Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Xbox Series X ve PS5 terafloplarını unutun, Nvidia'nın DLSS teknolojisi oyunun geleceğidir

Xbox Series X ve PS5 terafloplarını unutun, Nvidia'nın DLSS teknolojisi oyunun geleceğidir

Hepsini defalarca duyduk, değil mi? NSXbox Serisi X12 teraflop oyun gücüne sahipken,Playstation 510.28 var. PS5, oyunları 4K çözünürlükte çalıştırabilirken,Xbox Serisi S1440p'de bunu yapabilir. Bir konsol bunu yapabilir, diğeri bunu yapabilir.

Bu, bir oyunun ne kadar eğlenceli olduğu üzerinde gerçekten çok fazla etkisi olmayan şeylere gerçekten büyük önem veren, kısasa kısas teknik özellikler savaşıdır. Tahmin edin ne oldu, Assassin's Creed Valhalla, Xbox Series X'e rağmen PS5'te de Xbox Series X'te olduğu kadar eğlenceliövünmebu ekstra 1,72 teraflop.

Demek istediğim, çoğu oyuncu teraflop'un ne olduğunu bile bilmiyor. Ama daha yüksek sayı = daha iyi değil mi? Nvidia'nın gerçek yeni nesil oyun değiştiricisi Deep Learning Super Sampling (DLSS) teknolojisinin gösterdiği gibi, zorunlu olarak değil. Ve en azından aklımda, DLSS, yeni nesil oyun için teraflop veya çözünürlükten çok daha önemli ve işte bu yüzden.

Derin Öğrenme Süper Örnekleme teknolojisi, bir sistemin gerçek zamanlı grafik oluşturmasını kolaylaştırmak için yapay zeka kullandığı için süper harika. Bu şekilde çalışır. Nvidia'nın RTX donanımı, oyun içi görselleri normalde bir çözünürlüğün gerektirdiğinden daha az piksel kullanarak işleyen derin öğrenme sinir ağı oluşturan özel AI işlemcileri olan özel Tensör Çekirdekleri ile birlikte gelir ve daha sonra bu düşük çözünürlüklü görüntüleri yükseltmek için AI'yı kullanır. hedef çözünürlüğe uçun.


Layman'ın terimleriyle bu, DLSS'nin oyunların sistemin üzerinde daha az kaynak etkisi ile belirli bir çözünürlükte görüntülenebileceği anlamına gelir; bu, sistemin oyunları yüksek çözünürlüklerde ve en önemlisi daha yüksek kare hızlarında ve daha fazlasıyla görüntülemesinin daha kolay olduğu anlamına gelir. süslü özel efektler açıldı.

Ve orta sınıf ev oyun bilgisayarımda Cyberpunk 2077 oynarken DLSS'yi kendim kullandıktan sonra, size şunu söyleyeyim - sonuçlar çarpıcı. 1440p'de oyunu, gerçek zamanlı ışın izleme gibi tüm sulu göz şekerlemeleri açıkken, sürekli olarak 45 fps'nin üzerinde oturan bir kare hızında oynayabilirim. Mütevazı derecede güçlü bir sistemi, en son AAA sıcaklığını çalabilen ve harika görünmesini sağlayan bir sisteme dönüştürdü.


DLSS'nin kare hızını iyileştirmeye büyük önem vermesi, daha geniş oyun endüstrisinin harika oyun deneyimleri sunmak için gerçekten inanılmaz derecede önemli olduğunu yeni yeni gerçekten anlamaya başladığı bir şey olduğu için çok önemlidir. Oyunumun 4K'da mı yoksa 2K'da mı çalışacağı umurumda değil amayapmakkare hızının 60 fps veya daha ideal ile 30 fps'nin altına düşmesine dikkat edin.

DLSS, tanrı katmanlı donanım olmadan bile bunu sağlar. Ve bu, tüm oyuncuların olması gereken bir şeyçokhakkında heyecanlandı. DLSS teknolojisigeleceği söyleniyoriçinNintendo Anahtarı Pro, örneğin ve sistemin 4K çözünürlükte ve standarttan daha yüksek kare hızlarında oyun oynayabilmesinin önemli bir nedeni gibi görünüyor.Nintendo AnahtarıveyaNintendo Anahtarı Lite.


Bu arada, Nvidia'nın rakibi AMD şu anda kendi DLSS teknolojisi sürümü olan FidelityFX Süper Çözünürlük üzerinde çalışıyor ve AMD teknolojisinin hem PS5 hem de Xbox Series X'e güç verdiğini göz önünde bulundurarak, oyuncular yeni nesillerinden daha da fazla performans elde edeceğinden umutlu olmalılar. konsol.

Ek olarak, DLSS teknolojisi artık Nvidia GeForce Now gibi bulut tabanlı oyun platformlarında da kullanılıyor.

Gerçekten de, DLSS teknolojisine ne kadar çok bakarsanız, o kadar çok görünüyorintegralhem yerel hem de bulut destekli tüm oyun platformlarına yönelik göründüğü için oyunun geleceğine. Nvidia, yapay zekayı bu kadar akıllıca kullanarak, daha azıyla daha fazlasını yapabileceğinizi gösterdi; bu, konsol nesillerinin giderek uzadığını düşünürsek, ancak çok iyi bir şey olabilir.

Konsolu elde taşınır modda kullanırken bile yüksek kare hızlarının kilidini açan DLSS teknolojisine sahip Cyberpunk 2077 çalıştıran bir Nintendo Switch Pro hayal edin. veya birPSP 5GGerçek zamanlı ışın izleme özel efektleriyle buluttan Horizon Forbidden West akışı. Basitçe ağız sulandıran bir teklif.


Bugünün en iyi Nvidia Shield TV Pro fırsatları 1 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ NVIDIA SHIELD Android TV Pro... Amazon Prime 199,99 $ Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz