Close
  • Ana
  • /
  • Bisikletçilik
  • /
  • Garmin Edge 130 Plus incelemesi: Çok sayıda kullanışlı bisiklet özelliğine sahip küçük giriş seviyesi bisiklet bilgisayarı

Garmin Edge 130 Plus incelemesi: Çok sayıda kullanışlı bisiklet özelliğine sahip küçük giriş seviyesi bisiklet bilgisayarı

Bu Garmin Edge 130 Plus incelemesinde, güç merkezi markasının bugüne kadarki en küçük, en ucuz GPS bisiklet bilgisayarına bir göz atacağız. Giriş seviyesi konumlandırmasına rağmen, Edge 130 Plus, sizi ağırlaştırmayacak veya gidonlarınızı ele geçirmeyecek bir pakette birçok işlevsellik barındırıyor.


Dünyadaki tüm paraya sahip değilseniz ancak bazı harika özellikleri kaçırmak istemiyorsanız, yalnızcaen iyi bisiklet bilgisayarlarıGarmin Edge 130 Plus'ın sunduğu özelliklerden ve kaliteden ödün vermeyi takdir edeceksiniz.

Garmin Edge 130 Plus: fiyat ve bulunabilirlik

Garmin Edge 130 Plus şimdi şu adresten satın alınabilir:Garmin ABD,Garmin İngiltereveGarmin KAPALI199,99$/169.99£/349 AU$ tavsiye edilen perakende satış fiyatı için.

Birleşik Krallık'ta Garmin Edge 130 Plus'ı bir ' paketinin parçası olarak satın alabilirsiniz.dağ bisikleti paketiEdge 130 Plus MTB ünitesi, standart montaj, MTB montajı, Edge uzaktan kumandası, hız sensörü, silikon kılıf ve bir ip içerir.

İçindeBirleşik KrallıkveBiz, ayrıca Edge 130 Plus ünitesi, HRM-Çift kalp atış hızı monitörü, standart montaj, USB kablosu ve ipi içeren bir 'kalp atış hızı paketi' vardır.


Garmin Edge 130 Plus incelemesi

(İmaj kredisi: Garmin)

Garmin Edge 130 Plus incelemesi: temel bilgiler

63 mm x 41 mm x 16 mm boyutlarında ve yalnızca 34 gram ağırlığında olan Edge 130 Plus, en üst düzey Garmin 1030 Plus ile karşılaştırıldığında küçüktür, ancak aynı işlevlerin çoğunu içerir. 169 £ fiyat etiketi, aynı formatı paylaşan, ancak Edge 130 Plus'ın bazı kullanışlı işlevlerini kaçıran eski Garmin 130'dan sadece 20 £ daha fazla.


Beklediğiniz gibi, Edge 130 Plus, sürüşünüzün temellerini kaydederek başlar. Dil ve ölçüm birimleri gibi temel parametrelerinizi ayarlamanıza olanak tanıyan bir ekran sihirbazı tarafından yönlendirilen, kutudan çıkar çıkmaz kurulum hızlıdır. Ardından, Garmin'in kauçuk kayışlarla tutulan çeyrek dönüşlü montajını kullanarak üniteyi gidona monte etmeniz yeterlidir ve gitmeye hazırsınız.

Başlat düğmesine basın, Garmin Edge 130 Plus hızla bir GPS sinyaline kilitlenir ve sürüşünüzü kaydetmeye başlar. GPS, Glonass ve Galileo uydu takımyıldızlarıyla çalışır, bu nedenle konumunuz üzerinde güçlü bir düzeltme vardır ve hız ve irtifa verilerinde ince ayar yapmanıza yardımcı olmak için yerleşik bir ivmeölçer ve barometre vardır. Şarjlar arasında 12 saate kadar kayıt bekleyebilirsiniz.


Sürüş sırasında durursanız, Edge 130 Plus otomatik olarak duraklar ve işiniz bittiğinde, kaydı bitirmek ve kaydetmek için Başlat düğmesine tekrar basmanız yeterlidir.

Garmin'in üst düzey birimlerinin aksine, Edge 130 Plus, işlevlerini kontrol etmek için beş düğmeye dayanan bir dokunmatik ekrana sahip değildir. Ancak mantıklı bir şekilde düzenlenmiştir ve kalın giyerken bile kullanımı kolaydır.kış bisiklet eldivenleri.

Sürüş sırasında Edge 130 Plus varsayılan olarak üç veri alanı görüntüler: mesafe, sürüş süresi ve günün saati. Ayrıca kırıntı izi ve yükseklik profili olan bir harita ekranı da var. 45 mm diyagonal, 303 x 230 piksel monokrom ekranda hepsini okumak kolaydır. Ünitenin sağ tarafındaki iki düğmeyi kullanarak bunlar arasında yukarı veya aşağı kaydırabilirsiniz.

Garmin Edge 130 Plus incelemesi


(İmaj kredisi: Garmin)

Garmin Edge 130 Plus incelemesi: bağlantı

Garmin Edge 130 Plus, Bluetooth ve ANT+ bağlantısına sahiptir. Bu, akıllı telefonunuza ve daha fazla veri kaydetmenize olanak tanıyan çevre birimlerine bağlanarak işlevselliğini genişletmenize olanak tanır.

Bir kalp atış hızı kayışı bağlayın ve performansınız hakkında daha fazla bilgi almaya başlayabilirsiniz. Garmin, 219,99 £ karşılığında kendi HRM Dual kalp atış hızı monitörüne sahip bir Edge 130 Plus paketi satıyor veyaen iyi kalp atış hızı monitörleribağlantı protokollerinden birini kullanan diğer markalardan.

Daha da fazla veri için, en yenisi gibi bir güç ölçer bağlayabilirsiniz.Garmin Rallisipedal tabanlı üniteler.

