Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Galaxy S8 + incelemesi: 2017'nin en iyi telefonu ancak bu ekran bile birkaç kusuru telafi edemez

Galaxy S8 + incelemesi: 2017'nin en iyi telefonu ancak bu ekran bile birkaç kusuru telafi edemez

Samsung Galaxy S8 Plus indirimleri 793 Amazon müşteri yorumu Samsung Galaxy S8 +, 6.2 '64GB ... Amazon $ 329,88 Samsung Galaxy S8 + SM-G955F'yi görüntüleyin ... Amazon Prime 371,99 $ Samsung Galaxy S8 + SM-G955U'yu görüntüleyin ... Amazon Prime $ 384,22 Görüntüle

İşte buradayız: Samsung Galaxy S8 ve S8 + ortaya çıktı ve önümüzdeki hafta mağazalarda olacak. S8 kenarı ne zaman S8 kenarı değildir? Elbette Galaxy S8 + olduğunda!


Samsung Galaxy S8 ve S8 + önümüzdeki hafta (28 Nisan) İngiltere ve Avrupa'da piyasaya sürülecek. İngiltere'de Galaxy S8 689 £ ve Galaxy S8 + 779 £ 'dan perakende satış yapacak. Tüm kontrol edinGalaxy S8 ve Galaxy S8 + fiyatları, fırsatları ve tarifeleri

İlk olarak burada Galaxy S8 + 'i inceliyoruz, ancak mümkün olan en kısa sürede size standart Galaxy S8'in bir incelemesini sunacağız. Ancak spoiler: sonuç oldukça benzer olacak - işte bizim Pingtwitter-spec-sheet-samsung-galaxy-s8-vs-samsung-galaxy-s8-plus.

Bunun nedeni, standart S8'deki hala oldukça büyük olan 5,8 inçlik ekranın aksine, daha büyük 6,2 inç ekran boyutundan hemen hemen aynı olmasıdır. S8 + ayrıca biraz daha büyük bir pil (3.000mAh'ye karşı 3.500mAh) ve 90 £ daha fazla SIM'siz.

Ve kontrol etmeyi unutmayınGalaxy S8 incelemesi


Galaxy S8 + ve Galaxy S8
  • bizim Pingtwitter-spec-sheet-samsung-galaxy-s8-vs-samsung-galaxy-s8-plusözellik karşılaştırması

Dolayısıyla, S8 serisi ile Samsung temelde samsung-galaxy-s7-review-edge-review, ekranı önemli ölçüde güçlendirdi, diğer bazı özellikleri değiştirdi, parmak izi okuyucuyu arkaya taşıdı, yeni bir basınç sensörü sayesinde ana ekran düğmesini ekranın altına itti, Bixby kişisel için telefonun yan tarafına ekstra bir düğme ekledi asistan ve telefonu iki boyutta piyasaya sürdü.


Galaxy S8 + ve Galaxy S8

Tüm bunlardan kısa bir süre sonra daha fazlası, ancak esasen bilmeniz gereken şey, bir S8 veya S8 + satın almanın kötü bir karar olmayacağıdır; bunlar süper S7 Edge'in değerli halefleri olan mükemmel cihazlardır.


Elindeki bu telefonla hemen hemen her şeyi yapabileceğini düşünüyorsun. Ancak, bu el cihazına duyduğumuz tüm hevese rağmen, kısaca bahsedeceğimiz bazı kusurlar var.

S8 + ve eski adıyla S7 Edge'de vanilyalı Android'e sahip olmak isteyen birçok kişi var. Şimdi her zamankinden daha fazla, bu çağrının yanlış olduğunu düşünüyoruz. Samsung'un TouchWiz kaplaması her zamankinden daha iyi ve bugünlerde her zaman kontrolün sizde gibi hissettiren bir kayganlık var.

Almak istediğiniz kadar karmaşık veya basit olabilir. Uygulama çekmecesine gitmek için ana ekranlardan yukarı kaydırmak, özellikle vurgulanan bir özelliktir.

Galaxy S8 + ekranı ve tasarımı

S8 +, sözde sonsuzluk ekranı ile akıllı telefon ekranlarını başka bir seviyeye taşıyor ve yine Galaxy S7 kenarının yuvarlatılmış kenarlarını ve kenar uygulamalarını devralıyor. 2,960 x 1,440 WQHD + 529 ppi ekran, 5,1 inç S7, 5,5 inç samsung-galaxy-s7-review-edge-reviewveiPhone 7 Artı.


  • Ödeme Pingtwitter-smackdown-samsung-galaxy-s8-vs-iphone-7-plus

En boy oranı 16.9'dan 18.5: 9'a değişti, bu da LG G6'dan biraz farklı olsa da çok benzer (5.7 inç ekran 1440 x 2880 piksel). LG G6 gibi, telefon da Mobile HDR Premium sertifikalıdır.

Aynı zamanda kız kardeşi Galaxy S8'den 0,4 inç daha büyük ve hatta geçen yılki ekranı küçültüyorGalaxy Note 7(evet, biliyoruz, bunu söylememize gerek yok) ve Huawei’nin son zamanlardaki devasa telefonu 5,9 inçMate 9. Varsayılan olarak S8 +, FHD + çözünürlüğe ayarlıdır, ancak ayarlarda bunu kolayca WQHD + olarak değiştirebilirsiniz.

Sorun, video içeriğinin bunun için optimize edilmemiş olmasıdır, bu nedenle, YouTuve ekrana uyum sağlamaya çalışsa da, çoğu zaman video içeriğinin kenarlarında siyah çubuklar görürsünüz. Sorun değil, ancak onları uzatırsanız videoların altındaki bazı içerikleri kaybedebilirsiniz. Çoğu zaman, YouTube içeriği güzel bir şekilde optimize edilmiştir.

Tweetler, Facebook gönderileri veya web sayfaları arasında gezinmenin bir zevk olduğu uygulamalar açısından ekranın mükemmel olduğu yer. Eski Samsung telefonlarında olduğu gibi pencereleri ekranın üstüne ve altına tutturabilirsiniz.

Huawei P10 Plus, Samsung Galaxy S8 + ve iPhone 7 Plus

Gövde ve ekran arasındaki denge nedeniyle, bu telefonun 6.2 inçlik bir ekrana sahip olduğunu hissetmesine imkân yok. Aslında, iPhone 7 Plus'tan yalnızca biraz daha uzundur ve Pingtwitter-smackdown-samsung-galaxy-s8-vs-iphone-7-plusS8 + ile seansımıza götürdüğümüze rağmen, her ikisinden de önemli ölçüde daha büyük bir ekrana sahip. Harika bir his veriyor ve harika görünüyor ve arka taraf tam olarak ayırt edici olmasa bile, şüphesiz bakılması etkileyici bir cihaz.

Ödeme Pingtwitter-smackdown-samsung-galaxy-s8-vs-iphone-7-plus

Huawei P10 Plus, Samsung Galaxy S8 + ve iPhone 7 Plus

Galaxy S8 + biyometri

Bu yüzden daha önce S8 + ile ilgili bazı sorunlar olduğundan bahsetmiştik. Bunlardan en ciddi olanı parmak izi okuyucuyla ilgilidir. Ana ekran düğmesi artık ekranda kaybolduğundan, parmak izi okuyucu arkaya taşınmıştır.

Şimdi, telefon bir masanın üzerinde sırtüstü yatarsa ​​bu uygulama işe yaramaz. Ancak arka parmak izi okuyucularının genellikle iyi olduğunu düşünüyoruz ve Huawei’ninNexus 6P,P9veMate 9okuyucunun kameradan uzağa yerleştirildiği yer.

Diğer bir deyişle, parmağınızla bulmak kolaydır. Maalesef bu S8 ve S8 + için geçerli değil.

Bir şey için telefonun çok yukarısında olduğu için neredeyse parmağınızı okuyucuya doğru uzatıyorsunuz (bu, standart S8'de daha az sorun olabilir). Daha da kötüsü, parmağınızı kamera merceğine sık sık bulaştırıyorsunuz (Samsung bunun bir sorun olabileceğini biliyor çünkü parmak izi kurulumunda bu konuda dikkatli olmanızı söylüyor).

Okuyucu, telefonun arkasında yeterince telaffuz edilmiyor ve onunla ilgili deneyim çok zayıf.

  • Samsung Galaxy S8 ve iPhone 7

Kamera kasadan çıkarılsa ve parmak izi okuyucu içeri sokulsa bile, HER ZAMAN yeterince doğru bir şekilde bulamıyorsunuz ve sensörü doğru şekilde kapatmadığınız için sık sık okuma hataları oluyor. Alışacağımızı düşündük ama henüz almadık.

Bazı raporlar, Samsung'un gerçekten parmak izi okuyucunun ön taraftaki ekranın bir parçası olarak olmasını istediğini ve yalnızca lansman süresi içinde bunu yapmak imkansız hale geldiğinde arkaya yerleştirildiğini belirtti. Bu mantıklı görünüyor, ancak yine de uygulamanın daha iyi olmaması garip.

Belki de okuyucuyu arka tarafa koymak istemedi çünkü Huawei bunu yapma eğilimindedir (Huawei'nin P10 ve P10 Plus için bu uygulamayı bırakması ilginç olsa da).

Diğer biyometrikler çok daha iyi değil. İyileştirilmiş iris tanıma fena değil, ancak neden kullandığınızı anlayamıyoruz - kullanmak için PIN giriş ekranına geçmeniz gerektiğinden, PIN'inizi girmek neredeyse hızlıdır ve bakmayacaksınız bunu yapan bir plonker.

AYDINLATMA: Samsung, Iris tanımayı kullanmak için PIN giriş ekranına geçmeniz gerekmediğini belirtmek için bizimle iletişime geçti, bu incelemeyi yazarken fark etmediğimiz bir şey. Bununla birlikte, telefonu sabit tutmak ve telefona bakmak yerine PIN'inizi girmenin neredeyse hızlı olabileceği temel noktamızı değiştirmez. Samsung, 'İris tanıma, aşağıdaki adımlarla güç düğmesine basıldığında el cihazının kilidini otomatik olarak ve anında açacak şekilde ayarlanabilir: Ayarlar> Ekranı kilitle ve güvenlik> İris Tarayıcı> ve ardından ekran açıldığında İris kilidini etkinleştirmeyi etkinleştir' ' .

Yüz tanıma daha az güvenlidir çünkü bir fotoğrafla kopyalanma potansiyeli vardır, ancak aynı zamanda çok isabetlidir. Yeterli ışığa sahip bir odadaysanız, oldukça iyi çalıştığını ve daha azının işe yaramaz olduğunu gördük. Telefonunuzun kilidini açmadan önce ortam koşullarını gerçekten değerlendirebilir misiniz?

Ayrıca, tek yapmak istediğimiz bildirimlerimizi kontrol etmek olduğunda birkaç kez kilidinin açıldığını gördük. Bunlardan biri, ama yine de ...

Galaxy S8 + performansı

Beklediğiniz gibi, S8 + başka bir sekiz çekirdekli işlemci geliyor, bu sefer Adreno grafikli (ABD) Qualcomm Snapdragon 835 veya başka bir yerde Samsung Exynos 8895 olacak bir 2.3Ghz varyantı şeklinde geliyor (bu telefon ARM tasarımlı Mali G71 grafikleri ile birlikte ambalaj).

Geekbench'te, el cihazı rahat bir şekilde daha iyi performans gösterdiGalaxy S7,Not 7ve samsung-galaxy-s7-review-edge-reviewyanı sıraOnePlus 3hem tek çekirdekli hem de çok çekirdekli performans için.

Depolama 64GB'tır, ancak S7'den farklı olarak 32GB sürümü yoktur. S7’nin microSD yuvası kalır, böylece depolamayı önemli ölçüde genişletebilirsiniz. Geçen yılki modellerde olduğu gibi 4 GB RAM de yerleşik olarak bulunuyor. Bir noktada 128 GB'lık bir sürüm olabileceğini duyduk, ancak bu Samsung tarafından bize onaylanmadı.

Galaxy S8 + Bixby

Telefonun solundaki ekstra bir düğme (ayrıca sola kaydırabilirsiniz), Samsung’un geçen yıl Viv başlangıçtan elde edilen teknolojiyi kullanan Bixby kişisel asistanını etkinleştiriyor. İlginçtir. Viv aslında Siri'nin yapımcılarından geliyordu (Apple bunu yaratmak yerine satın aldı).

Bu sadece sonbahardı, bu yüzden S8 yüzeyini bir ay önce Mobil Dünya Kongresi'nde oldukça mükemmel 5,7 inç LG G6 ile birlikte görmememizin nedenlerinden biri olabilir. Google Asistan'a çok benzeyen S8'de ana ekranın solundaki bir Bixby ekranına erişebilirsiniz. Hatta özelleştirebileceğiniz 'kartlar' da vardır. Zaman veya konuma dayalı hatırlatıcılar da ayarlayabilirsiniz.

Ancak, Bixby'nin 'sesli asistan' bölümü - diğer adıyla sesli komutlar, Baharın ilerleyen dönemlerine kadar kullanılamayacak. Yani satın aldığınız cihaz buna sahip olmayacak. Bixby Voice başlangıçta Korece ve ABD İngilizcesi olarak sunulacak ve bu yılın ilerleyen günlerinde İngiltere İngilizcesi de dahil olmak üzere daha fazla dile genişleyecektir.

Bixby Vision daha çok Google Googles'a benziyor ve fotoğraflarını çektiğiniz şeyler için alışveriş araması yapmanıza veya öğenin resimlerini çevrimiçi olarak bulmanıza olanak tanıyor. Bu çalışıyor… bir nevi. Maçlar GERÇEKTEN vuruldu ve kaçırıldı, ancak bazı başarılar elde ettik ve barkodları gayet iyi tarıyor.

Peki neden düğme? Samsung, sipariş için asistanı aramanız gereken diğer kişisel asistanlar gibi Bixby'nin olmadığına inanıyordu - & lsquo; OK Google 'veya & lsquo; Hey, Siri' gibi anahtar sözcüklerden kaçınmak istiyordu. Sorun şu ki, bu tuş ifadeleri telefonun ahizesiz kullanımı için yararlıdır ve insanlar cihazlarına uzaktan talimat vermeye alıştıkça, kesinlikle bir anahtar kelime gerekli mi?

Samsung'un neden bir asistana sahip olmak istediği anlaşılabilir, ancak işin peşinden gitmeyelim - elbette çoğu insan Google Asistan'ı kullanmayı tercih eder. Bu aslında zor olmayacak - Google Asistan S8 ve S8 + 'da var - sadece Ana Sayfa düğmesini basılı tutun. Evet, asistanların savaşı aynı cihazda gerçekleşecek. Samsung, tüketicilere seçenek sunmak için Google Asistan'ı dahil ettiğini söylüyor.

YouTube, size Bixby düğmesini Google Asistan veya başka bir uygulama veya komutla nasıl yeniden eşleştireceğinizi gösteren sayısız nasıl yapılır videosuyla zaten yaşıyor.

Galaxy S8 + kamera

Birincil kamera, geçen yılki S7 ile aynı temel özelliklere sahip 12 MP f / 1,7 çift pikselli kameradır. S7 ve S7 edge kameralar 2016'nın en sevdiğimiz akıllı telefon kameraları arasında olduğu için bu mutlaka kötü bir şey değil. Aşağıdaki örnek resimlerimizden de görebileceğiniz gibi, kameradan çok güçlü renklere sahip harika görüntüler elde ettik. Bu görüntüler, Pingtwitter.com'da kullanılmak üzere kırpılmış olsalar da, hiçbir şekilde renk düzeltmesi yapılmamıştır.

Kamera başlatma süresi ve görüntü kalitesi, S8 ile mükemmel olmaya devam ediyor, ancak yine de bazı ayarlara erişmenin en kolay yol olduğunu düşünmüyoruz. İkincil kamera, Akıllı Otomatik Odaklama ile 5'ten 8 MP'ye yükseltildi. Samsung, kamerayı tek elle kullanımı kolay hale getirmeye çalıştı, ancak ikisini kullanmaya devam ettiğimiz için jüri bizim için çıktı.

Galaxy S8 + kamera örnek resimleri

Resim 1/12

Resim 2/12

Resim 3/12

Resim 4/12

12'nın resmi 5

12'nın resmi 6

12'nın resmi 7

Resim 8/12

Resim 9/12

Resim 10/12

12'nın resmi 11

12'nın 12 resmi


Galaxy S8 + ses ve kulaklık

El cihazı Bluetooth 5'tir, bu nedenle bağımsız ses kontrolü ile aynı anda iki hoparlöre veya iki kulaklık setine akış yapabilir. Bu, bir Naim hoparlörüne ve bir çift Plantronics kulaklığa zekice aktı ve senkronizasyonun farklı olabileceği konusunda uyarılırken, bu bizim için bir sorun değildi.

Kulaklıklardan bahsetmişken, şarj sırasında (hızlı şarj dahil) kulaklık jakı kalır ve kablolu veri aktarımı USB-C ile yapılır.

Galaxy S8 + kutusunda neler var?

