cilt sıcaklığı sensörü, optik kalp atış hızı sensörü, Aktif Bölge Dakikaları, SpO2 sensörü

Fitbit Versa 3 incelemesi TL; DR: Keskin bir ekrana sahip ve iyi bir fiyata çok sayıda kullanışlı özelliklerle dolu harika küçük bir spor akıllı saati. Keşke düğme biraz daha iyi çalışsaydı.

Fitbit Versa 3, hem amiral gemisi Fitbit modeli olmaktan çıktığı bir anlamda geçişi temsil ediyor - bu başlık şimdi Fitbit Sense'e gidiyor - hem de Google'ın muhtemelen gelecekte derin bir etkisi olacak Fitbit'i satın alıyor. Fitbit modelleri. Bu etkilerin her ikisi de Fitbit Versa 3 üzerinde zaten çok belirgin bir etkiye sahip. Daha iyi veya daha kötü.

Fitbit Versa 2, orijinal Versa'nın bir devrimi olmaktan ziyade bir güncelleme iken ve akıllı asistan gibi ekstra özellikler eklerken, Versa 3 selefine göre önemli iyileştirmeler getirdi. Versa 3 hala bir Fitbit gibi hissediyor ve çalışıyor olsa da, hem fiziksel tasarım hem de kullanıcı arayüzü yeniden tasarlandı.


İleFitbit OS 5.1 güncellemesi, zaten oldukça kapsamlı olan listeye daha da fazla özellik eklendi: Alexa'ya sesli yanıtlar, Google Asistan eklendi ve Bluetooth çağrısı, ayrıca güncellenmiş SpO2 ölçümleri.

Fitbit Versa 3 incelemesi


(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Versa 3 incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Fitbit Versa 3, siyah / siyah alüminyum, pembe kil / yumuşak altın alüminyum ve gece yarısı / yumuşak altın alüminyum olarak 199,99 £ / 229,95 € / 229,95 € / 399,95 AU $ fiyatla mevcuttur. Fitbit Versa 3, doğrudan Fitbit'ten ve belirli üçüncü taraf perakendecilerden satın alınabilir.

Fitbit Versa 3'ün ana özellikleri arasında dahili GPS, SpO2 izleme, Aktif Bölge Dakikaları aktivite takibi, iki akıllı asistan seçeneği (Google Asistan özelliği hala kullanıma sunuluyor), kalp atış hızı değişkenliği izleme, araçta 20'den fazla egzersiz modu ve SmartTrack.


Günün en iyi Fitbit Versa 3 fırsatları Fitbit Versa 3 Aktivitesi ... eBay155,99 Sterlin Görünümİndirimli Fiyat Fitbit Versa 3 Health & ... Amazon Prime £ 199.99 £ 179 Fitbit Versa 3 Smart Fitness'ı Görüntüleyin ... John Lewis & Partners£ 179 GörünümFitbit Versa 3 - Siyah / Siyah very.co.uk £ 199,99 Göster Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Fitbit Versa 3 incelemesi

(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Versa 3 incelemesi: tasarım ve yapım kalitesi

Fitbit Versa 3, bir sır olmayan Fitbit Sense'den ipuçlarını alır, hatta Fitbit'in kendisi tarafından iletilmiştir. Yeni ve yenilenen saat, farklı bir şekilde Fitbit'e benziyor ve Fitbit Versa 2'nin tasarımını geliştiriyor. Hala kasanın dikdörtgen şeklini alıyorsunuz, ancak bu sefer köşeler daha yuvarlak ve her şey genel olarak daha yumuşak ve daha oval görünüyor .

Fitbit Versa 3, selefinden daha büyük bir ekrana sahip (sırasıyla 40mm ve 35mm) ve ekran, çerçeveyle daha iyi uyum sağlayarak, gerçekte olduğundan daha büyük olduğu izlenimini veriyor. Versa 3'ün alüminyum kasası, Versa 2'den sadece fraksiyonel olarak daha kalın ve daha uzundur, ancak 336 x 336 piksel çözünürlüğe sahip AMOLED ekran kesinlikle Versa 3'e Versa 2'ye göre rekabet üstünlüğü sağlar.

Fitbit Versa 3 incelemesi


(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Versa 3 incelemesi: ergonomi

Versa 3 ve Fitbit Sense de dahil olmak üzere yeni Fitbitler, tek elle bile takması kolay tamamen silikon bir kayış olan Infinity Band'a sahiptir. Kutuda hem küçük hem de büyük kayışlar bulunur, bu nedenle büyük bilekleriniz olsa bile ayrı bir kayış satın almanıza gerek yoktur. Bununla birlikte, nispeten büyük bir bileğim var ve yine de küçük kayışı yeterince büyük buldum.

