Close

Focal Bird 2.1 incelemesi

Focal Bird 2.1, Amazon UK ile anlaşıyor

Focal Bird 2.1, en iyi son teknoloji yer standları ile tanınan bir markanın ilk hepsi bir arada hi-fi sistemidir. Alışılmadık ama iyi mi?


Focal Bird 2.1, yalnızca konuşmacıları tarafından ayırt edilen iki kardeş sistem arasında yer alır. Sözde Little Bird, kompakt masaüstü hoparlörlerle gönderilir ve 700 £ 'a satılırken, 900 £ Super Bird daha büyük eliptik muhafazalarla birlikte gelir. Anahtar rekabet,Ferguson Tepesi FH009,Denon MüzikveYamahaYSP-2200.

Odak Kuş 2.1: Özellikler

PowerBird konsolu, ustaca entegre edilmiş, aşağı doğru ateşleyen 80w subwoofer ile 2x35w stereo amplifikatör içerir. Altlığı amplifikatörün zeminine yerleştirmek, ana stereo çifti ile sıkı entegrasyona izin verir ve zemin alanından tasarruf sağlar; sistem yatay, dikey veya hatta duvara monte edilebilir.

AirPlay'den yoksundur ancak dahili bir Kleer kablosuz ses alıcısı vardır, akış için iOS cihazınıza bir iTransmitter dongle eklemeniz yeterlidir; alternatif olarak, isteğe bağlı bir dongle ile Bluetooth yapabilirsiniz.

Odak Kuş 2.1: Tasarım

Temiz hatları ve retro-çıkıntılı ses kontrolü ile PowerBird, ayırt edici değilse hiçbir şey değildir. Yapı kalitesi kıskanılacak derecede yüksektir. Masaüstü Tulipe hoparlörler de aynı derecede önemlidir: 14 cm orta bas alüminyum kubbe tweeter'a sahiptirler ve ayarlanabilir bilyeli mafsallı tripod üzerinde dururlar.


Focal Bird 2.1: Bağlantı

Power Bird amplifikatörünün arka paneli tam işlevli bir bağlantı noktasıdır. Döner bas ses ayarına ek olarak, çeşitli hoparlör türleri için elektronik geçişi değiştirmek için dip anahtarları vardır. Ayrıca iki dijital ses girişi (biri optik, diğeri koaksiyel) ve birkaç stereo fono vardır.

Sağlanan sanal surround işleme veya herhangi bir video geçişi yoktur. Set üstü kutular ve Blu-ray oynatıcıların videoyu doğrudan bir TV'ye yönlendirmesi gerekir.


Odak Kuş 2.1: Performans

Bu müzik sisteminin gücüyle ilgili herhangi bir şüphe, uçtuğunda ortadan kalkar. Sesi büyütün ve devrelerinde ileri teknoloji DNA'nın dolaştığı hemen anlaşılır. Sistem net, ayrıntılı, zengin stereo sunar. Bu sadece harika bir ses veren müzik sistemi değil, aynı zamanda düz ekranınız için birinci sınıf bir yükseltmedir.

Televizyondan amfiye bir dijital optik kablo kullandık ve ortaya çıkan zengin, derin stereofonik yayılma karşısında hayrete düştük.


Odak Kuş 2.1: Karar

Üst düzey hoparlör üreticisi Focal'ın hepsi bir arada hi-fi dünyasına ilk girişi bir vahiy. Focal Bird 2.1, bakması muhteşem, yerleştirmesi kolay ve sıkı bir şekilde odaklanmış, müzikal bir performans sunuyor. Markanın Tulipe mini monitörleri fiziğe çok az saygı duyuyor ve birleşik amplifikatör / subwoofer en az heck kadar dinamik.

Bu sistem en iyi şekilde kaliteli bir disk döndürücü ile ortaktır, ancak Kleer ve Bluetooth kablosuz seçenekleri mobil kullanıcılar için iyi bir fırsattır. Genel olarak, bu 2.1 paketi ayrı bir sınıf olarak değerlendiriyoruz.

Focal Bird 2.1 çıkış tarihi: Şimdi mevcut

Focal Bird 2.1 fiyatı: £ 800