Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Fortnite hala mobil cihazlarda indirilebilir ve oynanabilir - işte nasıl

Fortnite hala mobil cihazlarda indirilebilir ve oynanabilir - işte nasıl

Fortnite geliştiricisi Epic Games, şu anda Google ve Apple ile iki teknoloji devinin tüm uygulama içi satın alma işlemlerinde% 30'luk bir kesinti yaptıklarını gören uygulama mağazası politikaları üzerine yasal mücadeleye giriyor.


Epic, hem App Store'u hem de Google Play Store'un uygulama içi satın alma yöntemlerini atlatmayı seçtiğinde her iki şirketin de öfkesini çekerek bir tavır almayı planladı ve bu, son derece popüler battle royale oyununun her iki mağazadan da kaldırılmasına yol açtı. Oyunu Android veya iOS'a yüklemeyin veya gelecekteki güncellemeleri indirmeyin, ancak bunun bir çözümü var!

  • Xbox Series X fiyat açıklaması doğrulandı - ancak düşündüğünüzde değil
  • PS5 ön siparişleri: THESE mağazalarında bir PlayStation 5 rezerve edebilirsiniz

Fortnite - iOS ve Android'de ne oldu?

(Resim kredisi: Epic Games)

Epic, dün Apple ve Google'ı devralma hamlesini başlattı.Fortnite Mega Dropoyunculara tüm V-Papellerde% 20 indirim ve Fortnite içindeki gerçek para tekliflerinde 'belirli ödeme yöntemlerini kullanırken' sunuyor. Epic, bunun bir satış olmadığını, ancak her zaman yeni indirimli fiyatların mevcut olduğunu vurguladı.

Sorun, Epic'e doğrudan ödemelere izin vererek her iki platformun da politikalarını atlattığında ortaya çıktı, yani her ikisi de% 30 kesintisini alamayacaktı. Epic'in şikayeti, bu politikaların adil olmayan bir şekilde uygulanması ve böylece Apple ve Google'ın büyük miktarda uygulama içi satın alma alabilmesidir.


Oyuncuları% 20'ye varan oranda kurtarmak için doğrudan Epic ödemeleri ekledikten sonra Apple, Fortnite oyuncularının App Store aracılığıyla oyunu yüklemesini ve güncellemesini engelleyerek misilleme yaptı. Apple, oyun geliştiricilerinin% 30 gibi fahiş bir oranla ödeme işleme hizmetlerini kullanmalarını talep ediyor. Apple, geliştiricilerin Mastercard (Apple Card dahil), Visa ve Paypal gibi% 2,5 ila% 3,5 oranlarında ücret talep eden daha verimli ödeme yöntemlerini kullanmasını engeller ve böylece geliştiricilerin tasarrufları müşterilere aktarmasını engeller.

Apple, tüketicilerin PC ve Mac'te yapmakta özgür oldukları için, kullanıcıların doğrudan geliştiricilerden yazılım yüklemesini önlemek için tüketici iOS cihazlarını kasıtlı olarak sabote ediyor. Bunun kasıtlı bir strateji olduğunu biliyoruz çünkü iOS web'den yazılım yüklemeyi tam olarak destekliyor - ancak yalnızcaşirketler.


Apple, tüketicileri App Store'larını kullanmaya zorlamak için bu doğrudan kurulum ablukasını kullanıyor ve ardından oyun geliştiricilerinin ödeme işleme hizmetlerini kullanmasını talep ediyor. Apple, yazılım kurulumunda tüketici seçimini engelleyerek çözümden yararlanabilmeleri için bir sorun yarattı. '

Epic, Amazon, McDonald's ve Grubhub gibi App Store'daki binlerce uygulamanın doğrudan ödemeleri kabul ettiğini vurgulayarak şunları ekliyor:


Apple sadece belirli ürünler (oyunlar gibi) ve şirketler (Epic gibi) için doğrudan ödemeleri engelliyor. Epic, tüm mobil kullanıcıların daha verimli satın alma seçenekleri kullanarak tasarruf etme hakkına sahip olduğuna inanıyor. Kendi ödeme sistemimizi eklemek, tıpkı diğer uygulamaların yapmasına izin verildiği gibi oyunculara tasarruflarını aktarırken seçenek sunmamızı sağlar. Bu seçim, oyunculara para tasarrufu sağlarken mobil mağazalarda daha seviyeli bir oyun alanı sağlar ve Apple'ın herkes için olumlu bir şey olduğunu kabul etmesi gerekir! '

Apple o zamandan beri Fortnite'ı App Store'dan engelledi ve Google, Play Store ile aynı şeyi yaptı. Epic şimdi başladı#FreeFortnitehareket, oyun içi videonun parodisi olan bir1984 Apple ticarişirketin IBM'in tekeline meydan okumak için yaptığıdoğrudan alıntıEpic tarafındanyasal belgelerdosyalandı.

Epik Oyunlar

(Resim kredisi: Epic Games)

OyunlarRadarJames JarvisApple reklamını ve aşağıda kontrol edebileceğiniz Ücretsiz Fortnite parodisini yan yana yayınladı:


Biraz yeniden düzenleme yapıldı - tüm çekimler orada, sadece biraz farklı bir sırayla - Fortnite 2020 ile Apple 1984. Fortnite 2020 sürümünden ses. #freefortnite pic.twitter.com/2WPGs6WlFj13 Ağustos 2020

Fortnite - yine de mobil cihazlarda oynayabilir miyim?

Fortnite

(Resim kredisi: Epic Games)

İOS veya Android cihazınızda Fortnite zaten yüklüyse, Bölüm 2 - Sezon 3 & rsquo; 13.40 güncellemesini oynamaya devam edebilirsiniz, ancak Bölüm 2 - Sezon 4 başladıktan sonra, mobil oyuncular hiçbirine erişemez. yeni içerik veya yeni Savaş Bileti.

Oyunu mobil cihaza yüklemediyseniz ancak yüklemeyi planlıyorsanız, Apple App Store ve Google Play Store'da engellendiği için artık çok geç.

Oyun cihazınızda yoksa ancak daha önce iOS'a yüklediyseniz, kurtarabilirsiniz.GameSpotApp Store'daki profilinize gidebileceğinizi, satın aldıklarınıza erişebileceğinizi, Satın Aldıklarım'a gidebileceğinizi ve Fortnite'ı arayabileceğinizi onayladı. İPad ve iPhone'lara yeniden yükleyebileceksiniz, ancak yine, oyunun yalnızca mevcut sürümünü oynayabilir ve yeni içerik veya güncellemelerin hiçbirini alamazsınız.

Geri ödeme almak isteyen iOS kullanıcıları için Epic, tüm geri ödemelerin doğrudan Apple aracılığıyla talep edilmesi gerektiğini açıkladı.

  • iPhone 12 çıkış tarihi GÜNCELLEME - bu tarihi takviminizde işaretleyin

Fortnite - Mobilde Bölüm 2 - Sezon 4 nasıl oynanır?

Samsung cihazlarda Fortnite

(Resim kredisi: Epic Games)

İyi haber şu ki Fortnite, Samsung Galaxy Store'dan kaldırılmadı. Bir Samsung sözcüsü şunları doğruladı:GIzmodo AUoyunun Galaxy Store'da aşağıdaki gibi cihazlarda mevcut olduğunuGalaxy S20ve ne zamanGalaxy Note 2021 Ağustos'ta piyasaya sürüldüğünde, kullanıcıların mağazadaki oyuna erişmesine olanak tanıyan bir gün güncelleme alacak.

Samsung, Apple ve Google'ın davasını takip ediyor gibi görünmüyor ve davalar Bölüm 2 - Sezon 4'te devam ederse, Epic'in öfkeli çocuklardan gelen mesajlarla dolu şirketleri görecek olan #FreeFortnite hareketi karşısında Samsung, Yeni içeriği sunabilen mobil cihaza sahip tek şirket olun.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy S20 fırsatları Kilidi Açılan PlanlarHiçbir sözleşme Samsung Galaxy S20 (Taksitli) Bedavaön ödeme$ 48,33 / ay SınırsızaramalarSınırsızmetinler1 GBveri Verileri: Bir seferde 1 GB kullandığınız 4G LTE verileri için ödeme yapınGörünüm-deXFINITY MobileMint Mobile ABDHiçbir sözleşme Samsung Galaxy S20 949 ABD dolarıön ödeme25 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler12 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint Mobile Hiçbir sözleşme Samsung Galaxy S20 (Taksitli) Bedavaön ödeme$ 63,33 / ay SınırsızaramalarSınırsızmetinler3 GBveriGörünüm-deXFINITY MobileEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Samsung Galaxy Note 20 fırsatları İndirimli Fiyat Samsung Galaxy Note 20 N980F ... BHPhoto999,99 799,99 Görünümİndirimli Fiyat Samsung Galaxy Note 20 N980F ... BHPhoto999,99 799,99 GörünümSamsung Galaxy Note20 N980F ... Newegg859,99 GörünümGalaxy Note20 5G 128GB ... Samsung 999,99 TL Daha Fazla Teklif Göster Her gün en iyi fiyatları için 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
  • Black Friday fırsatları