Close

Fujifilm X-S1 incelemesi

Resim 1/10
Fujifilm X-S1
Resim 2/10

Fujifilm X-S1

Fujifilm X-S1
Resim 3/10

Fujifilm X-S1

Fujifilm X-S1
Resim 4/10

Fujifilm X-S1

Fujifilm X-S1
Resim 5/10

Fujifilm X-S1


Fujifilm X-S1
Resim 6/10

Fujifilm X-S1

Fujifilm X-S1
Resim 7/10

Fujifilm X-S1


Fujifilm X-S1
Resim 8/10

Fujifilm X-S1

Fujifilm X-S1
Resim 9/10

Fujifilm X-S1


Fujifilm X-S1
Resim 10/10

Fujifilm X-S1

Fujifilm X-S1

Fujifilm X-S1 İncelemesi: Kauçuk kaplı Fujifilm X-S1, neredeyse bir DSLR'ye parasının karşılığını veren manuel özelliklerle, herhangi bir 'süper zum'un en etkileyici şekilde sağlam yapısına sahiptir.

Her şeyi yapabilecek tek kamera mı arıyorsunuz? Süper yakınlaştırmalar, tek lenslerinin panoramik geniş açılardan aşırı yakın çekimlere kadar çok çeşitli çerçeveleme seçenekleri sunması nedeniyle satılır, dijital SLR'de (DSLR) olduğu gibi vidalarının sökülüp değiştirilememesi önemli değildir. .

12 megapiksellik Fujifilm X-S1 süper zoom'un hem tasarımı hem de önerilen fiyatı, daha küçük bir görüntü sensörüne rağmen DSLR için bir eşleşme olduğunu kanıtlıyor. Fujifilm'in adını premium hissinden alan ilk büyük yakınlaştırma modeli, Leica'dan ilham alan 'X' serisi bize şimdiye kadar olumlu tepkiler verdi.Fujifilm X10,Fujifilm X100ve yakında çıkacakFujifilm X-Pro 1.

35 mm'lik bir kamerada 24 mm ila 624 mm'ye eşdeğer 26x optik erişim ve parlak f / 2,8 maksimum lens diyafram açıklığıyla, yapı kalitesi güven verici derecede yüksektir ve avuç içinde harika bir tutuş hissi verir. Bu, dahil olmak üzere rakiplerle karşılaştırıldığında bileCanon PowerShot SX40HS,Panasonic DMC-FZ48veDMC-FZ150artı Nikon Coolpix P500. Bu şimdiye kadar kullandığımız en iyi süper zoom kamera olabilir mi?

Fujifilm X-S1: Kontroller

Pil ve kart takılıyken 945g ağırlığında bir boyun ve sırt ağırlığında olan Fujifilm X-S1'in görünümü ve düzeni, tıknaz düğmeleri ve kadranları aracılığıyla hem dijital bir SLR'yi hem de daha az gösterişli 30x süper yakınlaştırma - Fujifilm HS10EXR ve HS20EXR'yi hatırlatıyor. X-S1 ayrıca, lens çerçevesine taşınan gövdeye kaymayan bir kauçuk kaplamadan da yararlanır.


Bu, sağlam bir tutuş sağlamaya yardımcı olur ve dahili görüntü sabitleme ile birlikte, maksimum yakınlaştırmada elde çekim yaparken titremeyi en aza indirir. Tesadüfen burada yakınlaştırma elle ayarlanır - daha hassas ayarlara izin verdiği için DSLR'de manuel yakınlaştırmada kullanılanları memnun edecek bir özellik.

Çekim modları açısından, bir hayranın kamerasından bekleyeceğimiz her şey mevcut ve doğrudur. Program, Diyafram Önceliği, Deklanşör önceliği ve Manuel modlar aracılığıyla tam manuel kontrolün yanı sıra manuel odaklama ve bir Raw çekim seçeneği, stereo ses ve özel kayıt düğmesi ile saniyede 30 karede 1920x1080 piksel video çekimi, artı 10 fps'ye kadar seri çekim 6MP (tam çözünürlükte 7 fps).

Fujifilm'in film geçmişini hatırlatacak olursak, X-S1'in ekran menülerine gömülü beklenen film simülasyon modları ve ayrıca gelişmiş ayarlar arasında tam 360 ° alabilen kendi kendine dikilen bir panorama modu var. Beklediğiniz gibi, sadece doğrultup çekim yapmak isteyenler için, ayarları sizin için ayarlayan bir 'akıllı' otomatik mod da var - böylece kamera gerçekten her iki dünyanın en iyisini sunuyor.

Fujifilm X-S1: Ekran

Bu modelde, ana 3 inç, 460k nokta çözünürlüklü LCD ekranın açısı ayarlanabilir olması yararlıdır. Aksi halde alçak veya yüksek açılı çekimleri daha iyi sağlamak için yukarı veya aşağı eğilebilir, ancak video kameradaki gibi gövdeye paralel olması için 180 ° dışa doğru açılmaması veya ekranın içe doğru çevrilmesi.

Fotoğraf ve video oluşturmanın alternatifi, yukarıda bulunan daha küçük yarım inç, ancak çok yüksek çözünürlüklü 1,44 milyon elektronik vizör (EVF) kullanmaktır. Yerleşik göz sensörleri sayesinde, EVF, bir öğrenci seviyesi getirdiğinizde otomatik olarak etkinleşir.

