Close
  • Ana
  • /
  • Internet
  • /
  • Twitter'ın doğrulanmasını unutun: Sırada Silikon Vadisi'ndeki mavi onay işaretli evler var

Twitter'ın doğrulanmasını unutun: Sırada Silikon Vadisi'ndeki mavi onay işaretli evler var

Gerçek bir halk figürü müsünüz? İnsanlar bunu biliyor mu? Emin değilseniz ve kutsal Twitter onay işareti onu kesmiyorsa, mülkünüzü tokatlamak için gerçek bir rozete ihtiyacınız olabilir.


Bu doğru: Gizlilikle örtülü ve ünlülerin, tanınmış kişilerin ve diğer etkileyici türlerin olağan muhafazası olan Twitter'ın anlaşılması zor önem mührü artık dijital zarı fiziksel dünyaya geçti.

Pek çok şeyde olduğu gibi, hayal edebiliyorsanız, o zaman muhtemelen yapılmıştır veya boru hattındadır. Twitter'ın çok arzulanan mavi onay işareti, dış dünya için hiçbir zaman fiziksel olarak işlenmedi. Ancak, ön evlerde yer alan amblemlerin statüyü belirttiği Viktorya zamanlarını anımsatan bir şeyde, bu yeni konsept 19. yüzyıl ev yaşamının çağdaş bir yeniden tasavvuru olabilir. Ve dizüstü bilgisayarınızın kapağını tiksintiyle kapatmadıysanız, okumaya devam edin.

Hepsi bundan kaynaklanıyorDanielle Baskin, bazı San Francisco evlerini süsleyen zararsız plastik kalkanların ne anlama geldiğini sormak için tweet attı. Twitter sohbeti bir eylem planına dönüştü: Sonuç, gerçekten sahip olabileceğiniz bir tür şaka-gerçek armasıdır.

Artık bir web sitesi bile var -Mavi Kontrol Evleri– evinizin önüne koyulacak büyük mavi onay işareti için başvuruya başlayabileceğiniz yer. Baskin, rozetin tüketim ve şöhret üzerine daha geniş bir hiciv parçası olduğunu açıklığa kavuşturuyor – yine de, başka bir hicivli bükülmede, nakitlerinden ayrılmak isteyen herkes için mevcut, belki de Baskin'in alay ettiği şeyi temsil ediyor.


Tabii ki, Twitter'ın çılgın beslemesi, şakanın tamamen kaybolduğu anlamına geliyor. Şüphelenmeyen kullanıcılar, armanın özür dilemeyen savurganlığından şikayet ettiler; San Fran etkileyici sahnesinin kapsamlı genellemesi; şaka olduğunu anlayan insanlara bir tokat atmasından rahatsız olan bir kullanıcı bile.

Etkileyici, tanınmış bir kişiyseniz veya bir markayı temsil ediyorsanız, artık Bay Area evinizde bir Doğrulanmış Rozet arması alabilirsiniz. https://t.co/SyoURdSGe7 pic.twitter.com/H1Sz3gwBdL30 Ocak 2021


Daha fazla gör

Bu hicvin birçok seviyesi var, insanların kamu durumunu göstermek için ne kadar ileri gideceklerini soruyor ve Twitter'ın toplu hiciv ölçerini test ediyor. Güneşlenmekeklemek için acele ediyor, işin derinliklerinde, eğer gerçekten bir arma almayı düşünüyorsanız - ironik bir şekilde - o zaman para hayır kurumlarına bağışlanmanın daha iyi olduğunu.

Dijital dünyada her şey daha net. heyecantutar“mavi doğrulanmış rozet, insanların kamu yararına olan bir hesabın gerçek olduğunu bilmelerini sağlar.” Teknoloji devi, bunu nasıl elde edebileceğiniz konusunda oldukça belirsiz, ancak hesabın dikkate değer ve aktif olması gerektiğini söylüyor.


Birinin böyle bir mührü nasıl kazanacağını görmek ilginç olurdu: Dijital olarak sabitlenmiş olsunlar, hangi koşullar daha sonra bir tane almanıza ve onu sundurma çatınızın üzerine yerleştirmenize neden olur. Henüz herhangi bir 'ironik' emir hakkında bir kelime yok, ancak bunun Twitter dünyasının ötesine geçip hicivden kaynaklanmayan daha ciddi bir iş modeline sahip birkaç taklitçiyi ortaya çıkarmasına şaşırmayacağız.

Tüm bunlar, dijital dünyada meydana gelen değişikliklerin ortasında fiziksel dünyayla sınırlıdır. son zamanlarda Pingtwitterrapor edildiKullanıcıların samimiyetsiz tweetleri tanımlamalarına ve bunlara açıklama eklemelerine olanak tanıyan Twitter girişimi Birdwatch'ın lansmanında. Asil bir fikir, ancak Pingtwitter'ün düşündüğü bir strateji, platformu rahatsız eden büyük bir soruna pasif bir yanıttır.