Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Galaxy S8 incelemesi: Bir yıl geçti ve Samsung'un giden amiral gemisi teknik bir mucize olmaya devam ediyor

Galaxy S8 incelemesi: Bir yıl geçti ve Samsung'un giden amiral gemisi teknik bir mucize olmaya devam ediyor

Samsung Galaxy S8 fırsatları

Bütün bir yıl veSamsung S9veSamsung s9 artıindiler ve büyük bir etki yarattılar, kazandılarPingtwitter'ün prestijli En İyi Telefon ödülüMobil Dünya Kongresi 2018'de.


İncelemede hem Galaxy S9 hem de Galaxy S9 Plus'ı sevdik, Samsung'un Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus akıllı telefonlarının rafine edilmiş, cilalı versiyonları olduklarını belirttik. Bununla birlikte, iki telefon serisinin pek çok açıdan - ve özellikle teknik özellikler açısından - aslında çok çok benzer olduğunu da belirttik.

Daha fazlasını okuyun: Samsung Galaxy S10e incelemesi (erken karar): umduğumuz pazarlık pek değil

Örneğin her ikisi de aynı gür Super AMOLED ekranı ve benzer RAM ve depolama özelliklerini paylaşır. Bu nedenle S8 serisi, S9'un deneyim ve yeteneklerinin yüzde 90'ını sunan inanılmaz derecede güçlü ve her zamankinden daha uygun fiyatlı bir akıllı telefon olmaya devam ediyor.

Basitçe söylemek gerekirse, yeni bir Android telefon için pazardaysanız, bunu dikkate almamak aptallık olur. İşte S8 sizin için telefonsa kararınızı vermenize yardımcı olacağını umduğumuz harika orijinal incelememiz.


Orijinal inceleme şimdi başlıyor ...

İşte buradayız: bu uzun zamandır beklenen Galaxy S8. Başlık, ekranın artık telefonun ön yüzünün yüzde 85'ini kapladığı, yani Samsung'un hem markasını hem de ana düğmeyi önden düşürdüğü anlamına geliyor.


Samsung Galaxy S8 ve S8 +, İngiltere ve Avrupa'da bu hafta (28 Nisan) piyasaya sürülecek. İngiltere'de Galaxy S8 689 £ ve Galaxy S8 + 779 £ 'dan perakende satış yapacak. Tüm kontrol edinGalaxy S8 ve Galaxy S8 + fiyatları, fırsatları ve tarifeleri

Bu inceleme için ahizeyi sağlamadaki yardımları için Three'deki harika insanlara çok teşekkür ederiz - hepsine göz atınThree'nin Galaxy S8 fırsatları ve tarifeleri.


Genel olarak konuşursak, daha büyük Galaxy S8 + 'ı tercih etmemize rağmen, iki telefon çok benzer şekilde gözden geçirildi ve her ikisi de 4.5 yıldız gibi son derece övgüye değer bir derecelendirmeye ulaştı.

Bunun nedeni, çiftin S8 + için daha büyük olan 6,2 inç ekran boyutundan farklı olarak, bu standart S8 telefonundaki hala oldukça büyük 5,8 inçlik ekranın aksine hemen hemen aynı olmasıdır. S8 + ayrıca biraz daha büyük bir pil (3.000mAh'ye karşı 3.500mAh) ve 90 £ daha fazla SIM'siz.

  • Göz atınGalaxy S8 + incelemesi

Galaxy S8 incelemesi

S8 serisi ile Samsung, temelde samsung-galaxy-s7-review-edge-review, ekranı önemli ölçüde güçlendirdi, diğer bazı özellikleri değiştirdi, parmak izi okuyucuyu arkaya taşıdı, yeni bir basınç sensörü sayesinde ana ekran düğmesini ekranın altına itti, Bixby kişisel için telefonun yan tarafına ekstra bir düğme ekledi asistan ve telefonu iki boyutta piyasaya sürdü.


Galaxy S8 incelemesi

Galaxy S8 + ve Galaxy S8
  • bizimSamsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plusözellik karşılaştırması

Galaxy S8 incelemesi

Galaxy S8 + ve Galaxy S8

Tüm bunlardan kısa bir süre sonra daha fazlası, ancak esasen bilmeniz gereken şey, bir S8 veya S8 + satın almanın kötü bir karar olmayacağıdır; bunlar süper S7 Edge'in değerli halefleri olan mükemmel cihazlardır.

Ancak, bu telefona duyduğumuz tüm hevese rağmen, kısaca bahsedeceğimiz bazı kusurlar var.

Galaxy S8 incelemesi

S8'de vanilyalı Android'e ve eski adıyla S7 Edge'e sahip olmak isteyen birçok kişi var. Şimdi her zamankinden daha fazla, bu çağrının yanlış olduğunu düşünüyoruz. Samsung'un TouchWiz kaplaması her zamankinden daha iyi ve bugünlerde her zaman kontrolün sizde gibi hissettiren bir kayganlık var.

Almak istediğiniz kadar karmaşık veya basit olabilir. Uygulama çekmecesine gitmek için ana ekranlardan yukarı kaydırmak, özellikle vurgulanan bir özelliktir.

Galaxy S8 incelemesi

Galaxy S8 ekranı ve tasarımı

5,8 inç Quad HD + 2960 x 1440 Gorilla Glass 5 ekran, 570 ppi ile karşılaştırılabilir.geçen yıl S7- ve 5.1 inç S7, 5.5 inç S7 Plus'tan önemli ölçüde daha büyük veiPhone 7 Artı.

Galaxy S8 incelemesi

Hatta geçen yıl küçüldüGalaxy Note 7(evet, bunu söylememize gerek olmadığını biliyoruz) 0,1 inç. S8 + 'da olduğu gibi, çerçeve eksikliğinden dolayı olması gerektiği kadar büyük (148.9 x 68.1 x 8mm) gelmiyor.

En boy oranı 16.9'dan 18.5: 9'a değişti, bu da LG G6'dan biraz farklı olsa da çok benzer (5.7 inç ekran 1440 x 2880 piksel). LG G6 gibi, telefon da Mobile HDR Premium sertifikalıdır.

Galaxy S8 incelemesi

Aynı zamanda kardeşi Galaxy S8 + 'dan 0,4 inç daha küçüktür, ancak en önemlisi aynı WQHD + çözünürlüğünü sunabilir. Varsayılan olarak S8, FHD + çözünürlüğe ayarlanmıştır, ancak ayarlarda bunu kolayca WQHD + olarak değiştirebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, çerçeve eksikliği en çok ekranın altında, artık ana ekran düğmesinin olmadığı yerde göze çarpıyor; ekrandaki standart üç Samsung kontrolü ile değiştirildi.

Ancak arka kenarların tasarımı (kelime oyunu değildir) S7'den büyük bir adım değil; selefinden yalnızca 0,1 mm daha kalın.

Gövde ve ekran arasındaki denge nedeniyle, bu telefonun 5,8 inç ekrana sahip olduğunu hissetmesine imkan yok. Harika bir his veriyor ve harika görünüyor ve arka taraf tam olarak ayırt edici olmasa bile, şüphesiz bakılması etkileyici bir cihaz.

Telefonun kenarları geçen yıla çok benziyorGalaxy S7burada gördüğünüz gibi seri:

Galaxy S8 incelemesi

Tweetler, Facebook gönderileri veya web sayfaları arasında gezinmenin bir zevk olduğu uygulamalar açısından ekranın mükemmel olduğu yer. Eski Samsung telefonlarında olduğu gibi pencereleri ekranın üstüne ve altına tutturabilirsiniz.

Galaxy S8 incelemesi

Sorun, video içeriğinin bunun için optimize edilmemiş olmasıdır, bu nedenle YouTube ekrana uyum sağlamaya çalışsa da, çoğu zaman video içeriğinin kenarlarında siyah çubuklar görürsünüz. Sorun değil, ancak onları uzatırsanız videoların altındaki bazı içerikleri kaybedebilirsiniz. Ancak çoğu zaman YouTube içeriği makul şekilde optimize edildi.

Galaxy S8 incelemesi

Galaxy S8 biyometri

Daha önce Galaxy S8 ile ilgili bazı sorunlar olduğundan bahsetmiştik ve işte ilkine geliyoruz.

Ana ekran düğmesi artık ekranda kaybolduğundan, parmak izi okuyucu arkaya taşınmıştır.

Şimdi, telefon bir masanın üzerinde sırtüstü yatarsa ​​bu uygulama işe yaramaz. Ancak arka parmak izi okuyucularının genellikle iyi olduğunu düşünüyoruz ve Huawei & rsquo; ninNexus 6P,P9veMate 9okuyucunun kameradan uzağa yerleştirildiği yer.

