Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Apple akıllı menteşe patenti ile iPhone veya iPad'in katlanması tekrar ima edildi

Apple akıllı menteşe patenti ile iPhone veya iPad'in katlanması tekrar ima edildi

Apple'a, katlanabilir ekranla kullanılabilen ve geliştirilmekte olduğu söylenen katlanabilir iPhone/iPad hibriti için mükemmel olabilecek akıllı yeni bir menteşe için patent verildi.

tarafından tespit edildiPatentli Elma, patent yalnızca esnek ekranlarla ilgili değil, menteşeli diğer Apple ürünlerinde de kullanılabilir – bazı diyagramlar MacBook benzeri cihazları tanımlarken, diğerleri daha çok bilgisayarda kullanılan Magic Keyboard'a benziyor.iPad Pro 12,9 inç (2021)veiPad Havası (2020).

Patent, menteşeye yerleştirilmiş elektrik teknolojisini kullanarak direnç seviyelerini kontrol edebilen bir menteşe içindir. Bu nedenle, katlanır iPhone tamamen kapalı veya açıkken menteşe potansiyel olarak sertleşebilir, bu nedenle yanlışlıkla kaydırmak çok daha zordur.

Ancak, onu açmaya veya kapatmaya çalışan bir elin gücünü algıladığında, rahatlayabilir ve kayması kolay hale gelebilir. Ayrıca, bir dizüstü bilgisayarın olmasını istediğiniz açıda sıkıca açık kalmasına yardımcı olabilir.


Apple menteşe patenti(Resim kredisi: USPTO)

Hatta ikisi birleştirilebilir - gelecekteki bir MacBook esnek bir ekrandan yapılabilir ve potansiyel olarak büyük bir tablet olarak tamamen açık olabilir veya kısmen geleneksel bir dizüstü bilgisayar moduna katlayabilirsiniz. Bu menteşe, bu durumda sabit kalmasına yardımcı olabilir.

Apple'ın patentteki uygulamaları gerçekten geniş kapsamlıdır ve Patently Apple, her türlü sensörü kullanarak çalışmayı içerdiğini not eder - sensörlerden dönme kuvvetini algılamaya kadar her şey (ki bu tamamen mantıklı olacaktır, çünkü belki de bu şekilde çalışır). menteşeyi açmaya çalışmak) yüz tanımlama sensörüne (bu, Face ID testini geçemezseniz kapalı kalmaya çalıştığı anlamına gelebilir!)


Ya da belki Apple bu patentle hiçbir şey yapmayacak – sonuçta pek çoğu hiçbir şey yapmıyor. Ancak bu, Apple'ın esnek ekranlarla ilgili bazı üretim sorunlarını çözmek için ne kadar aktif bir şekilde çalıştığına dair bir başka ipucu. Yanında katlanabilir bir iPhone görmeyi beklemiyoruz.iPhone 13, ama yakın olabilir. NSSamsung Galaxy Katlama 2sonuçta gerçekten etkileyici – belki bir Apple klasörü sonunda teknolojinin listemizi kırmasına yardımcı olabilir.en iyi telefonlar.