Close

Fitbit Versa Lite vs Garmin Vivoactive 3: Hangisi daha iyi fitness takipçisi?

Onları sevin veya onlardan nefret edin.fitness takipçileribu gün ve yaşta hemen hemen her bilekte. Bu, kısmen, mümkün olduğunca çok sayıda bedensel işlevi doğru bir şekilde izleme takıntımızdan kaynaklanıyor, ancak aynı zamanda, herkesin ihtiyaçlarına uygun bir tane bulabileceği çok fazla şekil ve boyutta geldikleri için.kesinlikle.


Fitness takipçisi tekliflerinin gerçek denizinden iki marka öne çıkıyor: Fitbit ve Garmin. İlki, aktivite takibi bir şey olmadan önce aktivite takipçileri üretiyordu, spor sütyenlerine ve spor sıkı bel bantlarına takılabilen basit adım ölçerler üretiyordu.

O zamandan beri, 'fitbit' adı aktivite izleyicilerle eşanlamlı hale geldi ve dünyanın her yerindeki annelerin her konsola 'nintendo' dediği gibi birbirinin yerine kullanılıyor. Ve şimdi Google Fitbit'i satın aldığına göre, çok yakında Fitbit serisine eklenen çok daha fazla akıllı özellik göreceğiz.

Öte yandan Garmin, atletlere hitap eden ve gelişmiş spor ölçümlerini takip eden bir koşu saati serisi olan Forerunner saatleriyle ünlüdür. Tabii ki, Garmin kazançlı fitness takip işini de kaçırmak istemiyor, bu yüzden Garmin Venu, Garmin vivomove ve Garmin vivoactive serisi gibi daha sıradan kullanıcıları hedefleyen bazı saatler çıkardılar.

Bu karşılaştırmada, her markadan birbiriyle doğrudan rekabet olarak kabul edilebilecek bir ürün seçtik: En iyi fitness takipçisi listemizin başında oturan bir fitness takipçisi olan Fitbit Versa Lite ve yerleşik, yetkin bir saat olan Garmin vivoactive 3 GPS'de.


Fitbit Versa Lite ve Garmin Vivoactive 3'e Karşı: Hangisi Üstte Çıkıyor?

  • En iyi koşu saati: Garmin saatlerinin yanı sıra Polar ve Suunto ürünleriyle dolu
  • En iyi triatlon izle: Bu listede Fitbit yok ama bol miktarda Garmin saati
  • En iyi Fitbit: fitness takipçileri dünyasında kullanılan isim

Fitbit Versa Lite ve Garmin vivoactive 3


Fitbit'in parlak bir ekranı ve daha dikkat çekici bir tasarımı var

(Resim kredisi: Fitbit)

Garmin vivoactive 3 yerine Fitbit Versa Lite'ı seçmeniz için 3 neden

Fitbit Versa Lite - adından da anlaşılacağı gibi - Fitbit Versa'nın 'daha hafif' versiyonudur, ancak bu onun basitleştirilmiş bir model olduğu anlamına gelmez. Versa Lite, NFC ödemeleri, ekran antrenmanları, müzik depolama ve ikincisine özel olan bazı daha gelişmiş spor ölçümleri dışında büyük Versa'nın özelliklerinin çoğuna sahiptir.


Versa Lite'ın sahip olduğu şey akıllı telefon bildirimleri, 4 günden fazla pil ömrü, 15+ egzersiz modu, kalp atış hızı ve uyku takibi ve Fitbit Mağazası aracılığıyla birçok indirilebilir uygulama (birçoğu ücretsiz). Ve aynı zamanda oldukça iyi görünüyor!

Ama gerçekten mükemmel olan nerede? Bir sonraki fitness takipçiniz olarak Fitbit Versa Lite'ı seçmeniz için 3 neden listeledik.

Fitbit Versa Lite ve Garmin vivoactive 3

Fitbit Versa Lite'da çok sayıda ekran alanı


(Resim kredisi: Fitbit)

Neden # 1: Fitbit Versa Lite daha büyük ve daha detaylı bir ekrana sahip

Fitbit Versa Lite'ın ekranı Garmin vivoactive 3'lerden neredeyse% 12 daha büyük (sırasıyla 1.2'ye kıyasla 1.34 ') ve çok daha yüksek bir çözünürlüğe sahip. Versa Lite, Garmin vivoactive 3'ün 240 x 240 pikselinden daha yüksek olan 300 x 300 piksel çözünürlüğe sahiptir.

