Close

Garmin Dash Cam 55 incelemesi

Garmin Dash Cam 55 fırsatları

Gösterge paneli kamera pazarı iki kategoriye ayrılabilir. İlki, muhtemelen duymadığınız ve zar zor inanacağınız, ancak sınırlı özelliklere ve mükemmel görüntü kalitesine sahip markalardan olabilecek en ucuz, en küçük kameraları sunar.


Ölçeğin diğer ucunda, hacimli gövdeleri, dokunmatik ekranları, isteğe bağlı arka kamerası (artı onunla birlikte gelen tüm kablolar), park kaydı ve sürücü güvenliği özellikleriyle her şeyi söyleyen, dans eden modellere sahipsiniz.

Daha fazlası: Garmin Dash Cam Mini incelemesi

Garmin Dash Cam 55, güvendiğiniz bir markanın yüksek kaliteli videosunu, basit ama iyi uygulanmış güvenlik özelliklerinin bir öğesini ve harika derecede kompakt bir tasarımla kendini tatlı noktaya konumlandırmayı başarır.

Şimdi Garmin 66W ile değiştirildi, yine de 55'i tavsiye eder miyiz? Öğrenmek için okumaya devam edin ...


Garmin Dash Cam 55 incelemesi: Tasarım

Muhtemelen Garmin'in en zorlayıcı özelliği olan son nokta budur. Çok fazla araç içi kameranın hantal olduğu ve dikiz aynanızın arkasına zar zor gizlendiği yerlerde, Dash Cam 55 küçüktür. GoPro aksiyon kamerasına benzer boyutlarla, yaklaşık 1,5 cm çıkıntı yapan bir lensi olan bir kibrit kutusu da olsa, bir kibrit kutusu boyutundadır.

Garmin Dash Cam 55 incelemesi


Montaj mekanizması da güzel ve küçük. İlk olarak, ön cama 3M yapıştırıcı ile yapışan yaklaşık 20p'lik bir parça büyüklüğünde bir metal disk var. Bu daha sonra, bir bilye ve soket bağlantısı ile kameraya bağlı bir montaj koluna manyetik olarak bağlanarak kameranın konumunun kolayca ayarlanmasına olanak tanır.

Ön camınız ne kadar eğimli olursa olsun, Dash Cam 55 önünüzdeki yolu mükemmel bir şekilde görebilecek şekilde konumlandırılabilir. Park ettiğinizde kamerayı yerinde bırakmayı tercih edebilirsiniz, ancak manyetik tutucudan çıkarılıp torpido gözünüze kolayca yerleştirilebilmesini veya cebinizde taşınmasını tercih ediyorsanız, o kadar küçüktür.


Bu, bir vantuzdan çok daha iyi bir montaj sistemidir, ancak 20p-boyutlu manyetik montajın bir gün camdan çıkarılması gerekeceği anlamına gelir, bu da biraz çaba gerektirebilir.

Ekstra rahatlık dahili bataryadan gelir ve kamerayı dahil edilen mikro USB kablosu ve adaptör ile çakmak soketine takma ihtiyacını ortadan kaldırır. Bununla birlikte, pil yalnızca 30 dakika olarak derecelendirilmiştir, bu nedenle daha uzun yolculuklar için kamerayı takmak isteyeceksiniz.

Garmin ayrıca, arabanızın pilinden sabit bir güç kaynağı çeken ve park halindeyken kameranın hareket algıladığında kayıt yapmasını sağlayan Park Modu Kablosunu (29,99 £) satar. Ancak, bu profesyonel kurulum gerektirir.

Garmin Dash Cam 55 incelemesi: Özellikler

Dash Cam 55'i monte ettiğinizde, çalıştırdığınızda ve kullanıma hazır hale getirdiğinizde, kullanımı oldukça basittir. Ateşlemenizi açmanız kamerayı çalıştırır ve bir güvenlik mesajını kabul ettiğinizde kayıt başlar.


Kamera ivmeölçeri ile bir çarpışma tespit ederse, çarpma öncesi, sırasında ve sonrasındaki görüntüler birlikte verilen ve değiştirilebilir microSD karta kaydedilir. Bir kaydı istediğiniz zaman manuel olarak kaydetmek için kameranın dört düğmesinden birine de basabilirsiniz.

Daha sonra sesli komutlarla etkileşimde bulunabilirsiniz; sadece & ldquo; hey Garmin & rdquo; deyin ve kamera 2 inçlik ekranda mevcut talimatları gösterir. Bu şekilde, kayıtları başlatıp durdurabilir, fotoğraf çekebilir veya Garmin'in Travelapse dediği şeyi veya sizin ve bizim zaman atlamalı video dediğimiz şeyi başlatıp durdurabilirsiniz.

