Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Sony PSP 5G'nin Nintendo Switch Pro'yu yenmesinin beş yolu

Sony PSP 5G'nin Nintendo Switch Pro'yu yenmesinin beş yolu

NSNintendo Anahtarı Proşu anda oyun endüstrisindeki en kötü saklanan sırlardan biri ve bir dizi sızıntı4K özellikli, DLSS paketlemeile yeni elyükseltilmiş ekran, daha fazlagüçlü dahili donanım, ve birtamamen yeni tasarımbu olacakbu yıl sonra yayın.


Nintendo Switch Pro, yeni nesil konsolun orijinal konsola katılmasıyla BigN'nin elde taşınır oyun pazarındaki hakimiyetini sorunsuz bir şekilde sürdürmek için kağıt üzerinde ayarlanmış görünüyor.Nintendo Anahtarıve daha akıcıNintendo Anahtarı Lite.

NedeğilKarşılaştırıldığında, oyun endüstrisindeki en kötü saklanan sırlardan biri,Sony PSP 5G, Japon konsol üreticisinin şu anda üzerinde çalıştığı fısıltılı süper gizli Skunk Works tarzı proje.PS5vePlayStation VR 2.

PSP 5G hakkında henüz somut bir şey bilinmiyor, eğer varsa, ancak Pingtwitter'ün yazdığı gibiSony görünüyormükemmel konumlandırılmışiş çapındaki yetkinlikleri sayesinde böyle bir sistemi piyasaya sürmek. Ve eğer öyleyse, Nintendo Switch Pro'yu yenmek için sunarak yapabileceğini düşündüğümüz beş şey bunlar.

1. 5G özellikli oyun akışı sağlayın

Nintendo Switch Pro hakkında hiçbir sızıntı veya söylenti, 5G modem ile geldiğinden bahsetmedi ve basitçe söylemek gerekirse, görünüşe göreinanılmaz şekildeyeni nesil el cihazının bu işlevi sunması pek olası değil. Nintendo, tarihsel olarak çok muhafazakar bir şirkettir ve kendi tekerlek yuvasında teknolojiye sahip değildir ve bu, Pro'da 5G'nin gösterilmediğini gösterir.


Aksine, Sony birusta5G teknolojisi, profesyonel kameralardan cep telefonlarına kadar işletmelerinin birçok yönüne gömülüdür. Kağıt üzerinde böyle olurdu,çokJapon firmasının elde taşınır oyun konsoluna 5G çipi eklemesi ve oyun arabası, dijital indirme veya oyun için WiFi bağlantısı gerekmeden gerçek taşınabilir oyunun kilidini açması kolay.

2. Hareket halindeyken PS5 oyunlarının oynanmasına izin verin

Nintendo, bir oyun arabası dağıtım sistemine ilk yaklaşıma sıkı sıkıya bağlı görünüyor ve Nintendo Switch Pro ile bunu atması pek olası görünmüyor.


Şimdi, Sony'nin bir el konsolu denediği son sefer,özgeçmiş, bir dizi hata yaptı, ancak en büyüklerinden biri, ivme oluşturmak için yeterince cömert olmayan hiçbir yerde büyük ölçüde tescilli yazılıma dayanmasıydı.

Sony, akış odaklı bir PSP 5G yayınlayacak olsaydı, o zaman bu konsol çalışabilirherhangiPS5 oyunları da dahil olmak üzere PlayStation mağazasında zaten var olan oyun.


Ne de olsa, oyunların uzaktan donanımla çalıştırılması ve ardından PSP 5G'ye aktarılmasıyla, elde taşınır cihazın kendi güçlü yerel donanımına ihtiyacı olmayacaktı. Bu, tescilli oyunlara ihtiyaç duymayacağı ve bunun yerine PS5 oyunlarına hareket halindeyken başka bir yol olabileceği anlamına gelir.

3. Birleşik bir PlayStation mağazası deneyimi sunun

Sony'nin kararını geri almasına rağmen, sanal mağaza teklifini modernize etmek sadece iyi bir şey olarak görülebilecek bir şey - ve aynı zamandatanıtmayı kolaylaştırmakbir PSP 5G konsolu.

Sonuçta, PSP 5G yalnızca kontrolleri, ekranı ve 5G modemi olan bir tür aptal terminal olsaydı ve akış yapabilseydiherhangiBunun için PlayStation oyunları, o zaman VR başlıkları bir yana, tek bir birleşik PlayStation yazılım mağazasına erişimi olması mantıklı geliyor, çalıştırma yeteneğine sahip olacaktı.herhangi bir şey.