Fitbit Versa 3, bir dokunmatik ekran ve bir düğme navigasyon sistemi kullanır, ancak Versa 2'de bulunan fiziksel düğmenin aksine, yeni model bir 'endüktif' kullanır. düğmesi, bir düğmeden ziyade kasa üzerinde dokunmaya duyarlı bir girintidir. Bu düğme, kasanın kenarının biraz altında yer alır ve & lsquo; altında & rsquo; onunla etkileşim kurmak istiyorsanız saat.

Baskı yapmak için doğru yeri bulmaya çalışmak biraz sakıncalı değil, aynı zamanda dokunsal geri bildirimi de biraz yavaş buldum. Sonuç olarak, her canlandırmak istediğimde ekranı üç kez açıp kapatmaya devam ettim. Düğmenin çok fazla potansiyele sahip olduğunu ve davanın bütünlüğü için muhtemelen daha iyi olduğunu takdir ediyorum, ancak tam potansiyeline ulaşmadan önce iyileştirilmesi gerekiyor.

Tersine, ekran duyarlı ve keskin, belki de ekranda bulunan kadar değil.Zepp Eama çoğu durumda kesinlikle yeterince iyi. Canlı, renkler patlıyor ve genel olarak okunması kolay.

Fitbit Versa 3 incelemesi

(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Versa 3 incelemesi: aktivite takibi ve Aktif Bölge Dakikaları

Fitbit Versa 3, kutudan çıkar çıkmaz yerleşik 20 aktivite profiline sahiptir ve ayrıca çevrimdışı müzik dinlemek için dahili GPS ve hafızaya sahiptir; bu, bu Fitbit'in nihayet gerçek çevrimdışı, telefonsuz dış mekan egzersiz deneyimi sunabileceği anlamına gelir. Spor profilleri, koşma, bisiklete binme, yürüyüş vb. Gibi ana faaliyet türlerinin çoğunu ve ayrıca bootcamp, kickboks ve merdiven tırmanıcı gibi daha belirsiz olanları kapsar. Tüm egzersiz profillerinin listesi:

 • Bisiklet
 • Eğitim Kampı
 • Devre eğitimi
 • Eliptik
 • Golf
 • Yürüyüş
 • Aralıklı egzersizler
 • Kickboks
 • Dövüş sanatları
 • Pilates
 • Çalıştırmak
 • Dönen
 • Merdiven Tırmanıcı
 • Yüzmek
 • Tenis
 • Koşu bandı
 • Yürüyüş
 • Ağırlıklar
 • Egzersiz yapmak
 • Yoga

Fitbit Versa 3, SmartTrack özelliği sayesinde antrenmanları otomatik olarak takip edebilir. Ayrıca, kalp atış hızınızı izleyen ve haftada en az 150 dakika orta yoğunlukta aktiviteye mi yoksa 75 dakika şiddetli aktiviteye mi ulaştığınızı kontrol eden bir sistem olan Aktif Bölge Dakikaları da vardır. Bu özellik otomatiktir ve kullanıcı etkileşimi gerektirmez (elbette dolaşmak dışında), hareketsiz olma eğiliminde olan ve arada sırada hareket etmek için bir hatırlatmaya ihtiyaç duyan insanlar için idealdir.

Fitbit Versa 3 incelemesi

(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Versa 3 incelemesi: GPS ve kalp atış hızı doğruluğu

Fitbit Versa 3, Fitbit Sense'de bulunan yeni PurePulse 2.0 kalp atış hızı sensörünü kullanır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, hala bilekten optik kalp atış hızı sensörü olarak kabul edilebilir kalp atış hızı ölçümleri sağlıyor. PurePulse 2.0 sensörü ve beraberindeki algoritma, sıradan insanlar için HR seviyelerini iyi takip edecek şekilde ayarlandı, ancak geniş bir kalp atış hızı seviyeleri yelpazesinde doğru okumalar sağlayamıyor.

Eğitimli bir sporcuysanız ve dinlenme kalp atış hızınız çok düşükse, bu Versa 3'ün sensörünü devre dışı bırakabilir. Aynı şey kalp atış hızlarının hızla değişmesi için de geçerli: Normdan sapmalar sensörü ve algoritmayı geçersiz kılacaktır. Günlük izleme ve Aktif Bölge Dakikaları gibi şeyler için HR sensörü genellikle iyidir.

GPS çipi iyi çalışır ve açık havada egzersiz yaparken konumunuzu göreceli bir doğrulukla takip eder. İle eşit değilGarmin Fenix ​​6 Proya daGarmin Öncüsü 745ancak GPS sinyalini sebepsiz yere düşürmez. Versa 3 bazen gerçekte yapmadığınız halde yoldan çıktığınızı gösterecektir, ancak bu sorunlar performansı çok fazla etkilemeyecektir.

