Close

Fujifilm FinePix S9200 incelemesi

Fujifilm FinePix S9200 fırsatları Resim 1/5

Fujifilm FinePix S9200 incelemesi


Fujifilm FinePix S9200 incelemesi
Resim 2/5

Fujifilm FinePix S9200 incelemesi

Fujifilm FinePix S9200 incelemesi
Resim 3/5

Fujifilm FinePix S9200 incelemesi

Fujifilm FinePix S9200 incelemesi
Resim 4/5

Fujifilm FinePix S9200 incelemesi

Fujifilm FinePix S9200 incelemesi
Resim 5/5

Fujifilm FinePix S9200 incelemesi


Fujifilm FinePix S9200 incelemesi

Fuji, devasa 50x zoom köprü modelinden ödün vererek uygun fiyatlı bir kamera elde etmeyi başardı mı? Fujifilm FinePixS9200 incelememizi okuyun

Akıllı telefonunuzun minik lensinin sınırlamaları ve ek optiğe ihtiyaç duymadan hemen hemen her şeyi fotoğraflamanıza veya videoya çekmenize olanak tanıyan yeterli erişime sahip bir kamera için ağrı duymaktan bıktınız mı?

O zaman süper yakınlaştırmalı bir kamera sizin için uygun olabilir ve şanslısınız çünkü yeni bir bütçe fiyatlı teklifler yelpazesiFujifilm.

Grubun en ucuzu - DSLR tarzı 50x optik zoom Fujifilm S9200, yenisinin beğenisine karşı yükseliyorSonyH400, 63x zoom devi.

Rakibi gibi, Fuji de göz seviyesinde bir vizöre sahip ancak yakınlaştırma bölümünde biraz daha az 'dürtmeye' sahip. Her ikisi de ek olarak 3 inçlik arka plaka LCD'ler, pop-up flaş, stereo mikrofonlar ve ön yüzünde çok makul bir £ 249.99 göründüğü için perakende satış sunuyor, bu yüzden gerçekten ne kadar iyi performans gösterdiklerine bağlı.

Sony'nin 1 / 2.3 inçlik bir sensörden 20 megapiksel çözünürlük sunması, Fuji'nin aynı büyüklükteki çipten 16MP'ye karşılık gelmesi, olasılıkların Sony'nin lehine yığıldığını kanıtlamayabilir. Deneyimler bize, piksellerle dolu küçük bir sensörün çoğu zaman en gürültüsüz ve grensiz sonuçları sağlamadığını söylüyor.

Ayrıca yeni ürün yelpazesinde, yerleşik Wi-Fi eklemesi dışında S9200 ile aynı olan Fujifilm S9400W var.Fujifilm S1Wi-Fi, daha yüksek çözünürlüklü ekranlar ve hava koşullarına dayanıklılık ve aksesuar yuvası gibi meraklılara yönelik özellikler ekleyen.

Ancak özünde, S9200'ün kardeşlerinin her ikisi de, aynı şekilde, her biri 50x yakınlaştırmalı 16 megapiksel 1 / 2,3 inç sensör modelleri.


Fujifilm FinePix S9200: Kontroller

Kablosuz bağlantı dışında hemen hemen her özelliği paylaşan bir kameradan beklediğiniz gibi, Fuji marka S9200 ve S9400W kameraları yan yana yerleştirin ve onları birbirinden ayırmak, Wi-Fi işaretini saklamak için çok zorlanacaksınız. ikincisinin açılır flaşı.

Bir cebe sığamayacak kadar büyük olan S9200, bir kez daha bir nokta ve ateş cep snapperinde görmeyi beklediğimiz şey ile benzediği tamamen gelişmiş dijital SLR arasında kalan bir dizi kontrol içeriyor.

Kamerayı telefoto zoom aralığının sonuna doğru sabit tutmaya yardımcı olmak için, hem uygun fiyatlı bir model için bir nimet olan büyük bir kauçuk kaplı tutma yeri hem de objektife iki elle sağlam bir tutuş sağlayan ovalanmış kenarlı bir çevre elde ediyoruz. İdeal olarak bir tripod kullanmamız gerekir, ancak bu seçenek her zaman pratik değildir.

S9200'ün deklanşör düğmesi, bir DSLR'de bulmayı beklediğimiz yerde - tutma yerinin üzerinde. Bu düğme, yakınlaştırmayı ayarlamak için bir kolla çevrelenmiştir; Kompakt bir fotoğraf makinesinde bulmayı umduğumuz aynı kurulum, artı lensin kendisinin üzerinde ikinci bir kol var, bunu sağ yerine sol el ile yapabiliyorsunuz.

S9400W'de olduğu gibi, lens koruyucu muhafazasından dışarıya doğru uzanırken, mesafe işaretleri tüp benzeri varil üzerinde kendini gösteriyor, bu hoş bir dokunuş.

Şişenin üstü tarzı çekim modu kadranı, S9400W ve S1 modellerinde bulduğumuzla aynı tam otomatik artı manuel seçenekler dizisine sahiptir, bu nedenle bu kamera en üst modelden 130 £ daha düşük olsa da, her köşesi tam otomatik fiyat noktası.

Kadranın etrafında yaratıcı program, deklanşör önceliği, diyafram önceliği ve manuel modların yanı sıra özel, panorama, sahne modları, Gelişmiş modlar (dijital filtreler dahil) ve normal otomatik ve sahne tanıma otomatik seçeneklerini buluyoruz.

İkinci mod oyundayken S9200, kullanıcının çekmeye çalıştığı sahnelere en iyi uyan ön ayarları seçer.

İşaret parmağı veya başparmağın altına otomatik olarak düşen düğmeler ve tekerleklerle S9200'ün kullanımı çok kolaydır ve eski bir 3x veya 5x zoom fotoğrafından yukarı çıkan veya akıllı telefon kamerasına alternatif arayan kimseye meydan okumamalıdır.

Fujifilm FinePix S9200: Ekran

Bunun standart bir anlık görüntüye benzer bir maliyete sahip olmasını beklediğimiz gibi - daha iyi olanlardan biri olsa da - bu sefer daha pahalı S1 alternatifinde olduğu gibi eğimli ve döner bir LCD alamıyoruz.

Bunun yerine S9200, kararlı bir şekilde yerinde sabitlenmiş 460.000 nokta çözünürlük sunan 3 inçlik bir ekran sağlar.

Daha büyük ekranı görüntülemenin bir alternatifi, Fuji'nin doğrudan üzerinde düşünceli bir şekilde sunduğu daha küçük 0,2 inç elektronik vizör (EVF) kullanmaktır. Ancak bu hem fiziksel olarak küçüktür hem de 200k noktadan daha düşük bir çözünürlük sunar, bu nedenle sadece acil bir durumda güneş ışığı ana ekranı görüntülemeyi zorlaştırmalıdır.

Ayrıca, EVF'yi kullanırken burnumuzun otomatik olarak daha büyük LCD ekrana bulaştığını gördük. kameranın EVF ve LCD arasında otomatik olarak geçiş yapmasına yardımcı olacak bir göz sensörü de yoktur. Bunun yerine, birinden diğerine geçiş için özel bir düğme sağlanmıştır.

Ancak EVF, bu kadar ucuz bir fotoğraf makinesinde bulmayı beklemeyeceğimiz hoş bir dokunuş.


Fujifilm FinePix S9200: Pil

Geçmişte, daha düşük fiyatlı dijital kameralar, daha çok tercih edilen şarj edilebilir lityum iyon çeşidi yerine kutuya bir avuç alkalin AA pil ekleyerek her zaman bir bütçe seçeneği olduğunu ortaya koyuyordu.

Ve bu yüzden S9200 kendi ucuz statüsüne ihanet ediyor. Bununla birlikte, Fuji için, çoğu şarj edilebilirden farklı olarak, bu süper yakınlaştırmayı çıkarır çıkarmaz 'kullanıma hazır' olan bir AA setini dahil etmek hoş bir dokunuş.

Alkalin piller, performans açısından çoğu köprü modeliyle sağlanan şarj edilebilir pillerden daha kötü görünmüyor.

Fujifilm, tüm meyve suyu çekilmeden önce 300 adede kadar çekim yapılabileceğini iddia ediyor, bu da rakip Sony H400'ün performansıyla eşleşiyor, Fuji S1 ile sağlanan şarj edilebilir pilin performansından 50 snap daha az olsa bile. 150 £ daha fazla.

Fujifilm FinePix S9200: Resim kalitesi

S9200 ile ödediğimizin karşılığını alıyoruz. Yani bu, en ucuz nokta ve çekim kameraları için standart sorun çipi olan, çekirdeğinde küçük 1 / 2,3 inç sensör bulunan DSLR tarzı bir kamera.

Yani, başka bir deyişle, S9200'ün dış tasarımının beklediğimizi önerebileceği daha profesyonel sonuçlar bekleyemeyiz. Burada gerçekten elde ettiğimiz şey, ön tarafa vidalanmış taşlama merceği sayesinde çok, çok daha geniş bir kompozisyon seçenekleri yelpazesi - ama hepsi bu.

Ayrıca, sağlanan zoom aralığının uç noktalarına doğru keskin odaklanmış çekimler yapmanın, geniş çekimden daha zor olduğunu söylemeye gerek yok. Yine de yapılabilir. Renkler gerçekçi olmayan bir şekilde işlenmeden de canlıdır.

S1 ve S9400W kardeşlerinde olduğu gibi, doğal olarak keskin odaklanmış görüntüler daha az önemlidir veya video çekerken incelemeye tabi tutulur ve neyse ki burada optik zoomun tam kapsamı da kullanılabilir.

Stereo mikrofonlar, yerleşik bir rüzgar filtresi seçeneği ve videoya dijital filtre efektleri uygulama yeteneği ve fotoğrafların yanı sıra, bu kadar ucuz bir köprü modelinde otomatik olarak bulmayı beklemediğimiz diğer seçeneklerdir.

Odak, çerçevenin ortasındakilere göre ağırlıklandırılabilir veya sürekli olarak ayarlanabilir; böylece - çok yakın bir mesafeden çok yakın yakınlaştırmadıkça - özneyi değiştirirsek veya çerçeveyi değiştirirsek hızlı bir şekilde ayarlanır.

Fujifilm FinePix S9200: Karar

Mobil sunduklarından biraz daha sofistike bir kamera arayanlar ve büyük ölçüde genişletilmiş (optik) yakınlaştırma aralığına sahip olanlar, 16 megapiksel S9200'ü, özellikle de 250 sterlinlik soran fiyatıyla, bir göz atmaya değer bulacaklar.

Bununla birlikte, kamerayı aynı fiyatlı 63x optik zoom Sony H40'ın yanında tartmak isteyebileceğinizi söyledi.

İdeal olarak, bir tür tripod için de bütçe ayırmak isteyeceksiniz, bu sadece ucuz bir Gorillapod tarzı mesele olsa bile, tıknaz bir tutma yeri ve destekleyici lens çevresi sağlanmış gibi, maksimum yakınlaştırmada en ufak bir hareket bulanıklığa neden olacaktır. Bu, dış mekanda parlak ışıkta iç mekandan daha az sorun teşkil eder. Mucizeler beklemiyorsanız, bu daha ucuz seçeneklerden biridir.

Fujifilm FinePix S9200 çıkış tarihi: Nisan 2014

Fujifilm FinePix S9200 fiyatı: 250 £