Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir
  • /
  • Pilleri unutun, Apple Watch ve Fitbit yakında vücut ısınızdan güç alabilir

Pilleri unutun, Apple Watch ve Fitbit yakında vücut ısınızdan güç alabilir

ABD'li araştırmacılar, vücudunuzu biyolojik bir pile dönüştürebilen düşük maliyetli giyilebilir bir cihaz geliştirdiler. Yeni çalışma, hakemli dergi Science Advances'te yayınlandı ve insan vücudunun pilleri tamamen değiştirdiğini görebilecek çığır açan yeniliği ayrıntılarıyla anlattı.


Evet, bu doğru: Colorado Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, vücut ısısını enerji yığınlarına dönüştürmeden önce toplayan, iklim dostu, yeşil odaklı bir alet yarattılar. Bir halka olarak gösterilen konsept, poliimin adı verilen dövülebilir ve esnek bir malzeme kullanır. Biz de duymadık, bu yüzden daha fazla jargon bozan bağlam için okumaya devam edin.

Giyilebilir cihazların giderek daha uzun süre dayanması gerektiğinden, Garmin gibi şirketler pil ömrünü uzatmak için giderek daha yaratıcı yollar buluyor. Bu, güneş enerjiliGarmin Enduro, yakında Apple'ın Mini LED veya Mikro LED kullandığına dair raporlar bileApple Watch Seri 7pil ömrünü artırmak için - birçok marka enerjiye ve bu enerjinin nasıl kullanıldığını en üst düzeye çıkarmaya odaklanıyor.

Bu nedenle, vücut ısı rezervlerinizi kullanmanıza izin veren bir ürün, tüm bu çabaların özü olabilir: her zaman açık, cildiniz aracılığıyla kalıcı olarak şarj olan ve düşük pil hatırlatıcılarından yoksun bir çözüm.

Öncü buluş, kullanıcıların giyilebilir cihazlarına içeriden güç vermesini sağlayabilir; vücudunuzdaki ısı depoları: Apple Watch'unuzu kendi vücudunuzun rahatlığında şarj edin, Fitbit fitness takipçilerinize yakıt verin - belki de bizim dışımızdaki bir şeyen iyi Fitbitkılavuz - küçük termoelektrik klipslere sahip esnek bir bileziği andıran teknoloji aracılığıyla.


Apple gibi cihazların önceki ve mevcut yinelemelerinin olup olmadığı sorusunu akla getiriyor.Apple Watch Seri 5veApple Watch Serisi 6, vücut tarafından üretilen gücü kullanmak için bir şekilde geriye dönük olarak ince ayar yapılabilir.

Termo-gizmos, kaplanmış cildin santimetre karesi başına yaklaşık tek bir volt enerji üretir. Proje, genel güç verimini artırmak isteyen araştırmacılarla açıkça başlangıç ​​aşamasında, ancak makale, gadget'ların önümüzdeki beş ila on yıl içinde piyasaya sürülebileceğini öne sürüyor. O kadar bekleyemez ve bir an önce giyilebilir bir cihaz istiyorsanız, şuraya göz atabilirsiniz. smartwatchseçmenize yardımcı olacak kılavuz.


Araştırmanın kıdemli yazarı,Jianliang Xiao, diyor ki: 'Termoelektrik cihazlar, giyilebilir cihazlara sürekli güç sağlayabilir ve gelecekte potansiyel olarak pillerin yerini alabilir,” sürekli şarj olan giyilebilir cihazların olasılığını artırıyor.

Araştırmacılar, teknolojiyi cep telefonunuz için uygulanabilir bir şeye dönüştürmeyi başarırlarsa, bu, bir model için birden fazla şarj cihazı taşıma günlerinin bizim seçimlerimizden biri olduğunu gösterebilir.en iyi iPhone, veen iyi Android telefon,hoş bir kapanışa yaklaşıyor olabilir.


Gelecekte, hatırlamanız gereken tek şey, cihazınız için bir şarj cihazı paketlemek olacaktır.Apple MacBook Air (M1, 2020)veya – kim bilir – belki de daha güçlü bir cilt sıyırma şarj cihazı, aynı mekanizmayı bizim bilgisayarlarımızdan daha da büyük bir cihazı şarj etmek için kullanabilir.en iyi dizüstü bilgisayarrehber, ancak bunun halka nasıl görüneceğinden emin değiliz.

Bir dizüstü bilgisayarın vücut ısınızdan şarj edilmesinde kesinlikle biraz rahatsız edici bir şey var, ancak kesinlikle kendi vücudunuzdan kendi ürettiğiniz yeşil enerjiyi savunan bu daha küçük, daha gizli şarj cihazlarıyla birlikteyiz.

Kaynak:Tom'un Kılavuzu