Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • Garmin Dash Cam Mini incelemesi

Garmin Dash Cam Mini incelemesi

Garmin Dash Cam Mini fırsatları

Son birkaç yılda, araç kamerası üreticilerinin bir zamanlar basit bir cihaz olan şeye en fazla sürücü yardımı özelliklerini kimin yerleştirebileceğini görmek için bir silahlanma yarışına girdiklerini gördü.


Şimdi yine de, Garmin mutlak ihtiyaçlar dışında her şeyi ortadan kaldırdı, fiyatı 100 £ 'un biraz altına düşürdü ve paranın satın alabileceği en kompakt araç içi kamerası sunuyor.

Dash Cam Mini muhtemelen arabanızın anahtarlığından daha küçüktür, yani dikiz aynasının veya çoğu arabanın arkasına düzgün bir şekilde sığar, burada sessiz ama güvenilir bir şekilde Full HD video çekimi ve bunu bir microSD karta kaydetme işini halleder.

Ayrıca video aktarımı için Wi-Fi üzerinden Garmin Drive akıllı telefon uygulamasına bağlanır ve kutuda arabanızın 12V soketinden güç almak için çift USB bağlantı noktası adaptörü bulunur.

Garmin Dash Cam Mini incelemesi: Tasarım

Mümkün olan en küçük araç içi kamerayı arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Dash Cam Mini gerçekten çok küçük ve çoğu aracın dikiz aynasının arkasına rahatça görünmemelidir.


Mini’nin tasarımı hakkında ‘gerçekten çok küçük’ dışında söylenecek çok şey yok; ön tarafın tamamen kamera lensi ve birlikte verilen ön cam yuvasına takmak için bir soket tarafından alınmasıyla temel özellikleri kapsar.

Garmin Dash Cam Mini incelemesi


Bu, diğer Garmin araç içi kameraları tarafından kullanılanla aynı bağlantıdır, bu nedenle, arabanızın ön camına (veya Çizgi Kam 55 ile birlikte verilen manyetik metal diske) zaten bir montaj takılmışsa, Mini doğrudan yerine oturacaktır.

Ön camda yeniyseniz, Garmin Mini'yi ön cama takmak, yapışkan pedden bir miktar koruyucu filmi çıkarmak ve ardından yapışana kadar bir an ön cama doğru itmek kadar basittir. O andan itibaren, kamerayı görüş alanından gizlemek için montaj kolundan (yaklaşık yarım inç uzunluğunda ve ön cama takılı kalan) hızlıca açabilirsiniz.


Bununla birlikte, hem içeriden hem dışarıdan ne kadar sağduyulu göründüğü için Garmin Dash Cam Mini'yi arabamızda kalıcı olarak bırakırken rahat hissederiz.

Montaj koluna bilye ve soket bağlantısı sağlam bir tutuş sağlar ve kamerayı hangi açıda konumlandırırsanız konumlandırın yerinde tutar. Bu, sabit video kaydı ve aşırı hız tümsekleri sırasında veya bir çukur tarafından yakalanırken sıfır hareket sağlar.

Garmin, Dash Cam Mini'ye, kullanımlar arasında torpido gözüne atılmaktan sıyrılacağını hissettiren düz, mat siyah bir kaplama verdi.

Dash Cam Mini'de dokunmatik ekran veya herhangi bir tür ekran yoktur. Bunun yerine, yan taraftaki bir düğme mikrofonun sesini kapatır ve açar ve arkadaki daha büyük bir düğme basıldığında videonun bir bölümünü kaydeder. Bir tarafta bir microSD kart yuvası (kutuda kart bulunmamasına rağmen) ve diğer tarafta güç için bir microUSB bağlantı noktası var.


Kutuda biri uzun diğeri kısa olmak üzere iki USB kablosu bulunur ve her kullanımda size kamerayı takma veya daha kalıcı bir kurulum için daha uzun kabloyu arabanızın gösterge panelinin etrafına yönlendirme seçeneği sunar. Birlikte verilen bir adaptör, arabanızın 12V çakmak soketine sığar ve biri kameraya güç sağlamak için diğeri akıllı telefonunuz gibi başka bir şeye güç sağlamak için yedek olmak üzere iki USB bağlantı noktası sağlar.

Garmin Dash Cam Mini incelemesi

Garmin Dash Cam Mini incelemesi: Özellikler

Gösterge, ses kontrolü ve sürücü yardımı eksikliği ile Dash Cam Mini'nin özellikleri hakkında söylenecek pek bir şey yok. Bununla birlikte, kamerayı Garmin Drive akıllı telefon uygulamasına (iOS ve Android için) bağlamak için bir Wi-Fi bağlantısı vardır, bunlardan daha fazlası aşağıdaki yazılım bölümünde.

Mini'nin içinde pil yoktur, bu nedenle yalnızca prize takıldığında çalışacaktır. Diğer, daha büyük Garmin araç içi kamera modellerinin kendi pilleri vardır, ancak genellikle yalnızca 30 dakika dayanır, bu nedenle fişe takmak genellikle normaldir. daha pahalı seçenekler.

Tabii ki, buradaki ana özellikler Mini’nin küçültülmüş boyutu, düşük fiyatı ve basitliğidir. Birçok sürücünün her durumda kapatabileceği çok çeşitli özellikler sunmaya çalışmaz ve bunun yerine sıfır dikkat dağıtıcı unsurlarla temellere odaklanır.

Garmin Dash Cam Mini incelemesi: Video kalitesi

Dash Cam Mini, Garmin'in 2019 araç içi kamera serisinin çoğundan daha düşük bir çözünürlükte çekim yapar, ancak bu yine de Full HD olarak da bilinen 1080p'dir. Bu, görüntülerin mükemmel şekilde keskin ve net olduğu anlamına gelir ve HDR'den yoksun olsa da, bu kadar küçük bir kamera için görüntü kalitesi mükemmel şekilde kabul edilebilir.

HDR'nin eklenmesi, videonun gölgelerinden ve aşırı maruz kalan bölümlerinden daha fazla ayrıntı çıkarmaya yardımcı olacaktır, ancak testlerimizde, ayrıntıların keskin ve plakaların okunaklı olduğu sonuçların tamamen yeterli olduğunu gördük. Boyut ve fiyat göz önüne alındığında şikayet edemeyiz.

Garmin Dash Cam Mini incelemesi

Garmin, Dash Cam Mini'ye 140 derecelik bir lens taktı. Bu, bazı daha pahalı Garmin ürünlerinin 180 derecelik seçeneğinden biraz daha dar, ancak resmin arabamızın bir tarafından diğerine tam olarak yayıldığını gördük, öndeki yolun tam bir görünümünü ve biraz da her iki tarafa da. çok.

Kamera konumlandırması burada çok önemlidir ve Mini'nin boyutu sayesinde, dikiz aynasına müdahale etmeden ekranınızın tam ortasına sığması kolaydır.

Garmin Dash Cam Mini incelemesi: Yazılım

İOS ve Android için ücretsiz Garmin Drive uygulaması, kameradan telefonunuza doğrudan Wi-Fi bağlantısı üzerinden canlı bir video beslemesi göndererek kamerayı doğru şekilde konumlandırmanıza yardımcı olmak için kullanılır.

Uygulamayı video çözünürlüğünü 720'ye düşürmek gibi birkaç ayarı yapmak için de kullanabilirsiniz; bu, kaliteyi düşürür, ancak aynı zamanda mikro SD kartınızda daha az yer kaplar.

Bir kez kurulduktan sonra, artık akıllı telefon uygulamasını kullanmanız gerekmiyor - ve bu iyi bir şey, çünkü çoğu zaman iPhone'umuza Wi-Fi üzerinden birden çok kez denemeden bağlanmakta zorlandık.

Çalışırken bu bağlantı, kamera tarafından çekilen görüntüleri görüntülemek için yararlı bir yol olarak hizmet eder (ve isterseniz bir fotoğraf çekebilirsiniz), ancak aksi takdirde microSD kartı çıkarabilir ve buradan doğrudan bilgisayarınıza veya başka bir cihaza aktarabilirsiniz. .

Garmin Dash Cam Mini incelemesi

Drive uygulamasının bir başka özelliği de aynı anda birkaç Garmin araç içi kamera kurma yeteneğidir. Bu şekilde, hem ön hem de arka ekranınıza bir Mini yapıştırabilir, ardından her ikisini de aynı anda kaydedebilirsiniz - veya kamyonlar veya karavanlar gibi dört veya daha büyük aracı tamir ederek 360 derecelik bir kayıt yapabilirsiniz. kafa kafaya olmayan bir kazaya yakalanmış

Garmin Dash Cam Mini incelemesi: Karar

Garmin Dash Cam Mini tam olarak beklediğiniz şeyi yapar ve daha fazlasını yapmaz. Küçük ve kullanımı çok basittir, dikiz aynanızın arkasına düzgün bir şekilde sığar ve arka planda sessizce video kaydetme işine başlar. Bu gerçekten bir 'ayarla ve unut' durumudur, kamera sürekli olarak microSD kart dolana kadar video kaydeder ve bu noktada en eski çekimin üzerine yazılır. Açıldığında ve kapandığında bir bip sesi bile olmuyor ki bu bizim hoşumuza gidiyor - sadece küçük bir durum ışığı.

Bir çarpışma algılandığında (veya kaydet düğmesine bastığınızda), bu görüntü ayrı olarak kaydedilir ve üzerine yazılmaz, bu da size başka birinin hatalı olduğunu kanıtlamanız gerektiğinde potansiyel olarak önemli kanıtlar sağlar.

Burada ekstra özellik yok - sürücü yardımı yok, park modu yok, ses kontrolü yok ve hız kamerası uyarısı yok - ancak sıfır dikkat dağıtıcı ve minimum telaş isteyen sürücü için Dash Cam Mini mükemmel.

GPS'den yoksun olduğu düşünüldüğünde, belki biraz pahalı tarafta. Ayrıca, 2018'den itibaren Garmin Dash Cam 55 şu anda 130 £ civarında ve dokunmatik ekran, ses kontrolü ve hız uyarıları gibi ekstra özelliklerle geliyor.

Ancak bunlarla birlikte karmaşıklık ve potansiyel dikkat dağınıklığı gelir; Dash Cam Mini arka planda her şeyi sessizce ve orada olduğunu bile hızlıca unutacağınız bir şekilde yapar. Sadece bunun için Mini'nin hata yapmasının zor olduğunu düşünüyoruz.