Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Galaxy Note 9 vs S9 Plus: Samsung'un büyük telefonları kafa kafaya çekildi

Galaxy Note 9 vs S9 Plus: Samsung'un büyük telefonları kafa kafaya çekildi

Samsung telefonlar için yine yoğun bir yıl oldu.Galaxy S9veGalaxy s9 plusşimdi katıldıGalaxy Note 9Samsung ağacının tepesinde - ve bu, şirketin bu yıl piyasaya sürdüğü bütçe veya orta sınıf cihazlardan bahsetmeden.


Burada, Samsung'un bu yıl tanıttığı en büyük, en güçlü ve en pahalı iki el cihazına odaklanacağız: Galaxy S9 Plus ve yeni piyasaya sürülen Note 9. Her birindeki özellikler nasıl karşılaştırılır ve hangisini yapmalısınız? satın alıyor musunuz? Öğrenmek için rehberimizi okuyun.

Note 9 ve S9 Plus: Tasarım

Galaxy Note 9

Galaxy Note 9

Her ikisi de tamamen cam, minimal çerçeve yaklaşımıyla tasarım açısından bu iki mükemmel telefon arasında seçim yapacak çok şey yok. Note 9, çift lensli kamerası dikey bir konfigürasyondan ziyade yatay bir şekilde ayarlanmış arka tarafta biraz farklı bir görünüm sergiliyor.


Ekran boyutu, yeni telefonda sadece bir dokunuş daha büyük - Samsung Galaxy S9 Plus'ın 6,2 inç yerine 6,4 inç. Note 9 ayrıca daha fazla renkte de satışa sunulacak: siyah, mavi, bakır ve lavanta.

Her yıl olduğu gibi Note 9 ile önemli bir fark, kullanılmadığında telefonun çerçevesine kayan entegre bir S Pen kaleminin dahil edilmesidir. Bu yıl S Pen, video oynatma kontrolü de dahil olmak üzere birkaç ekstra parti numarasıyla birlikte geliyor.


Bugünün en iyi Samsung Galaxy Note 9 fırsatları İndirimli Fiyat Samsung Galaxy Note 9 (512GB, ... Kogan.com757 ABD doları 659 ABD doları Görünümİndirimli Fiyat Samsung Galaxy Note 9 (512GB, ... Dick Smith757 ABD doları 659 ABD doları GörünümYepyeni - Samsung Galaxy ... Ebay690 ABD doları GörünümSamsung Galaxy Note9 N9600 ... Amazon Prime 1.008 $ Göster Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Note 9, S9 Plus'a karşı: özellikler

Samsung galaxy s9 artı

Samsung galaxy s9 artı


Galaxy S9 Plus'ın piyasaya sürülmesinden sadece birkaç ay sonra geliyorsa, Note 9'un aynı teknik planı çok yakından takip etmesi belki şaşırtıcı değil. Özellikle bu, bölgenize bağlı olarak içinde bir Exynos 9810 veya Snapdragon 845 işlemci anlamına gelir.

Note 9, ante'yi RAM ve depolama ile yükseltiyor. İsterseniz 8GB'a kadar RAM ve 512GB'a kadar depolama alanı elde edebilirsiniz, S9 Plus ise sırasıyla 6GB ve 256GB'da. Depolama, her iki durumda da microSD kart ile genişletilebilir.

Note 9'un içindeki kamera teknolojisi, Galaxy S9 Plus'ta bulunan çift lensli 12MP + 12MP arkaya bakan kamera ile eşleşiyor. Aynı çift diyafram teknolojisine sahip olduğu da söyleniyor, böylece lense giren ışık miktarını ayarlayabilirsiniz.

Note 9 ve S9 Plus: özellikler

Galaxy Note 9


Galaxy Note 9

Daha önce bahsettiğimiz S Pen dışında Note 9 ve Galaxy S9 Plus, özellikler açısından oldukça benzer. Bixby 2.0, Note 9 telefonuyla birlikte önizlendi, ancak yakın gelecekte S9 Plus'ta da sunulacak.

Her iki telefon da kablosuz şarj, hızlı şarj, USB-C bağlantı noktası ve 3,5 mm ses bağlantı noktası sunar ve her ikisi de toz ve su geçirmezlik için IP68 derecesine sahiptir. Her iki telefonda da ekran içi parmak izi sensörü olmayacak - bunun önümüzdeki yıla kadar beklemesi gerekecek.

Bu S Pen tarafı, Note 9, Galaxy S9 Plus'a göre oldukça küçük bir yükseltme ve Samsung'un önümüzdeki yıl telefonlardan birini düşürdüğüne dair söylentilerin olması şaşırtıcı değil. 2019'da ne olacağını bekleyip görmemiz gerekecek.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy S9 Plus fırsatları Samsung Galaxy S9 + Plus ... Kogan.com369 ABD doları GörünümSamsung Galaxy S9 + Artı ... Dick Smith369 ABD doları GörünümSamsung Galaxy S9 Plus 64GB -... Catch.com.au399 ABD doları GörünümSamsung Galaxy S9 + Plus ... Amazon $ 827 Görüntüle Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Note 9 ve S9 Plus: Karar

Samsung galaxy s9 artı

Samsung galaxy s9 artı

Karşılaştırmamızdan da görebileceğiniz gibi, Samsung Galaxy Note 9 ve Samsung Galaxy S9 Plus arasında seçim yapacak çok şey yok. Her şey, biraz daha fazla ekran alanı için biraz daha fazla para harcamak isteyip istemediğinize bağlı.

Note 9 için en önemli satış noktası muhtemelen S Pen olacak - ve Samsung bu yıl dahil olan kalemle her şeyi çıkardı. Uzaktan kumanda ve kısayol yeteneklerini faydalı bulacağınızı düşünüyorsanız - ve ekranda karalamadan da hoşlanıyorsanız - Note 9 sizin için bir telefon olabilir.

Gerçekten de hangi el cihazını seçerseniz seçin çok etkileneceksiniz. Samsung telefonları için mükemmel bir yıl daha oldu ve şirketin 2019 için ne bulacağını dört gözle bekliyoruz.

  • Bir Samsung telefon istediğinizden emin misiniz? İşte sıralanmış tüm iPhone'lar