Garmin Dash Cam 55 incelemesi

Dahil edilen GPS, kameranın hızınız, seyahat yönünüz ve saat ve tarihin yanı sıra kayıtlarınıza koordinat verileri eklediği anlamına gelir. Bu ayrıntıların her biri istediğiniz gibi açılıp kapatılabilir ve Dash Cam 55’in önden çarpışma ve şeritten ayrılma uyarılarını içeren sürücü güvenlik özellikleri de açılabilir.

Kameranın ayrıca öndeki araç trafikte ileri gittiğinde ve siz dikkat etmediğinizde sizi uyarması da sağlanabilir.

Yakındaki kırmızı ışık kameraları ve hız kameraları hakkında uyarılar da vardır, ancak bunlar Garmin'in Cyclops hizmetinin bir parçasıdır ve yıllık 16,99 £ tutarındadır.

Modern arabalara yerleştirilmiş benzer işlevlerle rekabet edemedikleri ve bazen rahatsız edici olabildiklerinden, genellikle bu özellikleri kapatma eğilimindeyiz. Ancak, onları isteyenler için orada olduklarını ve istemeyenler için kolayca kapatıldıklarını bilmek güzel.

Garmin Dash Cam 55 incelemesi: Video kalitesi

Kamera saniyede 30 kare ile 1440p çözünürlükte, 60 fps'de 1080p, 30 fps'de 1080p ve HDR (yüksek dinamik aralık) veya 30 fps'de 720p çözünürlükte kayıt yapar. Ayarlar menüsünden kapatılabilmesine rağmen ses de kaydedilir.

Video kalitesi, bu kadar küçük ve makul fiyatlı bir araç içi kamera için çok etkileyici ve ayrıca geceleri de iyi performans gösterdi. Alıcıların maksimum ayrıntı için çözünürlüğü 1440p'de tutmalarını tavsiye ederiz, ancak bu, birlikte gelen 8 GB'den daha büyük bir SD karta yatırım yapmak anlamına gelebilir.

Garmin Dash Cam 55 incelemesi

Video çözünürlüğü 4K Nextbase 612GW'de o kadar iyi olmayabilir, ancak yeterince iyi. Araç araç kamerası söz konusu olduğunda 4K'nın aşırı olduğunu gördük - bir kaza geçirdikten sonra 4K görüntüleri gerçekten indirmek ve düzenlemek istiyor musunuz?

Otomatik pozlama söz konusu olduğunda Garmin'in en iyi araç içi kameralarından biri olduğunu bulduk. Bazı kameralar, güneş ışığına bakarken yolu ve diğer arabaları az pozlama eğilimindedir, ancak Dash Cam 55 tam olarak poz verir.

Bu alandaki en iyisi olmasa da, gece testimizde de oldukça başarılı oldu.

Garmin Dash Cam 55 incelemesi: Yazılım

Kayıtlar, kameraya Wi-Fi üzerinden bağlanarak ve Virb adlı yardımcı uygulamayı başlatarak akıllı telefonunuzda görüntülenebilir. Uygulama oldukça sınırlıdır ve özellikle çekici değildir, yalnızca kaydedilmiş videoyu görüntülemenize izin verir; Uygulama aracılığıyla ayarları değiştiremez veya bir önizlemeyi görüntüleyemezsiniz, bu utanç verici.

Fotoğraf makinesindeki menü sistemini ilk başta biraz kafa karıştırıcı bulduk. İkonlarından kameranın dört düğmesinin ne yaptığı hemen anlaşılmıyordu ve başlangıçta menüler arasında gezinmek, biz işleri halledene kadar bir deneme yanılma durumuydu.

Burada bir dokunmatik ekran yardımcı olabilir, ancak ayarlarda bir kez tökezledikten sonra, her sürüşte ona devam etmek için kamerayı bırakabilirsiniz.

Garmin Dash Cam 55 incelemesi

Garmin Dash Cam 55 incelemesi: Karar

Mükemmel araç içi kamerayı bulmaya gelince, bu Garmin birçok kutuyu işaretler. Tasarımı, tüm araç içi kameralar arasında en kompakt olanlardan biridir ve özellikle montaj sisteminin ne kadar basit, güvenli ve göze batmayan olduğunu beğendik.

Video kalitesi gündüz ve gece çok iyidir, ancak kayıtlarınıza saat ve tarihle birlikte konum verileri eklemek, en kötüsü olması ve bir olaya ilişkin kanıt sağlamanız gerektiğinde çok değerli olabilir.

Menü sistemi harika değil, akıllı telefon uygulamasının özellikleri biraz sınırlı ve Garmin serisinin en üstünde 66GW ile değiştirildi, ancak bu bizi Garmin Dash Cam 55'i önermekten alıkoymuyor.

Bunu beğendin mi?