Diğer bir deyişle, onu parmağınızla bulmak kolaydır. Maalesef bu, Galaxy S8 için geçerli değil.

Galaxy S8 incelemesi

Okuyucu, telefonun arkasında yeterince telaffuz edilmiyor ve onunla ilgili deneyim çok zayıf.

Bir şey için telefonun çok yukarısında ve daha da kötüsü, parmağınızı kamera merceğine sık sık bulaştırıyorsunuz (Samsung bunun bir sorun olabileceğini biliyor çünkü parmak izi kurulumunda buna dikkat etmenizi söylüyor).

Kamera kasadan çıkarılsa ve parmak izi okuyucusu içeri sokulsa bile, HER ZAMAN yeterince doğru bir şekilde bulamıyorsunuz ve sensörü doğru şekilde kapatmadığınız için sıklıkla okuma hataları oluyor. Buna alışacağımızı düşündük, ancak henüz almadık.

  • Samsung Galaxy S8 ve iPhone 7

Belki de okuyucuyu arka tarafa indirmek istemedi çünkü Huawei bunu yapma eğilimindedir (her ne kadar Huawei'nin P10 ve P10 Plus için bu uygulamayı terk etmesi ilginç olsa da).

Bazı raporlar, Samsung'un gerçekten parmak izi okuyucunun ön taraftaki ekranın bir parçası olarak olmasını istediğini ve yalnızca lansman süresi içinde bunu yapmak imkansız hale geldiğinde arkaya yerleştirildiğini belirtti. Bu mantıklı görünüyor, ancak yine de tuhaf, uygulamanın daha iyi olmaması.

Diğer biyometrikler çok daha iyi değil. İyileştirilmiş iris tanıma kötü değildir (HER seferinde çalışmasa da) ve doğrudan kilit ekranından çalıştırılmasını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte, telefonu sabit tutmak ve telefona bakmak yerine PIN'inizi girmek neredeyse daha hızlı olabilir.

Yüz tanıma daha az güvenlidir çünkü bir fotoğrafla kopyalanma potansiyeli vardır, ancak yine de çok fazla vur-ve-özlüyor. Yeterli ışık alan bir odadaysanız, oldukça iyi çalıştığını ve daha azının neredeyse yararsız olduğunu gördük. Telefonunuzun kilidini açmadan önce ortam koşullarını gerçekten değerlendirebilir misiniz?

Ayrıca, tek yapmak istediğimiz bildirimlerimizi kontrol etmek olduğunda birkaç kez kilidinin açıldığını gördük. Bunlardan biri, ama yine de ...

Galaxy S8 incelemesi

Galaxy S8 performansı

Beklediğiniz gibi, Galaxy S8 başka bir sekiz çekirdekli işlemciye sahip, bu sefer 2.3Ghz varyantı şeklinde.

Bu, gezegenin çoğu için bir Samsung Exynos 8895 (ARM tasarımlı Mali G71 grafikleriyle birlikte bu telefonun paketlediği şey budur). ABD'de, farklı bir kesim elde edersiniz - Adreno grafikli Qualcomm Snapdragon 835 (ABD) veya

Geekbench'te, el cihazı rahat bir şekilde daha iyi performans gösterdiGalaxy S7,Not 7ve samsung-galaxy-s7-review-edge-reviewyanı sıraOnePlus 3hem tek çekirdekli hem de çok çekirdekli performans için.

Galaxy S8 incelemesi

Depolama alanı 64GB'tır, ancak S7'nin aksine 32GB'lık bir sürümü yoktur. S7'nin microSD yuvası kalır, böylece depolamayı önemli ölçüde genişletebilirsiniz. Tıpkı geçen yılki modellerde olduğu gibi 4GB RAM de gemide.

Bir noktada 128 GB'lık bir sürüm olabileceğini duyduk, ancak bu Samsung tarafından bize onaylanmadı.

Galaxy S8 Bixby

Telefonun solundaki fazladan bir düğme (ayrıca sola kaydırabilirsiniz), Samsung'un geçen yıl Viv başlangıçtan elde edilen teknolojiyi kullanan Bixby kişisel asistanını etkinleştiriyor. İlginçtir. Viv aslında Siri'nin yapımcılarından geliyordu (Apple bunu yaratmak yerine satın aldı).

Bu sadece sonbahardı, bu yüzden Galaxy S8'i bir ay önce Mobil Dünya Kongresi'nde oldukça mükemmel 5,7 inçlik modelin yanında görmememizin nedenlerinden biri olabilir.LG G6.

Galaxy S8 incelemesi

Peki neden düğme? Samsung, sipariş için asistanı aramanız gereken Bixby'nin diğer kişisel asistanlardan hoşlanmadığına meraklıydı - & lsquo; OK Google & rsquo; gibi önemli bir ifadeden kaçınmak istiyordu. veya & lsquo; Hey, Siri & rsquo;

Sorun şu ki, bu tuş ifadeleri telefonun ahizesiz kullanımı için yararlıdır ve insanlar cihazlarına uzaktan talimat vermeye alıştıkça, kesinlikle bir anahtar kelime gerekli mi?

Samsung'un neden bir asistana sahip olmak istediği anlaşılabilir, ancak işin içinde dolaşmayalım - kuşkusuz çoğu insan Google Asistan'ı kullanmayı tercih eder.

Bu aslında zor olmayacak - Google Asistan S8 ve S8 + 'da var - sadece Ana Sayfa düğmesini basılı tutun.

Evet, asistanların savaşı aynı cihazda gerçekleşecek. Samsung, hangisini kullanacağınıza karar vermek için Google Asistan'ı dahil ettiğini söylüyor.

YouTube, size Bixby düğmesini Google Asistan veya başka bir uygulama veya komutla nasıl yeniden eşleştireceğinizi gösteren sayısız nasıl yapılır videosuyla zaten yaşıyor.

Galaxy S8 incelemesi

Google Asistan'a çok benzeyen S8'de ana ekranın solundaki bir Bixby ekranına erişebilirsiniz. Hatta & lsquo; kartları & rsquo; özelleştirebilirsiniz. Google Asistan'da olduğu gibi, zaman veya konuma dayalı hatırlatıcılar da ayarlayabilirsiniz.

Bixby Vision daha çok Google Googles'a benziyor ve fotoğraflarını çektiğiniz şeyler için alışveriş araması yapmanıza veya öğenin resimlerini çevrimiçi olarak bulmanıza olanak tanıyor. Bu çalışıyor… bir nevi. Maçlar GERÇEKTEN vuruldu ve kaçırıldı, ancak bazı başarılar elde ettik ve barkodları gayet iyi tarıyor.

Galaxy S8 incelemesi

Galaxy S8 ses ve kulaklık

El cihazı Bluetooth 5'tir, bu nedenle bağımsız ses kontrolü ile aynı anda iki hoparlöre veya iki kulaklık setine akış yapabilir. Bu, bir Naim hoparlörüne ve bir çift Plantronics kulaklığa zekice akıyordu ve senkronizasyonun farklı olabileceği konusunda uyarılırken, bu bizim için bir sorun değildi.

Galaxy S8 incelemesi

Kulaklıklardan bahsetmişken, şarj sırasında (hızlı şarj dahil) kulaklık jakı kalır ve kablolu veri aktarımı USB-C ile yapılır.

Galaxy S8 incelemesi

Galaxy S8 kamera

Birincil kamera, geçen yılki S7 ile aynı temel özelliklere sahip bir 12MP f / 1.7 çift piksel snapshot'tır. S7 ve S7 edge kameraları 2016'nın en sevdiğimiz akıllı telefon kameraları arasında yer aldığı için bu mutlaka kötü bir şey değil.

Aşağıdaki örnek görsellerimizden de görebileceğiniz gibi, kameradan çok güçlü renklere sahip harika görüntüler elde ettik. Bu görüntüler, Pingtwitter.com'da kullanılmak üzere kırpılmış olsalar da, hiçbir şekilde renk düzeltmesi yapılmamıştır.

Kamera başlatma süresi ve görüntü kalitesi S8 ile mükemmel olmaya devam ediyor, ancak yine de bazı ayarlara erişmek için kullanmanın en kolay yolu olduğunu düşünmüyoruz. İkincil kamera, Akıllı Otomatik Odaklama ile 5'ten 8 MP'ye yükseltildi.