Ekstra ekran boyutu ve çözünürlüğü, net görüntüler gösterme yeteneğine sahiptir ve Fitbit mağazasının sunduğu birçok uygulama ve saat yüzüne de uygundur.

Neden # 2: Fitbit Versa Lite daha ince ve daha hafif

Gerçeği söylemek gerekirse, söz konusu fitness takipçilerinin hiçbiri ağır değil, ancak Fitbit Versa Lite, Garmin vivoactive 3'ten (Versa Lite - 38 gram, vivoactive 3-43 gram) çok az daha hafif geliyor.

Versa Lite ayrıca vivoactive 3'ten daha incedir, ilki 11,2 milimetre iken ikincisi 11,7 milimetredir. Yine, çok büyük bir fark değil, ancak Versa Lite'ı biraz daha az hissettirebilir. Fitbitler ayrıca rahat giyilmesiyle ünlüdür ve Fitbit Versa Lite da farklı değildir.

Fitbit Versa Lite ve Garmin vivoactive 3

Fitbit Versa Lite ile otomatik olarak algılanan spor aktiviteleri

(Resim kredisi: Fitbit)

Neden # 3: Fitbit Versa Lite aktiviteleri otomatik olarak algılar

Fitbit Versa Lite ile fitness takipçisini başlatmama konusunda endişelenmenize gerek yok, koşu, bisiklet, yüzme, ağırlık antrenmanı ve hatta yoga ve pilates dahil olmak üzere 15'ten fazla farklı spor aktivitesini otomatik olarak algılayacaktır.

Koşuya çıktığınızda, sadece 15 dakikanızı saatinizle aktiviteyi izlemeye başlamamış olduğunuzu fark etmek oldukça sinir bozucu olabilir. Koşuya çıkmamış da olabilir!

Günün en iyi Fitbit Versa Lite fırsatları 1 Amazon müşteri incelemesi Fitbit Versa Lite Smart Watch ... argos.co.uk99,99 Görünümİndirimli Fiyat Fitbit Versa Lite Sağlık ve ... Amazon Prime £ 149.99 £ 129.99 Fitbit Versa Lite Dut'u Görüntüleyin ... H Samuel149,99 GörünümDüşük Stok Fitbit Versa Lite Smartwatch, ... Amazon Prime £ 217,50 Görüntüle Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Fitbit Versa Lite ve Garmin vivoactive 3

Garmin vivoactive 3, entegre GPS'den bahsetmeye gerek kalmadan pil ömründe kazanır

(Resim kredisi: Garmin)

Fitbit Versa Lite yerine Garmin vivoactive 3'ü seçmeniz için 3 neden

Garmin vivoactive 3'ün halefi yakın zamanda Almanya'daki IFA'da duyuruldu ve kesin olarak bazı iyileştirmelerden geçti. Vivoactive 3, yine de birçok harika özelliği ve oldukça iyi bir ekranı olan çok yetenekli bir izci.

Neyse ki Garmin çok fazla köşeyi kesmedi ve pusula, GP'ler ve daha fazlası gibi amiral gemisi çoklu spor saatlerinde sahip oldukları Garmin vivoactive 3'e özellikler ve sensörler dahil etti.

Aşağıda, bir sonraki fitness takipçiniz olarak Garmin vivoactive 3'ü seçmeniz için 3 neden daha var.

Neden # 1: Garmin vivoactive 3 daha iyi bir pil ömrüne sahiptir

Bir kategoriçoklu spor akıllı saatlerher zaman fitness takipçilerini kazanacak ve normal akıllı saatler pil ömrüdür. Garmin vivoactive 3'ün mirasının parladığı yer burasıdır: Fitbit Versa Lite ile 4 günlük üst sınırların aksine, şarjlar arasında bir haftaya kadar sürebilir.

Bu aynı zamanda bazı insanların birPolar Vantage VbirApple Watch Series 5ayrıca. Pil birkaç saatte bir bittiği sürece ekran daha keskin, daha ayrıntılı ve cihaz daha hafif olabilir, hiçbir işe yaramaz.

Neyse ki, Fitbit Versa Lite bir günden uzun süre, aslında 4 güne kadar dayanır, ancak Garmin vivoactive 3'ü şarj etmeniz gerekmeden bir hafta boyunca takabilirsiniz. Oldukça sağlam.

Fitbit Versa Lite ve Garmin vivoactive 3

Daha iyi sensörler, daha iyi ölçümlerin izlendiği anlamına gelir

(Resim kredisi: Garmin)

Neden # 2: Garmin vivoactive 3, daha iyi sensörleri sayesinde sporla ilgili daha fazla sağlık ölçümünü izler

İşte Garmin vivoactive 3'ün sahip olduğu ve Fitbit Versa Lite'ın sahip olmadığı sensörlerin küçük bir listesi:

  • Dijital pusula
  • Dahili GPS
  • Barometre
  • Yükseklik sensörü

Bunlar sayesinde, Garmin vivoactive 3, Versa Lite ile aynı miktarda spor profiline sahip olduğu düşünülse bile daha fazla ölçüm verebilir.

En büyük artı dahili GPS olmasından dolayı, telefon olmadan koşuya çıkabilir ve yine de rotanızı takip edebilirsiniz, Versa Lite'ın aksine, konumu izlemek için telefonun GPS'sini kullanması gerekir, bu nedenle size ihtiyacınız olacak. .

Garmin vivoactive 3 Music'e yükseltin ve müzik depolamaya da sahip olacaksınız.

Fitbit Versa Lite ve Garmin vivoactive 3

Garmin vivoactive 3 ile telefonunuzu daha iyi izleyin

(Resim kredisi: Garmin)

Neden # 3: Garmin vivoactive 3, telefonunuzla daha iyi senkronize oluyor

Vivoactive 3 ile egzersiz yapmak için telefonunuza ihtiyacınız olmasa da, bu onların bağlı olmadığı anlamına gelmez. Garmin vivoactive 3, yalnızca telefonunuzu daha kolay bulmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda telefonun pili azaldığında da sizi uyarır.

Hem Fitbit Versa Lite hem de Garmin vivoactive 3 akıllı bildirimleri destekler, böylece birisinin size mesaj gönderip çağırmadığını veya hatta sosyal güncellemeleri kontrol edip etmediğini görebilirsiniz.

Günün en iyi Garmin Vivoactive 3 fırsatları 939 Amazon müşteri yorumu Garmin Vivoactive 3 GPS ... Amazon Prime £ 132,95 GARMIN vivoactive 3 - Black & ... Currys PC World £ 149 Düşük Stok İndirimli Fiyatı Görüntüle Garmin Watch Vivoactive 3 ... CW Satıcıları £ 199 £ 149 Garmin Vivoactive 3 Gps'yi Görüntüleyin ... very.co.uk £ 199,99 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Fitbit Versa Lite vs Garmin Vivoactive 3: Karar

Fitbit Versa Lite, rekreasyonel olarak spor yapan insanların fitness takibi ihtiyaçlarının çoğuna - hatta çoğuna - uyacak mükemmel bir fitness takipçisidir. Parlak bir ekranı var ve Fitbit uygulamasında fitness ve kilo verme ilerlemenizi de takip edebilirsiniz. Eğer varsaFitbit Aria Havaveya daha önce farklı bir Fitbit ürünü kullandıysanız, bu fitness takipçisini seçmenizi öneririz.

Garmin vivoactive 3 ise biraz daha aktif bir yaşam tarzına sahip insanlara daha çok uyacak. Pil, Fitbit Versa Lite ile karşılaştırıldığında neredeyse iki kat daha uzun ömürlüdür ve egzersiz sırasında yaptığınız her hareketi titizlikle ölçmek için bir dizi sensöre sahiptir. Ekran Versa Lite'daki kadar keskin olmayabilir, ancak çoğu durumda fazlasıyla yeterli.

