Close
  • Ana
  • /
  • Bisikletçilik
  • /
  • Garmin Edge 1030 Plus incelemesi: etrafındaki en iyi bisiklet bilgisayarı

Garmin Edge 1030 Plus incelemesi: etrafındaki en iyi bisiklet bilgisayarı

Özetle Garmin Edge 1030 Plus incelemesi: Bu, en yetenekli veen iyi bisiklet bilgisayarlarıher tür bisikletçiyi aylarca eğlendirmek için yeterli istatistik ve ölçüm takibi ile bugün satışta.


Edge 1030 Plus ile Garmin, önceki amiral gemisi modelini bir doppelgänger gibi görünenle değiştirdi, ancak güncellemeler büyük ölçüde yüzeyin altında ve artırılmış dahili depolama, daha duyarlı bir dokunmatik ekran, bir dizi yeni özellik ve büyük ölçüde artırılmış pil ömrü içeriyor. Özünde, 1030 ile ilgili harika olan her şeyi aldı ve geliştirdi.

58 x 114 x 19 mm boyutlarında, benzerlerinden rakip bisiklet bilgisayarlarından önemli ölçüde daha büyüktür.Wahoove Lezyne ve geleneksel 'önden' bisiklet montajına monte edildiğinde adil bir şekilde dışarı çıkıyor. Bir akıllı telefon takmak çok da uzak değil ve özellikle telefonuma sarılınca hantal geldi.dağ bisikletiBarlar. Ama sonra oynamak için muhteşem bir 2,6 inç tam renkli dokunmatik ekrana sahip oluyorsunuz.

Temelleri çok iyi yapıyor ve Garmin'in bağlı pedallar, güç ölçerler, kalp atış hızı sensörleri ve daha da önemlisi Garmin Connect akıllı telefon uygulamasından oluşan ekosistemini zaten kullanan herkes, ayarlar konusunda bilgili olacak.

Kullanıcılar, sola veya sağa kaydırarak erişilen neredeyse sonsuz miktarda veri ekranını seçebilir ve Edge 1030 Plus'ı antrenman, yarış, iç mekan bisikleti ve arazi aktiviteleri için ayarlayabilir. Buradan, atlama mesafesi, bekleme süresi ve MTB meraklıları için bir akış derecesi dahil olmak üzere güneşin altındaki hemen hemen her bisiklet ölçümü için bir veri ekranı ekleyebileceksiniz.


Tabii ki, profesyonel varmüfrezeYaklaşan zorlu yokuşları uyaran ve performansı takip eden harika bir ClimbPro özelliğinin yanı sıra neredeyse sınırsız fitness ve performans verisi de dahil olmak üzere yol bisikleti ölçümleri hakkında stil raporlaması.

Kahretsin, Shimano Steps eBike motorları ve dişlileriyle bile güzel oynuyor, böylece bunu senkronize edebilir ve kalan pil ömrünü kontrol edebilirsiniz.

Garmin Edge 1030 Plus İnceleme


(İmaj kredisi: Garmin)

Garmin Edge 1030 Plus: tasarım ve yapım kalitesi

Bisiklet bilgisayarları nadiren sanat eseri gibi hissettirir ve fazla ağırlığı (ve üreticinin maliyetini) düşük tutmak için plastikten yapılma eğilimindedir. Aynısı burada da geçerlidir, çünkü 124g Edge 1030 hem hafif hem de oldukça esnektir.

Beni yanlış anlamayın, ünite hava koşullarına karşı tamamen kapalıyken birkaç darbeye dayanacak kadar sağlam hissettiriyor, ancak birkaç metal efektli düğmenin eklenmesi kimseyi kandırmıyor. Esasen birkaç süslü özelliğe sahip daha büyük bir Edge 830.

Sonuç olarak, Garmin'in artık her yerde bulunan üç düğmeli düzenini bir araya getiriyor, yan tarafta şeyi açıp kapatmak için bir modül ve altta yeni bir turu manuel olarak etkinleştirmek veya sürüşü duraklatmak için iki düğme bulunuyor. Etkileşimin çoğu, söz konusu ekranın gelişmiş yanıt verme özelliği sayesinde artık çok daha güzel bir deneyim olan dokunmatik ekran üzerinden gerçekleştirilir.

Garmin Connect uygulamasıyla ilk kurulum oldukça basittir, ancak bu yöntemi kullanarak veri ekranlarıyla uğraşma seçeneği yoktur. Bunun yerine, biraz zahmetli olan bilgisayarda yapmanız gerekir.


Bununla birlikte, geçmişte herhangi bir Garmin cihazına sahipseniz, Edge 1030 Plus önceki bilgileri kullanır ve yeni cihazınızı bu ayarlar göz önünde bulundurarak kurarak dışarı çıkmak ve sürüş için gereken süreyi azaltır.

Garmin Edge 1030 Plus İnceleme

(İmaj kredisi: Garmin)

Garmin Edge 1030 Plus: özellikler, yazılım ve pil ömrü

Tanrım, özellikler listesine nereden başlayacağız? Garmin Edge 1030 Plus'ın burada yaptığı her şeyi kesinlikle listelemek hem yorucu hem de biraz sıkıcı. Kısacası, ortalama hız ve kat edilen mesafeye, ayrıntılı beslenme ve hidrasyon uyarılarına (isterseniz) bir sürüşten isteyebileceğiniz her şeyi kaydeder.

Belki daha da önemlisi Garmin, çakıl ve dağ bisikleti birliğini gülümsetecek bir dizi özellik ekledi. Zıplama mesafesi ve bekleme süresi gibi ısmarlama ölçümler, GPS verilerini alan ve bir sürüşün zorluğunu analiz eden yeni bir Kum ve Akış okuması ile birleştiğinde ve ayrıca patikaları sorunsuz bir şekilde inebilme yeteneğinizi bu güçlü MTB'yi (veyaelektrikli MTB) Arkadaş.

Üniteyi, en yeni Rally güç ölçer pedalları, kalp atış hızı monitörü ve akıllı bisiklet lambaları gibi Garmin'in diğer ürünleriyle eşleştirin ve sol/sağ pedal güç ayrımından sürüşünüzün daha ayrıntılı bir okumasını elde edin. bir araç arkadan yaklaştığında sesli uyarılara.

Sistemin kullanımı kolaydır ve gözden geçirilmiş dokunmatik ekran teknolojisi, veri ekranlarını hareket ettirmek için sürekli olarak bir şey üretmediğiniz anlamına gelir. Ayrıca, Garmin'in Connect uygulaması tartışmasız en iyisidir ve Edge 1030 Plus'ınızı daha da güçlü bir araç haline getiren ek indirmeler ve yazılım parçalarıyla doludur. Paranın nereye gittiğini görmeye başlayabilirsiniz.

Her şeyden önce, Garmin Edge 1030 Plus mükemmel bir navigasyon aracıdır ve tamamen arıza olmamasına rağmen (daha fazlası için), basit bir dokunuşla ilginç sürüşler planlamak ve biraz kaybolursanız eve dönmek kolaydır.

Pil ömrüne gelince, 24 saatlik çalışma ve kayıt süresi için iyi olan veya en temel modlarında 48 saate kadar çıkan yeni bir Lityum-iyon paketinin eklenmesiyle bu da iyileştirildi.

(İmaj kredisi: Garmin)

Garmin Edge 1030 Plus: kullanıcı deneyimi

Fitness saatlerinden akıllı bisiklet ışıklarına kadar çeşitli Garmin ürünlerine uzun süredir sahip olduğumu kabul edeceğim, bu nedenle Edge 1030 Plus'ın kurulumu birkaç dakika sürdü. Bu sadece uygulamayı başlatmak, istendiğinde cihazı aramak ve gerisini teknoloji harikasının halletmesine izin vermektir.

Kabul etmek gerekir ki, deneyim her zaman bu kadar sorunsuz olmuyor ve yeni bir güç pedalı setini eşleştirmeye veya bir “marka dışı” kalp atış hızı monitörü, ancak söz verildiği gibi, Garmin mevcut ayarlarımın çoğunu aktardı, bu da ünitenin dakikalar içinde kullanılmasının iyi olduğu anlamına geliyordu.

Bisiklete monte edilen Edge 1030 Plus, büyük hissettiriyor ve küçücük 830'dan ve hatta bu uzun dikdörtgenden daha kare bir şekle sahip olan en büyük Wahoo Elemnt Roam'dan bir adım farkı. 'Ön' bir konumda, tamamen kabul edilebilir ve büyük ekran navigasyon için harika, ancak piyasadaki en 'aero' şey değil ve kıvrak karbon fiber kurulumunuzu bozabilir. Ayrıca, pahalı yol bisikletiniz bu süslü 'kokpitlerden' biriyse özel bir aero montajına ihtiyacınız olabilir.

Garmin Edge 1030 Plus, ihtiyacınız olan tek şey gerçekten temel veri takibiyse, hareketi algıladığında otomatik durdurma ve sürüş başlatma özelliği ile yapmak istediğiniz kadar basittir. Tabii ki, güç ölçerler ve kalp atış hızı monitörleri eklemek istiyorsanız, sistem bu öğeleri bulduğunda ve bir ilk veri beslemesi aldığında bazı başlangıçlar vardır.