Kaydırmak için fazladan ekranlar ekleyerek veya görüntülenen alan sayısını artırarak, ekstra verileri görüntülemek için Edge 130 Plus'a daha fazla veri alanı eklemek kolaydır. Her veri ekranı sekiz adede kadar alan gösterebilir, ancak sürüş sırasında bu sayıyı okumakta zorlanabilirsiniz.

Bluetooth bağlantısı, bir telefonu bağlamanıza da olanak tanır; bu, sürüşlerinizde yanınıza alırsanız size daha da fazla seçenek sunar.

Yeni başlayanlar için, gelen metinler ve aramalar için cihaz bildirimleri alırsınız. Sürüş sırasında size hava durumu tahmini vermek için bir Hava Durumu ekranı ayarlama seçeneği vardır, böylece bir fırtına yaklaşıyorsa eve veya sığınağa gidebilirsiniz.

Ayrıca, sürüşünüzü takip edebilecek kişilerin e-posta adreslerini belirlemenizi sağlayan Live Track'i de kurabilirsiniz. Olay yönetimini de kullanabilirsiniz. Bu, bir çarpışmayı gösterebilecek olağandışı bir hızlanma algılar ve konumunuzu bildirerek belirlenmiş kişileri uyaracaktır. Bir yanlış alarmı gönderilmeden önce iptal edebilirsiniz.

Diğer bir seçenek de Edge 130 Plus'ı birGarmin VariaArkadan yaklaşan araçlara, ne kadar yakın olduklarına ve ne kadar hızlı yaklaştıklarına dair size uyarı veren arka görüş radarı/arka ışık.

Garmin Edge 130 Plus incelemesi: planlama ve analiz

Garmin, Connect akıllı telefonu ve bilgisayar uygulaması aracılığıyla en gelişmiş sürüş öncesi planlama ve sürüş sonrası analize sahiptir.

Garmin Connect, bir rota belirlemenize ve onu Edge 130 Plus'a yüklemenize olanak tanır. Bir dizi harita formatı vardır ve Garmin, kayıtlı sürüşlerden oluşan devasa veritabanına dayanarak bunları bisikletçiler için en popüler yollarla birleştirir, böylece ana yollardan kaçınabilir ve sessiz arka şeritlere devam edebilirsiniz.

Nereye gitmek istediğinizi tıklayarak bir rota (veya Garmin'in dediği gibi rota) çizebilir veya Garmin'e ne kadar ve hangi yöne gitmek istediğinizi söyleyebilir ve Garmin'i sizin için bir gidiş-dönüş çalışması yapması için bırakabilirsiniz.

Bir rotanız olduğunda, yüklemek için tek bir tıklama var. Binmek için seçin ve bir dönüşe yaklaşırken ve geçerken bir uyarı ile adım adım navigasyona sahip olun. Veri ekranında açılır bir dönüş göstergesi olarak veya harita ekranındaki kırıntı izi yoluyla takip etmek kolaydır. Garmin'in daha pahalı birimlerinin aksine, temel harita yok.

Rotanızda önemli bir tırmanış varsa, Edge 130 Plus'ı, ulaştığınızda ClimbPro işlevini otomatik olarak açacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu, yükseliş için bir eğim profiline geçer ve ne kadar uzakta olduğunuzu gösterir, böylece neyin geleceğini bilirsiniz. En üste ulaştığınızda ekran standart ekrana geri döner.

Sürüşten sonra, antrenmanınızı Connect'te de inceleyebilir ve analiz edebilir ve otomatik olarak Strava'ya ve diğer antrenman uygulamalarına yükleyebilirsiniz. Garmin, iyileşmek için ne kadar dinlenmeniz gerektiğini size söyleyecektir ve takip etmek için yapılandırılmış eğitim planlarını indirebilirsiniz.

Tüm bunlar, bisiklet oyununuzu kullanışlı boyutlu, kullanımı kolay bir pakette geliştirmek için çok sayıda işlevsellik ekler.

Garmin Edge 130 Plus incelemesi

(İmaj kredisi: Garmin)

Garmin Edge 130 Plus incelemesi: karar

Garmin Edge 130 Plus, özellikle MTB sürücülerine yönelik mükemmel bir giriş seviyesi bisiklet bilgisayarıdır. Bu nispeten küçük cihaz, monokrom ekranıyla pek görünmeyebilir, ancak daha küçük bir form faktöründe birçok Garmin'in daha gelişmiş işlevselliğini sunar.

İyi bir bağlantı vardır: daha da fazla veri için çevre birimlerine ve bir akıllı telefona bağlanın, Garmin Connect uygulaması sürüşlerinizi izlemenizi ve analiz etmenizi sağlar. Başka Garmin giyilebilir ürünleriniz varsa, belkiGarmin EnduroEdge 130 Plus'ı bisiklet ekosisteminize eklemeniz şiddetle tavsiye edilir.

Garmin Edge 130 Plus incelemesi: ayrıca düşünün

Hammerhead Karoo 2, Garmin Edge 130 Plus'tan daha pahalı olabilir ama aynı zamanda dokunmatik ekran, tam renkli, yüksek çözünürlüklü 3.2” Dragontrail Glass panel ile korunan ekran ve ciddi bir bisikletçinin kaçırmak istemeyeceği bir dizi premium özellik.

Ayrıca gerçekten çok etkileyici ve Garmin'in sunduğu en iyi bisiklet özelliklerinin tümünü çok güzel bir pakette sunan mega pahalı Garmin Edge 1030 Plus da var. Güzel ekran, devasa bellek ve uzun pil ömrü, Edge 1030 Plus'ın sunduğu harika özelliklerden sadece birkaçı.