Galaxy S8 kamera örnek resimleri

Resim 1/9

Resim 2/9

Resim 3/9

Resim 4/9

Resim 5/9

Resim 6/9

Resim 7/9

Resim 8/9

Resim 9/9

Galaxy S8 kutusunda neler var?

Kutuda bazı güzel ekstralar var. İlk olarak, Samsung'un geçen yıl ses şirketini satın almasından bu yana AKG / Harman tarafından ayarlanmış kulaklıklara sahip oluyorsunuz.

Ekstra kulak ipuçları da alırsınız. Kulaklıklar şaşırtıcı derecede rahattır ve karışıklıklara bir noktaya kadar direnir. Ancak ses oldukça düz ve bastan yoksundur. Hiç vakit kaybetmeden daha güçlü bir kulaklığa ulaşacaksınız.

Ayrıca giderek daha standart hale gelen USB-C kablosu ve şarj cihazının yanı sıra iki adaptör de var - biri veri aktarımı için başka bir cihazdan standart bir USB kablosu almak için (aşağıya bakın) ve daha sonra bir microUSB adaptörü, böylece eski şarj cihazınızı USB-C.

Galaxy S8 incelemesi

Evet, bu S8 +, siz yazmadan önce ...

Galaxy S8 pil ömrü

Pil, S8 + 'daki 3.500mAh pilden çok daha küçük 3.000mAh. Geçen yılki Galaxy S7 ile aynı boyutta.

Hızlı şarj sayesinde, yaklaşık 40 dakikada yaklaşık yüzde 50'ye ulaşabilir ve her şeyi yaklaşık bir buçuk saatte şarj edebilirsiniz. Tahmin edilebileceği gibi, resmi kabloları ve şarj cihazını kullanmanız gerekecek.

Galaxy S8'den hemen hemen bütün gün alabilirsiniz, ancak tüm zilleri ve ıslıkları kapatarak üzerinde çalışmanız gerekecek. Beklediğiniz gibi çözünürlüğü ve parlaklığı azaltmanız gerekecek (ve ardından Her Zaman Açık ekranı kapatılacak, bu size fazladan birkaç yüzde verecektir).

Aksi takdirde, uyandığınızda tamamen şarj olmuşsanız akşama kadar şarj etmeyi bekleyin. Bu doğru kullanımla, tabii ki internette değilseniz, müzik dinliyorsanız ve gün boyunca mesajlar gönderiyorsanız, yatma vaktine kadar sürer.

Galaxy S8 fiyat karşılaştırması

Sıradan bir Pingtwitter.com okuyucusuysanız, fiyatın bizim için gerçekten itici bir faktör olmadığını bilirsiniz. Ancak S8 serisinin bir bütçe seçeneği olmadığını söylemek doğru olur. Yıl boyunca rekabet arttıkça - ve özellikle Eylül ayında yeni iPhone'un piyasaya sürülmesine doğru - S8 çok daha çekici bir seçenek haline gelecek.

İngiltere'de Galaxy S8 689 £ ve Galaxy S8 + 779 £ 'dan perakende satış yapacak. Bu, iPhone ve iPhone 7 Plus'ın 599 £ ve 719 £ fiyat noktalarından önemli bir fiyat artışı. Standart S8 hala 7 Plus'tan daha büyük olduğu için artık elma ile elma karşılaştırılmıyor.

S8 modelleri, standart iPhone'ların iki katı olan 64 GB depolama alanıyla birlikte gelir.

Galaxy S8 + renkleri

Görünüşe göre gümüş İngiltere lansmanı için burada olmayacak olsa da, lansmanda siyah, gri ve gümüş olmak üzere üç S8 rengi seçilecek.

Mavi bir S7 modeli ortaya çıktı, bu nedenle bir noktada özel bir baskı bekleyin. Ve şimdi normal görünmesine rağmen (ancakGoogle Pikselveya Huawei P10 serisi), bu Galaxy aynı zamanda su ve toz geçirmezdir.

Pingtwitter kararı

Galaxy S8'i seviyoruz. İnanılmaz bir akıllı telefon, ancak uyarılar var - en azından o korkunç parmak izi okuyucu. Aynı zamanda cüzdan dostu bir seçim değildir, ancak öyle olması da amaçlanmamaktadır.

2017'nin en iyi akıllı telefonlarından biri olması amaçlanıyor. Ve bu skorda, tam bir kazanan.

  • Şimdi neden bizimGalaxy S8 + incelemesi