Bu, PS5 oyuncuları için harika olurdu, çünkü mağazalardaki oyunlara PSP 5G veya PS5'lerinde göz atabilirlerdi ve hayır, onları oynayabilirlerdi, ürün sayfasında gizli 'üzgünüz, oynamak için bu donanıma ihtiyacınız var' mesajı olmazdı.


Buna karşılık, Nintendo Switch konsol ailesi, şüphesiz Nintendo eShop'u kullanmaya devam edecek olsa da, farklı konsolların farklı teknik yeteneklere sahip olacağı gerçeğiyle uğraşmak zorunda kalacak. Bazı oyunlar ve özellikle yeni amiral gemisi oyunları, örneğin Nintendo Switch Lite'a kıyasla Nintendo Switch Pro'da daha iyi görünecek ve çalışacak.

Ve bu, Nintendo Store'da daha dağınık, daha az birleşik bir teklife yol açabilir, bazı oyunlar eski Switch konsollarında bile oynanamayabilir.

4. PlayStation Now deneme sürümüyle birlikte gelir

Sony'nin usta olmadığı ancak kesinlikle güçlü bir yetkinliğe sahip olduğu bir başka alan da çevrimiçi oyun akışı açısından.Şimdi PlayStationNintendo'nun Nintendo Switch aracılığıyla sunduğu teklifler açısından hiçbir yere yakın olmadığı bir platform.

Ve PSP 5G, esas olarak akışa dayanan bir el konsolu olacağından, PS Now ile yakın bir senkronizasyon sağduyu ve gerçekten de cennette yapılmış bir eşleşme gibi görünüyor. Sonuçta Xbox Game Pass, oyunlar için Netflix abonelik hizmetleri açısından altın standart olsa da, Xbox platformunda elde taşınabilir konsol seçeneği bulunmuyor.

PSP 5G, yalnızca PS Now'a kesintisiz erişim sağlamakla kalmayıp, aslında ücretsiz bir denemeyle (mesela bir ay boyunca) birlikte gelseydi, oyuncular ilk gün oynayacakları yüzlerce en iyi oyun kataloğuna erişebilirdi. Oyuncular yüzlerce oyuna anında erişebilecekleri için, 'başlangıçta yalnızca bir veya iki oyunu karşılayabilirim' sorunu olmayacaktı.

Bu yine, satın alınan her oyun için tam oyun fiyatları talep eden Nintendo Switch Pro ile gerçekten iyi bir tezat oluşturacaktır.

5. Nintendo Switch Pro'nun maliyetini azaltın

Ve yazılım değerinden bahsetmişken, PSP 5G'nin Nintendo Switch Pro'yu en iyi şekilde sunabileceği başka bir alan da donanım maliyeti açısından.

Tüm sızıntılar, konsolda yerel, yükseltilmiş donanım ve gelişmiş donanım ile damlayan bir Nintendo Switch'e işaret ediyor. Bunların hepsi paraya mal oluyor ve orijinal Nintendo Switch 299,99 $ / 299,99 £ / 469,95 AU $ fiyat noktasında piyasaya çıktığında, Nintendo Switch Pro'nun daha fazla olmasa da aynı fiyata perakende satış yapması çok muhtemel görünüyor. Aslında, Nintendo Switch Pro için en çok bildirilen söylenti fiyatı 399,99 $ / 399,99 £ / yaklaşık 570 AU $'dır.

Yine de PSP 5G, bu kadar pahalı dahili donanıma ihtiyaç duymaz. Bir kasa, kontrol seti, ekran ve 5G modem, belki de dijital oyun depolaması için bir SD kart yuvasına sahip olması gereken tek şey. Ve bu gelirdifazladaha ucuz. Neyin mümkün olabileceğini görmek için sadece 5G telefonların şu anda ne kadar ucuz olduğuna bakmanız gerekiyor. Kaliteli bir 5G telefonu şimdi yaklaşık 200 $ / 200 £ / 400 AU $ karşılığında paketleyebilirsiniz ve bir PSP 5G lansmanını yaklaşık 199 $ / 199 £ / yaklaşık olarak görmek şaşırtıcı olmaz. Sonuç olarak 300 AU$.

Ve bu fiyata PSP 5GyarımNintendo Switch Pro'nun maliyetivekutunun dışında oynamak için yüzlerce oyunla birlikte gelir.