Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • Garmin Dash Cam 66W vs Garmin Dash Cam Mini: Hangi araç kamerası sizin için doğru?

Garmin Dash Cam 66W vs Garmin Dash Cam Mini: Hangi araç kamerası sizin için doğru?

Garmin'in Dash Cam serisi aşağıdakilerden bazılarını içerir:en iyi araç kamerasıbugün satın alabilirsiniz. 100 sterlinin altındaki Mini'den Dash Cam 66W'ye iki katı fiyata kadar hepsi özellikler ve akıllı tasarımla dolu.


Bu yazıda, yukarıda bahsedilen iki modeli, Mini ve 66W'yi karşılaştıracağız. Bunlar sırasıyla 100 £ ve 200 £ olarak fiyatlandırılır ve her biri, özellikle yolda bir çarpışmaya yakalanırsanız yararlı kanıtların kaydedilmesi söz konusu olduğunda, aracınıza büyük bir katkı sağlayabilir.

Günümüzün en iyi Garmin Dash Cam 66W ve Garmin Dash Cam Mini indirimleri İndirimli Fiyat Garmin Dash Cam 66W... Garmin Dash Cam 66W Amazon £199,99 £139,97 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Garmin Dash Cam Mini... Garmin Dash Cam Mini Amazon £99,99 £69,97 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Garmin Dash Cam 66w vs Mini: Tasarım ve Donanım

Garmin Araç Kamerası 66W

(Resim kredisi: Garmin)

Garmin 66W, ön tarafında bir kamera lensi ve arka tarafında düğmeleri olan renkli bir ekranı olan küçük bir kutu olmasıyla diğer birçok araç kamerasına benziyor. 66W, yalnızca 5,6 x 4,0 x 2,1 cm boyutlarında ve 61,3 g ağırlığında, dikkate değer ölçüde kompakttır. Kompakt boyutuna rağmen 66W, 320 x 240 çözünürlüğe sahip 2.0 inç TFT LCD ekrana sahiptir. Ancak bu bir dokunmatik ekran değil ve onu çevreleyen düğmelerle kontrol ediliyor.

Kameranın kendi pili var ancak bu tam şarjla yalnızca 30 dakika sürüyor, bu nedenle yalnızca kısa yolculuklar için gerçekten kullanışlı. İdeal olarak, birlikte verilen USB kablosunu kullanarak kamerayı takmak isteyeceksiniz. Bu, aracınızın USB bağlantı noktasına veya 12V çakmak soketine ya da Garmin'in kameraya sabit bir güç kaynağı sağlayan ve park modunu etkinleştiren (daha sonra hangisi hakkında daha fazla bilgi için) kablolu bağlantı kitiyle takılabilir.


Garmin'in Araç İçi Kameralarının tümü aynı ön cam montaj sistemini kullanır. Bu, bir bilyeli mafsal kullanarak kameraya, ardından bir mıknatıs kullanarak ön cama bağlanan kısa bir plastik kola sahiptir. Bu, ön camınıza sabitlemek için arkasında yapışkan 3M bant bulunan küçük bir metal diske takılır. O zaman bu sadece kamerayı ve montajını mıknatısa takma durumudur ve siz gidersiniz.

Şimdi Dash Cam Mini için ve bunun 66W'dan daha küçük olduğunu tahmin etmek için hiçbir ödül yok. Sadece 3,1 x 5,3 x 2,9 cm ölçülerinde ve yalnızca 28,7 g ağırlığında gerçekten küçük bir araç kamerasıdır. Kamera çok kompakt çünkü bir ekranı yok ve bunun yerine daha çok bir kur ve unut durumu. Ayrıca pil yoktur ve kamera, anında güç sağlamak için bir süper kapasitör olmasına rağmen fişe takılmadan kullanılamaz.


Garmin Dash Cam Mini, 66W ile aynı montaj sistemini kullanır ve aynı USB kablosunu veya isteğe bağlı sabit kablolama kitini kullanarak güce bağlanır. Yan tarafta kameraya videonun bölümlerini kaydetmesini söyleyen tek bir düğme vardır ve diğer Garmin Dash Cam modelleriyle aynı otomatik kayıt özelliklerine sahiptir.

Garmin Dash Cam 66w vs Mini: Kamera ve Özellikler

Garmin Dash Cam Mini


(Resim kredisi: Garmin)

Dash Cam 66W'nin kamerası, 1440p'lik HD'den fazla çözünürlüğe ve 180 derecelik geniş bir görüş alanına sahiptir, yani arabanızın önünü bir taraftan diğerine görebilir. Kamera, saniyede 60 kare hızında çekim yapar ve çeşitli aydınlatma koşullarında daha iyi video kalitesi için Garmin'in Clarity HDR sistemini içerir.

Özelliklere gelince, 66W, videoyu otomatik olarak bir microSD karta kaydeden (ayrı satılır) GPS ve olay algılama da dahil olmak üzere bir araç kamerasından beklediğiniz her şeye sahiptir. Kamera sürekli olarak video kaydeder, hafıza kartı dolduğunda en eski çekimin üzerine yazar, ancak bir olay algılandığında (veya kaydet düğmesine bastığınızda) kaydedilen çekim kalıcı olarak saklanır.

Ses kontrolü de vardır, böylece 'Tamam Garmin' diyebilir ve ardından kameradan bir kaydı kaydetmesini isteyebilir veya ses kaydını açıp kapatabilirsiniz.

Kamerada, öndeki aracın ileri hareket ettiğini bildirmek için bip sesi çıkararak önden çarpışma uyarıları, şeritten ayrılma uyarıları, hız ve kırmızı ışık kamerası uyarıları ve yola çıkma uyarıları dahil olmak üzere bir dizi sürücü yardım özelliği bulunur. Bazı araç sahipleri bu özellikleri faydalı bulabilir, ancak biz gözümüzü yoldan ayırmayı ve ön camın üst kısmına yerleştirilmiş ve potansiyel olarak doğrudan görüş alanında olmayan küçük bir ekranla dikkatimizin dağılmamasını tercih ediyoruz.


Son olarak 66W için, Garmin'in bir araca dört adede kadar Dash Cam modelinin takılabileceği ve birbiriyle senkronize olarak video kaydedebileceği senkronizasyon özelliğine sahiptir. Bir araba için muhtemelen aşırıya kaçabilir, ancak kamyonlar, kamyonetler ve karavanlar gibi daha büyük araçlar için kullanışlı bir özellik.

Şimdi Garmin Dash Cam Mini'ye ve doğal olarak daha düşük fiyat ve ekran olmaması nedeniyle daha az özellik var. Kamera 1080p çözünürlüğe, yani 1920 x 1080 piksele sahip, saniyede 30 kare çekim yapıyor ve 140 derecelik bir görüş alanı sunuyor. Bu istatistiklerin tümü 66W'dan daha düşüktür, ancak yine de saygın bir görüş alanı ve kare hızında Full HD video anlamına gelir.

Belirli bir büyük araç kullanıyorsanız, 140 derecelik açı biraz kısıtlayıcı olabilir, ancak 100 sterlinin hemen altında, Dash Cam Mini'nin hala iyi para değerini temsil ettiğini düşünüyoruz.

Özelliklere gelince, video sürekli olarak kaydedilir, ardından bir çarpışma algılandığında veya kaydet düğmesine bastığınızda kalıcı olarak kaydedilir. 66W ile birlikte Dash Cam Mini'de ayrıca, sabit kablolama kiti ile birlikte çalışan ve kameranın park halindeyken aracınızı gözetlediği ve hareket hissedildiğinde kayıt yaptığı anlamına gelen Park Gözetleme modu bulunur.

Her iki kamera da Wi-Fi ve Bluetooth kullanarak kameradan akıllı telefonunuza çekim aktarabileceğiniz iOS ve Android için Garmin Drive uygulamasıyla çalışır.

Garmin Dash Cam Mini yaşam tarzı

(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Dash Cam 66w vs Mini: Fiyat

Daha önce de belirttiğimiz gibi bu iki kamera arasında ciddi bir fiyat farkı bulunuyor. Yazma sırasında, Dash Cam Mini 99,99 £ ve Dash Cam 66W 199,99 £. İkincisi, daha yüksek kaliteli video çeker ve sürücü yardımı ve 30 dakikalık pil ömrü dahil olmak üzere daha fazla özelliğe sahiptir. Ancak, bu özelliklerin tamamen gerekli olmadığını ve Full HD video ve 140 fps'den memnun olduğunuz sürece, 99,99 £'da (ve çok kompakt bir tasarımla) Mini'yi görmezden gelmek zor.

Ancak bu ekstra özellikleri ve görüntü kalitesini istiyorsanız, kompakt tasarımı, basit montaj sistemi ve park modu ile kablolu bağlantı seçeneği göz önüne alındığında, Dash Cam 66W yine de paranızın karşılığını verir.

Günümüzün en iyi Garmin Dash Cam 66W ve Garmin Dash Cam Mini indirimleri İndirimli Fiyat Garmin Dash Cam 66W... Garmin Dash Cam 66W Amazon £199,99 £139,97 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Garmin Dash Cam Mini... Garmin Dash Cam Mini Amazon £99,99 £69,97 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?

  • En iyi araç kamerası: en iyi araç içi kameralar denenmiş ve test edilmiştir
  • En ucuz araç kamerası fırsatları