Bununla birlikte, daha büyük LCD'ye geri dönmek için fiziksel bir düğmeye basılması gerekir. Ancak iki vizör seçimi yine kameranın kullanımının bir DSLR hissini korumasını sağlar ve LCD'nin görüş açınızı değiştirme yeteneği denemeyi teşvik eder.

Fujifilm X-S1: Pil

Güç için bir avuç AA pil kullanan eski Fujifilm HS serisi süper yakınlaştırmalardan farklı olarak, Fujifilm X-S1, NP-95 paketinin tabanına yerleştirilmiş 'uygun' bir lityum iyon şarj edilebilir pil barındırıyor.

EVF'yi kullanırken tam şarjla 500'e kadar çekim için yeterli güç sağlanır, bu nedenle orta menzilli bir dijital SLR ile orada olan ve 700 sterlinlik soran fiyat göz önüne alındığında umduğumuz ve beklediğimiz bir performans.

Fujifilm X-S1: Görüntü kalitesi

Daha önce bahsedilen olağan otomatik ve manuel modların yanı sıra, X-S1'in kalbindeki 2/3 inç EXR CMOS sensörü üç şekilde kullanılabilir. 'EXR' modunda, tam 12 MP çözünürlükte çekim yapma veya hem parlak noktalardaki hem de gölgelerdeki ayrıntıları koruyan artırılmış dinamik aralıklı çekimler için altı megapiksele düşürme seçeneği vardır - bu, kameranın aynı anda iki çekim yapıp bunları birleştirmesiyle elde edilir. .

Üçüncü alternatif, kısmen çözünürlüğün yarıya indirilmesi nedeniyle daha az gürültülü düşük ışıklı çekimlerdir. Çoğu zaman bu ayarlar arasındaki farklar en iyi ihtimalle ince ve kameranın geri kalanı kadar satın almak için bir neden oluşturmuyor.

Film simülasyon modlarından, varsayılan Provia ayarı biraz gevşek bir sonuç verebilir, bu nedenle daha fazla parlaklık ve kontrast sağlamak için renk doygunluğunu artıran Velvia modunu tercih ettik.

Ayrıca, kamera bir DSLR'ye benzese ve ön tarafında bir cep kompaktından çok daha büyük bir cam parçası olmasına rağmen, gerçek sensörün fiziksel olarak büyük olmadığını, dolayısıyla ışık toplama özelliklerinin o kadar iyi olmadığını belirtmek gerekir. DSLR tarzı ISO12800 en iyi ışık duyarlılığı ayarları olmasına rağmen, en üst düzeydeki resimler gözle görülür derecede gürültülüdür ve kamera, gren görünümünü yumuşatmak için yine de ISO3200'ün üzerine bir çözünürlük düşüşü gerçekleştirir.

Sonuç olarak, X-S1 ile bazı mükemmel sonuçlar elde edilebilirken, bu ne düz bir DSLR değişimi ne de öyle olduğu iddia ediliyor. Bununla birlikte, kamerayı dinlendirecek bir şeyimiz olmasa, maksimum yakınlaştırma ayarına doğru her zaman keskin sonuçlar elde etmek için mücadele etsek bile, muhtemelen kullandığımız en 'profesyonel' süper yakınlaştırmadır.

Video kaydediyorsanız, düzgün yakınlaştırma veya uzaklaştırma için lens çerçevesini yavaşça ve sabit bir şekilde çevirmek biraz pratik gerektirir, ancak en azından bu, mekanize yakınlaştırmalarda olduğu gibi, ses bandında motor gürültüsü alınmadığı anlamına gelir.

Fujifilm X-S1: Karar

Fujifilm şu anda piyasadaki en iyi süper zumlardan bazılarını ve birinci sınıf son kompaktları üretiyor. Bunun Canon ve Nikon'dan farklı olarak kendi DSLR'leri olmamasıyla bir ilgisi olabilir.

Bununla birlikte, 12 megapiksel, 26x optik zoom Fujifilm X-S1 ve görevli özellik setinin yapım kalitesi, rakiplerin çoğunun plastik hissini utandırdığı için kaya gibi sağlam olsa da, açıkça bu kadar sağlam bir uygulama için bir prim ödüyoruz. ve 699 £ aksi takdirde size çok iyi bir dijital SLR ve standart zoom (18-55 mm) kurulumu satın alırdı.

Öte yandan, en azından burada, neredeyse bir kilogram ağırlığındaki bir kamera ile fotoğraf meraklıları, tam anlamıyla ne için ödeme yaptıklarını hissedebilirler ve yakınlaştırma erişimi, DSLR ile birlikte gelen standart kit zoom'dan çok, çok daha geniştir. Dolayısıyla, DSLR gibi hissettiren ve işleyen, ancak yeterince derin ceplere sahip büyük bir yakınlaştırma mesafesine sahip bir kamera istiyorsanız, X-S1 şu anda en iyi süper yakınlaştırma seçeneğimiz olacaktır.

Fujifilm X-S1 kullanılabilirliği: Şimdi mevcut

Fujifilm X-S1 fiyatı: £ 699