Navigasyon ayrı bir ekrana bağlıyken hız, katedilen mesafe ve ortalama güç çıkışı dahil olmak üzere en sevdiğim okumalarımdan bazılarını içeren bir ana veri ekranıyla mayın kurulumum var. Bu ekranlar arasında geçiş yapmak için sola veya sağa kaydırmanız yeterlidir.

Ateşli biniciler ayrıca kapalı alan antrenmanı, dağ bisikleti ve hatta yarış için belirli veri ekranlarıyla bir dizi profil oluşturabilirler. Ben sadece bu kadar veri değilim, bu yüzden bir “eğitim” hepsi için işlev. Bununla birlikte, iç mekan antrenman profili, uyumlu turbo eğiticileri ve diğer şeyleri kontrol etmek için iyidir.

Dokunmatik ekran teknolojisi daha önce Garmin'i hayal kırıklığına uğrattı, eski Edge 520'm bir otobüsün altına atmak istediğiniz bir şeyin en iyi örneğini kanıtladı, ancak burada büyük ölçüde düzeltildi. Soğuk veya ıslak ellerle menüler arasında geçiş yapmak mümkündür ve genellikle istediğiniz gibi yanıt verir.

Garmin Edge 1030 Plus: dezavantajları

Garmin tehlikeli bir kavşağın yaklaştığını düşündüğünde ultra yüksek bip sesleri biraz can sıkıcı şeyler arasındadır. Görünüşe göre dünyadaki her döner kavşak, insanoğlunun bildiği en ölümcül kavşaktır. Benzer şekilde, tırmanışlar yaklaştığında ve bir içkiye ihtiyacınız olduğunu düşündüğünde bip sesi çıkarır. Kesinlikle ayarları araştırın ve bazılarını devre dışı bırakın, çünkü huzurlu bir sürüş ortamını bozar.

Navigasyon, büyük ölçüde mükemmel olmasına rağmen, özellikle dağ veya çakıl bisikletleri için rota söz konusu olduğunda, yerlerde biraz hantal olabilir. “tek dokunuşla” rotalar bazen sizi şüpheli görünen arazilere veya kesinlikle özel arazi gibi görünen alanlara götürecektir. Birkaç tik ve başınızı belaya sokmayacak bir rotayı hızlı bir şekilde oluşturmak mümkün

Benzer şekilde, klavye düzeni alfabetik olduğundan (QWERTY değil) ve önerilen bir listede gezinmek uzun zaman aldığından, Garmin Edge 1030 Plus aracılığıyla konumumuzu bir İÇN aramak sıkıcıdır. Yine, bunun yerine raptiyeleri haritaya bırakmak daha kolaydır.

Bununla birlikte, Garmin yeniden yönlendirme teknolojisi büyük ölçüde gelişti ve birkaç kez Wight Adası'nda yeniden planladığım dağ bisikleti rotamdan saptığımda, bilgisayar bana rotayı yeniden mi yoksa yeniden katılmak mı istediğimi soracaktı. daha sonra, daha uygun bir noktada. Garmin'in daha önce ürettiği her şeyden çok daha iyi ve gerçekten kusursuz bir sürüş deneyimi sunuyor.

Garmin Edge 1030 Plus İnceleme

(İmaj kredisi: Garmin)

Garmin Edge 1030 Plus: karar

Garmin'in en yeni bisiklet bilgisayar seti, çoğu bisikletçinin ihtiyaç duyacağından daha fazla veri ekranı ve sürüş izleme aygıtıyla tartışmasız paranın satın alabileceği en iyi şey. Strava figürlerini incelemeyi veya bireysel bacakların güç dengesini çözmeyi sevenler, grafiklere ve çatırdayan sayılara bakarak saatler geçirebilir.

Bununla birlikte, Garmin Edge 830, 1030'un özelliklerinin çoğunu paketliyor, ancak neredeyse 200 £ daha ucuza geliyor. Bu yüzden bunu daha büyük düşünmeniz gerekiyor - bir yol bisikletinin ince aero barlarına bağlandığında oldukça hantal görünebilir - ve daha lüks bir ünite.

Öncelikle navigasyon için kullanmayı düşünüyorsanız, büyük ekran mutlak bir nimettir ve daha büyük, daha duyarlı bir ekran sayesinde rotaları hesaplamak ve ayarları anında değiştirmek mümkündür. Ancak verileri izlemek için daha ucuz olan Edge 830 tartışmasız aynı derecede iyidir. Bununla birlikte, mevcut bisiklet bilgisayarları söz konusu olduğunda, her şeyin en iyisine sahip olmanız gerekiyorsa, işte bu.