Her iki giyilebilir cihaz da yakın zamanda bir güncelleme gördüğünden, haleflerinin bazı özelliklerinin, üreticileri tarafından kaçınılmaz olarak sonsuza dek geride bırakılana kadar, yakın gelecekte de bu modellere aktarılmasını bekliyoruz. Yine de birkaç yıl uzakta olabilir.

Fitbit Versa Lite ve Garmin vivoactive 3

Fitbit Versa 2 bir sesli asistan özelliği sunar

(Resim kredisi: Fitbit)

Fitbit Versa Lite vs Garmin vivoactive 3: alternatif seçenekler

Hem Fitbit Versa Lite hem de Garmin vivoactive 3, orta sınıf bir fitness takipçisi olarak kabul edilebilir ve aynı veya farklı üreticilerin çok daha ucuz veya daha pahalı modellerini bulmak uzun sürmez (tercihinize bağlı olarak).

Elbette yepyeniFitbit Versa 2Bu, 200 sterlinlik fiyat etiketiyle biraz daha pahalı olabilir, ancak ekstra para için yerleşik Alexa ses asistanı işlevine, net bir dokunmatik ekrana, beş güne kadar pil ömrüne sahiptir - Versa Lite'dan biraz daha iyi - ve 24/7 kalp atış hızı takibi.

Garmin'in vivoactive 3 halefi, uygun bir şekilde adlandırılan Garmin vivoactive 4 - 8 güne kadar pil ömrüne, daha büyük 1.3 'ekrana, 260 x 260 pikselde daha yüksek ekran çözünürlüğüne ve dahili jiroskopa sahiptir.

• Garmin, yeni fitness akıllı saat serisiyle Fitbit ve Polar'da esniyor

Daha ucuz seçeneklere gelince, Çinli üretici Huawei'nin teklifine bir göz atın: Huawei Band 3 Pro, Versa Lite'ın yarı fiyatından daha az, ancak dahili GPS, dijital pusula ve bir dokunmatik ekrana sahip. Bataryası da 14 güne kadar dayanıyor, muhtemelen bazıları için yeterli olan daha küçük ekran boyutu nedeniyle, ancak ne Fitbit Versa Lite veya Garmin vivoactive 3'ün ekranıyla rekabet etmeyecek.

•Huawei Band 3 Pro ve Onur Grubu 5: hangi fitness takipçisi sizin için en iyisi?

Polar, söz konusu iki fitness takipçisiyle hemen hemen aynı fiyata, orta seviye fitness takipçisi olanPolar Ignite. Biraz daha sportif ve iyi bir fitness takipçisinden beklediğiniz her şeyi yapıyor, ayrıca bir dokunmatik ekran ve yerleşik bir GPS var. Polar Ignite, izleyicinin arkasındaki dokuz optik sensörden ve ayrıca dört cilt temas sensöründen oluşan Polar'ın en son sensör teknolojisini kullanır.

Günün en iyi fitness takipçisi fırsatları Fitbit Versa Lite Smart Watch ...Fitbit Versa Liteargos.co.uk99,99 Görünüm Tüm fiyatları görünDüşük Stok Fitbit Ücreti 3 Gelişmiş ... Fitbit Ücreti 3 Amazon £ 157,99 İnceleTüm fiyatları görünGarmin Vivosport Smart ... Garmin Vivosport Amazon £ 74.99 İnceleTüm fiyatları görünPolar Ignite - GPS Smartwatch ... Polar Ignite Amazon £ 174.50 GörüntüleTüm fiyatları görünMOOV - Moov Now Multi-Sport ... Moov Now Amazon £ 59.99 İnceleTüm fiyatları görünFitbit Inspire HR Fitness ... Fitbit Inspire HR BT Shop £ 69.99 İnceleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Withings Steel HR - Hybrid ... Withings Steel HR Amazon £ 165 £ 140 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit İyonik Sağlık ve Fitness ... Fitbit İyonik Amazon £ 249.99 £ 149.99 İnceleTüm fiyatları görünHUAWEI Band 3 Pro Hepsi Bir Arada ... Huawei Band 3 Pro Amazon £ 49,79 GörüntüleyinTüm fiyatları görünGarmin Vivoactive 3 GPS ... Garmin Vivoactive 3 Amazon £ 132.95 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Giyilebilir cihazların savaşı!