Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • Fujifilm X-E4 piyasaya çıktı: X yuvalı yeni kompakt aynasız fotoğraf makinesi

Fujifilm X-E4 piyasaya çıktı: X yuvalı yeni kompakt aynasız fotoğraf makinesi

Fujifilm X-E4, yeni 26,1 MP sensör, dört çekirdekli işlem gücü, güncellenmiş bir AF sistemi ve F-Log 4K/30P video ile X-E serisinin temiz ve basit telemetre tasarımını genişletti.


Yeni X-Trans CMOS 4 arkadan aydınlatmalı sensör, 26,1 milyon piksel çözünürlük ve sensör üzeri faz algılama sağlar. Fujifilm'e göre bu, X işlemciyle birlikte 0,02 saniye gibi kısa bir sürede otomatik odaklama sağlayacak.

Otomatik odaklama, hareketli nesneler için AF izleme, hassas odaklama için yüz ve göz algılama özelliklerine sahiptir. -7EV'ye kadar çok düşük ışık koşullarında bile performans gösterebilir (XF50mm f/1 lens kullanırken).

Fujifilm X-E4

(Resim kredisi: Fujifilm)

Fujifilm X-E4, Velvia gibi klasik Fujifilm ürünlerine veya ağartıcı baypas gibi karanlık oda tekniklerine uyacak otantik renkler sağlamak için bir dizi 18 film simülasyon moduna sahiptir.


Önceki modellerden farklı olarak, 3 inçlik arka LCD, kamera önü görüntüleme için 180 dereceye kadar eğilirken, üst panelde geleneksel bir deklanşör kadranı ve EV ayarı bulunur. Vizör, X-E3'teki gibi 2.36 milyon noktalı bir ekrana sahip.

Video kullanıcıları, HDMI aracılığıyla 10-bit 4:2:2'de 4K/30P içerik çıkışı yapabilir veya SD karta 8-bit 4:2:0'da kayıt yapabilir. Ayrıca kulaklıkla izleme için kullanılabilen bir mikrofon girişi ve bir USB-C vardır (birlikte verilen adaptör sayesinde).


Dikkat çekici bir şekilde, kamera X-E3'ten bile daha küçüktür, yalnızca 121,3 x 72,9 x 32,7 mm ölçülerindedir – bu 10 mm daha incedir – ve yalnızca 364 g / 12.84 oz ağırlığındadır. Bu, onu X serisi aynasız kamera yelpazesindeki en küçük ve en hafif model yapar.

Fujifilm X-E4, Mart 2021'de 849 $ / 799 £ fiyatla satışa sunulacak.