Fitbit Versa 3 incelemesi

(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Versa 3 incelemesi: uyku takibi ve Fitbit Uygulaması

Fitbit Versa 3, fiziksel aktiviteleri izlemenin yanı sıra diğer şeylerin yanı sıra uykuyu, kan oksijen seviyelerini ve cilt sıcaklığını da izler. Bu akıllı saatin diğer tüm özellikleri gibi, tüm bu ölçümler otomatik olarak izlenir, yalnızca saati takmanız gerekir. Versa 3'ü uyku sırasında en az üç kez taktıktan sonra, uykunuzun uzunluğuna, sahip olduğunuz REM ve derin uyku miktarına ve uyku nabzınıza göre bir uyku puanı da verecektir.

Uykuyla ilgili tüm ayrıntılar ve Versa 3 tarafından ölçülen diğer her şey, Fitbit Uygulamasında daha ayrıntılı olarak incelenebilir. Uygulamada, gün içindeki tüm aktivitelerinize (örneğin atılan adımlar, yakılan kaloriler vb.) Ve bu hafta kaç gün egzersiz yaptığınız, ne kadar kilo aldığınız / kaybettiğiniz gibi diğer bilgilere genel bir bakış bulacaksınız. Bu & rsquo. ; gerçekten samimi ve anlaşılır bir şekilde kullanılır ve zorlu spor ölçütlerinin aksine temel sağlık konularına odaklanır.

Fitbit Versa 3 incelemesi

(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Versa 3 incelemesi: Karar

Fitbit Versa 3, çok keyifli bir spor akıllı saatidir. Daha fazla işlevsellik ve daha iyi görünüm sunar.en iyi fitness takipçileriama belki de o kadar akıllı ve kesin olmayabilir.Apple Watch Series 5. Yine de bu karşılaştırma adil olmayabilir, çünkü Fitbit Versa 3 sunduğu her şeyi Apple Watch Series 5'ten çok daha makul bir fiyata sunuyor.

Versa 3, Fitbit'in çok yönlü bir teklifidir ve dahili GPS, uygulama içi egzersiz yoğunluk haritası, PurePulse 2.0 optik kalp atış hızı sensörü ve siz olmadığınızda bile fitness aktivitelerinizi izlemek için Aktif Bölge Dakikaları özelliğiyle birlikte gelir. aktif olarak oturum açma antrenmanları. Fitbit Versa 3 ayrıca, hızlı telefon aramaları almak, aramaları sesli postaya göndermek ve arama ses seviyesini ayarlamak için dahili bir hoparlöre ve mikrofona sahiptir - bununla birlikte 'özel' gibi görüneceksiniz. ajan, ne demek istediğimi anlıyorsan.

İstenen fiyat göz önüne alındığında, Fitbit Versa 3 kesinlikle harika bir satın alma. İndirimli bir fiyata bir tane bulursanız - ki bu kaçınılmaz olarak er ya da geç gerçekleşecektir - zaten bir Versa 2'niz olsa bile bir tane almanızı öneririz.

Fitbit Sense

(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Versa 3 incelemesi: ayrıca düşünün

YeniGarmin Venu SqFitbit Versa 3'e ürkütücü bir şekilde benziyor ve aynı hedef kitleye de sahip. Garmin'in ekranı daha küçük ve daha az ayrıntılı ve kullanıcı arayüzü biraz daha az - yani modern, ancak temel, müziksiz sürüm Versa 3'ten daha ucuz, çünkü fiyat sizin için önemliyse.

AyrıcaApple Watch SEveya Apple Watch & lsquo; Light & rsquo; dediğimiz gibi, bu Versa 3'ten daha pahalı ama bir Apple Watch, bu yüzden Fitbit'ten biraz daha hassas. Apple Watch SE, Versa 3 gibi ayrıntılı uyku izleme veya kan oksijen izleme özelliğine sahip değil, ancak temelleri gayet iyi sağlıyor.

UnutmayalımFitbit Sense, yeni giyilebilir amiral gemisi. İki saatin tasarımı neredeyse aynıdır ve her ikisi de aynı ekrana ve neredeyse aynı sensörlere sahip olarak gelir. Ancak, Sense, EKG sensörü ve stres ölçüm EDA Scan uygulaması gibi birkaç ekstra sağlık sensörü ve uygulamasıyla donatılmıştır. Sense ayrıca size bir & lsquo; Stres Puanı & rsquo; da verebilir. Ekstra sağlık sensörleri ve uygulamaları size 100 £ / 100 $ daha pahalıya mal olacak.

Günün en iyi Fitbit Versa 3, Garmin Venu Sq, Apple Watch SE ve Fitbit Sense fırsatları Fitbit Versa 3 Aktivitesi ...Fitbit Versa 3eBay155,99 Sterlin Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Garmin Venu Sq GPS Smartwatch ... Garmin Venu Sq Amazon £ 179.99 £ 149 GörüntüleTüm fiyatları görünApple Watch SE GPS, 40 mm ... Apple Watch SE Amazon £ 269 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Sense Gelişmiş ...Fitbit SenseeBay229,99 Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz