Close
  • Ana
  • /
  • İnternet
  • /
  • Ücretsiz ve ücretli VPN: hizmetinizi nasıl seçersiniz

Ücretsiz ve ücretli VPN: hizmetinizi nasıl seçersiniz

Ücretsiz bir VPN, ücretsiz olan her şey gibi harika bir keşiftir. Ancak, bu tür pek çok öğe gibi, tam sürüm için ödeme yaparak daha fazlasını elde edebilirsiniz. Öyleyse, asıl soru bunun için gerçekten para ödemeniz gerekipVPNveya tüm ihtiyaçlarınızı kullanışlı birücretsiz VPNseçenek?


Fiyatlandırma temel farktır, - tahmin etmişsinizdir - ücretsiz ve ayda ortalama birkaç sterline yükselir.

Öyleyse neden ödeyesiniz? Konu aldığınız veri miktarı olduğunda birçok ücretsiz VPN seçeneği sınırlıdır. Dolayısıyla, 4K Netflix izlemek istiyorsanız, ücretsiz bir seçenekle mücadele edebilirsiniz. Bununla birlikte, sınırı olmayan bir tane var ama o zaman hız, kısılan şey - ama daha fazlası aşağıda.

Ücretsiz VPN, sınırlı kullanım için - belki tatildeyken (ancak güvenli bir çevrimiçi ortamda) bir haritayı veya belirli bir web sitesini kontrol etmek isteyenler için en iyi seçenektir. Ancak e-postaları toplu olarak kontrol etmek, müzik akışı yapmak ve çevrimiçi video izlemek isteyenler için - ücretli bir VPN idealdir.

Premium ve ücretsiz VPN hizmetleri arasında devam eden savaş hakkında size daha fazla bilgi verdiğimiz için okumaya devam edin.


Ücretsiz bir VPN ne kadar veri sunar?

Kısa cevap ... büyük ölçüde değişiyor! Üzgünüm, burada siyah beyaz yok.

Örneğin, en sevdiğimiz ücretsiz VPN hizmetimizi ele alalım,Hotspot Shield. Sabit bir hız teklifi sunar ve veri söz konusu olduğunda daha cömert tekliflerden birine sahiptir - günde 500 MB. Bu, web sitelerine göz atmak için küçük bir miktar değil, en son içeriklerinizi izlemek istiyorsanız çok azVPN aracılığıyla Netflix gösterisi. Bu, ayda 15 GB ancak günlük 500 MB ile sınırlıdır. Yine de tüm hizmetler sizi bu şekilde sınırlamaz.


Windscribedaha düşük bir 10GB veri ödeneği sunar, ancak aya yayılır, böylece ihtiyacınız olduğunda onu kullanabilirsiniz. Hizmet hakkında tweet atarsanız fazladan 5 GB alırsınız ve bir arkadaşınıza her yönlendirdiğinizde fazladan 1 GB alırsınız.

Ücretsiz VPN'in nesi iyi?

Ücretsiz ya da değil, hala güvenli sunuculara erişiyorsunuz. Bu, IP adresinizin, konumunuzun ve kimliğinizin gizleneceği anlamına gelir. Bu, çevrimiçi ortamda anonim kalmanın yanı sıra açık bir bağlantı kullanmaktan daha güvenli kalmanız anlamına gelir.


Ücretsiz bir VPN ile ilgili sorunlar nelerdir?

Veri sınırının yanı sıra bağlantı hızı sorunu da var. İhtiyacınız olan sunucuyu seçememenin sonucu genellikle sivilceli hızlardır. Şansınız olabilir ve yerel bir sunucuda gerçekten harika bir bağlantınız olabilir. Ancak, gerçekten çok uzak olan ve hız ile mücadele eden daha yavaş bir sunucuya bağlanabilirsiniz.

Ücretsiz hizmetlerin çoğunda reklamlara katlanmak zorunda kalacaksınız. Aslında, söyledikleri gibi hiçbir şey gerçekten özgür değildir. Ancak pop-up'ları önemsemiyorsanız, bu size biraz para kazandırmak ve yine de bir VPN güvenliğini sağlamak için iyi bir seçenek olabilir.

Öyleyse ücretli bir VPN bana ne kazandırır?

Yalnızca şifreli bir bağlantının tüm güvenliğini değil, aynı zamanda sınırsız veriyi de elde edeceksiniz. Bu, yurtdışında olabileceğiniz ve yine de veri ödeneğinizin azalması endişesi olmadan en sevdiğiniz Netflix veya Amazon Prime şovlarını izleyebileceğiniz anlamına gelir.

Bilmeniz gereken diğer önemli şey, istediğiniz sunucuyu seçebileceğinizdir. ABD'deyken BBC iPlayer'a bağlanabileceğiniz için bu çok büyük bir avantaj. VPN kullanımının kısıtlı olduğu Irak veya Çin gibi bir yerdeyseniz ve gerçekten çevrimiçi olmak için birkaç sunucu konumunu denemeniz gerekebilir.


Ayrıca ücretli bir VPN kullanarak büyük olasılıkla çok daha yüksek hızlar elde edeceksiniz.

Ve bazı seçenekleri göz önünde bulundurduğunuzda,en iyi VPNListe ayda 2 $ / £ 2'den daha düşük bir ücretle başlar, Pingtwitter'ün neden her zaman daha iyi bir ürün seçmenizi önerdiğini anlamak kolaydır.

Piyasadaki en iyi VPN nedir?

ExpressVPN, tüm testlerimizde her seferinde en iyi şekilde çıkıyor. Hızlıdır, güvenlidir, 7/24 canlı sohbet ile mükemmel müşteri hizmetlerine sahiptir, sizi yurtdışında Netflix'e götürür, torrentleri destekler ve her türden teknolojiye uygun çok sayıda istemciyle aynı anda beş cihazda çalışır. Fiyatlar ortalama ama aldığınız şey bundan başka bir şey değil.

Spesifikasyonlara göre en iyi VPN hizmetlerini karşılaştırın: Express VPN 12 aylıkTam incelemeyi okuyunSurfshark 24 AylıkTam incelemeyi okuyunIPVanish 1 YılTam incelemeyi okuyunCyberGhost 3 YılTam incelemeyi okuyun12 aylık fiyatlandırma6,67 $ / ay Görünüm-deExpress VPN24 ay2,21 $ / ay Görünüm-deSurfshark12 ay2,34 ABD doları / ay Görünüm-deIPVanish VPN39 aylar2,25 $ / ay Görünüm-deCyberGhostHer Şey İçin En İyisi - # 1 en iyi VPN Torrenting ve P2P trafiği Uyumlu Cihazlar MacOS ChromeFirefox, Konum Sayısı ile Çalışır 160 60 60 50 Eşzamanlı Bağlantılar 5 999999 5 5 Sınırsız Bant Genişliği P2p Trafik Dağıtımı Orta İndirmeDisk İndirmeDisk İndirmeDisk İndirme