Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • WhatsApp'ı unutun, Sinyal uyarıları kapalı ve kimse kimi suçlayacağını bilmiyor

WhatsApp'ı unutun, Sinyal uyarıları kapalı ve kimse kimi suçlayacağını bilmiyor

Markalar, WhatsApp gizlilik karmaşasının ardından kullanıcılarına en güvenli uygulamayı sunmak için yarışırken, gizlilik şu anda uygulamalar için güncel bir terimdir. Bilgiler şimdi, önemli bir gizlilik mesajlaşma uygulaması olan Signal'in bildirimlerinin Afrika'nın önde gelen cep telefonu üreticisi Tecno Mobile tarafından engellendiğini gösteriyor.


Aksi takdirde Facebook ve WhatsApp bildirimlerini alabilecek kullanıcıları kızdırması muhtemeldir. WhatsApp üzerinde devam eden gizlilik endişeleri arasında meydana gelir ve birçok kullanıcınınmesajlaşma servisiyle bağları koparmak. Birçoğu Signal'i seçti, Telegram iseboyut olarak kullanıcı tabanı balonuiçin kullanıcı dostu bir araç sağlayarakkonuşmalarınızı WhatsApp'tan Telegram'a kaydırın.

Tecno Mobile cihazlarının varsayılan davranışı, yeni yüklenen bazı uygulamalara erişimi yasaklayarak Signal gibi platformların bildirim alma ve verme yeteneğini kaybetmesine neden oluyor gibi görünüyor. Kullanıcı, uygulamayı beyaz listeye manuel olarak eklemeli veya bunu yapmaya zorlamak için ayarları değiştirmelidir.

İLEcıvıldamakSignal'den ve yorumlar bölümündeki kullanıcılardan gelen çeşitli ifadeler, Tecno Mobile'ın Android'i bazı uygulamaların işlevselliğini bozacak şekilde değiştirebileceğini gösteriyor.

Bazı kullanıcılar, pil optimizasyonlarının Signal'in düzgün çalışmasını engellediğini bildiriyor; Özellikle Tecno Cep telefonları, çalıştırmaları gereken uygulamaları tanımlayamıyor gibi görünüyor ve telefonun sistemine karşı agresif bir ram yönetimi uyguluyor. Sonuç olarak, ekranda Signal açık olmadığı sürece kullanıcılar mesaj almaz ve özellik otomatik olarak açılmaz. Gizlilik, varsayılan olmaktan çok bir tercihtir.


Kullanıcı yorumlarına göre, sorunu yaşayan bir dizi cihaz var gibi görünüyor. etkilediği bildiriliyorHuawei P20Android 8'i çalıştıran; NSOppo Reno 4G Pro 5Giddiaya göre görev yöneticisine geçmek istediğinizde Signal'i öldürür; veXiaomi Redmi Not 9TBelirtilmeyen birkaç Avrupa cihazı arasında, Signal'den anında iletme bildirimleri göndermeyeceği bildirilen, ad kontrol edilir.

Şimdilik, bir düzeltme üzerindeki fikir birliği, pil optimizasyon ayarlarınızı kontrol edip False olarak ayarlamak gibi görünüyor; bir Tecno Mobil ahize kullanıyorsanız, Phone Master, Toolbox'a gidin ve Auto-Start Management ayarını True olarak ayarlayın. Pingtwitter'leren iyi WhatsApp alternatifleriGelişmiş gizlilik sunan Signal'in dışındaki diğer platformlar arasında sıralama yapın; bir seçimimiz bile varen iyi Android telefonlaryeni mesajlaşma uygulamalarınızı barındırmak için.


Kutudan çıkan seçici bozuk işlevsellik, raporların kanıtladığı kadar yaygınsa ve açıkça uzun vadeli bir düzeltmeye ihtiyaç duyuyorsa büyük bir sorundur. Hem kullanıcılar için -Signal gibi yetersiz uygulamalarla uğraşmak zorunda kalmak- hem de kendileri hatalı olmayan, ancak destek talepleriyle dolup taşan geliştiriciler için tatsız bir durum.

Bugünün en iyi huawei p20 fırsatları Huawei P20 Lite Amazon 579 AU$ Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz