Close

Fujifilm X-E2 incelemesi

Fujifilm X-E2 fırsatları Resim 1/4

Fujifilm X-E2 incelemesi

Fujifilm X-E2 incelemesi
Resim 2/4

Fujifilm X-E2 incelemesi

Fujifilm X-E2 incelemesi
Resim 3/4

Fujifilm X-E2 incelemesi

Fujifilm X-E2 incelemesi
Resim 4/4

Fujifilm X-E2 incelemesi


Fujifilm X-E2 incelemesi

Retro bir tasarıma, Wi-Fi'ye ve yüksek çözünürlüklü bir vizöre sahip, ancak bu fotoğraf makinesi kalite sunuyor mu? Fujifilm X-E2 incelememizde öğrenin

Başarılı olmakFujifilm X-E1birkaç performans ayarlamasıyla, yeni 16,3 megapikselFujifilmX-E2, steroidler üzerinde bir Fujifilm X-A1 gibi, eksi daha ucuz modelin eğilebilen dokunmatik ekranı gibi karşımıza çıkıyor.


Bunun yerine, daha ince, biraz daha sağlam bir yapıya ek olarak, 3 inç LCD'ye ek olarak, 2.36 milyon nokta çözünürlüğe sahip göz seviyesinde bir vizör ekliyoruz.

X-E2 ve X-A1 arasında paylaşılan özellikler arasında Wi-Fi bağlantısı ve 1.920 x 1.080 piksel Full HD video yer alırken, X-E2 60 fps'lik hızlı bir maksimum yakalama hızı sunsa da (standart 30 fps'nin aksine).

X-E2, 18-55 mm standart yakınlaştırma lensi ile birlikte 1,149 £ 'luk bir fiyatla satışa sunuluyor; bu, yalnızca gövdeye özel bir X-T1, marjinal olarak daha yeni bir premium Fuji' X 'serisi model. şu anda herhangi bir lens olmadan 1.099 £.

Fujifilm X-T1Görünüş ve kullanım açısından DSLR'ye biraz daha yakın, gerçek bir DSLR'den daha kompakt. Öte yandan bu X-E2, daha klasik bir telemetre benzeri görünüyor. Ayrıca X-E2'yi daha uygun fiyatlı bir alternatif olarak düşünebiliriz.LeicaM tipi kamera veya aynı üreticinin en yenisiLeica TCSC serisi.

Yukarıda bahsedilen her iki alternatif Fuji modeli gibi, X-E2 de 16 megapiksel APS-C sensöre sahiptir ve tüketici dijital SLR'lerinde bulunan çipler için fiziksel bir boyut eşleşmesi oluşturur.

Teorik olarak bu, DSLR'ler kadar büyük bir lens takılı olmasa bile (üçüncü taraf bir adaptör aracılığıyla) bir DSLR'den beklediğimiz görüntü sonuçlarını daha yakın hale getirir.

Bu model, fotoğraflarında olabildiğince fazla detay isteyecek meraklılar için çok uygun. Bu noktada bir örnek: Fuji, X-E2'nin optik düşük geçiş filtresini çıkardı; bu, genellikle bir gömlek veya bluz üzerindeki sıkıca sarılmış çizgiler gibi görüntü yapaylıklarının gözlerin önünde titreşmesini önlüyor, ancak bu da sonuç olarak genel ayrıntı kaybına neden oluyor.

Burada, kameranın nispeten kompakt boyutlarına rağmen büyük bir performans oluşturmak, net amaçtır. Bu durumda, bu kameradan ve büyük sensöründen en iyi şekilde yararlanmak için 60 mm gibi ek bir ana lensle birlikte sağlanan standart yakınlaştırmayı artırmak isteyebilirsiniz.


Fujifilm X-E2: Kontroller

Sağlam yapılı X-E2, üst plakasında X-A1'deki junior model ile aynı konumda telemetre benzeri kontroller sunar, ancak burada kadranlar farklı amaçlara hizmet eder.

Biri saniyenin 1 / 4000'ine kadar deklanşör hızlarıyla işaretlenirken, diğeri +/- 3EV pozlama telafisi ayarlarını parmak uçlarımıza yerleştirir. Bu iki tekerlek arasında, X-A1'de olduğu gibi, kolay erişim için bir açma / kapama düğmesi ile ergonomik olarak çevrelenmiş yükseltilmiş bir deklanşör bırakma düğmesi bulunur.

X-E2'de, kompakt bir sistem kamerası için halihazırda oldukça geniş olan derinliği en aza indirgemek için hiç şüphesiz sağlanan gerçek bir grip bölümü yok.

Ancak lens takılı ağırlık, ön ve arka plakalara deri efektli dolgu ile birlikte, hiçbir noktada elimizden kayıyormuş gibi hissetmediği anlamına geliyordu.

Lensin uzunluğu, kamerayı sağ elimiz ile otomatik olarak kavradığımız ve sol elimizin sabit bir iki elli yaklaşım için optiğin etrafında kaydığı anlamına geliyor.

Üst plakadaki telemetre kamera tipi tekerlekler bir yana, arkadaki işlev düğmeleri, sıradan bir kompakt dijital fotoğraf makinesinde bulmayı umduğumuz ve daha çok dijital SLR'de bulunanlar arasında yer alıyor.

Bu nedenle, LCD'nin solundaki bir sürüş modu düğmesinin yanı sıra pozlama ve odaklamayı kilitlemek için özel kontrollerimiz var. İkinci düğme, daha tüketiciye yönelik kameralarda bulunan gerçek bir çekim modu çarkının yerine sağlanır.

Tercih edilen ayarlara hızlı erişim sağlamak için kullanıcı tarafından en az dört düğme özelleştirilebilir ve dahili bir açılır flaşın yanı sıra, bir flaş tabancası da dahil olmak üzere isteğe bağlı aksesuarların takılması için boş bir flaş yuvası sağlanmıştır. herhangi bir düşük ışıklı acil durumda yedek olarak çalışır.

Yapay aydınlatmadan kaçınmak ve doğal ışıktan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, alternatif olarak ISO25600'e kadar ISO hızları seçilebilir.

Fujifilm X-E2: Ekran

Büyük 3 inç, yüksek 1.04 milyon nokta çözünürlüklü Fujifilm X-E2'nin LCD ekranı sabittir, bu nedenle eğilemez. Ancak, bu esneklik eksikliğini bir dereceye kadar, ek olarak yukarıdaki daha küçük olan göz seviyesinde OLED elektronik vizörü sağlayarak telafi ediyor.

Bu, X-T1 modeliyle spesifikasyon için eşleşen, neredeyse 1,4 milyon noktadan oluşan inanılmaz derecede yüksek bir çözünürlük sunar, ancak aynı zamanda bir göz sensörüne sahiptir. Böylece, kullanmak istediğimizde, akıcı ve sezgisel kullanım için ek düğmeye basmaya gerek kalmadan aktivasyon otomatikti.

Fujifilm X-E2: Pil

Üst düzey X-T1 ve bütçe fiyatlı X-A1 gibi, X-E2 de kardeşlerinin güç performansıyla eşleşiyor ve NP-W126 lityum iyon pilinin tam şarjıyla yaklaşık 350 çekim sunarak genel olarak biraz daha iyi. bu kamera sınıfı için ortalamanın üzerinde. Benzer şekilde 1.000 £ civarında bir fiyat etiketine sahip bir DSLR'den bekleyebileceğiniz performansın gerisinde kalıyor, ancak küçük bir kamera kaçınılmaz olarak daha küçük bir pil anlamına geliyor.

Fujifilm X-E2: Görüntü kalitesi

Resimlerinin görünümü ve hissi söz konusu olduğunda, X-E2'de, Fuji'nin 35 mm Velvia, Astia ve Provia filmlerini taklit eden ve bir nokta sağlamaya yardımcı olan normal Film Simülasyon modlarına ek olarak sekiz dijital filtre efekti vardır. bu model ve rakipleri arasındaki fark.

Ama gerçekte kendimizi onları çok fazla kullanmadık çünkü X-E2'nin sunduğu katışıksız görüntüler sadece bir nakavttır, yakınlaştırma çeşitli nesneleri bir durma noktasından çerçeveleme ve güzel bir şekilde elde etme yeteneği sunar. DSLR benzeri odaklanmamış arka planlar ve gerçekten göze çarpan keskin ön planlar.

X-E2 ile video çekerken, tek dokunuşla kayıt için özel bir düğme avantajına sahip daha ucuz X-A1 kadar kolay değil. Burada, doğru sürüş modu seçildikten sonra, kamera lensin üzerine ve boş flaş kızağının hemen önüne monte edilmiş Full HD, stereo mikrofonları yakalayabilir. Yukarıdakilerin hepsini büyük bir APS-C formatlı sensörle birleştirin ve kompakt bir sistem kamerasının performansının çok daha iyi olduğunu hayal etmek zor.


Fujifilm X-E2: Karar

Harika bir performans sunan zarif görünümlü bir kamera: neyi sevmemek? Tamam, bu yüzden eğilebilir bir LCD ekranın esnekliğine sahip değiliz, ancak entegre göz seviyesinde vizör, bir zamanlar yalnızca daha pahalı olanlardan beklediğimiz bir yapı kalitesine sahip taşınabilir bir dijital iş gücü arayan gelenekçileri tatmin edecek. meraklılarının Leica favorisi.

Bu niteliklerin aynı boyuta sahip büyük X-A1 değerinden 500 £ daha fazla harcamaya değer olup olmadığı, yine de aynı çözünürlük sensörü tartışmaya açık ve büyük ölçüde kişisel tercihlere bağlı.

Şu anda hapı tatlandırmak için biraz şeker var. Yazma sırasında - ve Mayıs 2014'ün sonuna kadar - Fujifilm, bir X-E2 gövdesi satın alırken ücretsiz bir kompakt ana lens veya X-E2 artı 18-55 mm yakınlaştırmayı satın alırken ücretsiz bir 55-200 mm lens sunuyor. burada gözden geçirildi.

Anlaşmada bulunan bazı lensler 500 £ + değerinde olduğundan, Fuji X sistemine yatırım yapmayı düşünüyorsanız, muhtemelen atlamak için daha iyi bir zaman olmamıştı.

Fujifilm X-E2 çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Fujifilm X-E2 fiyatı: 1.149 £ (18-55 mm standart yakınlaştırma lensiyle birlikte verilir)