Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • Garmin Dash Cam 66W vs Dash Cam 56: fark nedir?

Garmin Dash Cam 66W vs Dash Cam 56: fark nedir?

Garmin'in mevcut araç içi kamera serisinin beş modeli de oldukça benzer ve belki de hiçbiri Dash Cam 66W ve Dash Cam 56'dan daha benzer değil. Aynı görünüyorlar ve çok benzer bir teknik özelliklere sahipler, ancak aramızdaki önemli bir fark var. bu makalede açıklayacağım - ve biri diğerinden %25 daha ucuz.


hangisi olduğuna karar vermenize yardımcı olmak içinen iyi araç kamerasıSatın almak için, ortak noktaları ve onları ayıran en önemli detay burada.

Günümüzün en iyi Garmin Dash Cam 66W ve Garmin Dash Cam 66W indirimleri İndirimli Fiyat Garmin Dash Cam 66W,... Garmin Dash Cam 66W Amazon $249.99 $199.99 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Garmin Dash Cam 66W vs 56: Tasarım ve donanım

Garmin Araç Kamerası 66W

(İmaj kredisi: Garmin)

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, bu Garmi araç kameraları çok benzer görünüyor - aslında fiziksel olarak aynılar. Her ikisi de 5,62 x 4,05 x 2,14 cm ölçülerindedir, ancak Dash Cam 56, Dash Cam 66W için 61,3g ile karşılaştırıldığında 59,5g ile kısmi olarak daha hafiftir.

Her ikisi de yetenekleri göz önüne alındığında oldukça kompakttır ve mat siyah gövdeleri, aracınızın dikiz aynasının arkasına düzgünce saklandıkları anlamına gelir. Arka tarafta, her ikisi de 320 x 240 çözünürlüğe sahip 2.0 inç TFT LCD ekrana sahip. Her ikisinin de yanda basit kullanıcı arayüzünde gezinmek için dört düğme seti var.


Garmin'in Dash Cam montaj sistemi, bugün piyasadaki en basit sistemlerden biridir. Bu, kamerayı hareket ettirmeyi kolaylaştıran, aynı zamanda videoyu düzgün ve sabit tutmak için sıkıca kavrayan, bilyeli ve soketli bir mafsalla ön kameraya bağlanan kısa bir koldur.

Kısa kol daha sonra bir tarafında manyetik, diğer tarafında yapışkan bulunan madeni para büyüklüğünde küçük bir metal diske bağlanır. Bu nedenle, yapıştırıcı ile ön camınıza yapışır, ardından bir mıknatısla ön cam montajına oturur, bu da kamerayı yerine sabitlemeyi ve başka bir araca aktarmak isterseniz kamerayı çıkarmayı çok kolaylaştırır.


Her iki kamera da entegre bir lityum iyon pile sahiptir, ancak bu, kamerayı yalnızca 30 dakika çalıştırabilir. Bu, kısa yolculuklar için iyidir, ancak ideal olarak, kamerayı birlikte verilen USB kablosunu kullanarak takmak isteyeceksiniz. Aracın USB portu veya 12V soketi ile çalıştırılabilir ve daha kalıcı bir kurulum için araca kablo bağlantısı yapmak da mümkündür.

Garmin Dash Cam 66W vs 56: Kamera ve özellikler

Garmin 66W


(İmaj kredisi: Garmin)

Her iki kamera da saniyede 60 kare hızında 1080p Full HD'nin üzerinde 1440p çözünürlükte video kaydeder ve HDR özelliğine sahiptir. İkisi arasındaki temel fark, Dash Cam 56 için 140 derece ve Dash Cam 66W için 180 derece olan görüş alanlarıdır.

Bu, ikincisi tarafından çekilen videonun daha geniş bir görüş alanına sahip olduğu ve çekimlerinizin arabanızın solunda ve sağında daha fazlasını göstermesine yardımcı olduğu anlamına gelir. Daha geniş bir görüş, kameranın aracınızın yan taraflarında meydana gelen olayları kaydetme olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir. Geniş bir arabaya veya kamyona monte edildiğinde, Dash Cam 66W'nin daha geniş görünümü tüm farkı yaratabilir, ancak daha küçük arabalar için ekstra görünüm o kadar kullanışlı olmayabilir.

İki kameranın ortak noktalarına geri dönelim. Her ikisi de aynı arabaya dört adede kadar kameranın takılabileceği Garmin'in Otomatik Senkronizasyon sistemi ile çalışır ve videolarını birbirleriyle senkronize olarak kaydeder.

Her ikisi de, kameranın microSD kartına (dahil değildir) kaydedilen görüntüleri görüntülemek için kullanılabilen Garmin Drive akıllı telefon uygulamasıyla çalışır ve kayıtlarınıza konum verileri eklemek için GPS'e sahiptir. Kamera her açıldığında video kaydedilir ve bir çarpışma algılandığında çekim bölümleri kalıcı olarak kaydedilir. Hafıza kartı dolduğunda, ilk olarak en eski görüntü üzerine yazılır (kayıtlı kalan çarpışmalar dışında).


Basit bir araç içi kamera işlevi görmenin ötesinde, bu Garmin modellerinin her ikisi de önden çarpışma ve şeritten ayrılma uyarıları dahil olmak üzere bir dizi sürücü yardım sistemine ve önünüzdeki trafik hareket etmeye başladığında sizi bilgilendiren bir uyarıya sahiptir. Ayrıca kırmızı ışık ve hız kameraları için isteğe bağlı uyarılar vardır ve her ikisinde de videonun sesli komutla kaydedilebildiği sesli kontrol sistemi bulunur.

Garmin Dash Cam 66W vs 56: Fiyat

İşte iki kamera arasındaki diğer önemli fark. Mart 2021 itibariyle Dash Cam 56'nın perakende fiyatı 150 £, Dash Cam 66W ise 200 £'dir. Tek fark, daha pahalı modelin daha geniş görüş alanı olduğu düşünüldüğünde, bu 50 sterlinlik fark oldukça önemlidir.

Bir çarpışma durumunda kameranın önemli görüntüleri kaydetme yeteneğine bir fiyat biçmek zor olsa da, daha küçük araçların sürücüleri Dash Cam 56'nın maliyet tasarrufunu ve daha dar görüş alanını göz önünde bulundurmalıdır.

Günümüzün en iyi Garmin Dash Cam 66W ve Garmin Dash Cam 66W indirimleri İndirimli Fiyat Garmin Dash Cam 66W,... Garmin Dash Cam 66W Amazon $249.99 $199.99 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?