Kutuda bazı güzel ekstralar var. İlk olarak, Samsung'un geçen yıl ses şirketini satın almasından bu yana AKG / Harman tarafından ayarlanmış kulaklıklara sahip oluyorsunuz. Ekstra kulak ipuçları da alırsınız. Kulaklıklar şaşırtıcı derecede rahattır ve karışıklıklara bir noktaya kadar direnir. Ancak ses oldukça düz ve bastan yoksundur. Çok kısa sürede daha güçlü bir kulaklığa ulaşacaksınız.

Ayrıca gittikçe artan standart USB-C kablosu ve şarj cihazının yanı sıra iki adaptör de var - biri veri aktarımı için başka bir cihazdan standart bir USB kablosu almak için (aşağıya bakın) ve daha sonra eski bir şarj cihazını USB'ye dönüştürebilmeniz için bir microUSB adaptörü C.

Galaxy S8 + pil ömrü

Pil ömrü üzerine. Daha önce de söylediğimiz gibi, batarya 3.500mAh, yani geçen yıl S7 kenarındaki 3.600mAh bataryadan biraz daha küçük. Hızlı şarj sayesinde yaklaşık 30 dakikada yaklaşık yüzde 50'ye ulaşabilir ve her şeyi iki saatin çok altında şarj edebilirsiniz.

S8 + 'dan mükemmel bir pil ömrü elde etmedik - iş günü (artı işe gidip gelme) tam ekran çözünürlükte sürdü ve hepsi bu kadardı. Ancak, beklediğiniz gibi çözünürlüğü ve parlaklığı azaltarak pil ömrünü (şaşırtıcı olmayan bir şekilde) büyük ölçüde artırabilirsiniz (ve ardından size fazladan birkaç yüzde verecek Her Zaman Açık ekran gelir). Kısacası, iPhone 7 Plus kadar çok şey dinleyemedik, ancak tüm zilleri ve ıslıkları kapatarak tüm gün boyunca kullanabilirsiniz.

Galaxy S8 + fiyat karşılaştırması

S8 + 'nın olmadığı bir şey de ucuz bir seçenek. İngiltere'de Galaxy S8 689 £ ve Galaxy S8 + 779 £ 'dan perakende satış yapacak. Bu, iPhone ve iPhone 7 Plus'ın 599 £ ve 719 £ fiyat noktalarından önemli bir fiyat artışı. Şimdi bu elma ile elma karşılaştırmak değil, çünkü standart S8 hala 7 Plus'tan daha büyük. S8 modelleri, standart iPhone'ların iki katı olan 64 GB depolama alanıyla birlikte gelir.

Diğer büyük ekranlılar açısından, Huawei P10 Plus, temel iPhone 7 Plus'a kıyasla 40 £ daha az SIM içermeyen ve çok daha fazla bellekle çok daha iyi bir değeri temsil ediyor - 128 GB'a karşı temel iPhone ve 64 GB S8 +.

Galaxy S8 + renkleri

Görünüşe göre gümüş İngiltere lansmanı için burada olmayacak olsa da, piyasaya sürülürken siyah, gri ve gümüş olmak üzere üç S8 + rengi olacak. Mavi bir S7 modeli ortaya çıktı, bu nedenle bir noktada özel bir baskı bekleyin. Ve şimdi normal görünmesine rağmen (Google Pixel veya Huawei P10 serisi için olmasa da), bu Galaxy aynı zamanda su geçirmez ve toz geçirmezdir.

Pingtwitter kararı

Peki Galaxy S8 + hakkında ne düşünüyoruz? LG G6 ve Huawei P10 Plus ve Mate 9'u gölgeleyen muhtemelen 2017'nin şimdiye kadarki en iyi telefonu olduğunu düşünüyoruz. Ancak bu, koşulsuz bir öneri değil; burada kusurlar var ve inanılmaz ekran bile onları maskeleyemez. Bu aynı zamanda cüzdan dostu bir seçim değildir, ancak öyle olması da amaçlanmamaktadır.

Ancak, diğer bazı cep telefonlarına karşı bunu gördüğünüzde, mevcut rakip ürünlerden ne kadar farklı olduğunu eve çarptı. Apple, Eylül ayında iPhone 8 veya iPhone X yerine iPhone 7S ile çıkarsa, eski görünecek. Samsung'un parmak izi okuyucusunu ayırmasına rağmen, çerçevesiz geleceğin nasıl olacağıdır!

Şimdi neden bizimGalaxy S8 incelemesinde eller