Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • PS3, PS Vita ve PSP cihazlarındaki PlayStation mağazası için oyun bitti

PS3, PS Vita ve PSP cihazlarındaki PlayStation mağazası için oyun bitti

PlayStation bugün PS3, PS Vita ve PSP Playstation mağazasının resmi kapanışını duyurdu. Bu nedenle, bir PlayStation 3, PlayStation Vita veya PlayStation Portable'da hâlâ oyunlarınızdan en iyi şekilde yararlanıyorsanız, yaz gelmeden oyun stoklarınızı tamamladığınızdan emin olun.


PlayStation 3 ve PSP mağazaları 2 Temmuz 2021'de, ardından 27 Ağustos 2021'de PlayStation Vita mağazası kapanıyor. Yine de oyun tamamen bitmedi. Kullanıcılar, daha önce satın alınan oyunlara ve içeriğe erişmeye ve oyun ve PlayStation Plus kuponlarını kullanmaya devam edebilir.

Biraz retro PlayStation oyuncuları için bunun anlamı, artık yeni oyunlar veya içerik satın alamayacaksınız. Bu, PS3, PS Vita veya PSP cihazlarındaki oyunlar için PSN cüzdan fonu kuponlarını kullanabilmeyi içerir.

Kullanıcılar için daha da endişe verici olan şey, artık PS3, PS Vita ve PSP'deki oyunlar aracılığıyla oyun içi satın alımlar yapamayacak olmanızdır. Bu, bu uzantı paketlerini düşünüyorsanız, şimdi onları almanın tam zamanı.

Bildirim, Playstation.com web sitesinin İngiltere bölümüne yerleştirildi. Mağazaların ABD versiyonlarının kapanma tarihleri ​​henüz teyit edilmedi. geri bildirdikEkim 2020PS5'in piyasaya sürülmesiyle, tarayıcı veya mobil uygulama aracılığıyla artık PS3, PS Vita veya PSP oyunları satın alamayacağınız anlamına gelir, ancak bu, konsolun içinden kalan seçeneği kapatır.


PlayStation sitesine göre, 2 Temmuz 2021 (Vita için 27 Ağustos) itibarıyla kullanıcılar artık oyunlar ve video içeriği de dahil olmak üzere dijital içerik satın alamayacak, oyun içi satın alma işlemi yapamayacak veya PSN cüzdan kuponlarını kullanamayacak. Bununla birlikte, kullanıcılar daha önce satın alınan oyunları yeniden indirip oynatabilecek, önceden satın alınan video ve medya içeriğine erişebilecek, PlayStation Plus'ta talep edilen oyunları yeniden indirip oynayabilecek ve oyun ve PlayStation Plus kuponlarını kullanabilecek.

  • PS5 stok takipçisi: PS5 önümüzdeki 24 saat içinde nereden satın alınır?